تمام آنچه نیاز است بدانید [+ How to Perform One]

Ahrefs دارای ویژگی های بسیاری است که به شما کمک می کند عملکرد سئو را ردیابی کنید و در مورد بک لینک ها و عملکرد کلمات کلیدی رقبا تحقیق کنید. همچنین می‌توانید کلمات کلیدی جدیدی را با ویژگی کاوشگر کلمات کلیدی آن پیدا کنید و ممیزی سایت را انجام دهید که مسائل سئو را اسکن می‌کند

برای بهینه سازی صفحه خود، عناوین متمرکز بر کلمه کلیدی، عناوین صفحه، سرفصل ها، URL ها و توضیحات متا را شامل کنید. اگر تصاویر برای کسب و کار یا وب سایت شما مهم هستند، از متن جایگزین تصویر و نام فایل هایی که حاوی کلمات کلیدی مرتبط هستند استفاده کنید.

قطعه های ویژه

→ اکنون دانلود کنید: بسته شروع SEO [Free Kit]

راهنمای حسابرسی سئوی محلی

چگونه می توانید مطمئن باشید که کسب و کار شما از هر فرصتی برای جذب مشتریان محلی استفاده می کند؟ یکی از راه‌ها انجام ممیزی SEO محلی است – ارزیابی کامل رتبه‌بندی موتورهای جستجو و اقداماتی که باید برای بهبود یا حفظ حضور آنلاین محلی خود انجام دهید.

در نهایت، زمان آن رسیده است که رقبای خود را بررسی کنید. کلمات کلیدی را که قصد بهینه سازی آن ها را دارید در گوگل تایپ کنید و لیستی از رقبا در جایگاه خود تهیه کنید. فهرست لازم نیست طولانی باشد – حداقل پنج مورد کافی است.

هنگامی که پوند خود را ایجاد کردید، بررسی کنید تا مطمئن شوید تمام اطلاعات مربوط به کسب و کار شما به روز است. این باعث اعتبار می‌شود و گوگل را تشویق می‌کند تا کسب و کار شما را در نتایج جستجوی محلی رتبه‌بندی کند.

مرحله 4: تجزیه و تحلیل استناد کسب و کار محلی

بهینه سازی یک صفحه وب به این معنی است که مطمئن شوید یک صفحه دارای ساختار مناسب، منحصر به فرد و متمرکز بر کلمات کلیدی مرتبط است. هنگامی که یک موتور جستجویی مانند گوگل در یک صفحه وب می خزند، به دنبال سیگنال هایی برای تعیین تمرکز صفحه و جستجوهای جستجوی آن می گردد.

نقل‌قول‌های محلی هرگونه ذکر آنلاین نام، آدرس و شماره تلفن کسب‌وکار شما است. مهم است که این اطلاعات در فهرست های محلی مانند اتاق بازرگانی محلی شما یا وب سایت هایی مانند Yellow Pages نمایش داده شوند.

اسکرین شات HubSpot، که می تواند در انجام ممیزی های سئوی محلی مفید باشد

اهرفس

همچنین بررسی کنید که آیا دامنه های دیگر به وب سایت شما ارجاع می دهند و آیا فرصتی برای بک لینک وجود دارد یا خیر. بک لینک ها هر پیوندی به وب سایت شما یا صفحاتی از وب سایت های شخص ثالث هستند. اگر یک وب سایت مرتبط و معتبر اغلب به وب سایت شما پیوند می دهد، می تواند نتایج جستجو را افزایش دهد. با این حال، لینک‌هایی که از وب‌سایت‌های غیر معتبر می‌آیند، می‌توانند بیش از آنکه مفید باشند، ضرر داشته باشند.

مرحله 7: تجزیه و تحلیل رقبا

گوگل محتوای اصلی را در رتبه بندی خود در اولویت قرار می دهد. اگر وب‌سایت شما حاوی محتوای تکراری است، می‌توانید صفحه خود را به‌روزرسانی کنید تا فقط محتوای اصلی داشته باشد، صفحات تکراری را حذف کنید یا یک برچسب متعارف اضافه کنید تا به Google اطلاع دهید که سایت شما حاوی صفحاتی است که از سایت دیگری گرفته شده است.

مرحله 3: نمایه کسب و کار Google

با در نظر گرفتن این موضوع، نظرات خود را تجزیه و تحلیل کنید. آیا آنها بیشتر مثبت هستند یا منفی؟ آیا بررسی های کافی برای تعیین یک الگو دارید؟ هر چند وقت یکبار به نظرات پاسخ می دهید؟

نکته آخر بسیار مهم است زیرا پاسخ به نظرات به گوگل نشان می دهد که شما یک تجارت فعال و پاسخگو هستید که در رتبه بندی شما نقش دارد.

ممیزی SEO محلی می تواند به تنهایی یا به عنوان بخشی از یک ممیزی دیجیتال کلی انجام شود.

سپس GBP، بررسی‌ها، فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی، فهرست‌های محلی، و رتبه‌بندی آنها برای آن کلمات کلیدی را بررسی کنید. ابزارهای SEO مانند Ahrefs همچنین ویژگی هایی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد ببینید وب سایت آنها برای چه کلمات کلیدی دیگری بهینه شده است، بنابراین می توانید آن کلمات کلیدی را برای استراتژی خود در نظر بگیرید.

در حالی که ممکن است قبلاً چند کلمه کلیدی و عباراتی را برای بهینه سازی بدانید، استفاده از ابزارهای سئو مانند Ahrefs و Keyword Finder به شما کمک می کند تا کلمات کلیدی کوتاه و بلندتری را پیدا کنید که ممکن است هرگز به آنها فکر نکرده باشید.

راهنمای ما برای تکمیل ممیزی SEO محلی به مراحل زیر تقسیم می شود:

 1. تحقیق کلمات کلیدی
 2. ممیزی وب سایت
 3. تجزیه و تحلیل نمایه کسب و کار گوگل
 4. تجزیه و تحلیل استناد کسب و کار محلی
 5. عملکرد بررسی مشتری/مشتری
 6. بررسی تجزیه و تحلیل
 7. تحلیل رقبا

نحوه انجام ممیزی سئوی محلی

1. جستجوی کلمات کلیدی SEO

بسیاری از مراحل ذکر شده در بالا را می توان به صورت دستی انجام داد، اما ابزارهای زیادی وجود دارد که می تواند در زمان انجام ممیزی SEO محلی باعث صرفه جویی در زمان و تلاش شود، مانند:

HubSpot

کلمات کلیدی را که مشتریان بالقوه شما در موتورهای جستجو تایپ می کنند تا کسب و کارهایی مانند شما را بیابید. مشتریان مختلف از کلمات کلیدی متفاوتی برای یافتن آنچه به دنبال آن هستند استفاده می کنند، بنابراین مطمئن شوید که کلمات کلیدی که برای آنها بهینه می کنید خیلی محدود نباشند.

بازار یابیمنبع

نمونه ای از ویژگی ها در گوگل. اسنیپت های ویژه می توانند سئوی محلی را تقویت کنند

این ابزار رتبه بندی وب سایت ها را بر اساس مکان و این اطلاعات از طریق نقشه های حرارتی ردیابی می کند. این برای تعیین میزان رتبه سایت شما در جامعه و برنامه ریزی کمپین های هدفمند برای بهبود یا حفظ رتبه شما عالی است.

مطمئن شوید که همه این اطلاعات به روز هستند. اگر مکان‌ها، نام‌ها یا شماره‌ها را تغییر داده‌اید، همه ارجاع‌ها به کسب‌وکار شما باید منعکس‌کننده آن باشد. اگر نقل قول های محلی شما قدیمی باشد، اعتبار شما ممکن است ضربه بخورد و موتورهای جستجو احتمالاً رتبه شما را پایین می آورند.

مرحله 5: تحلیل بررسی مشتری/مشتری

گوگل آنالیتیکس نشان می دهد که چند نفر از وب سایت شما بازدید می کنند. همچنین ترافیک ارگانیک، نرخ پرش، ارجاعات شخص ثالث و داده های جمعیتی را ثبت می کند تا به شما کمک کند تا پرسونای خریدار دقیق بسازید.

اسکرین شات گوگل آنالیتیکس که می تواند در ممیزی های سئوی محلی استفاده شودGeoRanker

به یاد داشته باشید، اکثر کاربران موتورهای جستجو به ندرت برای کسب اطلاعات روی صفحه دوم کلیک می کنند، بنابراین بهینه سازی وب سایت شما برای SERP ها کلید جذب مشتریان جدید و ایجاد تبدیل است.

2. حسابرسی وب سایت

ممیزی وب سایت در نظر می گیرد:

بهینه سازی صفحه

ابزارهای حسابرسی SEO محلی

اسکرین شات از Ahrefs، که می تواند برای انجام ممیزی های SEO محلی استفاده شود

Google برای کسب و کار من

یک قطعه برجسته صفحه وب شما را در بالای نتایج جستجو قرار می دهد. برای افزایش شانس اینکه SERP ها صفحه شما را به عنوان یک قطعه برجسته بکشند:

 • محتوای معتبر و مرتبط را منتشر کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که جزئیات کسب و کار محلی، رویدادها، محصولات، سوالات متداول به راحتی در سایت شما یافت می شود.

پیوند داخلی

برای به دست آوردن نظرات بیشتر، مشتریان را تشویق کنید تا با صدور یک تبلیغ ویژه، نظر خود را آنلاین بگذارند. برخی از کسب و کارها مشوق هایی مانند کارت هدیه یا درصد معینی از خرید بعدی مشتری را ارائه می دهند.

مرحله 6: بررسی تجزیه و تحلیل

از ابزارهایی مانند Google Analytics برای ردیابی موفقیت صفحات وب خود استفاده کنید و ارزیابی کنید که کدام یک از صفحات شما عملکرد خوبی دارند و کدام یک نیاز به پشتیبانی بیشتری دارند. هنگام استفاده از گوگل آنالیتیکس (یا هر ابزار تحلیلی مورد نظر خود) به موارد زیر توجه کنید:

 • صفحات پربازدید شما و اینکه آیا آن صفحات در سایت شما قابل مشاهده هستند یا خیر
 • جستجوی ارگانیک
 • عملکرد صفحه
 • مسیری که بازدیدکنندگان برای خرید در سایت شما طی می کنند

HubSpot ابزارهای SEO را ارائه می دهد که توصیه های عملی برای بهینه سازی وب سایت شما برای سئو ارائه می دهد، نشان می دهد که کدام صفحات باید به روز شوند، پیشنهادات موضوعی را ارائه می دهند، دسترسی به داده های جستجوی ماهانه و موارد دیگر را ارائه می دهند. ابزارهای یکپارچه آن همچنین به شما اجازه می‌دهد تا خوشه‌ها و محتوای وبلاگ را پیرامون موضوعات اصلی ایجاد کنید – قدرت شما را در جایگاه خود تقویت کرده و رتبه‌بندی جستجوی خود را افزایش دهید.

این ابزار می تواند به شما کمک کند رقبای محلی را کشف کنید، عملکرد خود را مقایسه کنید، و به بررسی های سایت خود نظارت کنید و به آنها پاسخ دهید. همچنین دارای ویژگی “رزرو یک قرار” است که می تواند تعامل با کسب و کار شما را افزایش دهد.

اسکرین شات از Google My Business، که می تواند ممیزی های SEO محلی را بهبود بخشدتجزیه و تحلیل ترافیک گوگل

اکنون که کلمات کلیدی مورد نیاز برای بهینه سازی را می دانید، آماده انجام ممیزی وب سایت هستید – تجزیه و تحلیل ساختار، محتوا و تجربه کلی وب سایت شما.

توجه داشته باشید GBP زیر شامل نام کسب و کار، دسته کسب و کار اصلی، ساعات کار، آدرس، خدمات و موارد دیگر است.

ممیزی سئوی محلی ارزیابی این است که چگونه صفحه وب شما در نتایج موتورهای جستجو رتبه بندی می شود و چگونه می توان رتبه آن را برای ایجاد درآمد و تبدیل بیشتر بهبود بخشید. ممیزی نقاط قوت و ضعف وب سایت شما را تشخیص می دهد، بنابراین می توانید تنظیمات موثری را برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر انجام دهید.

نمونه ای از نمایه کسب و کار گوگل و اینکه چگونه می تواند سئوی محلی را بهبود بخشد

در حالی که ممیزی سئوی محلی ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اگر قبلاً انجام نداده باشید، در واقع می توان آن را در هفت مرحله آسان تکمیل کرد – و چندین ابزار وجود دارد که می تواند شما را سریع و کارآمد کند.