الگوی خیاطی بالا تنه و آستین زنانه مدل مولر سایز Forty Six فروشندگان و قیمت لوازم خرازی

در این مرحله فقط کافی است روشی را پیگیری کنید که گفته شد و لباس را تا کنید و سنجاق بزنید. لبه صاف کاغذ الگو به رویه مرکزی یا شاخصی برای اندازه‌گیری قد لباس بدل خواهد شد. دور گردنتان چقدر است؟ متر را دور گردن بگیرید تا اندازه مناسب برای دوخت یقه را متوجه شوید. خیلی‌ها میگویند من ایراد اندامی دارم آیا این ایراد اندامی روی الگو اعمال شده ؟!!! اگر به منطق خود مراجعه کنید میبینید که الگوی آماده اندازه‌ای استاندارد دارد و بدون ایراد. این اندام شماست که ایراد دارد پس باید شما خودتان ایراد اندامی خود را روی الگو پیاده کنید.

ولی الگوهایی که برای تولید لباس مورد استفاده قرار می گیرند، به صورت طراحی مسطح هستند. مجموعه پارسی دوز از ابتدای سال ۹۷ با همکاری شرکت پیشگامان یزد آغاز به کار، و با بهره گیری از افراد متخصص بر آن است تا قدمی بزرگ در راستای معرفی حرفه ای ترین خیاطان کشور و همچنین دوخت لباس هایی شایسته در خور بانوان پارسی بردارد. خیاطی کار جالبی است، دنیای نخ‌ها و سوزن‌ها و صدای خوشایند چرخ‌خیاطی. با وجود الگوها و آشنایی با آن‌ها، خیاطی‌کردن به‌شدت ساده می‌شود.

از ویژگی های بارز همه این کاغذهای الگو قیمت ارزان آنها می باشد که برای استفاده انبوه در تولیدی ها به صرفه است. شما نیز می توانید با توجه به نوع کار خود، کاغذ الگوی مناسب را انتخاب و سفارش دهید. به همین دلیل باید قبل از خرید به دقت اطلاعات سایز الگوها را بخوانید. همچنین با اندازه‌گیری دقیق، سایز موردنظر خود را معادل سازی کنید تا بعد از دوخت مشکلی در اندازه لباس به وجود نیاید. مهم‌ترین دلیلی که افراد الگوی آماده را به الگوهای دستی ترجیح می‌دهند، روش ساده استفاده از آن است.

اگر قصد دارید از پارچه ای استفاده کنید که الگوی چاپی یا بافته شده دارد و می خواهید آن را با الگوی خودتان مطابقت دهید باید در نظر داشته باشید که آیا نقشه چیدمان برای کار شما مناسب است یا خیر. در این حالت ممکن است شما با توجه به نوع الگوی خیاطی که دارید نیاز به خرید پارچه بیشتری داشته باشید. من به عنوان کسی که با خرده های پارچه غیرضروری بسیار مخالفم، شخصا ترجیح می دهم با تکه های الگو روی پارچه بازی کنم تا بتوانم مصرف پارچه را کم کنم. مبتدیان خیاطی با نگاه کردن به الگوهای خیاطی ممکن است احساس سردرگمی کنند. به دلیل وجود نمادهای بسیار، دانستن نحوه خواندن الگوهای خیاطی احتمالا کمی شبیه به خواندن زبان هلندی است.

نشانه گذاری تکه های الگو

این کار باعث می‌شود که دستتان برای مرحله بعدی دوخت‌ودوز بازتر باشد. بهتر است در هنگام خرید الگو خیاطی به نکاتی مانندا پرو دار بودن یا نبودن الگو یا جنس کاغذ الگو ، تنخور الگو بعد از دوخت و نمونه لباس های دوخته شده توسط الگو توجه کنید این نکته بسیار مهمی است که الگو خیاطی را مناسب با نیاز تهیه کنید. الگوی برشدار (خیاطی خانگی) یا الگوی بلوک (تولید صنعتی) الگوی پایه سفارشی است، که می‌توان از آن الگوهای متفاوت برای سبک‌های مختلف تهیه کرد.

  • اگر بهترین الگوی آماده خیاطی را باتوجه به نکاتی که گفتیم پیدا کردید اما متدش با متد شما یکی نبئد هیچ مشکلی ندارد.
  • در گام اخر اندازه ی بین C و K در سمت راست و اندازه ی بین نقاط D و L در سمت چپ را نصف می کنیم که به ترتیب در سمت راست و سمت چپ به نقاط I و j می رسیم، خط i-j خط باسن کوچک است که برای کشیدن پنس کاربرد دارد.
  • برای داشتن پیراهنی که تا پایین زانو برسد، طول لباس را حدود ۱۰۱ سانتی‌متر و برای داشتن پیراهنی بلند حدود ۱۵۵سانتی‌متر بگیرید.
  • رسم و طراحی الگو را می‌توانید در بسیاری از دوره‌های طراحی مد یا در یک دوره کوتاه مدت آموزش یا به عنوان بخشی از مدرک مد در یک دانشگاه یاد بگیرید.

برای استفاده از آن‌ها کافی است یک الگوی استاندارد را خریداری و هر بخش را جداگانه روی پارچه ثابت کنید. حتی اگر قصد دوخت ساده‌ترین لباس‌ها را داشته باشید، الگو کشیدن می‌توان بخش زمان بر و دشوار خیاطی برای شما باشد. از طرفی بسیاری از افراد با مهارت‌های دوخت آشنایی کامل دارند و با کسب تجربه در انواع روش‌های دوخت می‌توانند به سادگی بهترین لباس‌ها را بدوزند. با توجه به اینکه این مرحله به حوصله و دقت زیادی نیاز دارد، بسیاری از افراد از انجام آن سرباز می‌زنند.

تیم نساجی دات کام با تجربه گسترده و دانش فنی بالا در این حوزه در صدد رشد و تعالی صنعت نساجی در کشور همگام با بزرگان این صنعت در جهان و به دست آوردن سهم بیشتری از این بازار بزرگ جهانی است. ما متعهد هستیم که به شما کمک کنیم تا به طور کامل از فرصت‌های ارائه‌شده توسط بازار بهره‌مند شوید. نساجی دات کام به دنبال کنندگان خود این امکان را می‌دهد که با ارائه تحلیل عمیق از بازار و رقبای آن‌ها از طریق اخبار صنعت نساجی، آگاهی از فناوری های جدید و مقالات تخصصی تصمیمات آگاهانه و اصولی بگیرند.

در بخش قبلی با خط‌کش اندازه قدی لباس را روی کاغذ الگو مشخص کردید. حالا باید خط‌کش را عمود بر آن خط مستقیم قرار بدهید تا اندازه‌ بخش‌های افقی بدن را روی کاغذ الگو درآورید. با درنظرداشتن اندازه شانه‌ها، خط عمود بر اندازه قدی لباس را روی کاغذ الگو رسم کنید تا خط شانه‌تان مشخص شود.

در این بخش از آموزش خیاطی با الگو می‌خواهیم مدل دیگری از ترسیم الگوها را برایتان توضیح بدهیم. حالا سراغ تهیه الگو با لباس‌های حاضری می‌رویم، یعنی خیاطی‌کردن از روی لباسی که در دست دارید و از آن خوشتان می‌آید. لباس مذکور را مبنا قرار می‌دهید و از رویش الگویی برای دوخت لباسی شبیه به آن تهیه می‌کنید. با خرید الگوی خیاطی و استفاده از آن، کیفیت در دوخت تا حد زیادی بالا می‌رود. یکی از مشکلاتی که الگوهای مختلف خیاطی دارند و حتما باید به آن دقت کرد؛ ایرادات اندامی است که باید در هنگام ترسیم الگو آن را برطرف کرد.

متد الگوهای سیماکده چیه؟

و در عین حال این روش ترسیم الگو وقت زیادی از شما خواهد گرفت و همین مسئله جذابیت آن الگو خیاطی سیماکده را کاهش می‌دهد. تصویرگران پویا اندیش مجموعه ای از الگوهای خیاطی مدرن را به بخش هایی در زیر تقسیم کرده است ، که این امر پیدا کردن آنچه شما نیاز دارید را آسان تر می کند. در حالی که الگوهای قدیمی و سنتی همیشه یک روش جذاب برای افزودن جاذبه به کمد لباس یا خانه شما هستند ، اما به جرات می توانم بگویم الگوهای خیاطی ساختار شکن مطمئناً برخی از عناصر عرفانی را به کمد لباس شما اضافه می کند. هر کدام از این کاغذهای الگو ویژگی های منحصر به فردی دارند که می توانند برای هدف خاصی مورد استفاده قرار گیرند. برای مثال از کاغذ الگوهای پوستی، روغنی و مومی به خاطر ساختار شفاف و شیشه ای که دارند بیشتر برای کپی برداری الگو استفاده می شوند. از کاغذ الگوی مشکی برای طراحی های اولیه استفاده می شود زیرا قابلیت پاک شدن و نصب روی دیوار را دارد.

الگوی خیاطی بالا تنه و آستین زنانه مدل مولر سایز Forty Six فروشندگان و قیمت لوازم خرازی