بررسی معماری مدرن ویلا و مشخصات آنها

اگر بودجه دارید و از افراد متخصص استفاده می کنید ، آنها به شما یک جدول زمانی و برنامه کاری دقیق را در نقل قول خود ارائه می دهند. از آنجا که طراحی داخلی خانه دوبلکس بسیار متنوع است، برای این کار نیاز به برنامه ریزی دقیقی دارید. شما می توانید بسیاری از نقشه ها و طرح هایی که درباره ویلای دوبلکس در ذهن تان دارید پیده سازی کنید. آشپزخانه های کلاسیک به رنگ ها و متریال هایی با طیف رنگی طبیعی تمرکز دارد،ترکیبی از رنگ های گرم و سرد طبیعی مانند: چوب و سنگ با طیف رنگی سفید تا بژ است. برای جلوگیری از این اتفاق، شما تنها کافی است که در طراحی و ساخت ویلا باغ مورد نظر خود؛ به مصالح و متریال آن توجه کنید. زاویه تابش نور خورشید در ساخت ویلا، خصوصاً کار گذاشتن پنجرههای آن، بسیار حائز اهمیت است و اگر به آن توجه نشود، در روزهای آفتابی باعث آزار ساکنین میشود.

در این نوشته با اصول دکوراسیون کلاسیک آشنا شدید و چیدمان دکوراسیون پذیرایی کلاسیک، اتاق کلاسیک، آشپزخانه کلاسیک، حمام و سرویس بهداشتی، دکوراسیون کلاسیک اروپایی… حمام و سرویس بهداشتی سبک کلاسیک محبوبیت بسیاری در میان سبک های دیگر دارد. دکوراسیون داخلی کلاسیک موضوع این مقاله میباشد، قصد داریم در ادامه با چیدمان دکوراسیون پذیرایی کلاسیک، اتاق کلاسیک، آشپزخانه کلاسیک، حمام و سرویس بهداشتی، دکوراسیون کلاسیک اروپایی … تفاوت اصلی موجود میان سبک معاصر و سبک مدرن در این موضوع خلاصه می شود که سبک مدرن از ضوابط و قواعد ویژه ای تبعیت می نماید. در طراحی محوطه سازی ویلا باید به وضعیت موجود ویلا، منطقه جغرافیایی و آب و هوایی و هارمونی و تعادل محوطه سازی با ساختمان ویلا بسیار دقت کرد. با مجسمه های زیبا محیط را لوکس و زیبا جلوه می دهد.کاشت درختانی مانند:کاج، نخل در مسیر ورودی ویلا و همچنین استفاده از سنگ فرش با ابعاد بزرگ در محوطه زیبایی محیط را چندین برابر می کند. استفاده از فرش های ابریشمی دست بافت، لوستر های کریستالی گران قیمت و مجلل، تابلوهایی با نقاشی از مناظر و ساختمان های قدیمی اروپایی و یا امپراطوری های قدیمی اروپایی در سبک به چشم می خورد. در دکوراسیون پذیرایی این سبک از مبلمان آنتیک سلطنتی، دکورهای حکاکی شده، پرده های فاخر، تزیئنات شگفت انگیز، لوسترهای چشمگیر، فرش های دست بافت پر نقش و نگار،دیوار های گچ بری و سقف های گچ بری شده یک فضایی مجلل و باشکوه را ایجاد می کند.

ممکن است شما از جمله افرادی باشید که به دنیال یک نمای خاص هستید و می خواهید ویلای خود را به واسطه نمای منحصر به فردی که دارد بر سر زبان ها بیندازید. در ایران هم میتوان تاریخچه ویلا سازی را به ساخت عمارتها، کاخها و باغهای باشکوهی رساند که در دوران سلطنت شاهان مختلف ازجمله ساسانیان و هخامنشیان بر پا شدهاند و برخی آثارشان هنوز هم پابرجا است؛ اما امروزه با پیشرفت تنکولوژی، ویلا سازی و طراحی و معماری سازههای ویلایی دستخوش تغییراتی شده و اصطلاحاً تبدیل به صنعت شده است. معمولاً زمانی که صحبت از ویلا میشود، همه ما ساختمانهای لوکس و باشکوهی را به یاد میآوریم که در دکوراسیونشان به جزئیات زیادی توجه شده است. برعکس فضایی که با توجه به خواست و نیازها و مطابق با استانداردهای طراحی داخلی دکور شده باشد، می­تواند آرامش را برای صاحبانش فراهم آورد. اجازه دادن به نور طبیعی برای جریان یافتن به فضا بسیار آرام بخش است و راهی آسان برای افزودن آرامش به ویلا است. شما می توانید برای طراحی ویلا و منزل خود به سبک کلاسیک در سراسر کشور با مشاوران و متخصصین شرکت رامسین تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهرهمند شوید.

یک استخر طولی جلوی ویلا با درختان و گیاهان به صورت تقارن در دو طرف استخر قرار می گیرند. در این سبک نظم و تقارن بسیاری مورد توجه قرار می گیرد. این سبک از طراحی مورد توجه افرادی که به دنبال سازه هایی لوکس و لاکچری هسنتد قرار می گیرد. یکی دیگر از زیباترین دکوراسیونهای لاکچری معروف در جهان سبک عربی و دکوراسیون داخلی خانه های اشرافی آنها است. امروزه این سبک در طراحی ساختمان های بزرگ و پرزرق و برق مانند: ویلاها، طراحی داخلی لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد. طیف رنگی پرطرفدار سبک کلاسیک رنگ هایی مانند: طلایی، بژ، نقره ای، قرمز، قهوه ای ملایم می باشد.سبک کلاسیک به سبکی با رنگهای غنی و فاخر معروف است. دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک بسیار با شکوه و سبکی محبوب در میان عموم است. اگر اتاق خواب خیلی بزرگ است، می شود، در هنگام طراحی فضای خواب و فضای نشیمن را از هم تفکیکی ساخت. در اغلب خانه های دوبلکس کوچک فضای خصوصی مانند اتاق خواب در طبقه بالا، آشپزخانه و نشیمن در طبقه پایین قرار دارند.. به این معنا که مالکان در کنار محیط داخلی فضای باز و بیرونی را به بهترین شکل ممکن محوطه سازی نموده و از عناصر حرفهای استفاده میکنند.

با انتخاب این نوع سبک در طراحی ویلا فضای کمتری اشغال می شود و می توان از نقاط مختلف بهترین استفاده را نمود. به کارگیری از نور پردازی حسی و خلقی روشنایی زیادی را برای فضای مورد نظرتان به ارمغان می آورد. این سبک از دکوراسیون بیشتر در مکان هایی اشرافی و سلطنتی طراحی می شود.تقارن چشمگیری در این سبک اروپایی به چشم می خورد و نقش و نگار در این سبک از چیدمان کمی شلوغ می باشد و فضای خالی کم دیده می شود.رنگ هایی که در این سبک کلاسیک انتخاب می شوند، طیف رنگی تیره مانند: عنابی، سبز تیره، شرابی هستند. در طراحی سبک کلاسیک سقف و ستون ها نقش مهمی دارند، که باید آن ها را با گچ بری، سر ستون و قاب بندی طراحی کرد.

در این سبک از پرده های پرنقش و نگار و با والان های بلند و فرش های دست بافت و زیبا متناسب با این سبک استفاده می کنند. در این طراحی ویلای مدرن معمارها خانه را از نو ساخته و گسترش دادند اما به دلیل قوانین شهرسازی منطقه، حق دست بردن به ساختار بخش زراعتی زمین را نداشتند. در بحث فرم گرایی نیز بهتر است طراحی فرمی ساختمان دوبلکس متناسب با ابعاد سایت پلان، شرایط مالی کارفرما، اقلیم منطقه، توپوگرافی زمین انجام شود. توجه داشته باشید بهتر است است از رنگ های ملایم قرمز در محیط های کوچک و رنگ های قرمز سیر در محیط های بزرگ استفاده شود.

برای خرید ویلا در بهدشت چمستان با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید. در اینجا می خواهیم برخی از عناصر موثر در محوطه سازی و محوطه سازی ویلا را با شما در میان بگذاریم. مورد دومی که بررسی خواهیم کرد، در زمینی به متراژِ 52.5 متر مربع بنا شده است. جهت­ گیری و موقعیت بنا موجب وارد شدن باد به فضاهای داخلی شده و تهویه کافی را در بیشتر بخش های منزل ایجاد می­ کند. در سبک کلاسیک از تخت خواب هایی با تاج های بلند و منبت کاری شده با پوشش چرم و پارچه مخملی برای طراحی استفاده می شود تا فضایی شکیل و شاهانه ایجاد کند. یکی از عناصر مهم در چیدمان پذیرایی کلاسیک پرده می باشد.در این چیدمان جایی برای پرده کوتاه نیست، در سبک کلاسیک از پرده های مجلل و از پارچه های فاخر و سنگین مانند مخمل، کتان، ابریشم استفاده می شود تا فضای رسمی ایجاد شود. همانطور که در بخشهای بالایی مقاله نیز عنوان کردیم برای اینکه در فضای داخلی ویلا یا منزل خود و یا همچنین محیطی که در آن کار میکنید یک دکوراسیون داخلی بی نظیر و شیک باشته باشید باید حتماً از اصول و قواعدی پیروی کنید. دوبلکس رایج ترین وضعیت برای طراحی ویلا دو طبقه است.

این پروژه، طراحی محوطه و فضای سبز باغ ویلای 1300 متری در انوشیروان- اصفهان بوده است. از دیگر نکات مهم طراحی داخلی ویلا که موجب شادابی ساکنان درون آن و فضای داخلی می شود می توان به نورپردازی مدرن، استفاده از کاغذ دیواری، به کارگیری درب های بازشونده کشویی اشاره کرد. همچنین ساخت ویلا در مناطقی که باد شدید میوزد، پیرو قواعدی است و باید در طراحی و معماری آن از بادگیرهای قوی استفاده شود تا آسیبی به بنا و ساکنان آن طراحی داخلی ویلا مدرن نرسد. برای رسیدن به هدفتان، اولین گام، خرید ویلا با اندازه و ویژگیهای مناسب است. مبلمان سلطنتی یا استیل مناسب فضای رسمی و ظاهری با شکوه و مجلل ایجاد میکند.یکی از فاکتورهای مهم این نوع مبلمان جنس پارچه و منبت کاری پایه و تاج ان است که یکی از هنر های دستی قدیمی ایران به شمار می اید. آیا تا به حال وارد ویلا و یا خانه ای شده اید که بعد از حضور در آن احساس کنید. با اینکه شاید به نظرتان بتوانید به تنهایی از پس انجام دکوراسیون داخلی بربیایید، اطمینان داشته باشید فایده حضور یک متخصص در کنار خود را خیلی سریع درخواهید یافت.

طرح و الگو های کلاسیک یکی از طرح هایی که در نمای طراحی داخلی ویلاهای کلاسیک زیاد استفاده میشود طرح های شطرنجی، راه راه، گلدار است که در فضای داخلی و خارج این نوع ویلاها بکار گرفته میشود. مثلاً سقف ویلاها و خانههای مناطق شمالی ایران که معمولاً بارندگی شدید را تجربه میکنند، به شکل شیروانی ساخته میشود که همین نکته به ظاهر کوچک، تمامی طراحی نمای بیرونی ویلا را تحت تأثیر قرار میدهد. مثلاً آب و هوا یکی از عناصر تعیینکننده در ساخت ویلا است. یکی دیگر از مواردی که در ساخت ویلا در شمال اهمیت بسزایی دارد، انتخاب گل و گیاه درخور برای فضاهای گوناگون ویلا است.

اگر شما هم جزو آن دسته از اشخاصی هستید که ایمنی بالای ساختمان برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد، بهتر است خودتان به ساخت ویلا اقدام کنید؛ چون نگرانی شما از بروز حوادث و اتفاقات موجب میشود که با آگاهی بیشتری نسبت به ساخت ویلایتان نظارت داشته باشید. ویلا سازی سبک کلاسیک موضوع این مقاله می باشد. به طور مثال اگر شما به عنوان یک کارفرما طرح خاصی را برای کمد دیواری اتاق خواب در نظر داشته باشید قطعاً باید این موضوع را نیز مد نظر قرار دهید که باید هزینه بیشتری را به طراح پرداخت نماید. نه تنها نیاز به فکر کردن در مورد هزینه ساخت خواهید داشت، بلکه به خرید یک زمین نیز نیاز پیدا خواهید کرد.