اظهارنامه مالیاتی 1400 دانلود فرم اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی ۱۴۰۰ شرکت مَلِک | تکس مپ

اظهارنامه مالیاتی 1400 دانلود فرم اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی ۱۴۰۰ شرکت مَلِک | تکس مپ

تسلیم اظهارنامه توسط دریافت کننده حقوق از اشخاص مقیم خارج که در ایران نمایندگی و شعبه ندارند ، تا پایان ماه بعد. تسلیم اظهارنامه در مورد شخص حقیقی که هیچ گونه درآمدی بجز درآمد اجاره مستغلات ندارد تا آخر تیر ماه سال بعد. درخصوص واحدهای مشارکتی تنها تکمیل یک اظهارنامه کافی است و نیازی به ارایه اظهارنامه انفرادی به تفکیک شرکاء نمی باشد.

ارسال اظهارنامه اشخاص حقیقی در دفاتر پیشخوان دولت چگونه است؟

البته از زمانی که سامانه مالیاتی مودیان راه‌اندازی گردیده، این روال آسان‌تر شده است؛ اما بعضی افراد کماکان به دلیل مشغولیت و نداشتن زمان کافی، ترجیح می‌دهند امور مالیاتی خود را برون‌سپاری کرده و به یک شرکت حسابداری در اصفهان بسپارند. اما برای آن دسته از مودیانی که قصد تکمیل و ارسال اظهارنامه عملکرد اشخاص حقیقی و حقوقی را دارند، دانستن مطالب زیر ضروری است. پس با ما همراه باشید تا با نحوه تکمیل اظهارنامه مالیاتی آشنا شده و اصطلاحات تخصصی آن را بدانید.

مودیان محترم مالیاتی، پس از ثبت نام در سامانه می بایست با نام کاربری و کلمه عبور دریافتی، در سامانه اظهارنامه اشخاص حقوقی وارد و نسبت به تکمیل اطلاعات عملکردی خود اقدام نمایند. توصیه می شود که برای استفاده از بخشودگی های مالیاتی، دریافت معافیت ها و کاهش میزان جرایم قانونی، مودیان محترم نسبت به تکمیل صحیح زیر نظر مشاوران مجرب حسابداری اقدام کنند. بر اساس قوانین مالیاتی ایران، زمان ارائه اظهارنامه اشخاص حقیقی و صاحبان مشاغل، پایان خرداد ماه هر سال است. مهلت تنظیم و ارسالاظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقیو صاحبان مشاغل برای عملکرد سال 1400 نیز، همانند سالهای قبل، پایان روز سه شنبه ۳۱ خرداد ماه 1401 اعلام شده بود.

  • معمولا زمان ارائه یا تسلیم اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی، ترازنامه و اطلاعاتی دیگری مثل حساب سود و زیان و سر رسید پرداخت مالیات، 3 ماه پس از پایان یافتن سال مالیاتی است.
  • با تغییرات اساسی که در نحوه خوداظهاری مالیاتی ایجاد شد، اکنون نحوه ارسال و تسلیم اظهارنامه مالیاتی به صورت الکترونیکی است.
  • اقامتگاه نیز مانند نام، یکی از وجوه تمایز اشخاص حقیقی است و شخص را از لحاظ حقوقی به محل خاصی مرتبط می‌سازد.
  • صاحبان کارخانه ها و واحدهای تولیدی و بهره برداران معادن دارای پروانه بهره برداری از وزارتخانه یا مراجع ذیربط.
  • همچنینمشاوره مالیاتیو استفاده از تجربیات مشاوران خبره در این مسیر، بسیارموثر است.

تغییرات بخشنامه‌ها، آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها ایجاب می‌کند که در زمان ارسال اظهارنامه مالیاتی دقت و حساسیت بیشتری به خرج دهیم تا میزان مالیاتی که پرداخت می‌کنیم، با درآمدمان تناسب داشته باشد. کارشناسان کارمنتو با سال‌ها تجربه در زمینه امور مالیاتی و با تسلط بر تغییرات سالانه قوانین، در کنار شما هستند تا بتوانید مالیاتی متناسب با درآمد خود پرداخت کنید. تبصره ۲– درآمدهای حاصل از فعالیت‌های اقتصادی از قبیل فعالیت‌های صنعتی، معدنی، تجاری، خدماتی وسایر فعالیت‌های تولیدی برای اشخاص موضوع این ماده، که به نحوی غیر از طریق شرکت نیز تحصیل می‌شود، در هر مورد به‌طور جداگانه به نرخ مذکور در ماده (۱۰۵) این قانون مشمول مالیات خواهد بود. مسئولان اداره امور در این گونه موارد نسبت به سهم فعالیت مذکور مکلف به انجام دادن تکالیف مزبور طبق مقررات این قانون خواهند بود. در غیر این صورت نسبت به پرداخت مالیات متعلق با مؤدی مسئولیت تضامنی خواهند داشت.

محاسبان تلاشگر با تولید محتوا در زمینه های حسابداری ، مالی و مالیاتی در تلاش است به تمامی پرسش های شما پاسخ دهد . استفاده کرده و در این بین شرکت حسابداری محاسبان تلاشگر خبره با سال ها تجربه در این خصوص و با در اختیار داشتن تیمی متبحر می تواند مشاوری امین و مطمئن برای مودیان عزیز باشد . همه این مقدمات برای این است که به صورت سهوی یا عمدی برگی از دفاتر کنده نشود و یا فاصله معنا داری بین عملیات های مالی و تاریخ های آنها وجود نداشته باشد . دفاتری که قبل از استفاده پلمب نشده باشند غیر قانونی بوده و وجاهتی ندارند و برای تعیین مالیات به آنها استناد نمیشود .

طریقه ارسال اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی