دکوراسیون طلافروشی چگونه است؟

، تسلط داشته باشد تا بتواند مشتری را توجیه کرده و به سود بیشتر دست پیدا کند. سیاستهای کاربردی که برای جلب توجه مشتریان در مغازه اعمال میشود، در آخر به داشتن سود بیشتر منجر خواهد شد. در قسمت فوق گفته شد که نور و روشنایی تأثیر زیادی در طراحی و دکوراسیون طلا فروشی دارد. در صورتی که رنگ خنثی در پس زمینه باشد، نور به خوبی منعکس می شود و اسباب بازی ها و لوازم بازی کودک، بهتر قابل رویت است. اما بهتر است زیادهروی در این امر نشود. نحوه برخورد با مشتریان هر حوزه قطعا با دیگری متفاوت است. نکته دیگری که در کسب آموزش باید مدنظر قرار داده شود، نحوه انجام کار با ابزار مخصوص طلافروش مانند ترازوها و نحوه محاسبه قیمت توسط ماشین حساب است. این نکته را میتوان برای تمام مغازهها به کار برد. لازم نیست ویترین از تمام اجناس داخل مغازه اشباع شده باشد و موجب شلوغی و دیده نشدن اجناس شود. ویترین طلا فروشی یکی از اصلی ترین بخش ها در طراحی داخلی طلا فروشی ست که در آن تمام طلا ها در معرض نمایش مشتری قرار می گیرند. برای اجرای بهترین طراحی مغازه طلا از بسیاری از متریال های مهم بهره گرفته می شود.

سه ترفند وجود دارد که خلاقانه عمل کردن را آسان تر می کند. اگر می خواهید بازنده میدان نباشید باید شجاع باشید و تغییرات را شروع کنید. قطعا برای تاسیس هر نوع کسب و کار و ایجاد اشتغال در هر کار فنی، ابتدا باید پروانه کسب آن حرفه را که در واقع، اجازه شروع فعالیت در آن حوزه طبق مقررات قانون نظام صنفی آن است، را دریافت کرده و سپس سراغ مراحل بعدی شروع کار رفت. قبل از شروع به کار طراحی دکور و ویترین مغازه تان باید مواردی مانند؛ جنسیت مخاطب تان، رنج سنی آن ها، نوع کالا، جنس محصول تایمی که بیشترین مشتری و فروش را دارید؛ را مشخص کنید. در حرفه طلافروشی نیز با توجه به اینکه این کالا، مخاطبان و مشتریان خاص خود را دارد، بهتر است در ابتدا در مورد نحوه برخورد و رفتار مناسب با مشتریان تحقیقات کافی بهعمل آید. در مقابل مزونهای لباس عروس بهتر است کمتر از رنگ سفید برای زمینه استفاده کنند زیرا لباس عروس ممکن است روی زمینه سفید کمتر جلوه کند و خودش را نشان دهد. خود اسباب بازی ها همگی رنگارنگ هستند و پالت رنگی متنوعی در آن ها به کار رفته است؛ پس برای بهتر دیده شدن، توصیه ما قرار دادن رنگ سفید مایل به خاکستری روشن، به عنوان بک گراند است.

باید متریال را بشناسید؛ از هارمونی و چیدمان رنگ ها خبر داشته باشید تا یک دکور و ویترین تبلیغاتی دائمی و جذاب برای فروشگاه خودتان بسازید. زیرا نور این لامپ ها به گونه ای است که رنگ طلا و جواهرات را به صورت نامناسب نشان می دهد. از آن جایی که بیش تر مراجعین طلا فروشی ها خانم ها می باشند، باید سلیقه آن ها را مد نظر قرار داد. طراحی مغازه و طلافروشی جز دسته فروشگاه هایی است که عمده مشتریان و مراجعین آن از خانم ها تشکیل شده است. یکی از گرینه هایی که شما برای طراحی ویترین یک مغازه طلا فروشی در اختیار دارید، طراحی با ام دی اف است. برای کسب موفقیت در حرفه طلافروشی، طراحی فضای مناسب برای ارائه کالا قطعا یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار برای شروع کار است. قطعا برای شروع هر نوع کسب و کار و برای رسیدن به موفقیت در آن، یکی از اصلیترین اقداماتی که باید انجام شود، این است که، افراد حتما باید در مورد زمینه کاری مربوطه که در اینجا، تاسیس طلافروشی مدنظر است، اطلاعات جامع و کافی کسب کرده و به قول معروف با تمام زیر و بم و جزئیات کار آشنا شوند. وجود صندلی یا یک نیمکت برای استراحت مشتری در مغازه در مدت کوتاه به عنوان یکی از مواردی است که علاوه بر تامین آسایش مشتری، میتواند دکوری جذاب در قسمتی از مغازه ایجاد کرده باشد.

مشتریان مغازه شما تنها دو راه برای پرداخت هزینه کالا های خریداری شده دارند (نقدی – دستگاه کارت خوان) بنابر این شما باید امکان پرداخت با کارت خوان را در مغازه خود فراهم کنید. ویترین طلافروش از جنس ام دی اف یکی از متریال های خوب برای اجرای ویترین طلا فروشی می باشد. طراحی دکوراسیون مغازه طلا فروشی باید به گونه ای باشد که علاوه بر افزایش زیبایی و جذابیت، نکات مربوط به حفاظت و امنیت نیز در آن رعایت گردد تا در نهایت، با برخورداری از حداکثر آرامش و اطمینان خاطر پذیرای مشتریانی باشید که برای خرید این کالای لوکس به مغازه ی شما مراجعه می نمایند. گاهی اوقات در پس یک نظر مخالف ایده ای پنهان شده است. طراحی و اجرا یک سایت تنها کافی نیست، پشتیبانی سایت یک امر ضروری است که باید به آن توجه ویژه ای گردد، چرا که در گذر زمان ممکن است سایت شما با مشکلات احتمالی رو به رو شود که تنها یک پشتیبان متخصص می تواند از پس آن بر بیاید تا خیالتان از هر بابت آسوده باشد، وب سایت نیز همانند یک خودرو نیاز به نگهداری و رسیدگی دارد تا بتواند برای شما سودآوری داشته باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه طلافروشی با سنگ نیز می توان با استفاده از این ایده، زیبایی فوق العاده ای به معماری داخلی طلا فروشی داد.

رنگ ها را طوری را طراحی کنید که مشتری از فاصله دور هم متوجه کسب و کار شما شده و وارد مغازه شود. در دکوراسیون فروشگاه از نورپردازی و لامپ های مناسب استفاده کنید. در طرح کف مغازه طلا فروشی ، کارگاه جواهر و طلا سازی ، محل های ذخیره سازی ، دفاتر اداری و محل استراحت کارکنان باید در اطراف محیط اصلی فروشگاه قرار داشته باشد. استفاده از خطوط شکسته در کف و یا اجرای آن بر روی دیوار میتواند مثالی در این مورد باشد. طبیعتا در اجرای یک دکوراسیون لوکس به نورپردازی خیره کننده و مناسب نیاز خواهد بود. نحوه نورپردازی و شیوه رنگ بندی در فروشگاه اسباب بازی اهمیت زیادی دارد. همانطور که بیان شد استفاده از رنگ ها در دنیای کودکانه بسیار اهمیت دارد. یک دست بودن و پیوستگی نور در مقوله روشنایی ویترینها و طبقات اهمیت دو چندان پیدا میکند.

دکوراسیون در طلا فروشی باید با جزئیات طراحی شود که هر مشتری با هر سلیقه ای آن را بپسندد و برای او جذابیت داشته باشد. افزایش میزان درخشش و جذابیت طلا و جواهرات قطعا از نتایج منحصر بهفرد یک نورپردازی مناسب در دکوراسیون داخلی طلا فروشی است. توجه کنید که بیشتر مشتریان در بدو ورود در ابتدا جلب سمت راست مغازه میشوند، پس باید از این سمت برای جذابیت بیشتر استفاده کنید. قطعا شخصی که قصد ورود به این حرفه شیک و پردرآمد را داشته باشد، میداند که اینکار تقریبا ضرر نداشته و با افزایش طلای موجود خود میتواند مقدار سود را نیز افزایش دهد. ترجیحا قسمت صندوق را در قسمتی نزدیک به خروجی و در سمت چپ حین ورود در نظر بگیرید. می توانید مدل های مختلفی از دکورسازی مغازه را در سایت پین ترست سرچ کنید؛ از آن تصاویر ایده بگیرید. استفاده از پارچه های مخمر نانو و یا چرم با کیفیت عالی و همچنین طراحی ویترین باعث میشود که بستر مناسبی را برای جلوه گری طلا و جواهرات پدید آورد. این دقیقا همان روشی است که در کشورهای پیشرفته اهمیت زیادی داشته و بسیار به آن توجه میشود. متداولترین نوع ویترینهای شیشهای که دراغلب فروشگاهها اجرا میشود با استفاده از شیشه سکوریت تولید شده است، این نوع ویترینها از شیشههای ۱۰ میل تشکیل شده چرا که مقاومت بالایی داشته و از وزن مناسبی جهت جابجایی برخوردار است اما برای جابجایی بعضی از ویترین شیشه ای طلافروشی به دلیل ابعاد بزرگ و وزن زیاد باید از جرثقیلهای مخصوص حمل شیشه استفاده کرد.

چنین ایده هایی می تواند تیر خلاص را به قلب مشتریان بزند. برای دکور مغازه می توان از یک طیف رنگ خاص در کنار سبکی مشخص استفاده کرد که مشتری بتواند تمام موارد مورد نیاز خود را تهیه کرده و از مغازه خارج شود. از اصلیترین موارد در طراحی یک گالری طلافروشی میتوان به چیدمان مناسب ویترین مغازه، طراحی دکوراسیون مناسب که خود شامل موارد متعددی است اشاره نمود. اولین نکتهای که از مغازه چشم مشتری را به سمت خود جلب می کند، ویترین مغازه است. از قفسه ها و کابینت های متنوع با ترکیب رنگی که با فضا و سایر المان ها هارمونی ایجاد می کند؛ استفاده کنید.

اما زمانی که آن را بر روی یک مانکن ایده آل می بیند ، محو تماشای او شده و به سرعت نظرش جلب دکوراسیون داخلی طلافروشی می شود. بنابراین برای خرید مانکن های زیبا و جدید اقدام کنید. مثلاً پیشخوان داخل فروشگاه و نورپردازی های مورد استفاده در ویترین٫ میز پیشخوان٫ روی سقف و دیوارها نیز شامل دکوراسیون طلافروشی می گردد. این هوشمندی در طراحی مسیر حرکت مشتری می باشد که بسیار با اهمیت است. وقتی صحبت از ایجاد یک فضای فروشگاه میشود، انتقال داستان برند به روشی منحصر به فرد بسیار حائز اهمیت است. در این مقاله بسیار در مورد خلاق بودن و خلاقانه عمل کردن صحبت کردیم. دستیابی تعادل میان شیشهای که به مخاطبین دید روشنی از اقلام شما را به ارمغان می آورد و همچنین حفظ بسیار در امنیت میتواند موضوع مهمی برای طلا فروشیها باشد. تصویر بالا فضایی را به نمایش می گذارد که اکثر قسمت های آن تاریک هستند و تنها بخشی که مخصوص ویترین و نمایش جواهرات است، روشنایی دارد. اصول رنگبندی در یک طلا فروشی امری کاملا سلیقه ای است ولی به صورت عام رنگ های سفید، قهوه ای و طلایی از جمله رنگ هایی هستند که در جذب خانم ها به این محیط تاثیر بسیار دارند.

در دکوراسیون داخلی طلافروشی بزرگ به فضاهایی برای نشستن و میزهای نمایش طلا و جواهرات توجه داشته باشید. این چالش درواقع وجود یک بادبند نسبتا بزرگ در بخش انتهایی مغازه بود. در این بین نکات حائز اهمیتی وجود دارد که بهتر است به آنها توجه شود. به دلیل این که این کالاها لوکس هستند، بهتر است از سبکهای دکوراسیونی برای طراحی استفاده کنیم که احساسی از لوکس بودن را به ما برساند. با ذکر یک مثال می خواهیم به شما کمک کنیم. چگونه شغل طلا فروشی را شروع کنیم؟ تامین امنیت در هر مغازهای، بهخصوص مغازه طلافروشی که با طلا و جواهرات ارزشمند سروکار دارد، از اولویتهای اصلی و ابتدایی در شروع کار است.

اگر شما مشتریان ثابت خود را داشته و یا مغازه شما در جایی واقع شده است که اطمینان دارید که مشتری برای خرید تنها به شما مراجعه خواهد کرد، میتوانید از این روش استفاده کنید اما اگر تازه به این حرفه وارد شدهاید و یا رقیبان قدری دارید، بهتر است کشیدن میله در جلوی ویترین را فراموش کنید. نیاز به، به کارگیری خلاقیت و سنت شکنی دارید. با این کار هم مشتریان اوقاتی خوش داشته و از خرید خود راضی خواهند بود و هم صاحبان مغازه نیاز مشتریان به کالای مورد نظر را تامین خواهند کرد و به سود خواهند رسید.

برای بهتر دیده شدن اجناس داخل مغازه به جای استفاده از یک نور متمرکز چند نور با زاویه تابش مختلف بر روی اجناس، انتخاب هوشمندانهتری خواهد شد. رنگ های تیره معمولا در نمایش طلا و جواهر بهتر می توانند عمل کنند. ترکیب رنگ های روشن و ملایم یکی از مواردی است که بیشتر مغازه داران ازآن استفاده می کنند ولی باید به ویژگی هر یک از این ترکیب ها دقت کرد و باید با توجه به شرایط محیط و دکور به انتخاب رنگ ها بپردازیم. این وظیفه مربوط به کاری است که شما انجام می دهید و بعلاوه آنچه شما نماد آن هستید را نشان می دهد. در طراحی داخلی آن هم برای یک مغازه شاید ریزه کاری هایی که برای طراحی دکوراسیون منزل داشتیم را نداشته باشیم اما خوب قطعا با مسائل دیگری سر و کار داریم.

استفاده از چراغ های آویز لوکس و تجملاتی نیز برای جلوه دادن به فضا مناسب است. به اعتقاد دکوراسیون پریسا فرزادی، برای طراحی یک مغازه طلافروشی، علاوه بر زیبایی بصری فضا لازم است نکاتی از جمله اصول امنیتی و نورپردازی حرفه ای و مناسب رعایت شوند. ، از جمله اصطلاحات تخصصی در این حرف هستند. شما به عنوان فروشنده و یا طراح دکور باید از حالات روحی و روانی اشخاص آگاهی داشته باشید. برای آنکه بتوانید لوگویی حرفهای و منحصر به فرد برای برند طلا فروشی خود داشته باشید حتما باید از طراحان و متخصصان این حوزه کمک بگیرید تا لوگویی خاص و جذاب برای کسب و کار خود طراحی کنید. توجه داشته باشید که برای دکور مغازه بهتر است از وسیلههای تزئینی مانند گلهای مختلف و تابلوهایی در رابطه با مد و لباس استفاده شود. محصولاتی که کم طرفدار و کم فروش هستند بهتر است در باکسها و قفسههای پایینتر قرار بگیرند. جدای از هدیه، خرید انگشتر طلا یک سرمایهگذاری پرسود و بدون ضرر است و ارزش آن هیچگاه کم نمیشود. انسان، موجودی است که زیبایی را دوست دارد و به سمت آن جذب میشود؛ پس اگر به دنبال فروش محصولات و بالا رفتن درآمدتان هستید، طراحی دکوراسیون مغازه را دست کم نگیرید و به بهترین و شیک ترین حالت ممکن آن را دیزاین کنید.