دکوراسیون داخلی منزل

اما باید به این اصل توجه کرد که با استفاده اصولی و درست از این محیط ها علاوه بر ایجاد بستری مناسب برای جای دادن اشیا و وسیله های مورد نیاز در خانه می توان به عنوان الگوو بستری برای بکار گیری لوازم تزئینی و دکوراتیو نیز از آنها استفاده کرد. طراحی نمای بیرونی ساختمان های ویلایی به اندازه طراحی داخلی منزل دارای اهمیت است از این رو بهتر است در هنگام طراحی نمای ساختمان های مدرن و ویلایی توجه لازم را به خرج دهید تا نمای خارجی و ظاهر ساختمان شما متفاوت و جذاب تر به نظر برسد. در فضای داخلی ما با خانه ای مدرن با پلان باز روبرو هستیم که متناسب با نیازهای کاربران طراحی شده است.

مبلمان باید کاملا متناسب با اندازه فضا انتخاب شود و عناصر دکوری مانند بوفه و میز ناهارخوری بزرگ و چندین نفره که کارایی چندانی هم نخواهد داشت به کل از چیدمان حذف شوند. این عنصر تزئینی میتوانند هر المان زیبا و متناسب با سبک خانه شما باشد. بازسازی خانه فقط بـه معنای تخریب یا ساخت نمی باشد و گاهی تغییر کوچکی در فضا نتیجه ی چشمگیری خواهد داشت. ممکن است شما تصاویری از خانه هایی با طراحی های جذاب و زیبا را ببینید و دلتان بخواهد لوازم آن خانه ها که هر کدام هزاران دلار می ارزد را به سبد خرید خود اضافه کنید؛ مانند مبلمان گران قیمت و یا لوازم جانبی با ارزش که هر کدام دارای جلوه درخشانی هستند، اما بعد از مدتی متوجه می شوید که شما فقط می توانید از دیدن این وسایل هیجان زده شوید اما قادر به خرید آن ها نیستید، چرا که با بودجه شما هماهنگی ندارند.

همانطور که اشاره شد نور پردازی اتاق می تواند در دلبازتر به نظر رسیدن اتاق و بزرگتر جلوه کردن آن تاثیر زیادی داشته باشد. هر چقدر خانه شما روشن باشد فضای آن بزرگ تر به نظر می رسد. علاوه بر آن تا حد ممکن قفسه و کمدهای دیواری را جایگزین اثاثیه های بزرگ کنید. معمولاً برای بازسازی ساختمان و اجرای دکوراسیون داخل هر واحد اگر غیر اساسی نیازی به اخذ مجوز نمی باشد اما در مقابل برای بازسازی مشاعات ساختمان علاوه بر جلب رضایت تمامی ساکنین باید از شهرداری مجوزهای مخصوص برای تغییرات در راه پله، احداث و یا بازسازی آسانسور و عوض کردن نمای ساختمان گرفته شود. وقتی کار را تمام کردید و احساس رضایت کردید، می توانید آن را خودتان نگه دارید یا بفروشید. رنگ روشن کفپوش ها نوری که بر روی آنها تابیده می شود را به فضا منعکس می کند و سبب ایجاد فضایی روشن در اتاق نشیمن و پذیرایی تان می شود. زیرپله ها نیز فضایی برای استفاده از عناصر طراحی به شما میدهد که نباید از آن غافل شوید. هم چنین امکان تنظیم میزان نور منابع نوری مورد استفاده را داشته باشیم.

آشپزخانه با کابینت های چوبی روشن، سطوح سنگی و یک جزیره که محل صرف صبحانه هم هست دکور شده. طراحی پلان باز برای خانه های کوچک بدین صورت است که از گذاشتن دیوار در قسمت های مختلف خانه تا حدودی پرهیز می شود و اغلب در خانه های کوچک از پلان باز در بین آشپزخانه و اتاق نشیمن استفاده می شود که این مدل آشپزخانه به جزیره معروف هستند و شما می توانید با قرار دادن مبلمان فضای اتاق نشیمن را از آشپزخانه جدا کنید. اگر دیوارهای آجری را با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید و در کنار آن از مبلمان سفید رنگ استفاده نمایید یک طرح تابستانی بسیار زیبا خواهید داشت. برای مثال اگر پروژه ۲۰ میلیون هزینه ایجاد کند قیمت طراحی دکوراسیون داخلی ۴ میلیون تومان خواهد شد. اگر شما بخواهید از متریال موجود در بازار ایران استفاده کنید هزینه های شما به شدت کاهش می یابد ولی اگر تمایل داشته باشید جنس خاصی را از خارج از کشور وارد کنید طراح حدود ۵۰ درصد از شما بیشتر کارمزد دریافت می کند. اگر شما بخواهید فقط در طراحی دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی تغییرات ایجاد کنید ایتدا باید یک نقشه سه بعدی از طراحی داخلی آن داشته باشید و شرکت طراحی داخلی وظیفه دارد که با دریافت هزینه منطقی این خدمت را به شما ارائه دهد زیرا این کار به شدت در نتیجه موثر است.

به دلیل فضای کوچک آپارتمان ، سازنده فقط از وسایل بسیار کمی در قسمت آشپزخانه و حمام استفاده کرده تا فضای راحتی را برای مالک بوجود بیاورد. بهتر است از فرش های استفاده کنید، که کل فضای پذیرایی شما را پوشش ندهد، و بخشی از کف پوش شما نمایان شود، تا زیبایی فرش پهن شده و کفپوش در کنار هم، جلوه بصری زیبایی به فضای پذیرایی شما طراحی داخلی منزل ویلایی هدیه کند. در واقع استفاده از رنگ های روشنی همچون سفید می تواند فضای منزل را دلباز تر و بزرگ تر جلوه دهد. برای طراحی نمای ساختمان های مدرن امروزه از ترکیب دو یا چند مصالح استفاده می شود همچنین در اغلب دیزاین های نمای بیرونی ساختمان مدرن از طرح های افقی و یا عمودی که به صورت منظم و یا بی نظم هستند استفاده می شود که هر کدام از این نماهای خارجی زیبایی و جذابیت خاصی را به نمای خانه ویلایی و آپارتمانی می بخشند. سپس تمام وسایل خانه را عوض کنید و به سبک کلاسیک یا مدرن تبدیل کنید. سپس انواع گیاهان زیبا و مختلف را در اطراف بکارید. آلاچیق نصب کنید، صندلی های راحت را در آن قرار دهید یا اطراف محوطه استخر را کاشی کنید و تخت های آفتابگیر را قرار دهید.

اول اینکه از پراکنده چینی خودداری کنید؛ یعنی مبلها رابا فاصله قرار ندهید کـه حرف زدن برای شـما دشوار شود. برخی از گیاهان در زمین رشد می کنند و گیاهان روی سبدها یا گلدان ها آویزان می شوند تا در هر جایی بچینند. قرارداد ساعتی و روز مزد برای یک قرار داد که به اجرا بخواهد ختم شود هزینه های زیادی را به کارفرما تحمیل می کند. داشتن طرح بازسازی باعث میشود زمان اجرای کار به مقدار قابل ملاحضه ای کاهش بیابد همچنین با مشخص شدن متریال های مورد استفاده هزینه دقیق بازسازی خانه مشخص میشود. پیشنهاد میکنیم، مقاله ای که در این رابطه با نام “۸ مورد از اشتباهات تأسیساتی خطرناک در بازسازی” تهیه و در سایت آیریا منتشر نموده ایم را مطالعه بفرمایید. شما نیز می توانید بسته به متراژ و ارتفاع دیوارهای خانه تان آینه مورد دلخواه خود را انتخاب کرده و با انتخاب بهترین جا برای نصب آن تغییرات چشم گیری را برای خودتان ایجاد کنید.

هر کدام از این آپارتمان های بسیار کوچک به سبک و هدفی خاص طراحی شده اند و به همین خاطر حس و حال کاملامتفاوتی به بیننده منتقل می کنند. معماری داخلی توصیف درونی ساختمان را بر عهده دارد که از گذشته تا کنون تحولات بسیاری شامل حال آن شده و معمولاً افرادی که در این حوزه کار میکنند باید تحصیلات مرتبط با آن را گذرانده باشند تا با قوانین لازم آشنا شده و شما بتوانید وظیفه طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را به آنها بسپارید. استفاده می شود و این سبک طراحی داخلی مخالف رنگ های زننده و تند است و فضای منزل در طراحی داخلی کلاسیک باید آرام و در عین حال لوکس باشد. رنگ های گرم باعث کوچک تر به نظر رسیدن فضای منزل کوچک شما می شوند بنابراین بهتر است از رنگ های سرد و روشن برای طراحی دکوراسیون منزل کوچک خود استفاده کنید این رنگ ها باعث بزرگ شدن دکوراسیون خانه های کوچک می شوند. بهتر است در طراحی دکوراسیون اتاق خواب کوچک از دراور و یا کمدهایی استفاده کنید که در فرو رفتگی ها و یا کنج های اتاق خواب به راحتی جای می گیرند.

یکی از روشهای مدیریت فضا در دکوراسیون خانه های کوچک استفاده از جاهای پرت و غیر قابل استفاده همچون کنج دیوارها، کنار چارچوب درها، کابینت های آشپزخانه و.. میتوانید در این خانه از وسیلههای کهنه و رنگ و رو رفته استفاده کنید تا این فضا را اصیلتر نشان دهید. در خانه های کوچک سرویس بهداشتی (توالت) و حمام معمولاً در یک فضا قرار دارد و مشترک است و امکان استفاده ی همزمان دو کاربر از این دو فضا را وجود دارد. پیشنهاد ما به شما استفاده از دو الی سه قاب کوچک است که به صورت منظم بر روی دیوار قرار بگیرند. فوتبال جهان – کریستیانو رونالدو سه بازی آینده تیمش را به خاطر محرومیت از دست داد. ۹ م دیماه ، مدافع رئال مادرید که رابطه نزدیکی با کریستیانو رونالدو دارد، از ماندن هموطنش در رئال مادرید خبر داد. فوتبال جهان – رونالدو با فروش خانه اش در شهر منچستر به شایعات هفته اخیر و بازگشت به اولدترافورد پایان داد. در طی سه دههی اخیر با تغییرات گستردهای در صنعت طراحی داخلی منزل ایرانی مواجه بودهایم که علیرغم علاقه گسترده به طرحهای نوین و مبتکرانه ، به حفظ بخشهای سنتی فرهنگ ایرانی نیز پرداختهاند و قسمتی از منازل به آثار قدیمی ایرانی اختصاصیافته است .

یکی از المانهایی که در اکثر دکوراسیون داخلی منزل ایرانی لوکس و لاکچری استفاده می شود استفاده از پنجرههای بزرگ و قدی است که باعث میشود نور زیادی وارد دکوراسیون داخلی خانه شود و فضایی دلباز و لوکس را ایجاد کند. پس به سادگی می توانید از فرش های کوچک تر برای فضای داخلی استفاده کنید که تمام سطح کف را نپوشاند. طراحی که این موارد را رعایت نکند، هر چقدر هم که ظاهر زیبایی داشته باشد، بدلیل بخطر انداختن سلامت ساکنان فضا، ارزش خود را از دست می دهد. رئال برای بارسا بازی کرد/تیر دروازه هم رونالدو را دوست ندارد! کل باغ را طبق تصور خود برنامه ریزی کنید. هر چه مساحت باغ بزرگتر باشد، چیزهای هیجان انگیزتری می توانند در آن جای بگیرند. مدل مبلمان ال برای دکوراسیون داخلی خانه های کوچک مناسب تر است و این مدل مبلمان فضای کمی را در منزل شما اشغال می کنند.

در طراحی داخلی منزل ایرانی دست شما برای انتخاب رنگها و مدلهای مختلف وسایل خانه باز است و با کمی هماهنگی و دانش طراحی دکوراسیون میتوانید خانهای زیبا و دلنشین برای خود بچینید. کافی بود کمی از صبح بگذرد و خورشید توی آسمان بالا بیاید تا با اولین اشعه های آفتاب، اتاق ارسی پر از لکه های رنگی نور شود؛ لکه هایی که کم کم تا انتهای دیوارهای پر از طاقچه بالا می رفتند. همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، المانهای سنتی و هنرهای دستی بسیاری هستند که روح و فضای خانه ایرانی را منحصر به فرد و دوست داشتنیتر میکند؛ یکی از آن المانها نقش پر رنگ فرش در خانهی ایرانی است. از طراحی دکوراسیون منزل ایرانی سنتی با عناصر مدرن و نور پردازی ساده اما حرفهای گرفته تا دکوراسیون داخلی ایرانی مدرن با جدیدترین و به روزترین وسایل لاکچری همگی میتوانند یکی از انتخابهای شما برای چیدن یک خانه رویایی و زیبا باشد. مثلا فرش و موکت باید حذف شوند و به قالی های مدرن یا کلاسیک و آنتیک جلو مبلی بسنده شود.

اگر طراح تشکیلات مشخصی داشته باشد مسلما دستمزد بالاتری میگیرد تا اینکه مثلا در یک مغازه متریال فروشی، شخصی به صورت تجربی به شما پیشنهاد کار بدهد. یک طراح داخلی فقط سعی نمی کند که برای کار یا محل زندگی شما یک فضای متفاوت خلق کند بلکه سعی می کند با متریال، نور، آب و … بعضی وقتا فقط یک وسیله بزرگ مانند یک کاناپه و یا تخت خواب را جابه جا کنید و در وضعیت جدیدی بگذارید که نما و پرسپکتیو بهتری به خانه بدهد. اولین و شاید بزرگ ترین فضای هر خانه، فضای نشیمن آن است. در محیط هایی که مشکل و محدودیت اصلی کمبود فضای داخلی می باشد، با استفاده از خطوط افقی بر روی دیوار یا پرده ها و روکش مبلمان و غیره وسعت بیشتری را به محیط بخشید.

کار اصلی تیم آسال سازه نیز همین امر است که با مشاوره رایگان طراحی دکوراسیون داخلی، سلیقه کارفرما را جویا شده و متوجه باید ها و نباید های طراحی میشویم. امروزه شرایط اقتصادی و سبک زندگی ها به گونه ای شده است که اغلب افراد مجبور هستند در خانه های آپارتمانی کوچک زندگی کنند. با توجه به اینکه امروزه ساختمان سازی در شهرهای بزرگ پیشرفت زیادی داشته، اکثر خانهها نقلیتر شده و طراحی داخلی ساختمان کوچک یکی از دغدغههای افراد است. متنوع می باشد؛ به همین خاطر تمامی افراد خواستار طراحی دکوراسیون داخلی برای ساختمان هایشان هستند. برای ایجاد احساس تجمل و آرامش، دیوارها را با رنگ های متنوع تزئین کنید. هماهنگی و زیبایی را در حیاط خلوت خود در ترکیب با راحتی وسایل دکوری و مبلمان در باغ خود ایجاد کنید.