دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست؟

در ردیف بعدی، سایز سیلیس یک درجه کاهش پیدا کرده و به قطر 1 تا 3 (دانه متوسط) میلی متر می رسد. همین امر اهمیت استفاده از دستگاه های تصفیه آب صنعتی را در صنایع مختلف دو چندان کرده است. استفاده از این نوع ورق در ساخت فیلتر شنی نیز رواج زیادی پیدا کرده است. که در این حالت باعث میشود کارایی خود را از دست بدهد و املاح جامد معلق درون آب از لابه لای بستر فیلتر شنی گذر کند.

که این تفاوت در ورق ایرانی می باشد.

اگر قصد خرید دستگاه های تصفیه آب خانگی را دارید و به دلیل تنوع بالایی که در محصولات ارائه شده در بازار ایران وجود دارد سردرگم هستید، در ادامه با ما همراه باشید در این متن قصد داریم مواردی را بررسی کنیم که کمک مطلوبی به شما برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی متناسب با نیازتان را دارد. فیلتر شنی گالوانیزه این نوع ورق ساخته می شود. از مهمترین موارد در قیمت می توان به مواردی همچون نوع لوله کشی فیلتر نیز اشاره کرد به عنوان مثال در بعضی از مواقع به دلیل عدم وجود نفر اپراتور می بایست از شیر با قابلیت زمانبندی اتوماتیک (شیر فیلتر شنی تمام اتوماتیک) استفاده کرد که اینگونه شیر در مقایسه با نوع دستی آن از اختلاف قیمت شایان ذکری برخوردار می باشد. به گونه ای که دیده شده از طرفی در بعضی مواقع زمان تعویض سنگ سیلیس به حدود ده سال نیز رسیده است که با توجه به نوع استفاده و زمان آن عجیب نمی باشد.

آب وارد مرحله دوم می شود که فیلتر کربن پودری که کپسولی پر شده از دانه هایی کربنی است ، کربن به کار رفته در این فیلتر از جنس پوسته نارگیل با پوسته سفید جهت حذف کلر تری هالومتان و بیشتر مواد شیمیایی آلی موجود در حشره کش ها و آفت کش ها و رنگ و تاثیرات ناشی از ماندگاری آب در داخل مخزن را از بین می برد و باعث بهبودی در طعم و بوی آب می شود. در مرحله اول آب ورودی وارد فیلتر PP می شود که این فیلتر ازجنس پلی پروپلین و 100% خالص و فشرده و این فیلتر توانایی حذف شن، ماسه، گل ولای، لجن، به طورکلی تمامی ذرات معلق بزرگتر از 1تا5 میکرون را داراست . اصولا” سرعت خطی را در جهت استخر های عمومی بین 10 الی 15 متر مربع در ساعت در نظر گرفته می شود. ولی در ورودی به دستگاه تصفیه آب10m3/h در ساعت در نظر گرفته می شود. هر چقدر NTU آب کمتر باشد سرعت خطی بالاتر در نظر گرفته می شود. بعد از به دست آوردن این فاکتور ظرفیت فیلتر شنی محاسبه می گردد. معمولا” فیلتر های شنی جهت استفاده در استخر شنا را طوری در محاسبه می کنند که در 6 الی 8 ساعت کارکرد آب استخر را تصفیه کند.

استیل بودن این مخزن باعث میشود عمر و دوام آن بالا رود. پمپ و مخزن داره به همراه ترانس و شیرهای برقی . تولید دستگاه تصفیه آب صنعتی بدون انجام شبیه سازی مهندسی شده فرایند، کاهش طول عمر ممبران و پمپ فشار قوی و استهلاک سریع تجهیزات را به دنبال خواهد داشت. فیلتر دستگاه خانگی رودی در بسته بندی سه عددی، با استفاده از کربن معدنی باکیفیت و با طول عمر بالا ساخته شده و قابلیت حذف رسوبات جامد آب تا قطر 1 میکرون، فلزات سنگین مانند آهن، سرب، جیوه، مواد نیترات دار و کلر را از آب خواهد داشت که ورود هر کدام از آنها به بدن انسان، مشکلات جدی را برای او به ارمغان خواهد آورد.

در فیلتر فلزی تمامی نقاط جوشکاری شده از داخل پس از تمیز کاری با پوشش اپوکسی رنگ آمیزی می شود و از خارج مخزن با رنگ روغنی رنگ آمیزی می شود. تا از خوردگی نقاط جوش جلوگیری شود. برای حجیم کردن مواد معلق موجود درون آب استخر می بایست مواد منعقد کننده را به آب وی اضافه کرد تا املاح معلق به حجم بزرگتر تبدیل کرد تا بتوان به راحتی در فیلتر شنی حذف و برای این کار بهترین مواد منعقد کننده می توان از آلوم یا سولفات آلومینیوم نام برد. که در اینجا می بایست به این نکته اشاره کرد که اگر با ورق سیاه به درستی تمیز کاری و سند بلاست شود از طول عمر بالاتری در مقایسه با نوع گالوانیزه خود برخوردار می باشد. هر چقدر زمان برگشت در فیلتر شنی کم تر و کوتاه تر باشد باعث طول عمر بیشتر سنگ سیلیس می شود.

خرید دستگاه تصفیه آب

بعد آب وارد مرحله اصلی پمپ می شود. سپس آب وارد مرحله سوم یعنی فیلتر کربن بلاک می شود که استوانه ای است که دور تا دور آن با نوار توری شکل پوشانده شده است کربن به کار رفته در این فیلتر از جنس پوسته نارگیل با پوسته سفید جهت تکمیل عملکرد مرحله دوم و حذف مواد شیمیایی موجود در آب می باشد. برای واکنش شیمیایی بهتر می بایست طبق استاندارد ارائه شده به آب استخر اضافه گردد چرا که توجه داشتن به این نکته باعث می شود که فلاک درون آب استخر شکیل گردد و باعث کدر شدن آب استخر شود و می بایست را به مخزن مکش آب وارد کرد.

خرید تصفیه آب

معمولا روی فیلترها عمر مفید آنها درج میشود اما برای اطلاعات بیشتر باید بدانید که فیلتر پلیپروپیلن ۶ الی ۹ ماه کارایی دارد. عمر فیلترهای تصفیه آب خانگی بهتا در مقایسه با سایر فیلترهای مشابه بیشتر است و این فیلترها کارآمدترین فیلترهای موجود در بازار تصفیه آب خانگی هستند. که این تفاوت در ورق ایرانی می باشد. جهت طراحی فیلتر شنی می بایست به چند فاکتور مهم توجه کرد که مهمترین این فاکتورها در ابتدا نوع استفاده فیلتر شنی می باشد که جهت چه کاری مورد استفاده قرار می گیرد. ما به صورت روزانه آب مصرف می کنیم، بنابراین همه ما از این واقعیت آگاه هستیم که آب بسیار مهم است. نکته بسیار مهم در خصوص املاح نام برده در فوق ای است که مصرف این ها برای بدن باید کاملا کنترل شده باشد. از مهم ترین و محبوب ترین دستگاه های تصفیه اب می توان به دستگاه های ۶ مرحله ای اشاره کرد در واقع شما اگر با تعویض فیلتر تصفیه آب ۶ مرحله ای آشنا شوید، تعویض فیلترهای مرحله هفتم، هشتم و نهم نباید برای شما کار سختی باشد.

با توجه به سایش سنگ سیلیس در عمل تصفیه و بگواش به مرور زمان باعث می شود که سنگ تیزی خود را از دست داده و به شکل کروی در آید. این کمپانی از برند های پیشرو در صنعت تصفیه آب به شمار می رود و برند جدیدی در این حوزه می باشد. این برند از قابلیتهای بسیار بالایی برخوردار است و کسانی که از برند زینود خریداری کردهاند خودشان مبلغ این محصول به دوستان و آشنایان خود بودهاند. معمولا برای ساخت فیلتر شنی تحت فشار از ورق سیاه , گالوانیزه, خرید دستگاه تصفیه آب و در مواردی خاص از نوع استیل ۳۰۴ و ۳۱۶ بنا به نوع کاربرد و منطقه جغرافیایی نصب متفاوت می باشد. ساختار فیلتر شنی تحت فشار به صورت یک مخزن استوانه ای شکل می باشد در طراحی و ساخت این نوع از فیلتر نکاتی که باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد جا نمایی نازل های آب جمع کن و آب پخش کن می باشد که در بالا و پایین فیلتر نصب می گردد نازل فیلتر شنی در این دستگاه کار پخش کردن آب در زمان عمل تصفیه و بگواش را دارا می باشد طراحی این نوع از فیلتر به صورت می باشد که آب تواند با فشار ۴ تا ۵ بار بهترین عملکرد را در حذف مواد جامد محلول درون آب و رفع کدورت را دارا باشد.

دستگاه تصفیه آب خانگی

به عنوان مثال اگر که جهت تصفیه آب استخر مورد استفاده قرار خواهد گرفت با فیلتر شنی که می بایست در پیش تصفیه آب استخر مورد استفاده قرار گیرد متفاوت است. عمدتاً در فیلترهای شنی که جهت تصفیه آب استخر مورد استفاده قرار میگیرند از سه سایز مختلف و در مواقعی که جهت تصفیه نمودن آب آشامیدنی می باشد عمدتاً از ۴ سایز استفاده می کنند. این فیلتر های تصفیه آب به دلیل این که منافذ بزرگ تری نسبت به ممبران اسمز معکوس دارند نمی توانند تمام مواد مضر آب را از بین ببرند و روشی موثر برای کاهش سختی آب نیستند. این دستگاه ها با سیستم های مختلفی کار می کنن که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم. در ادامه به معرفی انواع دستگاه تصفیه آب و راهنمایی خرید دستگاه تصفیه آب می پردازیم. دقت کنید که برای همه برندهای بالا احتمالا نمونه تقلبی در بازار وجود داشته باشد بنابراین مراقب باشید و بهتر است قبل از خرید عکس دستگاه را به کمپانی اصلی ایمیل بزنید تا آنها آنرا تایید کنند .

بهترین دستگاه تصفیه آب

در اینجا لازم به یادآوری این نکته می باشد که در کنار تمامی موارد ذکر شده نوع دانه بندی سنگ سیلیس و همچنین میزان آن در فیلتر شنی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در حقیقت این دستگاه ها نیز به مانند مدل قبل به دو روش فیلتراسیون و اسمز معکوس کار میکنند. پمپ با فشاری در حدود 10بار فشار آب را هدایت می کند به سمت فیلتر اصلی که همان ممبران است عملکرد اصلی غشای ممبران جهت حذف املاح مضر تا ابعاد 0.0001 میکرون است از جمله مواد غیر آلی حل شده، مواد حل شده، آلاینده های میکرو بیولوژیکی از قبیل آندوتوکسین ها و ویروس ها و باکتری ها و نیترات و نیترت و فلزات سنگین از قبیل جیوه آرسنیک سرب و روی می باشد مرحله بعد وارد فیلترهای بعدی کوکونات یا کربن خطی که فیلتر مرحله 5 است این فیلتر از جنس پوسته نارگیل است که باعث بهبودی طعم آب مصرفی می شود و به نوعی اثر ماندگاری آب درون مخزن را از بین میبرد در مرحله 6 فیلتر مینرال یا بیو سرامیک مواد معدنی زرد است از یک سری توپی پر شده است که تمام املاح مفید مانند: کلسیم، منیزیم،سولفات و کلراید را اضافه می کند تا طعم آب طبیعی شده و تلخی و گسی آب رااز بین می برد در نهایت فیلتر قلیایی که کپسولی پرشده از برخی یون ها که باعث افزایش PH آب می شود و این آب را حالت اسیدیی قلیایی تبدیل می کند موجب گردش خون نرمال می شود و سلول های مرده را ترمیم می کند بخصوص برای بیماران کلیوی دیابتی و صفراوی مفید می باشد.