از صفر تا صد آسانسور و نکاتی که باید بدانید

از صفر تا صد آسانسور و نکاتی که باید بدانید

انتخاب مدیریت شرکت الماس آسانسور به عنوان کارآفرین برتر، در اجلاس سراسری پیشگامان صنعت و اقتصاد ملی، ما را بیش از پیش بر آن داشت تا با گسترش فعالیت و پیشرفت روزافزون در صنعت آسانسور، زمینه را برای اشتغال بیشتر جوانان فرآهم کنیم. برای سرکشی و چک کردن قطعات آسانسور نیاز است سرویس کار آسانسور هر یک ماه یک بار آسانسور را مورد بررسی قرار دهد. پیچ و لاستیک زیر موتور آسانسور عاملی مؤثر در کاهش لرزش موتور و افزایش عمر مفید آن محسوب می‌شوند.

  • انکودر قطعه ای اساسی در سیستم کنترل آسانسور است که باعث می‌شود آسانسور در هر طبقه توقف کند، در‌ها را باز کند و سپس کاملا ببندد.
  • درب تلسکوپی نیز دارای جنس ها و انواع مختلفی مانند درب های ضد حریق، شیشه ای، استیل ضدزنگ، بازشو پنل، باز شونده مرکزی و کشویی است.
  • در دنیای امروز و با این حجم از خودرو که در سطح هر شهر وجود دارد، رفته رفته جای پارک ماشین ها نیز تبدیل به یک معضل در جهان خواهد شد.
  • جالب است بدانید آسانسورهای کششی نسبت به آسانسورهای هیدرولیک از لوازم جانبی بیشتری برخوردارند و به همین علت قیمت بالاتری نیز دارند.

این مدل از کابین ها با توجه به نیاز کاربران و سازندگان ساختمان طراحی می شوند. در این مدل از کابین ها موضوع دکور و تزیینات در اولویت قرار نمی گیرد. آسانسور کارگاهی متحرک یا سیار جهت نصب و استقرار نیاز به چاهک و یا چاله آسانسور نداشته و در هر مکان و پروژه ای به کار برده می شوند.

در اواسط دهه چهل نیز اولین کارگاه تولید درب و کابین آسانسور در ایران تاسیس شد. آسانسورهای پیچی شامل یک پیچ بلند، یک مهره و یک تسمه است که توسط موتور به حرکت در می‌آیند و آسانسور را جابه‌جا می‌کند. این انواع آسانسورها دارای ایمنی بسیار بالایی هستند؛ به صورتی که می‌توان از این آسانسورها به ‌عنوان آسانسورهای بدون سقوط یاد کرد.

رعایت استانداردهای مربوط به ضخامت و استحکام این نوع کابین امری ضروری است که تولیدکنندگان به آن توجه ویژه دارند. در انگلستان در سال 1823 دو معمار با نام “هامر” و “برتون” به عنوان یک جاذبه ی گردشگری، اتاقکی به نام اتاق صعود ساختند. این اتاق صعود در مرکز لندن بود و به واسطه ی نیروی بخار کار میکرد.

دعوت از اعضای دارای مجوز های دانش بنیان

ساخت این بنا بدون استفاده از وسایلی مانند آسانسور یا بالابر ها ممکن نبوده. همچنین این استادیوم در زمان خود، برای حمل و جابجایی حیوانات وحشی از مکانی که در آن نگهداری می شدند تا محل اصلی نمایش، از نوعی آسانسور استفاده می کرده است. در سال 2005 بود که کتابی به نام کتاب اسرار کشف و به عموم مردم جهان معرفی شد.

آسانسورها خدماتی:

هم‌زمان با توسعه تمدن و با رشد اقتصادی و توسعه فنی و علمی کشورها و با همکاری فنی با یکدیگر، دانش فنی سیستم‌های حمل و نقل عمودی نیز توسعه سریعی یافت. اضافه وزن در صورتی در نظر گرفته می شود که بیش از 10% ظرفیت نامی آسانسور بوده و مقدارآن ازKg 75 کمتر نباشد. بدون، شک افرادی که قصد راه اندازی یا ارتقای آسانسور را دارند نام نمایشگر ریزشی آسانسور را شنیده اند…. متالیفت با استفاده از آخریت فناوری های روز دنیا اقدام به تولید قطعات مختلف آسانسور کرده و محصولات خود را با گارانتی به مشتریان عزیز عرضه سایت می نماید.

انواع آسانسور[ویرایش]

کابين هاي آسانسور شرکت مهديس آسانبر همگام با استاندارد نوين بين المللي با رعايت کليه اصول ايمني ، متناسب با مشخصات فني وکاربرد آن بر طبق درخواست سفارش دهنده ساخته مي شود. ديواره ، کف، سقف، فريم وکفشکهاي کابين از موادي ساخته مي شوند که مقاومت بالايي در برابر نيروهاي وارده در هنگام کارکرد عادي ، عملکرد ترمز ايمني (پاراشوت) وبرخورد احتمالي روي ضربه گيرها را دارا باشند . نصب و راه اندازی انواع آسانسور ، یکی از خدمات شرکت شرکت مهندسی مهدیس آسانبر می باشد . برای نصب و راه اندازی آسانسورها لازم است استانداردهایی را رعایت کنید که در مورد بالابرها نیازی به آن نیست.

کابین آسانسور از درب ایمنی برخوردار است که مسافران در فضای داخل کابین احساس امنیت می کنند. سیستم کلی و عملکرد آسانسورهای مغناطیسی با دو نوع قبلی کاملا متفاوت است. به گونه ای که در این آسانسورها به جای آن که ریل در دیواره ها قرار داده شود، از آهن ربای مغناطیسی استفاده می شود. همچنین در کف آسانسور هم آهن ربای دیگری قرار می دهند که مخالف آهن ربای دیوار است. وقتی جریان برق وصل می شود نیرویی که حاصل سیم پیچ های آهن رباست باعث بالا رفتن کابین آسانسور می شود. این نوع آسانسورها قیمت و ایمنی بالایی دارند و تنها در برخی اماکن و سیستم های خاص استفاده می شود.

شرکت میتسوبیشی الکتریک امروز اعلام کرد که 15 دستگاه آسانسور و 36 دستگاه پله برقی از جمله 12 دستگاه پله برقی منحصر به فرد خود را تحویل فروشگاه بزرگ دایمارو در شانگهای داده است، تأسیسات تجاری 12 طبقه چی.. آسانسورها بیست برابر ایمن تر از پله برقی ها هستند و از نظر آماری امن ترین راه برای سفر هستند. عبارت ” اولین آسانسور مسافربر” در هتلی به نام نیویورک سیتی در سال ۱۸۵۷ نصب شد و سرانجام در دهه ۱۸۷۰ این تکنولوژی به ساختمان های اداری راه یافت که باعث رشد و پیشرفت تجارت شد. باعث حرکت کابین میشود.برای اینکه راحت تر متوجه طریقه حرکت کابین بشوید مدل های مختلف آسانسور های کششی را یک به یک توضیح خواهیم داد. به صورت هفتگی موارد زیر قبل از راه اندازی دستگاه مورد بازدید کامل قرار گرفته و در صورت مشاهده هرگونه مشکل با نمایندگی های مجاز تعمیرات آسانسور کارگاهی تماس حاصل نمایید.