بازاریابی نمونه – راهنمای کامل

منبع تصویر

واربی ​​پارکر نمونه بارز این است که چگونه بازاریابی نمونه به کاربر اجازه می دهد قبل از خرید امتحان کند. شرکت عینک های مدرن، شیک و مد روز به شما این امکان را می دهد که هر پنج فریم را برای امتحان رایگان در خانه خود انتخاب کنید.

آنچه ما دوست داریم: شخصی سازی نمونه های رایگان آنها. مشتریان می توانند قاب مناسب را پیدا کنند و سپس در عمل از آنها قبل از تعهد استفاده کنند.

Spotify

همانطور که دن آریلی، پادشاه امروزی اقتصاد رفتاری در دانشگاه دوک می‌گوید، «عمل متقابل یک غریزه بسیار بسیار قوی است. اگر کسی کاری برای شما انجام دهد، واقعاً احساس می‌کنید که به طرز شگفت‌انگیزی یک تعهد قوی برای انجام کاری برای او دارید.»

از طریق بازاریابی نمونه‌برداری محصول، می‌توانید با صحبت کردن با آنها به شیوه‌ای مرتبط با استراتژی‌های UGC خود، پای خود را به این بخش‌های بازار وارد کنید.

نمونه های بازاریابی

چه راهی بهتر از اینکه مستقیماً از آنها بپرسید برای درک اینکه محصول شما چگونه برای کاربر کار می کند؟ با دادن نمونه ای از محصول خود به آنها به صورت رایگان، بدون هیچ رشته ای، آنها می توانند محصول را صادقانه امتحان کنند.

میگل گومز، استاد دانشگاه کرنل، مطالعه ای در مورد مزه شراب انجام داد.

در Costco، تأثیر این نظریه واضح است. نمودار زیر ترجمه مستقیم از نمونه به خرید را نشان می دهد.

این جدول زمانی اغلب یک نقطه شیرین برای ارائه نرم افزار است. به اندازه کافی طولانی است تا کاربران ببینند محصول چگونه می تواند بر قیمت نهایی آنها تأثیر بگذارد. با این حال، زمان زیادی نیست که کاربران بتوانند همه چیز را قبل از پایان آزمایشی انجام دهند.

دیتاباکس مدت زمان آزمایشی رایگان شما چقدر باید باشد؟  استراتژی بازاریابی نمونه برداری

اگر از کاربران Apple Music هستید، اشکالی ندارد. همه ما آن دوست را داریم و هنوز هم دوستشان داریم. با این حال، من از اعتراف آن متنفرم، اما Spotify ممکن است شما را به چند روش، مانند رابط شخصی و دسترسی، شکست دهد.

در این مقاله به بحث خواهیم پرداخت:

اکنون دانلود کنید: الگوهای تحقیقات بازار [Free Kit]

آنچه ما دوست داریم: Zoom از فصل ها و تعطیلات برای هدف قرار دادن تبلیغات خود استفاده می کند. فصل تعطیلات زمانی است که همه می خواهند با هم ارتباط برقرار کنند و زوم این را می داند. آن‌ها می‌توانند ریسمان‌های قلب ما را بکشند و ما را خوشحال کنند که خدمات خود را در زمانی که نیاز است در دسترس‌تر می‌کنند.

استفاده بهینه از نمونه ها

با ارائه نمونه هایی از محصولات منتخب از کوچک شروع کنید. هنگامی که استراتژی خود را اثبات کردید، می توانید بازاریابی نمونه برداری خود را گسترش دهید.

از این فرصت برای جمع‌آوری بازخورد واقعی، نظرات کاربران و رتبه‌بندی استفاده کنید.

راه هایی برای دستیابی به بازارهای جدید پیدا کنید.

بیش از 70٪ از مشتریان به دنبال دیدگاه هایی هستند که منعکس کننده دیدگاه های خود هستند، به این معنی که شما باید راه هایی را برای بازاریابی بر اساس جمعیت هدف خاص پیدا کنید.

بله، Spotify یک سطح رایگان دارد، اما قطعاً به اندازه مدل Premium آنها استفاده نمی شود. به همین دلیل است که Spotify به همه کاربران خود یک دوره آزمایشی رایگان سه ماهه ارائه می‌کند تا همه چیزهایی را که Premium در اختیار دارد، تجربه کنند.

منبع تصویر