بازاریابان کدام معیارهای رسانه های اجتماعی را دنبال می کنند؟ [New Research]

قیمت: 345 دلار در ماه

چرا عالی است: بینش و ردیابی جهانی

پلتفرم های کلیدی برای این تمرکز عبارتند از فیس بوک، توییتر و پینترست. می توانید از ابزار ترافیک وب مانند Google Analytics برای اندازه گیری میزان ترافیک شما از رسانه های اجتماعی ارگانیک استفاده کنید.

2. برداشت های رسانه های اجتماعی

بسیاری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که کسب درآمد را ارائه می‌کنند، در میزان درآمد بازاریابان و سازندگان از پلت‌فرم‌هایشان شفاف هستند، و به راحتی می‌توان نحوه ارتباط فعالیت‌های شما با فروش و درآمد را پیگیری کرد.

برای اندازه گیری نرخ تعامل کلی یک حساب رسانه اجتماعی، می توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

چرا عالی است: عملکرد رقیب را ببینید

اکنون که می دانید بازاریابان بر اساس نظرسنجی ما چه معیارهایی را ردیابی می کنند – در اینجا چند ابزار وجود دارد که می توانید برای آسان تر کردن ردیابی از آنها استفاده کنید.

1. گوگل آنالیتیکس

آیا کمپین رسانه های اجتماعی شما مستقیماً منجر به درآمد و فروش می شود؟ بازگشت سرمایه شما چقدر بوده است؟ معیارهای کلی فروش و درآمد در اندازه گیری موفقیت کمپین شما مهم هستند.

اما بازاریابان برای اطمینان از موفقیت یا تقویت استراتژی خود، چه معیارهایی را باید دنبال کنند؟ برای اینکه درگیر همه اعداد و ارقام نشوید، فهرستی از معیارهای ضروری رسانه های اجتماعی برای ردیابی تهیه کرده ایم.

نرم افزار و داشبورد تجزیه و تحلیل HubSpot چرخه زندگی کامل مشتری را ردیابی می کند. ما همچنین به بازاریابان کمک می‌کنیم تا نام‌های تجاری را نظارت کنند، تعامل‌ها را به‌طور خودکار پیگیری کنند، و زمان‌بندی پست‌های اجتماعی را آسان کنند.

3. NetBase Quid

هنگام استفاده از quintly، نه تنها می‌توانید عملکرد رسانه‌های اجتماعی خود را ردیابی کنید، بلکه می‌توانید بینشی از عملکرد رقبای خود نیز کسب کنید. این به شما کمک می‌کند ببینید چه کاری می‌توانید برای بهبود کمپین‌های خود انجام دهید و رقبای شما چه کاری انجام می‌دهند. این عکس نمونه ای از بینش هایی است که نرم افزار ارائه می دهد.

همچنین شایان ذکر است که هر پلتفرم رسانه اجتماعی برداشت ها را به طور متفاوتی اندازه گیری می کند. به عنوان مثال، در توییتر، هر کاربری که یک توییت را می‌بیند، یک برداشت محسوب می‌شود.

بیایید این جنبه‌های مختلف عملکرد و معیارهای بیشتری را که بازاریابان باید برای اطمینان از موفقیت تلاش‌های بازاریابی رسانه‌های اجتماعی خود دنبال کنند، بررسی کنیم.

1. ترافیک وب

Quintly همچنین برای آژانس هایی با چندین مشتری عالی است. آنها می توانند از آن برای مدیریت حساب های مشتریان خود و ردیابی صفحات رسانه های اجتماعی آنها استفاده کنند. Quintly همچنین دارای گزارش و داده های معیار برای اندازه گیری کمپین ها است.

معیارهای رسانه های اجتماعی: نحوه محاسبه نرخ تعامل کل

5. فروش/درآمد کلی

اکنون دانلود کنید: تقویم رسانه های اجتماعی رایگان

درک برداشت‌های شما در رسانه‌های اجتماعی مهم است زیرا این داده‌ها می‌توانند بینش ارزشمندی در مورد میزان هزینه‌های تبلیغاتی شما ارائه دهند و می‌توانند به اطلاع‌رسانی هزینه‌های تبلیغات پولی آینده کمک کنند تا بتوانید بودجه خود را به حداکثر برسانید.

قیمت: شروع رایگان، 800 تا 3600 دلار در ماه برای مرکز بازاریابی

چرا عالی است: تجزیه و تحلیل ترافیک وب را ردیابی می کند و بینش های تجاری را ارائه می دهد

تولید سرنخ به معنای جذب مشتریان بالقوه به کسب و کار شما و افزایش علاقه آنها از طریق پرورش است، همه با هدف نهایی تبدیل آنها به مشتری. بازاریابان می توانند از طریق رسانه های اجتماعی با ایجاد محتوای قانع کننده ای که مخاطبان را جذب و خوشحال می کند، سرنخ ایجاد کنند.

این معیارها به شما بینشی در مورد مشتریان، نحوه ردیابی ROI، بهبود حضور آنلاین برند خود و دور شدن از مشتریان راضی‌تر می‌دهد.

قیمت: 300-1000 دلار در ماه

30 درصد در مورد کمپین های پولی رسانه های اجتماعی نیز همین را گفتند. اگر شرکت شما به ترافیک وب به عنوان بخشی از استراتژی تجاری خود متکی است، باید اندازه گیری کنید که چه تعداد از بازدیدهای صفحه شما مستقیماً از رسانه های اجتماعی است.