دیالوگ بازاریابی چیست؟

لحن گفتگویتان مانند گویندگان تلویزیون نباشد. مانند یک ربات ننویسید بلکه به جملات متن خود روح بدهید. چنانچه لحن گفتگوی شما سرد یا به اصطلاح بی روح باشد مشتری از گوش دادن سرباز می زند. ممکن است نیاز باشد تا شما مجدد با مخاطب در تماس باشید پس لحن خداحافظی شما کمک می کند تا در تماس های بعدی از طرف مشتری مورد پذیرش قرار بگیرید. این شناخت به شما در انتخاب لحن برای ارتباط موثر کمک شایانی می کند. در زمان مکالمه تلفنی از آنجا که مخاطب شما سوالات زیادی از شما خواهد پرسید و داشتن متن از قبل آماده شده به شما کمک می کند تا از تکرار جواب ها خودداری کنید و بتوانید به خوبی مسیر گفتگو را مدیریت نمایید. دستوری صحبت نکنید. اجازه دهید مخاطب شما بیشتر صحبت کند. می توانم عکس هایی از نمونه های چوب کارخانه برای شما بفرستم . قبل از ارتباط تلفنی سوالاتی که ممکن است از طرف مشتری مطرح شود را یافته و پاسخ های خوبی برای آن ها آماده کنید این کار باعث می شود تا زمان مکالمه تلفنی با مخاطب به راحتی بتوانید گفتگو را مدیریت کنید. مشتری باید احساس کند که خدمات شما همان چیزی است که به آن احتیاج دارد.

نوشتن متن بازاریابی از قبل باعث می شود تا موارد ضروری در حین مکالمه جلوی چشم شما باشد و بتوانید در موقعیت مناسب از آنها برای جذب مخاطب استفاده کنید. اجازه بدهید که مخاطب شما بیشتر صحبت کند چرا که باعث شناخت بیشتر شما از خواسته و نیاز او می شود و مسیر برای فروش باز خواهد شد.از مهمترین نکات در گفتگو با مشتری، شنبدن با حوصله صحبت ها و توجه به عکس العمل او هست تا با نوجه به علایق خدمتی متناسب ارائه کنید. از قبل پاسخی برای سوالات احتمالی مخاطب خود پیش بینی نمایید تا در زمان پرسش او را معطل نگذارید چرا که باعث از بین رفتن اعتماد او به خدمات شما خواهد شد. یکی از خطراتی که ممکن است یک برند را به شکست نزدیک کند، بازاریابی تلفنی نامطلوب است چرا که بازاریاب تلفنی در صورتی که رفتار نامناسبی با مخاطب خود داشته باشد باعث تنفر مشتری از برند مورد نظر خواهد شد. اگر بازاریاب تلفنی نتواند در زمان کوتاهی مشتری را جذب کند او را از دست داده است. هر فرد و هر کسب و کاری لحن مختص به خودش را دارد از اینرو بسیار مفید خواهد بود اگر لحن خود را با او همسو کنید اینگونه این احساس در مشتری بوجود می آید که شما بطور کامل در مسیر خواسته ی او پیش می روید و احتمال خرید محصول شما را بالا می برد.

وقتی بازاریاب تلفنی با متنی منسجم و متمرکز با مشتری صحبت می کند با پذیرش بیشتری روبرو شده و در ادامه فرصت بیشتری برای کامل ارائه دادن خدمات خود پیدا می کند. برای اینکار باید قبل از ارتباط تلفنی با مخاطب از خواسته و نیازهای او مطلع شوید تا بدانید بر روی چه مزایایی باید تاکید بیشتری کنید تا منجر به ترغیب مشتری برای خرید محصول شما شود. از قبل اطلاعات اصلی و مهم را یادداشت کنید و دقت نمایید تا در زمان ارتباط تلفنی با مشتری به مرور و با توجه به موقعیت گفتگو آنها را بیان کنید و بر روی مواردی که با نیاز مشتری مطابقت بیشتری دارد تاکید نمایید. بازاریابی تلفنی نیاز به تسلط به گفتگو و مدیریت زمان دارد و کمک می کند در زمان مجله خبری learn-marketing گفتگو دستپاچه نشوید. بیشتر گوش کردن به نیاز و خواسته مشتری به شما کمک می کند که بتوانید با ارائه مزایای مورد نیاز مشتری او را برای خرید محصول و خدمات خود جذب نمایید. پرسیدن سوال مخاطب را وادار به صحبت می کند و راه برای فروش باز می شود تا از نیازهای مشتری خود مطلع شده تا بتوانید بر طبق نیاز او به هدف فروش خود نزدیک تر شوید. همینطور به شما یادآوری می کند چه زمان هایی باید با او تماس بگیرید تا نتیجه ی مطلوبتری داشته باشد.

اگر به تبلیغات تلویزیونی توجه کنید هر محصول برای ماندگاری طولانی مدت در ذهن بیننده با ارائه یک جمله ی کوتاه تاثیرگذار خود را معرفی می کند. توجه به چگونگی جلب مخاطب در زمانی اندک این فرصت را برای کسب و کار شما بوجود می آورد تا مخاطبین با شنیدن یک کلمه، برند شما را در ذهن تداعی کنند پس در انتخاب کلمات و متن آسانسوری تاثیرگذار بسیار حساس باشید. در ادامه به نکات مهمی که در نوشتن یک متن عالی بازاریابی تلفنی باید به کار برد تا به هدف یعنی جذب مشتری بیانجامد اشاره شده است. برای گرفتن نتیجه ی خوب و قابل قبول نیاز است تا اصول اولیه و مهم کار رعایت شود. در آغاز نوشتن آنچه باعث می شود تا متن دارای انسجام، ابتدا و پایان مناسبی باشد مشخص کردن هدف قبل از شروع نوشتن متن است. مخاطبین خیلی خوب متوجه هدف دار بودن صحبت های بازاریاب تلفنی شده و باعث میشود تا راحت تر با او تبادل گفتگو داشته باشند.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری learn-marketing بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.