سه روند محل کار که رشد کسب و کار را کند می کند [New Data]

آمار کار ترکیبی که روندهای محل کار و اهمیت اتصال را نشان می دهد

زندگی قبل از همه گیری را به خاطر دارید؟ پنج روز در هفته در دفتر بودیم و مرتب با همکاران چت می‌کردیم و احتمالاً از اینکه باید به دفتر رفت و آمد کنیم، شکایت داشتیم. آن روزها مانند یک عمر گذشته است، با 81 درصد از کسب و کارها بر این باورند که همه گیری جهانی اساساً شیوه زندگی و کار ما را تغییر داده است.

آماری که روندهای محل کار و چالش های رشد را نشان می دهد

  • تنها 22 درصد از کسب و کارها ارتباط داده عالی را گزارش می دهند.
  • تنها 49 درصد از کارگران ایالات متحده احساس می کنند که تیم آنها به طور موثر در یک محیط ترکیبی کار می کنند.
  • 64 درصد از کسب و کارها موافق هستند که تعامل فروش در حال حاضر بیشتر از قبل از همه گیری با مشکل مواجه است.

تا همین اواخر، مشخص کردن علت اصلی چیزی که شبیه یک نبرد سخت است، به همان اندازه مشکل بود. مبارزه، همانطور که می گویند، واقعی است.

آیا احساس می کنید تحت فشار کاری در دست دارید؟ به این سخنان جان دیک، معاون ارشد بازاریابی در HubSpot توجه کنید:

نقل قول از Jon Dick معاون بازاریابی در Hubspot اطمینان SMB ها مصمم هستند، راه حلی برای بحران متن قطع ارتباط وجود دارد - نقل قول از Jon Dick معاون بازاریابی در Hubspot اطمینان SMB ها مصمم هستند، راه حلی برای بحران قطع ارتباط وجود دارد

بعدی: بحران قطع ارتباط و کسب و کار شما

در حالی که چالش‌های رشد را می‌توان به عوامل بسیاری نسبت داد، قلب مشکل از همان مکان سرچشمه می‌گیرد: فقدان ارتباط. شکاف‌های جدید بین سیستم‌های در حال گسترش (منجر به داده‌های قطع شده)، تیم‌های مخفی (که منجر به اصطکاک داخلی می‌شود)، و شرکت‌ها و مشتریانشان (که منجر به تجارب از هم گسیخته می‌شود) کسب‌وکارها را مجبور می‌کند تا استراتژی‌های موجود را توسعه دهند و در کتاب‌های رشد خود تجدید نظر کنند:

شما تحقیقات را دیده اید. شما ممکن است [already] تجربه را زندگی کنید بنابراین بحران قطع ارتباط دقیقاً برای شما و کسب و کارتان چه معنایی دارد؟ در قسمت بعدی این مجموعه سه قسمتی، پیامدهای قطع ارتباط و اینکه چگونه ممکن است در هزینه انجام تجارت، تجربه مشتری و مسیر رشد شما نمایان شود را تحلیل خواهیم کرد.

مسیر رشد پایدار – و تجربیات مشتری مرتبط تر – با یک پشته فناوری کارآمد و داده های متمرکز مشتری شروع می شود. وقتی تیم‌ها حول یک منبع حقیقت قرار می‌گیرند، همه – از جمله مشتری شما – برنده می‌شوند.

2. مردم در سیلوهای پس از همه گیری کار می کنند.

تیم تحقیقاتی HubSpot دریافت که 63 درصد از کسب و کارها موافق هستند که استراتژی های رشدی که در گذشته استفاده می کردند کمتر از گذشته موثر هستند. دیگر نگرانی های اصلی برای کسب و کارها در حال حاضر عبارتند از:

  • افزایش هزینه ها
  • افزایش هزینه برای دستیابی به مشتریان و مشتریان بالقوه
  • کند شدن رشد

اول، استعفای بزرگ بود. سپس، “ترک آرام” وجود داشت. اکنون، بحران قطع ارتباط وجود دارد که ناشی از شکاف‌های رو به رشد سریع بین داده‌ها و سیستم‌ها، تیم‌های متقابل، و شرکت‌ها و مشتریانشان است.

اکنون CRM رایگان HubSpot را دریافت کنید

اقتصاد در حال ترن هوایی است، بازار سهام معنای جدیدی به کلمه “فرار” می دهد، درگیری های ژئوپلیتیکی در حال تشدید هستند و ممکن است یک بیماری همه گیر جهانی زمان های بی سابقه تری را در پیش داشته باشد. و این فقط نوک کوه یخ است. روش‌های آزموده‌شده برای تولید سرنخ مؤثر و رشد سازمانی کمتر و کمتر قابل اعتماد می‌شوند.

به دنبال آستر نقره ای هستید؟ چالش‌هایی که با آن‌ها روبرو هستیم می‌توانند راه را برای برقراری ارتباط مجدد – با یکدیگر و مشتریان خود – به روش‌های جدید هموار کنند. برای درک اینکه چگونه پذیرندگان اولیه (دوباره) نقاط را به هم وصل می‌کنند، بیایید نگاهی به محرک‌های اصلی پشت سر بحران قطع ارتباط بیندازیم، که با بزرگترین نقطه درد برای کسب‌وکارهای افزایش‌یافته (و اولین مورد از سه روند نوظهور محل کار که رشد پایدار کسب‌وکار را تهدید می‌کند) شروع می‌کنیم. .

قطع ارتباط رانندگی چیست؟

1. سیستم های داخلی قطع شده است.

زمانی که COVID-19 برای اولین بار شیوع پیدا کرد، بسیاری از فعالیت های روزانه خود را از حضوری به آنلاین تغییر دادیم. ما از روی ناچاری چه از نظر شخصی و چه حرفه ای این کار را انجام دادیم. اکنون، از آنجایی که شرکت‌ها به طور فزاینده‌ای از روش‌های دیجیتالی کار به صورت دائمی استقبال می‌کنند، ساده‌سازی سیستم‌ها برای افزایش کارایی، کاهش اصطکاک و تسریع اتصال مهم‌تر از همیشه است.

بر کسی پوشیده نیست که دستیابی به مشتریان در سال های اخیر چالش برانگیزتر شده است. آیا می خواهید برای ایجاد روابط معنادار و پایدار چند قدم جلوتر بروید؟ این یک سفارش حتی بلندتر است. برای حفظ رشد کسب‌وکار در زمان‌های سخت، بسیاری از ما متوجه می‌شویم که باید دوباره تصور کنیم که چگونه جوامعی را که به آنها خدمت می‌کنیم جذب، مشارکت و لذت می‌بریم.