بهره وری چیست: راهنمای کامل شما

اگر در تلاش برای تکمیل وظایف خود هستید یا می خواهید کارآمدتر شوید، در اینجا چند راه برای بهره وری بیشتر در داخل و خارج از دفتر آورده شده است.

چندوظیفه ای را متوقف کنید.

خوشبختانه، این امکان وجود دارد که تعادل سالمی داشته باشید و بدون زیاده روی در آن کارایی داشته باشید.

عادات سالم راهی عالی برای مولد بودن هستند، زیرا قوام را تقویت می کنند. به عنوان مثال، ورزش کردن و خوردن یک صبحانه مغذی هر روز صبح به شما اطمینان می دهد که انرژی لازم برای انجام کارهای روزانه خود را دارید.

فهرستی از کارهای روزانه با اولویت بندی مهم ترین کارها ایجاد کنید

در اینجا چند نمونه وجود دارد که چگونه می توانید سازنده باشید:

پروژه های بزرگتر را به وظایف کوچکتر تقسیم کنید.

بهره وری برای همه متفاوت است، بنابراین با تیم خود تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که اهداف بهره وری همه همسو هستند. و اگر برای تکمیل وظایف خود تلاش می کنید، می دانید که چگونه خود را در مسیر خود نگه دارید.

در غیر این صورت، می توانید با بر عهده گرفتن مسئولیت های بیش از حد از دیگران، گردش کار خود را کاهش دهید.

فضای کاری خود را برای بهینه سازی بهره وری طراحی کنید

بهره وری چیست؟

در سطح شرکت، بهره‌وری منجر به رشد و سود بالا می‌شود و سازمان را در بازار رقابتی‌تر می‌کند. در سطح فردی، روحیه را تقویت می کند، زیرا بررسی همه چیز از لیست کارهای خود احساس خوبی دارد. دانستن اینکه همه وظایف خود را زود انجام داده اید و زمانی که برای اوقات فراغت صرف کرده اید، خوب است.

نمونه های بهره وری

در این مقاله، ما قصد داریم بهره‌وری، معنی آن و چرایی اهمیت آن را بررسی کنیم.

مواقعی بوده است که آنقدر غرق پروژه‌ای شده‌ام که به‌طور تصادفی ناهار را حذف کرده‌ام یا به‌طور استثنایی تا آخر شب کار کرده‌ام. در حالی که وقت گذاشتن بیشتر یا حذف وعده های غذایی ممکن است زمان بیشتری را برای بهره وری ایجاد کند، واقعیت این است که بدن شما به سوخت و زمان برای شارژ مجدد نیاز دارد.

قبل از شروع روز خود، فهرستی از کارهایی که ضروری ترین وظایف خود را در بالای صفحه قرار داده است، ایجاد کنید. اگر در مورد کارهایی که در طول روز انجام دهید دچار مشکل هستید یا مطمئن نیستید که چه کاری انجام دهید، به لیست کارهای خود نگاه کنید.

نمونه های بهره وری

چندوظیفه ای باعث می شود مغز ما توجه را بین وظایف مختلف تقسیم کند، که می تواند منجر به اشتباهات بیشتر و عملکرد با کیفیت پایین تر شود. در عوض، سعی کنید کارهای مشابه را با هم گروه بندی کنید و آنها را یکی یکی تکمیل کنید.

برای استراحت برنامه ریزی کنید.

چه از خانه کار کنید و چه در دفتر کار، فضای کاری شما باید برای بهره وری طراحی شود. این می تواند به سادگی تعیین فضای کاری شما به عنوان “منطقه بدون تلفن” یا اتاق ساکت باشد. شما می‌خواهید محل کارتان راحت، عاری از حواس‌پرتی باشد، و مجهز به موادی باشد که برای انجام وظایف خود نیاز دارید – مانند کامپیوتر، میز، صندلی راحت، خودکار، کاغذ و غیره.

چرا بهره وری مهم است

اکنون دانلود کنید: چگونه در کار بهره وری بیشتری داشته باشیم [Free Guide + Templates]

بهره وری چیست؟

بهره وری تقریباً در ذهن هر بازاریاب است، اما بهره وری چیست؟ چگونه می دانید که آیا ایده شما از بهره وری با ایده شرکت یا تیم شما مطابقت دارد؟ چرا ضروری است و برای بهره وری بیشتر چه کاری می توانید انجام دهید؟

یک زن به معنای بحث در مورد بهره وری در محل کار است.

Dictionary.com بهره وری را اینگونه تعریف می کند: «کیفیت، حالت یا واقعیت توانایی تولید، ایجاد، ارتقاء یا ارائه کالاها و خدمات». در یک زمینه اقتصادی، معنی مشابه است – این اساساً معیاری از خروجی کالاها و خدمات در دسترس برای مبادلات پولی است.

یادداشت سردبیر: این پست وبلاگ در ابتدا در ژانویه 2017 منتشر شد، اما برای جامعیت و تازگی در ژوئیه 2020 به روز شد.

مرا به پروژه ها ببریدمنبع

چگونه مولدتر باشیم

تلاش برای تکمیل یک پروژه عظیم به یکباره می تواند دلهره آور باشد و ترس از آن می تواند شما را در مسیرهای خود متوقف کند و تولید کند را متوقف کند. در عوض، به اجزای مختلف پروژه نگاه کنید و راه هایی را برای تقسیم آن به کارهای کوچکتر که می توانید در طول زمان انجام دهید، بیابید.

عادات سالم را در خود ایجاد کنید.

با این حال، بهره وری زمانی که در زندگی شخصی و حرفه ای ما اعمال شود می تواند معنای متفاوتی داشته باشد. طبق Friday.app، یک ابزار مدیریت بهره‌وری، بهره‌وری به این معناست که چگونه می‌توانید کارهایی را که برایتان مهم هستند، به طور مداوم انجام دهید.

این یک تصور غلط رایج است که چندوظیفه ای می تواند بهره وری را افزایش دهد زیرا مستلزم کار همزمان روی چندین کار است. با این حال، طبق اکثر مطالعات اخیر، تنها درصد کمی از افراد می توانند به طور موثر چند کار را انجام دهند، زیرا طبق مطالعات، مغز انسان می تواند در هر زمان تنها روی یک کار تمرکز کند.

برای استراحت در حین یا بین کارها برنامه ریزی کنید و از آن زمان برای خوردن ناهار، پیاده روی، کشش، مدیتیشن یا استراحت استفاده کنید.

مرزها را تعیین کنید.

چگونه مولدتر باشیم

برای بسیاری از افراد، بهره وری می تواند به معنای بررسی همه چیز در لیست کارهای روزانه آنها باشد. برای دیگران، بهره وری می تواند در مورد انجام کارهای بیشتر در مدت زمان کم باشد. مهم نیست اهدافتان، شما می خواهید از «بهره وری سمی» اجتناب کنید. بهره وری سمی میل به بهره وری دائمی بدون توجه به هزینه است.

برای افزایش و حفظ بهره وری باید راحت «نه» بگویید. خیلی خوب است که در هر زمان ممکن مفید باشید، اما باید به درخواست‌های لحظه آخری، تماس‌های تلفنی بداهه یا هر برنامه‌ای که شما را به پیشرفتتان بازگرداند، «نه» بگویید.

چرا بهره وری مهم است