آیا وبلاگ ها در سال 2023 مرده اند؟ ما از 10 کارشناس بازاریابی سوال کردیم

الکس گیرارد، مدیر بازاریابی محصول HubSpot، می گوید: «وبلاگ ها هنوز هم یکی از بهترین کانال هایی هستند که ما برای ایجاد روایت در مورد محصول خود داریم. آنها به ما این فرصت را می‌دهند که به روندهایی که در بازار می‌بینیم توجه کنیم، این روندها چگونه بر خواننده تأثیر می‌گذارند، و چگونه محصول ما می‌تواند به آنها کمک کند تا با این روند با موفقیت روبرو شوند. آنها همچنین برای گفتن داستان‌های موفقیت مشتری عالی هستند.»

به گفته بازاریابان، حتی نزدیک نیست. وبلاگ ها همچنان برای تولید سرنخ، آگاهی از برند و سئو بسیار ارزشمند هستند. و همچنان در بین مصرف کنندگان محبوب هستند. یک مطالعه HubSpot نشان داد که 60٪ از مردم حداقل یک بار در هفته یک وبلاگ را مطالعه می کنند. بنابراین، وبلاگ ها به این زودی ها از جعبه ابزار بازاریابان خارج نخواهند شد.

Chacon می گوید: “ایجاد وبلاگی که از مقالات پیرامون مزایای محصول شما ساخته شده باشد، مفید خواهد بود. داشتن ویدئویی که کاربرد آن یا نحوه نصب آن را نشان می دهد برای مخاطبان شما مفید خواهد بود.”

منبع تصویر

با ظهور ویدئو و پادکست، می توان فرض کرد که وبلاگ نویسی به عنوان یک کانال بازاریابی موثر مرده است.

بازاریاب گوگل وبلاگ ها مرده اند

علیرغم مزایای بسیاری که به آن اشاره کردیم، وبلاگ نویسی همیشه بهترین استراتژی برای هر برندی نیست. چرا؟ خوب، اگر شخصیت کاربر ایده آل شما وبلاگ ها را نخواند چه؟ اگر به جای آن ایمیل ها را ترجیح دهند چه؟

Nyst می گوید: «محتوای اجتماعی همیشه ماندگاری یا قابلیت کشف پست های وبلاگ را ندارد. “بیشتر در مورد ملاقات مداوم با مخاطبان خود در جایی که هستند، در لحظات مناسب، تعامل با آنها یک به یک و ایجاد اعتماد از طریق ایجاد جامعه است.”

بلتیس می‌گوید: «وبلاگ‌ها فاقد تعاملی هستند که بسیاری به دلیل ماهیت آن به عنوان محتوای نوشتاری میل دارند. “این امر نویسندگان وبلاگ را به چالش می کشد تا خوانندگان خود را در چند جمله کوتاه بدون بهره مندی از جلوه های ویژه یا مهندسان صوتی موجود برای همتایان خود در زمینه تولید ویدئو و پادکست جذب کنند.”

کارلا هزتربرگ، مدیر ارشد وبلاگ HubSpot می‌گوید: «رشد بدون هدف به کسب‌وکار شما کمک نمی‌کند – اگر 10000 نفر وبلاگ شما را می‌خوانند، اما هیچ‌کدام از آن‌ها با شخصیت شما سازگاری ندارند، هیچ کاری برای شرکت شما انجام نمی‌شود.» “روی چیزی قابل دستیابی تمرکز کنید، مانند ایجاد مخاطبین جدید، و مطمئن شوید که هر پستی که منتشر می کنید، این هدف را در ذهن داشته باشد.”

گزارش پادکست Google Trends در مقابل گزارش وبلاگ

تونر اضافه می‌کند که اکثر سرنخ‌های ایجاد شده توسط وبلاگ HubSpot از پست‌های وبلاگ قدیمی‌تر می‌آیند. این بدان معنی است که وبلاگ نویسی می تواند یک منبع عالی برای مدت طولانی پس از انتشار پست ها باشد. آجا فراست، که تیم سئوی انگلیسی در HubSpot را رهبری می کند، این احساس را تکرار می کند.

از منظر سئو، برندها ممکن است با ایجاد ترافیک نیز مشکل داشته باشند، زیرا اول به وبلاگ و در مرحله بعد لینک سازی فکر می کنند.

متیو براون، تهیه کننده ارشد پادکست، می گوید: “پادکست بدون مجموعه ای از محدودیت های خاص خود نیست. چالش های زیادی برای کشف و افزایش مخاطب وجود دارد. در این مرحله، وبلاگ ها کتاب بازی کاملاً خوبی برای مقیاس بندی دارند. این در مورد پادکست ها صادق نیست.” در HubSpot.

بنابراین، در آن صورت، وبلاگ‌ها دقیقاً مرده نیستند، بلکه بی‌ربط‌تر.

چرا بازاریابی نمرده است

او ادامه می دهد، “یا، من می توانم همان 200 هزار دلار را در یک کمپین تبلیغاتی بگذارم و شاید در طول کمپین تبلیغاتی چند هزار سرنخ به دست بیاورم. اما زمانی که کمپین به پایان می رسد، سرنخ من نیز جریان پیدا می کند.”

سیموندز می‌گوید: «در بنیاد، وبلاگ‌نویسی با قصد به ما کمک کرده است که میلیون‌ها دلار در خط لوله برای ما و مشتریانمان تولید کنیم. همچنین ما را به توانایی ارتقای جایگاه برند خود در بازار و مهمتر از همه، کمک واقعی به دیگران در صنعت ما برای یادگیری و باز کردن فرصت‌های جدید مجهز کرده است.»

بر اساس داده های اخیر، بازاریابی همچنان تاثیرگذار است. و این هم در مورد استراتژی های سنتی و هم برای ابتکارات دیجیتال صدق می کند. Statista گزارش داد که در سال 2022، بازاریابی محتوا بیش از 63 میلیارد دلار درآمد در سراسر جهان ایجاد کرد.

آنچه اغلب به آن مربوط می شود، اهداف برند شما و اینکه کدام کانال ها به شما در رسیدن به آنها کمک می کنند است. به عنوان مثال، پادکست‌ها برای برندسازی بهتر هستند، در حالی که وبلاگ‌ها برای تعامل بالاتر از قیف بهتر عمل می‌کنند.

ساندرا مپوما، رئیس بازاریابی دیجیتال می گوید: “شما باید به این فکر کنید که مردم برند شما را در مقایسه با رقبای شما چگونه می بینند. هرکس موقعیت فروش منحصر به فرد خود را دارد (USP) و آنچه می خواهد ارائه دهد، اما کاری که کاربران انجام می دهند مقایسه کردن است.” در RationalFX.

اگر با پرسونای کاربر شما همسو باشد، می توانید مخاطبان خود را از چندین زاویه درگیر کنید.

با این اوصاف، برای داشتن یک وبلاگ موفق بیشتر از محتوای خوب نیاز است.

با این گفته، چشم انداز وبلاگ نویسی در طول سال ها تغییر کرده است. لیزا تونر، مدیر محتوای HubSpot، می‌گوید امروزه داشتن یک وبلاگ کافی نیست.

با این حال، وبلاگ ها همچنان کانال های بازاریابی قابل دوام با گزارش WebTribunal هستند، بیش از 600 میلیون وبلاگ از 1.9 میلیارد وب سایت در سراسر جهان وجود دارد. در مجموع این وبلاگ ها روزانه 6 میلیون پست ایجاد می کنند که WordPress و Tumblr محبوب ترین پلتفرم ها هستند.

او اضافه می کند که وقتی از وبلاگ خود برای بازاریابی محصول خود استفاده می کنید، لازم نیست محتوا تبلیغاتی باشد. هنگامی که خود را به عنوان یک رهبر فکری معرفی می کنید و اعتماد مخاطبان خود را به دست می آورید، آنها به طور ارگانیک به محصولات و خدمات شما نگاه می کنند.

او اضافه می کند که اکثر سیستم های مدیریت محتوا (CMS) دارای ابزارهای سئو هستند که در پلتفرم های خود ادغام شده اند که بهینه سازی پست های شما را آسان تر می کند.

من با بازاریاب هایی که در زمینه بازاریابی محصول، سئو، یوتیوب، پادکست و موارد دیگر سابقه داشتند تماس گرفتم و از آنها پرسیدم:آیا وبلاگ ها مرده اند؟ “اینها چیزی است که آنها گفتند.