اهرم تحقیق کلمات کلیدی برای نامگذاری محصول

یوتیوب همچنین یک منبع عالی است، زیرا دومین موتور جستجوی بزرگ در جهان است. برای یافتن کلمات کلیدی محبوب در این پلتفرم، از نوار جستجوی YouTube برای وارد کردن ایده های نام تجاری خود استفاده کنید. ویژگی پیشنهاد خودکار YouTube فعال می شود و لیست کشویی جستجوهای مرتبط را به شما نشان می دهد.

نام محصولات خود را مختص دسته بندی و مستقیم نگه دارید.

مایکروسافت را در نظر بگیرید. ویندوز محصول پرچمدار دهه 90 آنها بود و هنوز 76 درصد از سهم بازار جهانی را در سال 2022 در اختیار سیستم عامل ها قرار داده است.

به نوبه خود، این ویندوز را به‌عنوان تعریف‌کننده دسته‌بندی به جای تقویت‌کننده قرار داد، و شرکت‌های دیگر اکنون از نام تجاری مایکروسافت برای توصیف رابط‌های خود استفاده می‌کنند.

احتمالاً قبلاً اهمیت SEO را درک کرده اید و داده ها از شما پشتیبانی می کنند. مطالعه ای که میلیاردها جستجوی گوگل را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، نشان داد که سه نتیجه ارگانیک اول ترکیبی 44.5٪ نرخ کلیک دارند. اما سئو چگونه می تواند به شما در نامگذاری محصولتان کمک کند؟

بنابراین چگونه نام مناسب برای محصول خود انتخاب می کنید؟

اگر نام این شرکت به نام چیزی ترش مانند لیمو باشد، چند نفر یک محصول اپل را می‌خرند؟

با استفاده از سئو برای ساختن برند خود، می توانید نامی پیدا کنید که با مخاطبان خود صحبت کند!

نام گذاری محصولات کار ساده ای نیست.

Google Ads نیز می تواند کمک کند و دسترسی به داده های مربوط به کلمات کلیدی جداگانه، نرخ جستجوی آنها و کلمات جایگزین پیشنهادی را فراهم می کند.

  1. مثبت بمان

نگاه کردن به مسابقه هرگز ضرری ندارد. به بررسی های باقی مانده برای رقبای خود نگاه کنید. این همه نقاط قوت و ضعف آنها را از دیدگاه مخاطبان به شما می گوید. شایع ترین شکایت هایی که می بینید چیست؟ شما می توانید از این نظرات برای متمایز کردن محصول خود از رقبا استفاده کنید.

یکی دیگر از نمونه های عالی از نام های موفق محصول، نتفلیکس است. ساده، مستقیم، و شامل دسته بندی در عنوان: چه چیزی بیشتر می توانیم بخواهیم؟!

پرسیدن چند سوال از فالوورهای فعال می تواند بازخورد ارزشمندی را از طرف افرادی که بیشتر به محصولات شما علاقه مند هستند ارائه دهد.

استراتژی های نام گذاری محصول خود را در آینده اثبات کنید

رتبه های بالاتر منجر به ترافیک بیشتر می شود که منجر به درآمد بیشتر می شود.

مطمئناً، این کلمه تصادفی ممکن است جذاب به نظر برسد، اما اگر در دسته دیگری قرار گیرد، در نهایت رتبه خود را در SERP های ارگانیک کاهش می دهید. کلمات مبهم برای بیش از یک تفسیر باز هستند. فرض کنید در حال راه اندازی یک شرکت آرایشی هستید و از کلمه “Compact” در نام خود استفاده می کنید. در حالی که می تواند به معنای نگهدارنده آرایش باشد، اما برای انواع محصولاتی که سعی می کنند سایز کوچکی به بازار عرضه کنند نیز استفاده می شود.

یک اسکرین شات از صفحه محصول گوگل که نام محصولات مختلف را نشان می دهد.

Ubersuggest یک ابزار مفید برای تولید کلمه کلیدی برای تعیین نام کامل است. استفاده از آن با رابطی روان آسان است و اطلاعات اضافی در مورد هر کلمه کلیدی ارائه می دهد. Ubersuggest کلمات کلیدی پیشنهادی را برای استفاده به جای آن، و همچنین کلمات مرتبط، سختی SEO، حجم و موارد دیگر را ارائه می دهد.

شما از تمام حلقه های سئو عبور کرده اید و در نهایت نام محصولی دارید که ارزش استفاده از آن را داشته باشد. این نام را برای اعصار آینده حفظ کنید!

به همین دلیل است که در صورت امکان باید نام دسته بندی خود را در نام محصول خود بگنجانید.

در اینجا چند نکته برای برندسازی وجود دارد که باید در هنگام نامگذاری محصول بعدی خود به آنها فکر کنید:

  1. آن را مرتبط کنید

در داده‌های در دسترس عموم، مانند حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها عمیقاً غوطه‌ور شوید. محصولات آنها چه ویژگی های منحصر به فردی دارد؟

نمونه های موفقیت نامگذاری محصول

بنابراین قبل از عرضه یک محصول، همیشه ایده خوبی است که در مورد چالش های بازاریابی آنلاین که ممکن است به وجود بیاید تحقیق کنید.

یک مثال هوشمندانه از این نام تجاری ابزار مدیریت پروژه برای مشاغل به نام MOE Assist است. این بازی با کلمات به “کمک بیشتر” برای پروژه ها با استفاده از MOE Assist اشاره می کند.

اسکرین شات از حساب اینستاگرام Moe.
  1. از موتورهای جستجو/ابزارها استفاده کنید

ایجاد نام های جذاب و منحصر به فرد محصول لازم نیست سخت باشد.

اینجا جایی است که تحقیق کلمات کلیدی وارد عمل می شود!

چگونه از کلمات کلیدی برای کمک به رشد محصول بعدی خود استفاده می کنید؟

مشاوره با نیل پاتل

نتفلیکس با ترکیب نیمه اول کلمه “اینترنت” با یک کلمه عامیانه برای فیلم، آنچه را که هست با حداقل تلاش بیان می کند.

آنچه مخاطبان شما می خواهند و فکر می کنند را پیدا کنید

پس چه چیزی باعث شد نام ویندوز را انتخاب کنند؟

نکته این است که شما همچنین می توانید نام محصول یا دسته بندی محصول خود را جستجو کنید و ببینید نتایج رتبه بندی شده برتر چه کلمات کلیدی را به اشتراک می گذارند. این چند نتیجه اول احتمالاً چیزهای مشترکی دارند. آیا مشتریان بالقوه شما به دنبال محصولی هستند که دارای ویژگی های خاصی مانند افزایش سرعت یا قدرت باشد؟ این ممکن است نشانه ای برای گنجاندن کلمات مشابه در برند شما باشد.

یک تماس رزرو کنیدمنبع

برای جلوگیری از هرگونه پیامدهای سئو یا اجتماعی در آینده، دوباره بررسی کنید که آیا شخصی قبلاً نام نمایه رسانه اجتماعی برنامه ریزی شده شما را گرفته است یا خیر.

اگر این کار را نکنید، می تواند توانایی تیم شما را برای ایجاد استراتژی نام تجاری مناسب محدود کند. از سوی دیگر، استفاده از هک های سئو برای کشف نام برند بعدی شما به طرز شگفت آوری خوب عمل می کند!

اگر حتی نتوانم نام محصول شما را تلفظ کنم، چگونه آن را به خاطر بسپارم؟

به دنبال بررسی هستید؟ احتمالاً کلمه “بهترین” را اضافه خواهید کرد. به دنبال جایی برای غذا خوردن هستید؟ ممکن است از کلمات “نزدیک من” استفاده شود. موتورهای جستجو مانند گوگل در استنباط قصد کاربر بر اساس پرس و جوهایی که وارد می کنند و زمینه اطراف آن ها عالی عمل کرده اند.

کلمات و معانی می توانند در خطوط بین المللی جابجا شوند. اگر قصد دارید محصول خود را در سراسر جهان بفروشید، به این فکر کنید که چگونه نام شما در فرهنگ های مختلف طنین انداز می شود. اگر بدانید چه تعداد از برندهای شرکتی نام محصولات خود را در مناطق مختلف تغییر می دهند، شگفت زده خواهید شد. به عنوان مثال، در چین آبجو Heineken به جای آن Xi li نامیده می شود که به “قدرت شادی” ترجمه می شود.

  1. مبهم نباش

ببینید آژانس من چگونه می‌تواند رانندگی کند بیشتر ترافیک به وب سایت شما

  • سئو – باز کردن ترافیک SEO بیشتر نتایج واقعی را ببینید.
  • بازاریابی محتوا – تیم ما محتوای حماسی ایجاد می کند که به اشتراک گذاشته می شود، لینک ها را دریافت می کند و ترافیک را جذب می کند.
  • رسانه پولی – استراتژی های پولی موثر با بازگشت سرمایه روشن.

با نگاه کردن به آنچه که دنبال کننده های خود را تماشا می کردند و روی چه چیزی کلیک کردند، بینش دریافت کنید. یک نظرسنجی کوچک برای سنجش میزان علاقه ارسال کنید. مخاطبانی را پیدا کنید که بیشتر با صفحه شما درگیر هستند و پیام مستقیم ارسال کنید.

نام محصول شما برای موفقیت محصول شما حیاتی است! 77 درصد از مصرف کنندگان محصولات را بر اساس نام به جای خود محصول خریداری می کنند. نام یکی از اولین چیزهایی است که مشتریان بالقوه خواهند دید. نام محصولات بدون هیچ ارتباطی با دسته بندی محصول می تواند یافتن آن را در موتورهای جستجو سخت کند. اسامی با ارتباط منفی با کلمات دیگر و حساب های رسانه های اجتماعی می توانند مانع فروش شوند.

چگونه بفهمم که نام محصولم را چیزی می‌گذارم که مردم می‌خواهند؟

دو کلمه: هدف جستجو.

آیا در پیدا کردن کلمات کلیدی در زمینه خود مشکل دارید؟

نام محصولات همچنین معمولاً به عنوان متن لنگر در مقالات آنلاین ذکر می شود، بنابراین گنجاندن یک دسته در نام می تواند منجر به کلیک های واجد شرایط بیشتر در صفحه شما شود. این تنها یکی از راه های استفاده از سئو برای ایجاد برند شماست.

برخی از نام‌ها خوب به نظر می‌رسند، شاید برخی از آنها مناسب به نظر برسند، اما هیچ‌کس در تیم شما نمی‌تواند درباره برنده توافق کند.

با ادعای حساب های رسانه های اجتماعی با نام محصول خود در همه پلتفرم های اصلی، نام محصولات خود را در آینده ثابت کنید. علاوه بر این، دامنه های وب را با نام محصول خود نیز بررسی کنید. اگر آنها در دسترس هستند، خرید آنها راه خوبی برای محافظت از شهرت نام تجاری شما است.

سوالات متداول

نام محصول من چقدر مهم است؟

شما می توانید با یادگیری از بازار هدف خود به جای حدس زدن، در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

گرافیکی که می گوید "برای نامگذاری محصول از تحقیقات کلیدواژه استفاده کنید."

با میانگین زمان صرف شده در رسانه های اجتماعی 2.5 ساعت در روز، داده های زیادی برای بررسی وجود دارد.

احتمالاً عبارت “مجرم به دلیل ارتباط” را شنیده اید. نام محصولات با ارتباطی که ایجاد می کند محدود می شود.

اگر لیست ایمیل مشتری دارید، برای آنها نظرسنجی بفرستید و چند سوال از آنها بپرسید تا مخاطبان خود را بهتر بشناسید.

شما محصول خود و تخته سفیدی پر از عبارات و ایده های تصادفی را دارید که در اطراف پرتاب می شوند.

پس از به دست آوردن نتایج، به دنبال مضامین تکراری و پاسخ های رایج باشید. از این پاسخ ها برای بازنویسی نام محصول خود به درستی استفاده کنید.

با درک اینکه مردم به دنبال چه چیزی هستند، می توانید نام محصول خود را برای برآورده کردن بهتر نیازهای آنها بهینه کنید.

در مورد آن فکر کنید.

لیست ایمیل ندارید؟ به جای آن از حساب های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید!

با تحقیق در مورد مخاطبان خود از طریق نظرسنجی ها و تجزیه و تحلیل داده ها، می توانید اطمینان حاصل کنید که نام محصولی که انتخاب می کنید چیزی است که مردم می خواهند.

نتیجه

با نام مناسب برای محصول خود، در SERP ها ارتقا خواهید یافت.

و اگر نمی‌توانم بفهمم محصول شما از طریق نامش چه می‌کند، احتمالاً می‌خواهم به جای آن ببینم رقبا چه چیزی ارائه می‌کند.

نه تنها این، بلکه شانس پیدا کردن و خرید محصول شما را نیز افزایش خواهید داد.

این اشتباه را مرتکب نشوید که فقط به دنبال هدف در نتایج جستجوی برتر باشید. حداقل برای گوگل، می‌توانید جستجوهای مرتبط و آنچه «مردم نیز می‌پرسند» را بررسی کنید. هر دوی اینها بینش هایی را در مورد آنچه که پایگاه مشتری شما در مورد محصول شما می اندیشد ارائه می دهد.

اسکرین شات از "مردم همچنین می پرسند" بخش در گوگل

نامگذاری محصول ممکن است علم موشکی نباشد، اما یادگیری نحوه انجام صحیح آن زمان می برد! درباره اینکه چرا سئو برای برند شما بسیار مهم است بیشتر بدانید.

پیشاهنگ مسابقه

به طور کلی، شما می خواهید که نام محصول شما به راحتی قابل به خاطر سپردن، درک آن و بیان آسان باشد!

یکی از ویژگی های جالب Ubersuggest این است که هر نتیجه جستجوی کلمه کلیدی با لیستی از ایده های محتوا همراه است که می تواند به شما در SERPS (صفحات نتایج موتور جستجو) کمک کند.

تصویری از صفحه وب Ubersuggest که نمای کلی کلمه کلیدی را نشان می دهد "شما نرم افزار دارید"
تصویری از صفحه وب Ubersuggest که ایده های کلیدواژه را نشان می دهد.

به یاد داشته باشید که نام تجاری را انتخاب کنید که مرتبط، دارای تداعی های مثبت و بدون ابهام باشد. اگر بتوانید عنوان دسته را در نام محصول خود بگنجانید، چه بهتر.

برای نمونه‌هایی از داستان‌های موفقیت بزرگ در نام‌گذاری محصول، به دو تا از بزرگترین غول‌های فناوری، مایکروسافت و اپل نگاه نکنید.

من نکات و نکات نامگذاری محصول را به شما نشان خواهم داد تا این فرآیند آسان تر شود.

چه چیزی یک نام محصول خوب را می سازد؟

استرس؟ نباش.

از خود بپرسید محصول شما در کدام دسته قرار می گیرد؟ این احتمالاً اصطلاحی است که مردم هنگام جستجوی محصولات مشابه آن را نیز جستجو می کنند.

خوب، در همان زمان که ویندوز راه اندازی شد، تمام رابط های گرافیکی کاربر (GUI) به عنوان “سیستم های پنجره ای” توصیف می شدند. مایکروسافت به جای تبدیل شدن به یک رابط پنجره‌دار دیگر، اسکریپت را با ادعای نام پنجره برای خود تغییر داد.

اگر نمی‌خواهید با کسی که شهرت منفی دارد ارتباط برقرار کنید، این امر بسیار مهم است، به‌ویژه اگر در حال حاضر شخصی با نام حساب مشابه محصول شما وجود داشته باشد.

وقتی کسی چیزی را آنلاین جستجو می کند، نیت او از طریق کلماتی که استفاده می کند مشخص می شود.