اقتدار موضوعی به چه معناست؟

به راحتی می توانید ببینید که یک وب سایت برای استفاده از Ubersuggest چند کلمه کلیدی رتبه بندی می کند. فقط کافی است یک ممیزی سایت را در وب سایت خود یا رقیب خود اجرا کنید و کلمات کلیدی ارگانیک یکی از ارقامی است که می بینید.

ممیزی سایت neilpatel.com از Ubersuggest.

یک تماس رزرو کنیدمنبع

متأسفانه، همانطور که بسیاری از سئوکاران به خوبی می دانند، این امر بازی کردن سیستم را آسان کرد. این از دیدگاه گوگل عالی نبود، زیرا سئوکاران را تشویق می کرد که به جای ایجاد محتوای با کیفیت، وقت خود را صرف پر کردن مقالات پر از کلمات کلیدی یا ساخت هزاران بک لینک کنند.

همیشه مشخص نیست که یک وب سایت دارای اعتبار موضوعی باشد. مطمئناً هیچ معیار مشخصی وجود ندارد که بتوانید جستجو کنید. اما چندین عامل وجود دارد که می توانید از آنها به عنوان راهنما استفاده کنید.

یک دامنه قوی و معتبر

نکته کلیدی این است که از وب سایت هایی که دارای رتبه بندی دامنه قوی و مرتبط با صنعت شما هستند، پیوند دریافت کنید. به عنوان مثال، اگر یک ابزار سئو دارید، دریافت لینک از وبلاگ من یک لینک عالی خواهد بود.

وقتی درباره این موضوعات کوچکتر و مرتبط می نویسید، مطمئن شوید که به موضوعات بزرگتر و بین همه موضوعات کوچکتر دیگری که به موضوع اصلی شما مرتبط هستند، پیوند می دهید.

اما مرجعیت موضعی چیست؟ معنی آن چیست و چگونه کار می کند؟

اکثر بازاریابان محتوا برنامه ای را در مورد قصد کاربر برای بهبود قدرت موضوعی خود پیاده سازی می کنند. بر کسی پوشیده نیست که الگوریتم موتور جستجوی گوگل در درک اهداف کاربر بسیار خوب شده است.

مطمئن شوید که بهترین محتوا را در مورد این موضوعات اصلی ایجاد کرده اید، سپس شروع به شاخه شدن به موضوعات مرتبط دیگر کنید – که اکثر آنها حجم جستجوی کمتری نسبت به موضوعات کلیدی شما خواهند داشت.

اگر می خواهید راهی سریع و آسان برای بررسی لینک های داخلی داشته باشید، از Internal Link Checker by Sitechecker استفاده کنید.

جستجوگر لینک داخلی سایت.

یک پروفایل لینک داخلی قوی نشان می دهد که یک وب سایت دارای صفحات زیادی در مورد یک موضوع مشابه است. پس از همه، شما فقط در صورتی به صفحه دیگری در وب سایت خود پیوند می دهید که مربوط به موضوعی باشد که در حال حاضر درباره آن می نویسید.

هیچ کس تعریف قطعی از اختیارات موضعی ندارد – به این دلیل است که گوگل تعریفی ارائه نکرده است. با این اوصاف، در جامعه سئو، معمولاً به عنوان معیاری برای سنجش تخصص سایت شما در مورد یک موضوع خاص شناخته می شود. هرچه محتوای با کیفیت بیشتری در مورد یک موضوع داشته باشید، قدرت موضوعی شما بهتر است.

در زیر من جستجویی برای عبارت “تحقیق کلمات کلیدی” انجام داده ام. همانطور که می بینید، نتایج ترکیبی از مقالات و ابزارهای آموزشی است.

نمای کلی SERP از تحقیقات کلمات کلیدی.

هنگام انتخاب موضوعات برای نوشتن محتوا، به طور خاص روی چند موضوع کلیدی تمرکز کنید و از آنها به عنوان ستونی برای وب سایت خود استفاده کنید.

یکی از بهترین چیزها در مورد داشتن اقتدار موضعی این است که تضمین می کند مشتریان بالقوه بیشتری به جای رقبای شما به وب سایت شما مراجعه می کنند. به این دلیل که اعتبار موضوعی بهتر به معنای رتبه بالاتر گوگل و رتبه بالاتر به معنای ترافیک بیشتر است.

بک لینک بیشتر به وب سایت شما

به طور کلی، هرچه یک وب سایت برای کلمات کلیدی بیشتری رتبه بندی کند، وب سایت دارای اعتبار موضوعی بیشتری خواهد بود.

با توجه به میزان بحث سئوکاران در مورد آن، احتمالا متوجه شده اید که اقتدار موضوعی برای رتبه بندی سایت شما بسیار حیاتی است – و حق با شماست.

هنگامی که خود را به عنوان یک مرجع موضوعی در مورد موضوعی معرفی می کنید، احتمال اینکه وب سایت های دیگر به محتوای شما پیوند بخورند نیز بسیار بیشتر می شود. دلیل این امر تا حدی به این دلیل است که شما به عنوان متخصص در آن موضوع دیده می شوید، بلکه به این دلیل است که رتبه بالاتری دارید. بنابراین هنگامی که شخصی به دنبال یک وب سایت برای استناد می گردد، شما در لیست بالایی قرار خواهید گرفت.

افزایش شهرت برند

تمام پیوندهای داخلی در یک صفحه از هر وب سایت را به شما نشان می دهد.

تعداد کلمات کلیدی رتبه بندی

قبل از آپدیت مرغ مگس خوار، الگوریتم گوگل اگرچه بهتر از هر موتور جستجوی دیگری بود، اما بسیار ابتدایی بود. به شدت بر کلمات کلیدی، بک لینک ها و سایر عوامل مهم رتبه بندی گوگل متکی بود.

ایجاد یک استراتژی محتوایی عمیق و دقیق برای ایجاد قدرت موضوعی ضروری است. استراتژی اقتدار موضوعی شما باید شامل برنامه ای برای تولید محتوای اقتدارساز به طور مداوم باشد که شامل موضوعات و کلمات کلیدی باشد که مخاطب شما را مورد علاقه قرار دهد.

ببینید آژانس من چگونه می‌تواند رانندگی کند بیشتر ترافیک به وب سایت شما

با ایجاد نوع محتوایی که گوگل می خواهد، می توانید حتی فراتر بروید. به عنوان مثال، خودتان جستجوی گوگل را برای کلمه کلیدی مورد نظر انجام دهید و ببینید چه نوع مقالاتی می آیند.

وب‌سایت‌هایی با اعتبار موضوعی خوب، دامنه‌های قوی و معتبری دارند. این به خاطر نقشی است که بک لینک ها در هر دو این معیارها بازی می کنند. هر چه یک وب سایت بک لینک بیشتری داشته باشد، اعتبار دامنه آن (DA) یا رتبه دامنه (DR) بهتر است – و وب سایت های معتبر تمایل دارند لینک های زیادی را به دست آورند.

با به روز رسانی مرغ مگس خوار گوگل که در سال 2013 معرفی شد، مرجعیت موضوعی مطرح شد. این به روز رسانی به طور کامل نحوه تجزیه و تحلیل محتوا توسط گوگل را تغییر داد و آن را بر اساس ارتباط با درخواست جستجوگر رتبه بندی کرد. به عبارت دیگر، به گوگل این امکان را می دهد که محتوا را در سطح معنایی تجزیه و تحلیل کند.

اگر کاربر اطلاعات مربوط به موضوعی را از طریق یک واقعیت معین یا کلمات کلیدی خاص جستجو کند، الگوریتم گوگل سعی می کند هدف آن جستجوی خاص را مشخص کند و مرتبط ترین نتیجه را ارائه دهد.

لطفا از ساخت لینک غافل نشوید. در حالی که باید روی ایجاد محتوا تمرکز کنید، همچنین باید به ایجاد لینک به وب سایت خود ادامه دهید تا ارتباط موضوعی را افزایش دهید.

سوالات متداول

اقتدار موضعی چیست؟

چندین روش وجود دارد که می توانید اعتبار یک دامنه را اندازه گیری کنید. اعتبار دامنه Moz و رتبه دامنه Ahrefs هر دو معیارهای عالی هستند، بنابراین از هر کدام که ترجیح می دهید استفاده کنید.

نمایه لینک داخلی قوی

محتوای خوب نوشته شده و تحقیق شده برای مخاطبان هدف شما نشانه نهایی یک وب سایت با قدرت موضوعی بالا است. با این گفته، این معمولاً باید با حداقل یکی از عوامل بالا ترکیب شود تا یک عامل واقعی باشد.

بهترین روش ها برای ایجاد اقتدار موضوعی شما

مگر اینکه در چند سال گذشته در غار زندگی کرده باشید، احتمالاً شنیده اید که اصطلاح “مرجع موضعی” در جامعه سئو زیاد استفاده می شود.

این به من می‌گوید که می‌توانم ابزار تحقیق کلمه کلیدی خود، Ubersuggest را به بازار عرضه کنم، یا یک راهنمای چگونه ایجاد کنم که شامل ابزار کلمه کلیدی من و موارد مشابه باشد. این هدف کاربر و آنچه گوگل فکر می کند قصد کاربر را برآورده می کند.

ساخت لینک های با کیفیت بالا

چیزی شبیه به نمودار زیر از HubSpot خواهد بود.

نموداری که نشان می دهد چگونه محتوای ستون، محتوای خوشه و لینک ها با یکدیگر تعامل دارند.

یک استراتژی سئو خوب باید ارتباط موضوعی وب سایت شما را افزایش دهد. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌خواهید مطمئن شوید که محتوای باکیفیت زیادی ایجاد می‌کنید و هر کلمه کلیدی و موضوع مرتبط را با جزئیات تا حد امکان پوشش می‌دهید. شما همچنین باید ساختار پیوند داخلی وب سایت خود را بهبود بخشید و تا حد امکان بک لینک های با کیفیت بالا به دست آورید.

نتیجه

یکی از استراتژی های نهایی که باید برای بهبود اعتبار موضوعی وب سایت خود استفاده کنید، ایجاد بک لینک با کیفیت بالا با سایر وب سایت های معتبر است.

بله، بک لینک ها کاملاً در ایجاد اعتبار موضعی نقش دارند. محتوای عالی فقط شما را تا این حد می رساند. همچنین باید لینک هایی را از سایر وب سایت های معتبر دریافت کنید. این پیوندها به گوگل کمک می کند تا شما را به عنوان یک مرجع بیشتر ببیند و رتبه شما را افزایش دهد.

چگونه اقتدار موضعی را در استراتژی سئو خود بگنجانم؟

یک ضرب المثل گرافیکی مرجع موضوعی: چیست و چگونه کار می کند؟

برای افزایش اقتدار خود آماده اید؟ سپس بیایید شروع کنیم.

مبانی مرجعیت موضوعی

با به اشتراک گذاشتن دانش خود توجه خود را بر حمایت از خوانندگان خود متمرکز کنید. آنچه را که دیگران در صنعت در مورد آن صحبت می کنند مشخص کنید و شروع به به اشتراک گذاشتن افکار خود در مورد موضوعات مرتبطی کنید که مطمئن هستید درباره آنها می نویسید.

خوشه های موضوعی بسازید

می‌توانید روی برگه کلیک کنید تا خلاصه‌ای کامل از تمام کلمات کلیدی که سایت برای آنها رتبه‌بندی می‌کند، دریافت کنید.

نمای کلی کلمه کلیدی neilpatel.com از Ubersuggest.

مطالب عالی

اگر قدرت موضوعی قوی دارید، گوگل محتوای شما را در آن موضوع بالاتر از وب سایتی با اعتبار موضوعی ضعیف تر رتبه بندی می کند.

چندین استراتژی لینک سازی وجود دارد که می توانید برای دریافت این نوع لینک ها از آنها استفاده کنید. برخی از موارد مورد علاقه من عبارتند از:

  • وبلاگ نویسی مهمان
  • ساختمان لینک HARO
  • ذکر اینفلوئنسرها در محتوای خود

تبدیل شدن به یک مقام مستلزم درک مشتریان و موضوع خود مانند هیچ کس دیگری است. نکته این است که شما همچنین باید آن را از طریق محتوای وب سایت، سئوی درون صفحه و بک لینک ها ثابت کنید. کار بسیار زیادی است، اما یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش تلاش‌های SEO شماست.

این بدان معناست که استراتژی محتوای شما باید هدف کاربر را که آن کلمه کلیدی را جستجو می کند در نظر بگیرد. اگر اطلاعاتی است، یک مقاله چگونه بنویسید. اگر تراکنشی است، یک صفحه تجارت الکترونیک را هدف قرار دهید.

این استراتژی به شما کمک می کند تا کلاسترهای موضوعی بسازید، که برای بهبود اقتدار موضوعی و سئو ضروری است. خوشه‌های موضوعی این را برای موتورهای جستجو آسان می‌کنند که ببینند شما موضوعی را تا حد امکان عمیق پوشش می‌دهید و خزنده‌های موتورهای جستجو را آسان می‌کنند تا در سایت شما حرکت کنند و محتوای شما را رتبه‌بندی کنند.

درک هدف کاربر

مرغ مگس خوار درستش کرد اما اکنون گوگل می تواند معنای معنایی جستجو را درک کند، بسیاری از صاحبان وب سایت از خود می پرسند آیا کلمات کلیدی مهم هستند؟ پاسخ این است که بله، مطمئناً آنها هنوز هم در استراتژی سئوی شما جایگاهی دارند. اما آنها اکنون در مقایسه با سایر عوامل، مانند ایجاد محتوای با کیفیت بالا، عقب‌نشینی می‌کنند.

چگونه مرجعیت موضعی به ایجاد استراتژی بازاریابی شما کمک می کند؟

مصرف کنندگان به کارشناسان اعتماد دارند. و اگر وب سایت شما در بالای هر نتیجه جستجوی مرتبط با یک موضوع خاص ظاهر شود، طبیعتاً یک متخصص در نظر گرفته می شوید. هنگامی که شما یک متخصص در نظر گرفته می شوید، شهرت برند را افزایش می دهید، که می تواند منجر به مشتریان وفادارتر و فرصت های بهتر برای شرکت شما شود.

چگونه می توان گفت یک وب سایت دارای اعتبار موضوعی است؟

امیدواریم اکنون بتوانید به این سوال پاسخ دهید: “اقتدار موضعی چیست؟” علاوه بر این، می‌دانید که دستیابی به ارتباط موضوعی می‌تواند تأثیر زیادی بر وب‌سایت و تلاش‌های بازاریابی شما داشته باشد.

بیایید این سایت را به عنوان مثال در نظر بگیریم. از آنجایی که من بیش از یک دهه است که در مورد سئو و بازاریابی دیجیتال می نویسم، دوست دارم فکر کنم که در مورد موضوعات دارای قدرت قوی و موضعی هستم. این بدان معناست که وقتی من یک پست جدید درباره لینک‌سازی سئوی محلی می‌نویسم، به سرعت رتبه‌بندی می‌شود و بالاتر از مقاله‌های شناخته شده در سایت‌هایی با ردپای محتوای کوچک‌تر یا که به طور منظم در مورد موضوعات بازاریابی دیجیتال صحبت نمی‌کنند، رتبه‌بندی می‌شود.

مرجع موضوعی و به‌روزرسانی مرغ مگس خوار Google

تبدیل شدن به یک اقتدار موضوعی آسان نیست، اما اگر مراحلی را که در زیر توضیح می‌دهم دنبال کنید، ممکن است.

یک استراتژی محتوای عالی ایجاد کنید

هنگامی که شما دارای اختیارات موضوعی هستید، به موتورهای جستجو و کاربران ثابت می کنید که وب سایت شما چنین است را مکانی برای یادگیری در مورد یک موضوع خاص شما تمام جنبه های یک موضوع را به طور عمیق پوشش می دهید و در ازای آن، گوگل با رتبه بندی بهتر به شما پاداش می دهد.

مرجع موضوعی معیاری برای سنجش تخصص سایت شما در یک موضوع خاص است. هرچه محتوای معتبرتری در مورد موضوع داشته باشید، همراه با عوامل دیگری مانند بک لینک، ارتباط موضوعی شما بیشتر است.

چگونه در صنعت خود اقتدار موضعی ایجاد کنم؟

اگر می خواهید تبدیل شوید را قدرت در صنعت شما، من اینجا هستم تا کمک کنم. در این مقاله، همه آنچه را که باید در مورد اقتدار موضعی بدانید، چیست، چگونه کار می‌کند و برای ایجاد آن چه کاری می‌توانید انجام دهید، پوشش خواهیم داد.

دستیابی به قدرت موضوعی برای سئوی شما عالی است، اما می تواند به شما در دستیابی به اهداف بازاریابی گسترده تر نیز کمک کند. در اینجا آنچه می تواند برای وب سایت شما انجام دهد آورده شده است.

ترافیک ارگانیک بیشتر

برای دستیابی به اقتدار موضوعی، باید یک موضوع را بهتر از دیگران پوشش دهید. این بدان معنی است که تعداد زیادی مقالات با کیفیت بالا، لینک های داخلی عالی و تعداد زیادی بک لینک از سایر وب سایت های معتبر.

آیا بک لینک ها در ایجاد اتوریتی موضعی نقش دارند؟

قرار است با چه موضوعی ارتباط موضوعی پیدا کنید؟