ترس در اتاق فرار معرفی ویژگی های اسکیپ روم ژانر ترسناک اکوکلاب | allescape

از دیگر ژانرهای اتاق فرار که محبوب اسکیپ بازها هستند، ژانر دلهره آور است. سناریو و داستان این بازی ها به گونه ای طراحی شده است که در افراد ترس از اتفاقی که شاید در آینده رخ دهد ایجاد میشود. به همین دلیل حس و حال آن با اتاق فرارهایی که ژانر ترسناک دارند کاملا فرق دارد.

اگر به اتاق فرارهایی با معماهای سخت علاقه دارید و در عین حال دوست دارید در فضایی دلهره‌آور درگیر حل معما بشید، بازی شام آخر انتخاب مناسبی برای شماست. یکی از لذت‌بخش‌ترین ژانرهایی که در هر اتاق فراری به چشم می‌خورد، ژانر دلهره‌آور است. این نوع از ژانر شباهت زیادی به ژانر ترسناک دارد اما در واقع در بازی‌های دلهره‌آور، شما باید به ترس خود غلبه کنید و سپس مرحله به مرحله پیش بروید. در این بازی‌ها کسی بازنده است که پا پس بکشد و نتواند از یک‌ مرحله به مرحله‌ی دیگر صعود کند. همان طور که که ژانر دلهره‌آور ممکن است بسیار جذاب باشد، همان طور هم می‌تواند برای برخی از افراد تلخ و ترسناک اتاق فرار کارخانه باشد. اگر حس می‌کنید که مشکلات قلبی دارید، بهتر است بیشتر از ژانرهای شاد و‌ کمدی در این اتاق‌ها استفاده نمایید.

ویژگی های انتخاب یک ژانر:

جواب این سؤال کاملاً بستگی به شهر و جمعیت آن، تعداد اتاق فرارهای موجود در آن شهر، کیفیت و سطح آن‌ها دارد. این بدان معنا نیست که شما با ارائه کار بی‌کیفیت هم موفق می‌شوید؛ زیرا این کار خیانت به صنعت اتاق فرار است چون شهروندان شهر موردنظر، اتاق فرار را با اتاق شما می‌شناسند و ممکن است برای همیشه از آن دلسرد شوند. سادگی کار شما به دلیل عدم وجود بازار رقابتی است؛ زیرا شما برای انتخاب تم و سناریو، گزینه‌های بیشتری پیش رو دارید. درواقع تم با سناریو متفاوت است اما به دلیل تنگاتنگ بودن رابطه بین آن‌ها، در یک سطح در نظر گرفته می‌شوند. تم درواقع موضوعی است که سناریو حول آن شکل می‌گیرد و سناریو داستانی است که تم را توسعه می‌دهد.

  • اتاق فرار ترسناک یکی از محبوب ترین ژانرها در بین بازیکنان است.
  • برای رسیدن به این مرحله فقط کافیه به چند نکته مهم و اساسی توجه کنین.
  • از نکات جالب بازی این است که زمان به طور شگفت‌انگیزی سپری می ‎شود.
  • طراحان حرفه‌ای همیشه باید برای انتخاب معماهایی که در آن از رنگ و نور استفاده شده است، آن‌ها را در نور واقعی اتاق و زمانی که بازیکنان قرار است در آن بازی کنند انتخاب می‌کنند.

ترس در اتاق فرار معرفی ویژگی های اسکیپ روم ژانر ترسناک اکوکلاب | allescape

بدجوری گشنه تون شده ولی چون ساعات پایانی شب رسیدین همه جا تعطیله… وارد رستوران میشید، بی خبر از اینکه دارید بزرگترین اشتباه زندگیتونو میکنید. با یه آدم عجیب غریب مواجه میشید.ازتون سفارش غذا رو میگیره و میخواد منتظر باشید تا سفارشتون حاضر بشه.

اما همین تعداد انگشت شمار بازیهای کمدی بازخورد خوبی را از مخاطبان خود دریافت کرده و همواره آنها را راضی نگه داشته اند. بالاخره هر قدر هم بخواهیم به دنبال تنوع بگردیم، در نهایت باز هم هدف از بازی کردن سرگرم شدن است و چه بهتر که سرگرمی همراه با خنده و شادی باشد. شاید توجه بیشتر به و ساختن بازیهای متنوعی در این ژانر کمک بزرگی به هر دو قشر بازیساز و بازیکن ایرانی باشد. اگر اعضای تیم شما تجربه اتاق فرار ندارند در مرحله اول پیشنهاد اسکیپ مگ انتخاب بازیهای غیر ترسناک می باشد تا شما بتوانید در اولین تجربه از این بازی با اتاق فرار و شرایط بازی به طور کامل اشنا شوید. اگر طرفدار سرگرمی و تفریح و بخصوص بازی باشید، بدون شک با بازی اتاق فرار یا اسکیپ روم آشنا هستید.

چگونه اتاق فرار بازی کنیم؟