آنچه بازاریابان باید بدانند


وقتی برای اولین بار متوجه شدم که هشتگ های یوتیوب در ویدیوها نمایش داده می شوند، فکر کردم که آنها احمقانه به نظر می رسند. در آن زمان، فکر می‌کردم هشتگ‌ها فقط برای پلتفرم‌هایی مانند توییتر یا اینستاگرام مفید هستند. تا زمانی که روی یک هشتگ زیر یک کلیپ انیمه کلیک کردم و در حال تماشای آن بودم، متوجه شدم که برچسب ها چقدر مفید هستند.

کلیک کردن بر روی هشتگ به من کمک کرد تا به راحتی سایر ویدیوهای مرتبط با انیمیشن و سازندگان محتوا را پیدا کنم. و زمانی که من کانال شخصی خود را راه اندازی کردم، هشتگ ها به کاربران کمک کرد تا ویدیوهای من را پیدا کنند و با آنها تعامل داشته باشند.

هشتگ های یوتیوب یک راه ساده اما موثر برای جلب توجه بیشتر به ویدیوهای شما و افزایش بازدید کانال شما هستند. در اینجا همه چیزهایی است که بازاریابان باید درباره هشتگ های یوتیوب بدانند.

هشتگ های یوتیوب چیست؟

نحوه افزودن هشتگ به ویدیوی یوتیوب

بهترین هشتگ های یوتیوب برای ویدیوی شما

هشتگ های محبوب یوتیوب

هشتگ برای ویدیوهای بازی

هشتگ برای ویدیوهای غذا

هشتگ برای ویدیوهای زیبایی و مد

هشتگ برای ویدیوهای سرگرمی

هشتگ برای فیلم های آموزشی

هشتگ های برتر یوتیوب

← الگوهای رایگان: نحوه استفاده از YouTube برای تجارت [Download Now]

هشتگ های یوتیوب چیست؟

هشتگ‌های یوتیوب کلیدواژه‌هایی هستند که قبل از آن علامت # وجود دارد. هشتگ ها قابل کلیک هستند و به کاربران این امکان را می دهند که به راحتی ویدیوهای مرتبط با اشتراک گذاری هشتگ مشابه را پیدا کنند. استفاده از هشتگ همچنین به سازندگان یوتیوب این امکان را می دهد که ویدیوهای خود را با محتوای دیگری که شامل هشتگ است دسته بندی کنند. همچنین می‌توان از هشتگ‌ها برای انجام جستجو در نوار جستجوی YouTube استفاده کرد.

در نهایت، هشتگ‌ها ویدیوها را قابل کشف‌تر می‌کنند – هم برای کاربران و هم برای سازندگان محتوا مفید است.

در مثال زیر، Today شامل #Emmys #Fashion و #RedCarpet برای ویدیوی خود “Fashion Hits and Misses From the 2022 Emmy Awards” است.

یک ویدیوی یوتیوب که امروز منتشر شده است از هشتگ های یوتیوب در توضیحات خود استفاده می کند.منبع تصویر

اگر روی #Emmys کلیک کنید، به صفحه ای هدایت می شوید که سایر ویدیوهای YouTube را با استفاده از همان هشتگ نشان می دهد.

هشتگ #Emmys کاربران را با استفاده از همین هشتگ به صفحه ای پر از ویدیوهای دیگر می بردمنبع تصویر

اکنون می توانید به راحتی سایر ویدیوهای مربوط به نمایش جایزه را پیدا کرده و روی آنها کلیک کنید.

نحوه افزودن هشتگ به ویدیوی یوتیوب

هشتگ ها را می توان به عنوان یا توضیحات ویدیوی YouTube اضافه کرد. فقط علامت # را در عنوان یا توضیحات تایپ کنید و سپس شروع به اضافه کردن موضوع یا کلمه کلیدی کنید که می خواهید با ویدیوی شما مرتبط شود. سپس YouTube بر اساس آنچه تایپ کرده‌اید، هشتگ‌های محبوبی را پیشنهاد می‌کند. از آنجا، یک هشتگ توصیه‌شده برای تبلیغ ویدیوی خود با دیگران با استفاده از همان هشتگ انتخاب کنید، یا یک هشتگ از خود ایجاد کنید که متناسب با محتوای شما باشد.

هشتگ‌هایی که استفاده کرده‌اید به صفحه نتایجی پیوند می‌خورند که ویدیوهای دیگری را در آن هشتگ به اشتراک می‌گذارند.

بهترین هشتگ های یوتیوب برای ویدیوی شما

بهترین هشتگ های یوتیوب برای ویدیوی شما به محتوای آن بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر ویدیوی شما دارای شخصیت مشهور، اینفلوئنسر یا شخصیت عمومی است، می توانید از نام آنها به عنوان هشتگ استفاده کنید. اگر ویدیوی شما بخشی از یک سریال یا لیست پخش در حال اجرا در کانال شما است، می توانید عنوان سریال یا لیست پخش را نیز به عنوان هشتگ درج کنید.

در مثال زیر، First We Feast از هشتگ های #Hotones، #Lizzo و #SeanEvans استفاده می کند. Hot Ones نام سریال در این کانال است، لیزو سلبریتی مورد مصاحبه و شان ایوانز مجری برنامه است.

از هشتگ های یوتیوب برای تبلیغ این ویدیوی یوتیوب در مورد خواننده لیزو استفاده می شودمنبع تصویر

در این مثال، استفاده از #Hotones در ویدیو برای کانال عالی است، زیرا با کلیک بر روی آن، بیننده را به صفحه ای هدایت می کند که سایر ویدیوها را در مجموعه وب نشان می دهد.

هشتگ یوتیوب #hotones کاربران را به صفحه ای از ویدیوها می برد که همگی از این برچسب استفاده می کنندمنبع تصویر

هشتگ هایی که با جایگاه شما مطابقت دارند نیز برای ویدیوهای شما بهترین هستند. به عنوان مثال، اگر یک یوتیوب‌کننده مد هستید، هشتگ‌هایی مانند #fashion، #outfitideas یا #styleinspo برای ویدیوهای شما بسیار مفید خواهند بود. اگر ویدیوهای شما خنده دار هستند، هشتگ هایی مانند #کمدی، #lol یا #comedyskit انتخاب های خوبی هستند.

برای یافتن بهترین هشتگ‌ها برای ویدیوی خود، ویدیوهای سایر سازندگان در جایگاه خود را جستجو کنید تا ببینید از چه برچسب‌هایی استفاده می‌کنند. یا کلمات را در نوار جستجوی YouTube جستجو کنید تا ببینید چه کلمات و عبارات پرطرفدار دیگری می آید. TubeBuddy همچنین یک ابزار عالی برای سازندگان محتوای YouTube است و دارای ویژگی است که به سازندگان اجازه می دهد کلمات کلیدی و عباراتی را پیدا کنند که می توانند به هشتگ تبدیل شوند.

اسکرین شات از ویژگی جستجوگر کلمه کلیدی TubeBuddy که می تواند برای یافتن هشتگ های یوتیوب استفاده شودمنبع تصویر

اطمینان حاصل کنید که از هشتگ های زیادی در ویدیوهای خود استفاده نمی کنید. به گفته گوگل، هرچه از هشتگ های بیشتری استفاده کنید، ویدیوی شما کمتر مرتبط می شود. سعی کنید در هر ویدیو بیش از سه هشتگ نگذارید. اگر ویدیوی شما دارای بیش از 60 هشتگ باشد، YouTube تک تک هشتگ ها را نادیده می گیرد و ممکن است ویدیوی شما از آپلودها یا نتایج جستجو حذف شود.

اگر از هشتگ های نامربوط یا گمراه کننده استفاده می کنید، ممکن است ویدیوی شما نیز حذف شود. بنابراین، به یاد داشته باشید – همه هشتگ های پرطرفدار موفقیت ویدیوی شما را تضمین نمی کنند. اگر هشتگ پرطرفدار در یوتیوب را مشاهده کردید، اما به ویدیوی شما مرتبط نیست – آن را رها کنید.

هشتگ های محبوب یوتیوب

در اینجا چند هشتگ محبوب برای انواع مختلف محتوای YouTube آورده شده است.

هشتگ برای ویدیوهای بازی

#گیمرها

#بازی ها

#زنده

#بازی

#بازی

#youtubegamer

#نمایش بازی

#بازیگر

#پخش زنده

#تفسیر بازی

هشتگ برای ویدیوهای غذا

#غذا

#غذا

#پختن

#دستورالعمل های خوشمزه

#خوش طعم

#غذای سالم

#شام سالم

#لذیذ

#دستور پخت

#آشپزی خانگی

هشتگ برای ویدیوهای زیبایی و مد

#beautyhacks

#مراقبت از پوست

#روش

#grwm (با من آماده شوید)

#روندهای مد

#آرایش

#مدلینگ

#ootd (لباس روز)

#آموزش آرایش

#آرایش

هشتگ برای ویدیوهای سرگرمی

#خنده دار

#کمدی

#روده بر شدن از خنده

#شورت (برای YouTube Shorts)

#زنده

#اسکیت

#موسیقی

#کمیک

#فیلم

هشتگ برای فیلم های آموزشی

#درس دادن

#یادگیری

#تحصیلات

#عقاید کاربردی

#علوم پایه

#فن آوری

#ادبیات

#تئوری

#مدرسه

#تصویری

هشتگ های برتر یوتیوب

اینها برخی از هشتگ های برتر یوتیوب هستند که می توانند برای اکثر انواع ویدیوها اعمال شوند.

#یوتیوب

#یوتیوبرها

#ویروسی

#اشتراک در

#ویدئو

#youtubemusic

#کانال یوتیوب

#ویدئوهای یوتیوب

#یوتیوب شورت

سازنده #youtube

استفاده از هشتگ‌های یوتیوب به ویدیوهای شما کمک می‌کند تا مخاطبان مناسب را پیدا کنند – به رشد کانال شما منجر می‌شود. فقط به یاد داشته باشید که همیشه از هشتگ های مرتبط استفاده کنید و محتوای خود را بیش از حد تگ نکنید. اگر این قوانین را به خاطر داشته باشید، می توانید از هشتگ های یوتیوب به نفع خود استفاده کنید.

دعوت به اقدام جدیدمنبع