رونوشت‌های ویدیویی به افزایش سئوی شما کمک می‌کنند، در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است

آیا از رونوشت های ویدئویی برای سئو استفاده می کنید؟ آنها چگونه به شما و بازدیدکنندگانتان کمک می کنند؟

مشاوره با نیل پاتل

اکثر بازاریابان مورد بررسی متوجه می شوند که استفاده از بازاریابی ویدئویی چقدر ضروری است. در واقع، طبق تحقیقات، 86 درصد از کسب و کارها از بازاریابی ویدیویی استفاده می کنند و 92 درصد اظهار می کنند که این بخش مهمی از استراتژی بازاریابی آنها است.

نموداری که نشان می دهد چه تعداد از بازاریابان فکر می کنند که ویدیو در استراتژی بازاریابی مهم است.

در حالی که برخی بحث ها در مورد ماهیت دقیق الزامات قانونی وجود دارد، می تواند عواقبی داشته باشد. بنابراین، اگر مطمئن نیستید، از یک متخصص آشنا با قوانین توضیحاتی دریافت کنید.

سوالات متداول

چگونه می توانم ویدیوهای خود را رونویسی کنم؟

رابط های برنامه نویسی برنامه گفتار به متن (API): Amazon Transcript و Deepgram دو نمونه هستند، اما موارد بیشتری برای انتخاب وجود دارد. Deepgram هنگام ثبت نام به شما ۱۵۰ دلار اعتبار رایگان می دهد و کاربران جدید Amazon Transcript در سال اول ماهانه ۶۰ دقیقه رایگان دریافت می کنند.

رونوشت های ویدئویی ابزار ارزشمندی برای سئو هستند و راه های مختلفی وجود دارد که به دیده شدن سایت شما کمک می کند.

 • اول، رونوشت‌ها محتوای ویدیوی شما را برای مخاطبان وسیع‌تری، از جمله افرادی که ناشنوا هستند یا کم‌شنوا هستند یا ترجیح می‌دهند ویدیوها را با صدای پایین تماشا کنند، در دسترس قرار می‌دهند. این می تواند به شما کمک کند بینندگان بیشتری را جذب کنید و تعامل بیشتری در سایت خود داشته باشید.
 • به دنبال راهی برای ایندکس کردن ویدیوهای خود توسط موتورهای جستجو هستید؟ سپس رونوشت ها را اضافه کنید. آنها موتورهای جستجو را قادر می سازند تا محتوای ویدیوی شما را بخزند و به اطلاعاتی که به اشتراک می گذارید، زمینه ارائه دهند. همچنین می‌توانید ویدیوهای نمایه‌شده خود را در گزارش نمایه‌سازی ویدیوی جدید GSC مشاهده کنید.
 • شما می توانید از رونویسی برای فرصت های ایجاد لینک داخلی در وب سایت خود استفاده کنید. آیا محتوایی دارید که از رونویسی‌های شما تعریف می‌کند و به بازدیدکننده ارزش بیشتری می‌دهد؟ سپس به آن لینک دهید و بازدید کننده خود را برای مدت بیشتری در سایت خود نگه دارید.
 • رونوشت ها کلمات و عبارات کلیدی ارزشمندی را ارائه می دهند که می توانید از آنها برای بهینه سازی ویدیوهای خود و بهبود رتبه خود در نتایج جستجو استفاده کنید.
 • در نهایت، شواهد نشان می دهد که بر اساس آزمایش داخلی فیس بوک، زیرنویس ها می توانند زمان مشاهده ویدیو را تا حدود 12 درصد افزایش دهند. علاوه بر این، زیرنویس‌های بسته به موتورهای جستجو محتوای قابل خزیدن می‌دهد و شانس ایندکس شدن محتوای شما را افزایش می‌دهد.

اکنون، می‌توانم متوجه شوم که آیا گزینه دستی برای شما جذاب نیست، اما روش‌های دیگری در دسترس شما هستند، مانند:

یکی از روش‌هایی که برای همه باز است، رونویسی دستی است: فقط کلمه به کلمه محتوا را خودتان تایپ کنید. البته، این گزینه مقرون به صرفه ترین، اما زمان برترین است. شما فقط نیازی به تایپ آن ندارید. شما باید آن را به طور کامل ویرایش و قالب بندی کنید.

چند مورد دیگر که قابل ذکر است عبارتند از:

 • TranscribeMe: این سرویس رونویسی رونوشت های با کیفیت بالا را با قیمت مقرون به صرفه ارائه می دهد. آنها همچنین یک آزمایش رایگان ارائه می دهند تا کاربران بتوانند خدمات خود را قبل از تعهد به خرید آزمایش کنند.
 • ویژگی «رونویسی» Adobe Premiere Pro: این ویژگی به شما امکان می‌دهد رونوشت ویدیویی نوشتاری را مستقیماً در برنامه ایجاد کنید.
 • Trint.com: Trint یک پلتفرم مبتنی بر وب است که از هوش مصنوعی برای رونویسی ویدیوهای شما استفاده می کند. سه برنامه پولی، گزینه های اشتراک ماهانه و سالانه و یک آزمایش هفت روزه رایگان ارائه می دهد.

بهترین روش ها برای استفاده از رونوشت های ویدیویی برای افزایش سئو

Scribie یک سرویس رونویسی است که رونوشت های سریع، دقیق و مقرون به صرفه را ارائه می دهد. این شرکت دارای تیمی از رونویسان است که در زمینه های مختلف مانند رونوشت پزشکی، حقوقی و دانشگاهی متخصص هستند.

چگونه ارائه رونوشت های ویدئویی سئوی شما را افزایش می دهد

چندین گزینه رایگان و پولی موجود است. علاوه بر نرم افزار، می توانید از آژانس های رونویسی استفاده کنید. با این حال، این ممکن است یک گزینه گران تر باشد. در طرف دیگر طیف، شما خودتان آنها را به صورت دستی رونویسی می کنید، اما این می تواند بسیار وقت گیر باشد.

بهترین ابزارهای رونویسی ویدیو چیست؟

1. مطمئن شوید که کلمات کلیدی و عباراتی که وارد می کنید با موضوع ویدیوی شما مرتبط هستند. برای مثال، اگر وب‌سایت شما درباره پیری خوب است، می‌توانید «نکاتی برای پیری خوب» یا «توصیه‌هایی برای پیری خوب» درج کنید.

در اینجا چند مورد وجود دارد که باید در نظر بگیرید، بسیاری از آنها با یک نسخه آزمایشی رایگان اگر می‌خواهید به آنها کمک کنید.

کشیش

ابزار SEO Rev.

دستورات صوتی سند گوگل: اگر کروم دارید، می‌توانید از تایپ صوتی رایگان Google استفاده کنید. برای استفاده از آن، یک سند را باز کنید، به اسناد بروید، «تایپ صوتی» را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا نماد میکروفون ظاهر شود. روی نماد کلیک کنید و آماده شروع دیکته هستید. برای تکمیل رونویسی، دوباره روی نماد «میکروفون» کلیک کنید.

خدمات رونویسی از زمانی که برای اولین بار ظهور کردند، راه طولانی را پیموده اند. در طول سال ها، کیفیت خدمات رونویسی به شدت بهبود یافته است، و همانطور که در بالا اشاره کردم، شما روش های زیادی برای انتخاب دارید.

Rev یک سرویس رونویسی محبوب است که رونویسی با کیفیت بالا و دقیق فایل های صوتی و تصویری و ساختار قیمتی ساده 1.50 دلار در دقیقه را ارائه می دهد.

از زیرنویس استفاده کنید: تا سال 2050، سازمان بهداشت جهانی پیش‌بینی می‌کند که تقریباً 2.5 میلیارد نفر احتمالاً کم شنوایی خواهند داشت، در حالی که 700 میلیون نفر ممکن است به توانبخشی شنوایی نیاز داشته باشند. ارائه زیرنویس‌ها راهی ساده برای دسترسی به محتوای ویدیویی است و می‌توانید آنها را به‌طور خودکار به محتوای YouTube خود اضافه کنید.

بهترین ابزار برای رونویسی ویدیو

ایجاد رونوشت نه تنها تکمیل کننده ویدیوی شماست، بلکه ارائه محتوای اضافی برای اهداف سئو مفید است.

همچنین می‌توانید از بین سه بسته قیمت‌گذاری انتخاب کنید: پرداخت در صورت تمایل، Pro و Enterprise. Pro ماهیانه 9 دلار است و اشتراک سالانه نیز در دسترس است. برای قیمت اشتراک سازمانی، با بخش فروش تماس بگیرید.

ارائه رونوشت‌های ویدئویی می‌تواند به افزایش سئوی شما از طرق مختلف کمک کند، مانند کمک به موتورهای جستجو ایندکس سایت شما، افزایش رتبه شما و ایجاد فرصت‌های ایجاد لینک.

2. از کلمات کلیدی و عبارات مختلفی در سراسر متن استفاده کنید. از پر کردن کلمات کلیدی، تمرین اضافه کردن کلمات کلیدی بیش از حد بدون زمینه مناسب، باید به هر قیمتی اجتناب شود.

3. تا حد امکان کلمات کلیدی را در ابتدای جملات و پاراگراف ها قرار دهید.

به احتمال زیاد، شما از قبل اصول سئو را می دانید.

علاوه بر این، می توانید از رونوشت ها به عنوان بخشی از استراتژی کلی SEO/محتوای خود استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید از آنها برای ایجاد اشکال مختلف محتوای نوشتاری و بصری استفاده کنید، از جمله:

 • پست های وبلاگ و کتاب های الکترونیکی
 • نقل قول های فردی برای رسانه های اجتماعی
 • گرافیک
 • اینفوگرافیک

چگونه شروع به رونویسی ویدیوهای خود کنیم

با این حال، ما امروز در مورد هیچ یک از آن بحث نمی کنیم.

در اینجا چند نکته برای استفاده از رونوشت های خود برای بهینه سازی ویدیوهای خود برای سئو آورده شده است:

یک تماس رزرو کنیدمنبع

استفاده از آن نمی تواند خیلی ساده تر باشد. به سادگی به گزینه رونویسی صوتی و تصویری بروید و روی دکمه “آپلود فایل های خود” کلیک کنید. سپس فایل‌های خود را آپلود یا بکشید و رها کنید یا URL را جای‌گذاری کنید. سپس وارد شوید/ثبت نام کنید و پرداخت کنید.

سونیک

ابزار SEO Sonix.

Sonix یک سرویس رونویسی است که به شما کمک می کند فایل های صوتی و تصویری خود را به متن تبدیل کنید. این سه بسته شامل استاندارد، حق بیمه و سازمانی را ارائه می دهد.

به دور از سئو، دلیل دیگری وجود دارد که چرا می خواهید از رونویسی و زیرنویس در ویدیوی خود استفاده کنید.

4. صحت رونوشت را در برابر آهنگ صوتی بررسی کنید تا از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

رونویسی های ویدئویی و دسترسی

این روش ثابت شده است که بهینه سازی موتور جستجوی شما را افزایش می دهد، اما امروزه بسیار حیاتی است.

تحقیق در مورد کلمات کلیدی، بهینه‌سازی وب‌سایت، اندازه‌گیری نتایج و تغییر استراتژی، اصولی هستند که هر کسی اگر می‌خواهد سرنخ خود را افزایش دهد و نرخ تبدیل خود را افزایش دهد، باید به آن توجه کند.

برنامه های موبایل: در حال حاضر بسیاری از برنامه های تلفن همراه وجود دارد که می توان از آنها برای اهداف رونویسی استفاده کرد. برخی از بهترین برنامه های تلفن همراه برای رونویسی عبارتند از Otter و Trint.

منطقی است که هرچه افراد بیشتری بتوانند به محتوای شما دسترسی داشته باشند، می توانید پیام خود را گسترده تر پخش کنید. ارائه رونوشت به میلیون ها نفری که مشکلات شنوایی دارند یا به عنوان ناشنوایان ثبت شده اند کمک می کند. 61 میلیون نفر در ایالات متحده دارای نوعی معلولیت هستند، بنابراین مهم است که از تمام اقدامات دسترسی برای باز کردن درها برای این افراد استفاده شود.

هر چند این همه چیز نیست.

نرم افزار روایت و دیکته گفتار: می‌توانید از نرم‌افزاری مانند Dragon Naturally Speaking برای دیکته رونوشت‌ها استفاده کنید، اما همچنان باید قطعه تکمیل‌شده را ویرایش، تصحیح و قالب‌بندی کنید.

این شرکت دارای 40 هزار رونویس است و رونویسی را از صدا به متن تبدیل می کند. قیمت گذاری از 0.10 سنت برای هر کلمه برای رونوشت های خودکار یا 0.80 برای رونویسی های دستی شروع می شود.

همه چیز به آنچه به دنبال آن هستید و حجم محتوایی که نیاز به رونویسی دارید بستگی دارد. برای مثال، اگر محتوای زیادی برای رونویسی دارید، ممکن است اشتراک ارزان‌تر باشد. از طرف دیگر، اگر به دنبال رونویسی گاه به گاه هستید، ممکن است خدمات پرداختی برای شما بهتر باشد. از چند آزمایش رایگان استفاده کنید و ببینید کدام گزینه برای شما مناسب است. سپس، به این نگاه کنید که آیا این ابزار در حد بودجه شما است و به تلاش های سئو کلی شما ارزش ارائه می دهد.

نتیجه

هنوز روی رونوشت های ویدیوهای شما فروخته شده است؟

ابزارهای رونویسی رایگان: Descript و oTranscribe تنها دو منبعی هستند که به شما امکان رونویسی می دهند. Descript همچنین گزینه های پولی دارد.

دلیل دیگری نیز وجود دارد که رونوشت‌های ویدئویی بسیار ضروری هستند و آن دسترسی است، اما در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهیم داد. در حال حاضر، بیایید فقط روی سئو تمرکز کنیم.

رونوشت های ویدئویی و سئو

قانون آمریکایی‌های دارای معلولیت (ADA) به این معنی است که وب‌سایت‌ها باید در دسترس باشند. ارائه رونوشت به دستیابی به انطباق با ADA کمک می کند.

در عوض، من نحوه استفاده از رونوشت های ویدئویی برای تقویت تلاش های SEO خود را توضیح خواهم داد.

بنابراین ما ثابت کرده‌ایم که رونویسی‌های ویدیویی می‌تواند برای شما یک امتیاز سئو باشد. اما چگونه می توان شروع کرد؟

بسته استاندارد از 10 دلار در ساعت شروع می شود و برای پروژه های کوتاه تر مناسب است. حق بیمه 5 دلار در ساعت به اضافه 22 دلار در ماه برای هر کاربر است و برای تیم ها مناسب است. برای قیمت گذاری Enterprise، باید با تیم Sonix صحبت کنید.

با این حال، رونوشت‌های ویدیویی بسیار بیشتر از تقویت سئوی ارزشمند سایت شما انجام می‌دهند: آنها همچنین دسترسی بیشتری را برای افراد کم‌شنوایی و افرادی که ممکن است ترجیح می‌دهند محتوایی را با حجم کم تماشا کنند در زمان عمومی فراهم می‌کنند.

ببینید آژانس من چگونه می‌تواند رانندگی کند عظیم میزان ترافیک وب سایت شما

 • سئو – حجم عظیمی از ترافیک SEO را باز کنید. نتایج واقعی را ببینید.
 • بازاریابی محتوا – تیم ما محتوای حماسی ایجاد می کند که به اشتراک گذاشته می شود، لینک ها را دریافت می کند و ترافیک را جذب می کند.
 • رسانه پولی – استراتژی های پولی موثر با بازگشت سرمایه روشن.

از زیرنویس خودکار گوگل استفاده کنید: نرم افزار تشخیص گفتار یوتیوب برای محتوای طولانی یوتیوب، ویدیوهای زنده و کوتاه به صورت خودکار زیرنویس های بسته ایجاد می کند.

با استفاده از رونوشت‌های ویدیویی، می‌توانید با استفاده از آن به عنوان بخشی از استراتژی سئوی کلی خود، بیشترین بهره را از محتوای ویدیوی آنلاین خود ببرید تا محتوای خود را در اختیار افراد بیشتری قرار دهید.

ویژگی ها عبارتند از 35 زبان، زیرنویس خودکار، پخش کننده رسانه مناسب SEO، و ذخیره سازی امن.

نوشتن

ابزار SEO Scribie.

با این حال، اگر می‌خواهید بیشترین بهره را از ویدیوهای خود ببرید، می‌توانید قدمی فراتر بردارید و از رونوشت‌های ویدیویی برای به حداکثر رساندن سئوی خود استفاده کنید.