آنچه بازاریابان باید بدانند


سازندگان محتوا و اقتصاد پدیدآورنده در موفقیت کمپین های بازاریابی یکپارچه تر می شوند. گزارش گرایش‌های بازاریابی ورودی ما در سال 2022 نشان داد که 88٪ از برندها بودجه اختصاصی برای کار با تأثیرگذاران و سازندگان دارند. ما همچنین دریافتیم که جامعه در سال 2023 اولویت اصلی برای استراتژی بازاریابی خواهد بود.

یک زن پادکست ضبط می کند و به اقتصاد خلاق کمک می کند.

برای به دست آوردن بینش بیشتر در مورد دنیای تولیدکنندگان محتوا، HubSpot با Tilt همکاری کرد تا بیش از 300 سازنده محتوای خاص بازاریابی و کسب و کار را بررسی کند. در اینجا مقداری از چیزهایی است که ما دریافتیم که بازاریابان باید بدانند. برای دسترسی به گزارش کامل، گزارش کسب و کار سازندگان ما را بررسی کنید.

گزارش رایگان: وضعیت اقتصاد خالق در سال 2022

5 نکته ای که بازاریابان باید درباره سازندگان محتوا بدانند

در اینجا پنج چیز وجود دارد که بازاریابان باید در مورد تولیدکنندگان محتوا و نحوه استفاده از آنها بدانند.

1. بیشتر سازندگان می خواهند کسب و کار خود را توسعه دهند.

رشد برای بسیاری از تولیدکنندگان محتوا در خط مقدم قرار دارد. در نظرسنجی ما، بیش از 50 درصد از تولیدکنندگان محتوا می‌خواهند کسب‌وکار خود را برای حمایت از یک تیم کوچک یا بزرگ رشد دهند. تقریباً 40 درصد می‌گویند که می‌خواهند به عنوان یک فرد انفرادی رشد کنند. تنها 7 درصد گزارش می دهند که می خواهند تولید محتوا را به عنوان یک سرگرمی حفظ کنند.

با توجه به اینکه رشد هدف اصلی برای تولیدکنندگان بیشتر محتوا است، برندها باید مشارکت های سودمندی را ارائه دهند که به سازندگان کمک می کند تا به اهداف خود برسند.

“یکی از چیزها [HubSpot’s] مدیر رسانه های جدید HubSpot، Kyle Denhoff، گفت: “ما در حال سرمایه گذاری بر روی پادکست ها هستیم. ما به آن‌ها ارزش مالی می‌دهیم، نمایش آن‌ها را در کانال‌های برندمان توزیع می‌کنیم — ما در حال تبلیغ متقابل نمایش آن‌ها در شبکه پادکست خود هستیم.”

معاملات سودمند متقابل برای سازندگان عالی است، اما همچنین فرصت‌های عالی را برای برندها فراهم می‌کند.

دنهوف گفت: «با مشارکت با سازندگان، می‌توانیم ثبات مالی و از طریق حمایت کانال‌های HubSpot برای آنها فراهم کنیم، اما سپس می‌توانیم به مخاطبان آنها دسترسی پیدا کنیم. “من فکر می کنم بازاریابان فقط باید به این فکر کنند که چگونه می توانند با سازندگان شریک شوند، چگونه می توانند ارزش بیشتری برای سازندگان فراهم کنند تا یک مشارکت واقعی داشته باشند…”

ثبات مالی برای بسیاری از تولیدکنندگان محتوا یک مانع است. طبق نظرسنجی ما، بیش از نیمی از سازندگان پول کافی برای حفظ خود یا کسب و کارشان به دست نمی آورند. بنابراین، اگر شراکتی را پیشنهاد می‌کنید که آن‌ها را به اهداف مالی و تجاری‌شان نزدیک‌تر می‌کند، سازندگان تمایل بیشتری به همکاری با شما دارند.

نمودار پاسخ‌ها به گزارش اقتصاد سازندگان ما.

2. سازندگان محتوا برای استقلال ارزش قائل هستند.

نظرسنجی ما نشان داد که بیشتر تولیدکنندگان محتوا (32.4 درصد) به این دلیل وارد این حرفه می‌شوند که به دنبال استقلال هستند و می‌خواهند «رئیس خودشان باشند». در نتیجه، سازندگان شادی خود را به خاطر چیزی که با آن مخالف هستند به خطر نمی اندازند. آنها می خواهند بر کار خود کنترل داشته باشند.

با در نظر گرفتن این موضوع، بازاریابان باید از رفتار با سازندگان مانند کارمندان خودداری کنند و با آنها مانند هر تجارت دیگری با احترام رفتار کنند. بازاریابان همچنین باید از مدیریت خرد خالقان در طول همکاری اجتناب کنند و به جای آن در مورد برنامه ریزی استراتژیک با سازندگان مشورت کنند.

و البته به سازندگان خود به موقع پرداخت کنید.

3. سازندگان در حال دستیابی به مخاطبان جدید هستند.

سازندگان محتوا در فضاهایی که کسب‌وکارها و برندها در آن با هم دست و پنجه نرم می‌کنند، مهارتی در جذب مخاطبان دارند. به عنوان مثال، پلتفرم هایی مانند Twitch و TikTok برای شرکت ها چالش برانگیز هستند زیرا کاربران برای اجتماع و سرگرمی به آن فضاها متکی هستند.

با این حال، سازندگان محتوا مانند Drew Afualo و Ninja به ترتیب روابط قوی با دنبال کنندگان خود در TikTok و Twitch ایجاد کرده‌اند که باعث شده برندهای مختلف با آنها همکاری کنند تا به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند.

برای پیدا کردن مخاطبان خود – و سازندگان مناسب برای مشارکت – اهداف سازمان خود را در نظر بگیرید و در جایی که مخاطبان شما آنلاین زندگی می کنند تحقیق کنید. برای شروع باید یک پروژه چند پلتفرمی را آزمایش کنید تا بتوانید بعداً تجزیه و تحلیل کنید که کدام کانال در ارتباط با مخاطبان شما مؤثرتر بوده است.

از آنجا، می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام ابتکار به پلتفرم اصلی محرک مخاطب تبدیل می‌شود و می‌توانید سازندگانی را پیدا کنید که کار و دیدگاهشان با اهداف شما همسو باشد.

4. اینفلوئنسرهای میکرو و نانو باعث ایجاد شراکت عالی می شوند.

وقتی صحبت از مشارکت شد، برندها باید با تأثیرگذاران خرد و نانو که با اهداف، مخاطبان و مأموریت برندشان همسو هستند، ارتباط برقرار کنند. اینفلوئنسرهای میکرو و نانو معمولا کمتر از 1000 فالوور دارند، در حالی که مگا اینفلوئنسرها حدود 1 میلیون دنبال کننده دارند.

در حالی که ممکن است به دلیل فالوئرهای عظیم آنها تمایل بیشتری به شراکت با اینفلوئنسرهای بزرگ داشته باشید، ممکن است از اینفلوئنسرهای میکرو و نانو بهره بیشتری ببرید. سازندگانی که فالوورهای کمتری دارند، معمولاً نسبت به کسانی که فالوورهای زیادی دارند، نرخ تعامل بالاتری دارند. و در بیشتر موارد، تعداد فالوورهای بیشتر معمولاً به معنای قیمت کمپین بالاتر است. بنابراین، سازندگانی که دنبال‌کنندگان کمتری دارند، می‌توانند با بودجه شما هماهنگ‌تر باشند.

5. ژنرال Z در حال تبدیل شدن به یک نسل در حال رشد در اقتصاد خالق است.

بیشتر سازندگان محتوا Millennials و Gen X هستند. با این حال، ژنرال زرهای بیشتری در اقتصاد سازنده ریشه می گیرند. علاوه بر کار با اینفلوئنسرهای میکرو و نانو، شرکت ها باید با سازندگان Gen Z به دلیل توانایی آنها در ارتباط با مصرف کنندگان Gen Z شریک شوند.

نمودار گزارش کسب‌وکار سازندگان ما نشان می‌دهد که هزاره‌ها و Gen X اکثریت سازندگان محتوا را تشکیل می‌دهند، اما Gen Z جمعیتی رو به رشد است.

به یاد دارید که گفتم TikTok پلتفرمی دارد که در آن مشاغل اغلب برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود تلاش می کنند؟ Gen Z بیش از گوگل از TikTok به عنوان موتور جستجو استفاده می کند و رسانه های اجتماعی در حال تبدیل شدن به مکان مورد علاقه نسل بعدی برای آموزش و رشد هستند. اگر برندها می خواهند در پلتفرم هایی مانند TikTok و Twitch به مخاطبان جدیدی دست یابند، باید به دنبال فرصت هایی برای همکاری با سازندگان Gen Z باشند.

اکنون که درباره سازندگان محتوا و انگیزه‌های آن‌ها بیشتر می‌دانید، اطلاعات لازم برای ایجاد یک مشارکت موفق و دوجانبه سودمند با سازندگانی که با اهداف برند شما همسو هستند را در اختیار دارید.

گزارش 2022 Business of Creators را دانلود کنید.منبع