بازاریابی اینترنتی چیست (به همراه معرفی 8 روش مهم بازاریابی اینترنتی)

این کار علاوه بر صرفهجویی در وقت باعث میشود تا بتوان به مشتریان بیشتری خدمترسانی کرد. عناصر صفحات وبسایت را چگونه بچینند تا توجه مخاطب را جلب کند؟ چگونه وبسایت خود را طراحی کنند؟ با چه روشهایی افراد بیشتری را به سمت خود بکشانند؟ به چه صورت قیف فروش برای وبسایتشان طراحی و پیادهسازی کنند؟ امیدوارم متوجه طرح این پرسشها شده باشید، با یادگیری اصول بازاریابی اینترنتی شما میتوانید بهعنوان یک بازاریاب اینترنتی برای وبسایت خودتان یا دیگران به دنبال افزایش فروش باشید یا تجربههایتان را به دیگران منتقل کنید. مجموعه ابزارهای بازاریابی کمک میکند تا تبلیغات، بازاریابی، برند سازی و فروش در فضای مجازی انجام شود. دوست دارید تا خودتان صاحب وبسایت شوید؟ من، کسری رفالیان به همراه دوست خوبم سید حسن ابوطالبی «دوره جامع آموزش بازاریابی اینترنتی» را تولید کردهایم. مقاله، عکس، فیلم، اینفوگرافیک، پادکست، دستورالعمل و راهنما، مطالعه موردی، پرسش و پاسخ، اخبار تحلیلی و کتاب الکترونیکی از قالبهای پرطرفدار برای تولید محتوا هستند و میتوانند بهراحتی بازدیدکنندهها را به سمت وبسایت شما بکشانند. پسازآن که با مفهوم بازاریابی اینترنتی آشنا شدید، میخواهم کمی درباره پرسش دوم با شما حرف بزنم. کمی چاشنیِ بازاریابی اینترنتی را به وبسایتها اضافه کنید و بیشتر پول دریافت کنید؛ به همین راحتی!

به دانش فنی و تخصصی نیاز ندارد:در بازاریابی اینترنتی علاقه و پشتکار حرفِ اول را میزنند. اشتیاق و پشتکار در بازاریابی اینترنتی بهقدری مهم است که میتواند جای خالی دانش و تخصص را بپوشاند. به همین دلیل، بازاریابی به کمک وبلاگ یکی از روشهای سودمند در بازاریابی اینترنتی است. در این صورت میتوانید با کمک روشهای بازاریابی اینترنتی فروش بیشتری داشته باشید، مشتریان جدیدی پیدا کنید و مشتریان سابق را به خرید مجدد دعوت کنید. بازاریابی اینترنتی به توسعه فروش و بازاریابی در فضای اینترنت میپردازد. شرکت در دوره جامع آموزش بازاریابی اینترنتی شما را برای اینترنت نشینی آماده میکند. ما در دوره جامع آموزش بازاریابی اینترنتی نکات زیادی را آموزش خواهیم داد؛ نکاتی که به شما کمک میکنند تا وبسایت خود را بهبود ببخشید، مشتریان بیشتری پیدا کنید، نرخ فروش وبسایت خود را افزایش دهید و پول بیشتری به دست آورید. دیر یا زود یخهای زندگی سنتی میشکند و مجبور خواهیم شد تا در دنیای جدید و عجیب به نام اینترنت زندگیمان را ادامه دهیم. بازاریابی صنعتی، بازاریابی مصرفی، بازاریابی پارتیزانی، بازاریابی مویرگی، بازاریابی ویروسی، بازاریابی دهانبهدهان، بازاریابی اینترنتی، بازاریابی مفهومی، بازاریابی ارزشی و بازاریابی ترکیبی نام چند نمونه از انواع روشهای بازاریابی هستند.

شبانهروزی است:فروشگاههای اینترنتی و وبسایتها 24 ساعته فعالیت میکنند؛ به همین دلیل بدون نگرانی از تعطیلی آنها میتوان به وبسایتهای مختلف مراجعه کرد. تولید محتوا، تولید عکس و اینفوگرافیک، مدیریت شبکههای اجتماعی و بهینهسازی وبسایتها از جمله مشاغلی هستند که جزو زیرمجموعههای بازاریابی اینترنتی محسوب میشوند. بازاریابی ویدئویی:ویدئو، یکی از فرمتهای موردعلاقه افراد است و خواهان زیادی دارد. حمایت موتورهای جستجو یکی دیگر از علل رونق گرفتن بازاریابی اینترنتی است. چگونه وبسایت خود را در قلبِ موتورهای جستجو جا کنند؟ بهینهسازی وبسایت برای موتورهای جستجو یا سئو (SEO) به اصولی گفته میشود که کمک میکند تا وبسایتها در موتورهای جستجو رتبه خوبی به دست آورند. شرکتهای بسیاری وجود دارند که برای وبسایت تجاری خود به دنبال فردی میگردند تا برایشان در اینترنت فعالیتهای مرتبط با تبلیغات و بازاریابی را انجام دهد. تبلیغات بنری، ایمیل، مطالب مفید، رتبه وبسایت، رسانههای اجتماعی (مثل تلگرام، اینستاگرام، فیسبوک و…) نام چند ابزار مهم در بازاریابی اینترنتی است. برای شرکتهای در آستانه ورشکستگی مناسب است:در بازاریابی اینترنتی نیازی به اجرای روشهای هزینهبر نیست و میتوان با کمترین هزینه فعالیت و تبلیغات کرد.

اگر تمایل به کار کردن در منزل دارید به شما قول میدهم بهراحتی از بازاریابی اینترنتی پول دربیاورید. به شما قول میدهم با یادگیری این موضوعات به یک بازاریابِ اینترنتی حرفهای تبدیل خواهید شد. با کمک شبکههای اجتماعی میتوان مشتریان جدیدی پیدا کرد، با افراد جدید ارتباط برقرار کرد و در ذهن مشتری ماندگار شد. بازاریابی به مجموعه روشهای شناساندن محصول و یافتن مشتری گفته میشود. محصولات مطابق با نیاز مشتری تولید میشود:یکی از ترفندهای بازاریابی اینترنتی برای اطلاع از نیازهای جامعه این است که ابتدا در جوامع مجازی حضور پیدا کرد و بعد با توجه به نیازهای آنها محصول تولید کرد. این که بازاریابی اینترنتی چیست را در ادامه توضیح خواهیم داد ابتدا به دلیل اهمیت آن می پردازیم ما انسانها ابتدا در غار زندگی میکردیم، بعدازآن به روستاها رفتیم، بعد شهرها را ساختیم و به زندگی در شهر روی آوردیم، حالا هم میخواهیم به زندگی در اینترنت مهاجرت کنیم! حالا انتخاب با ماست میتوانیم خودمان را برای حضور در شلوغی اینترنت آماده کنیم یا به عاقبت عصر یخبندانیها دچار شویم. این روزها اکثر مردم وقت زیادی از زندگی خود را در اینترنت صرف میکنند؛ برای همین است که میگویم کمکم انسانها اینترنت نشین میشوند! اینترنت یکی از بخشهای اصلی انسانهای امروزی شده است.

اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد مجله خبری learn-marketing لطفا به بازدید از وب سایت ما.