توسعه یک استراتژی بازاریابی طاقچه که باعث رشد می شود [+ Examples]


با یک بازار رقابتی شدید، بازاریابان در همه جا به این فکر می کنند که چگونه برندهای خود را متمایز کنند؟ استراتژی بازاریابی طاقچه ممکن است پاسخی باشد که آنها به دنبال آن هستند.

→ اکنون دانلود کنید: الگوی طرح بازاریابی رایگان

کشف کنید که یک استراتژی بازاریابی خاص چیست، چگونه می توان آن را توسعه داد، و نمونه هایی از این استراتژی ها را در عمل از مارک های محبوب کشف کنید.

توسعه یک استراتژی بازاریابی طاقچه

1. رقابت خود را بشناسید.

توسعه یک استراتژی بازاریابی خاص بدون در نظر گرفتن محدوده رقابت شما غیرممکن است.

این به این دلیل است که درک پیشنهاد فروش منحصر به فرد شما بسیار مهم است – کاری که انجام می دهید که باعث می شود مشتریان شرکت شما را بر دیگری انتخاب کنند.

شاید شما ظروف ظروف سرامیکی را طراحی کرده اید که در هیچ جای دیگری یافت نمی شود، یا شاید ابزاری ایجاد کرده باشید که ارسال ایمیل را برای بازاریابان آسان تر می کند.

هر چه هست، تخصص خود را پیدا کنید و داستانی پیرامون آن بسازید.

2. بازار طاقچه خود را محدود کنید.

برایان چسکی، یکی از بنیانگذاران Airbnb، به این جمله معروف است: “چیزی بسازید که 100 نفر دوستش دارند، نه چیزی که یک میلیون نفر دوست دارند.”

به زبان ساده، بهتر است به گروه کوچکی از مردم که در مورد شرکت شما ستایش می کنند، برسید، به جای گروه بزرگی که فکر می کنند مشکلی نیست.

شما می توانید این کار را با معرفی بازار مناسب برای کسب و کار خود انجام دهید. در حالی که این کار به زمان و تفکر نیاز دارد، تلاش برای یافتن مشتریان وفاداری که با کمال میل شما را نسبت به رقبا انتخاب می کنند، ارزش دارد.

به عنوان مثال، Thirdlove اولین شرکت تولید لباس زیر است که سوتین‌هایی را در فنجان‌های نیم‌اندازه عرضه می‌کند. آنها از طریق گزینه های اندازه گیری جامع و تأکید بر تنوع بدن، جامعه ای وفادار با بیش از 327000 دنبال کننده اینستاگرام ایجاد کرده اند.

3. به جایی بروید که خریداران شما هستند.

اگر مشتری ایده‌آل شما تمام وقت خود را صرف پیمایش در فیسبوک می‌کند، منطقی نیست که یک استراتژی بازاریابی خاص در مورد کمپین‌های ایمیل ایجاد کنید.

اینجاست که ارزش تحقیقات بازار مشخص می شود.

شما از قبل می‌دانید که خریداران شما چه کسانی هستند، اما تحقیقات به شما کمک می‌کند تا دریابید آنها از کجا خرید می‌کنند، چگونه محصولات را پیدا می‌کنند و چه چیزی بر تصمیم‌گیری‌های خرید آنها تأثیر می‌گذارد، عمیق‌تر باشید.

هنگامی که این اطلاعات را به دست آورید، بیشترین سود را برای دلارهای بازاریابی خود خواهید داشت.

4. به کلمه در خیابان گوش دهید.

همه مشکلاتی دارند که نیاز به راه حل دارند.

اگر به افکار مردم در مورد یک محصول یا خدمات خاص گوش دهید، می توانید فرصت هایی برای پر کردن شکاف ها پیدا کنید.

دیوید بارنت دقیقاً این کار را زمانی انجام داد که راه حلی را برای هدفون هایی که دائماً در هم پیچیده بودند مهندسی کرد. چیزی که با دو دکمه چسبانده شده به پشت قاب گوشی شروع شد، به سرعت به شرکت Popsockets تبدیل شد، شرکتی که تنها هفت سال پس از تأسیسش 169 میلیون دلار درآمد داشت.

5. یک برند منحصر به فرد ایجاد کنید.

هنگامی که نقطه فروش منحصر به فرد خود را مشخص کردید، شخصیت خریدار خود را مشخص کردید، متوجه شدید که کجا باید به آنها دسترسی پیدا کنید، و به مشکلات آنها گوش دادید – تنها چیزی که باقی می ماند ساختن یک هویت برند است.

یک نام تجاری کاملاً تعریف شده به شما کمک می کند تا یک استراتژی بازاریابی خاص را ایجاد کنید که برای شما معتبر باشد و مشتریان ایده آل را جذب می کند.

به عنوان مثال، موقعیت Etsy به عنوان بازار هنرمندان مستقل بیش از 138 میلیون خریدار را جذب کرده است.

در یک تبلیغ تلویزیونی در سال 2020، این برند به همه‌گیری اشاره کرد و از تاکتیک‌های بازاریابی احساسی برای تشویق حمایت از کسب‌وکارهای کوچکی که از طریق پلتفرم به فروش می‌رسند، استفاده کرد.

8 مثال استراتژی بازاریابی طاقچه

1. کفش Malenki

کفش Malenki پس از آن متولد شد که بنیانگذار آن متوجه شکافی در بازار کفش های مد روز برای زنان ریزه اندام شد.

این شرکت زنان ریزه اندام را با کفش‌های پاشنه بلند، شیک و صندل به جای محدود کردن به تخت‌های تخت کودکان در فروشگاه کفش محلی خود، توانمند می‌سازد.

به عنوان یک برند خاص، کفش Malenki از قدرت اینفلوئنسر مارکتینگ برای افزایش آگاهی برند خود استفاده کرده است.

با مشارکت با اینفلوئنسرهایی که برندهای مد کوچک را به نمایش می گذارند، نه تنها از اعتبار آن اینفلوئنسرها بهره مند می شوند، بلکه به مخاطبان بیشتری نیز دسترسی پیدا می کنند.

2. TomboyX

علیرغم همه پیشرفت‌هایی که در مورد سیال بودن جنسیت انجام شده است، یافتن لباس‌های خنثی از نظر جنسیت هنوز برای بسیاری دشوار است.

این مشکلی است که بنیانگذاران TomboyX با ایجاد یک برند پوشاک که شامل جنسیت می‌شود، حل می‌کنند و بازار ویژه‌ای که وارد آن شده‌اند.

این برند با محصولاتی از تاپ های فشرده و سوتین های نرم گرفته تا شورت دوچرخه سواری و تنه شنا به همه پاسخ می دهد.

به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود، TomboyX یک سری محتوای #TomboyTuesday ایجاد کرد که در آن با پسر بچه‌هایی که خود را شناسایی می‌کنند درباره زندگی و سفرشان به سوی عشق به خود مصاحبه می‌کنند.

این استراتژی به برند اجازه می دهد تا اعضای جامعه را برجسته کند، محتوایی ایجاد کند که با مخاطبانش طنین انداز شود و برند خود را بیشتر رشد دهد.

3. DryBar

چند سال پیش، سالن‌های سنتی بسته‌هایی را برای زنان ارائه می‌کردند – معمولاً شستشو، سشوار کردن، کوتاه کردن مو و اتو کردن – فرآیندی طولانی که می‌توانست شما را برای چندین ساعت در سالن نگه دارد.

سپس DryBar آمد، که یک سرویس را ارائه داد: انفجار. این سرویس ویژه نحوه مشاهده مشتریان از تجربه سالن را تغییر داد.

چگونه این خبر را منتشر کردند؟ یک راه از طریق شعار ساده و در عین حال موثر آن بود: “بدون برش. بدون رنگ. فقط فوران.”

این شعار ساده به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا به سرعت بفهمند DryBar در مورد چیست و چه چیزی ارائه می‌دهد. از آنجا، آگاهی از برند آنها به طور قابل توجهی افزایش یافت و پوشش خبری آنها را در سراسر ایالات متحده به دست آورد

4. Flylow Gear

با 9.2 میلیون اسکی باز و اسنوبورد در ایالات متحده، مجموعه مشتریان بالقوه به اندازه کافی گسترده به نظر می رسد که همه بتوانند آن را به اشتراک بگذارند.

اما برندهای محبوبی مانند Patagonia و The North Face را می توان تقریباً در هر فروشگاه ورزشی پیدا کرد و متقاعد کردن مشتریان برای جستجوی مارک های کوچکتر با پیشنهادات کمتر دشوار است.

Flylow Gear متوجه شد که چگونه با سر و صدا مبارزه کند. استراتژی بازاریابی ویژه آنها به جای هدف قرار دادن تمام مشتریان علاقه مند به تجهیزات زمستانی، بر اسکی بازانی متمرکز است که به دنبال تجهیزات بی معنی و با کیفیت هستند.

محصولات آنها در همه مکان های مناسب – مانند مجله پودر – برای دستیابی به خریداران ایده آل خود نشان داده می شوند. حتی ایمیل‌های تأییدیه‌شان هم نشان می‌دهد که آنها خدمه کوچکی از اسکی‌بازان اختصاصی کوهستانی هستند.

چرخ دنده پرواز نمونه ای از بازاریابی طاقچه

منبع تصویر

5. جواهرات اکتاویا الیزابت

برای مصرف کنندگانی که اخلاق مدار هستند و جواهرات را جستجو می کنند، مهم ترین عامل آگاهی در مورد منابع مواد اولیه و ایجاد محصول است.

به این دلیل که این صنعت 300 میلیارد دلاری به دلیل استفاده از کار کودکان و ایجاد آسیب های زیست محیطی گسترده مورد انتقاد قرار گرفته است.

اکتاویا الیزابت نیاز به جواهرات مسئولانه را درک می کند. تعهد این شرکت به شرایط کار منصفانه، دستمزد قانونی معیشتی و تولید اخلاقی به وضوح در وب سایت آن بیان شده است.

Octavia Elizabeth نه تنها مشتریانی را که به دنبال جواهرات دست ساز با منبع پایدار هستند و مایل به پرداخت قیمت بالاتر هستند، جلب کرده است، بلکه این برند با مرتبط کردن خود با مشتریان مشهور، پیشنهادات ویژه خود را نیز ارتقا داده است.

نمونه بازاریابی طاقچه اکتاویا الیزابتمنبع تصویر

6. شرکت سگ طبیعی

طبق یک مطالعه Statista، آمریکایی ها تنها در سال 2021 بیش از 123 میلیارد دلار برای حیوانات خانگی خود هزینه کردند.

بنابراین، چگونه یک کسب و کار متمرکز بر حیوانات خانگی می تواند در میان هزاران تخت خواب مموری فوم، کیسه های دستی سفارشی و بستنی های سگ پسند که بازار را اشباع کرده اند، متمایز شود؟

بازاریابی طاقچه شرکت سگ طبیعی

منبع تصویر

شرکت سگ نچرال به نوع خاصی از صاحب حیوان خانگی پاسخ می دهد: مصرف کننده ای آگاه به محیط زیست که سگ های خود را ناز می کند.

آنها با نام گذاری محصولات مراقبت از پوست ارگانیک و کاملا طبیعی خود مانند PAWdicure Pack و ارائه کدهای تخفیف برای خوراکی های رایگان سگ، توله ها را در اولویت قرار می دهند – این دقیقاً همان کاری است که مشتریانشان انجام می دهند.

7. Pimsleur

یادگیری یک زبان جدید می تواند یک مشکل باشد و گزینه های انجام این کار قطعاً بسیار زیاد است. آیا واقعاً بعد از خرج کردن 1000 دلار برای یک برنامه مانند یک پاریسی صحبت خواهید کرد؟

Pimsleur به جای وعده دادن دستور زبان کامل و لهجه های بی عیب و نقص، بر مهارت های مکالمه تمرکز می کند.

Pimsleur برای تبلیغ محصول خود با اینفلوئنسرهای چند زبانه کار می کند که می توانند اثربخشی آن را برای یادگیری زبان های جدید تضمین کنند.

از طریق برنامه بازاریابی وابسته خود، می تواند به طور مرتب به مشتریان جدید دسترسی پیدا کند و مشتریانی را به دست آورد.

8. عکاسان بدون مرز

این یک چیز است که مردم را برای خرید یک محصول ترغیب کنید، اما جذب اهداکنندگان به یک سازمان غیرانتفاعی کاملاً چیز دیگری است.

در حالی که این نوع سازمان ممکن است برای یک استراتژی بازاریابی خاص مناسب به نظر نرسد، اما برای آوردن کمک های مالی و داوطلبان ضروری است.

استراتژی بازاریابی طاقچه عکاسان بدون مرز

منبع تصویر

عکاسان بدون مرز با سازمان‌های بزرگی مانند ادوبی، سونی و پاتاگونیا با تقویت تکنیک بازاریابی خاص: داستان سرایی، همکاری کرده است.

با اولویت دادن به داستان‌گویی اخلاقی، چه در یک پست رسانه‌های اجتماعی، خبرنامه ایمیلی یا وبینار آنلاین، این سازمان به دلیل تولید آثار با کیفیت بالا که به 17 هدف توسعه پایدار سازمان ملل و UNDRIP می‌پردازد، شهرت پیدا کرده است.

بعلاوه، منشور اخلاقی آنها مشخص می کند که هدف آنها جذب چه نوع اعضای جامعه و شرکا است.

ایجاد یک استراتژی بازاریابی خاص که باعث رشد کسب و کار شما می شود، چیزی فراتر از ایجاد یک تبلیغ در رسانه های اجتماعی یا ارسال تبلیغات هفتگی ایمیل است.

اگر برای یادگیری مشتریان و متمایز کردن برندتان وقت بگذارید، می‌توانید استراتژی‌ای ایجاد کنید که خریداران مناسب را جذب کند و به شما در رسیدن به اهداف رشد کمک کند.

دعوت به اقدام جدید

منبع