صفر تا صد تکنیک های بازاریابی در ۲۴ درس رایگان (+pdf)

بازاریابی اینترنتی: این روش فروش که از کمپین فروش محصول Excedrin الهام گرفته شد، به صورت آنلاین و با هدف حضور تجارت در دنیای اینترنت گسترش یافته است. گروه کانونی در خصوص این محصول چه فکر میکنند؟ بازاریابها از پاسخ این سوالات در راستای فهم درست تقاضا و بهبود کیفیت محصول استفاده میکنند. بازاریابها از تدوین استراتژی سئو و جستجوهای آنلاین برای جذب مشتری و شناخت علایق مردم استفاده میکنند. در حقیقت بنیادیترین هدف بازاریابی، جذب مشتری از طریق پیامرسانی است. بازاریابی میتواند با استفاده از پلتفرمهای گسترده، کانالهای شبکههای اجتماعی و فعالیت تیمی، مخاطبان و روش ارتباط با آنها را شناسایی کرده، صدایشان را شنیده و در گذر زمان اعتماد مشتری و وفاداری مشتری را جلب کند. شرکتها میتوانند با پرداخت هزینهی مشخصی به موتورهای جستجو، لینک وبسایت و محتوایشان را در معرض دید مخاطبان قرار دهند. این شرکت با استفاده از اینستاگرام، گوگل و وبسایت، کمپینی سه بخشی را برای شناسایی مخاطبان و آمادهسازی و ارسال پیام مناسب ایجاد کرده است. فرض کنید یک شرکت میخواهد محصول جدیدی را با استفاده از کمپینهای تبلیغاتی به پایگاه مشتریانش معرفی کند.

شاید در ابتدا برای خیلیها سؤال شود که چرا بازاریابی اصلی ضروری در مراحل تولید محصول، جلسهی معرفی و یا در فروش محصول میباشد؟ بهینهسازی برای موتورهای جستجو: Search engine optimization (که به اختصار سئو یا SEO نامیده میشود)، روی بهینهسازی محتوای وبسایت برای نشان داده شدن در صدر نتایج موتورهای جستجو متمرکز است. تبلیغات یک تلاش استراتژیک (و معمولا هزینهبر) برای گسترش آگاهی در خصوص محصول یا خدمات ارائه شده است. آیا محصول تولیدی بازار هدف مشخصی دارد؟ به عنوان مثال، همپوشانی زیادی بین «فروش»، «بازاریابی» و «تبلیغات» وجود دارد که ممکن است شما را به اشتباه بیندازد. مارکتینگ در تمامی مراحل سفر مشتری اهمیت دارد. بازاریابی وبلاگی: امروزه وبلاگها تنها به افراد تعلق ندارند و تجارتها هم میتوانند وبلاگی ساخته و در مورد صنعت و علایق مشتری بالقوه بنویسند تا آنها را جذب کنند. آنها تصمیم میگیرند از فیسبوک، اینستاگرام، گوگل و وبسایت کمپانی استفاده کنند. گوگل هم قطعاً تبلیغات بود. شرکت به گوگل پول داد تا فضایی برای تبلیغات فراهم کند. همینطور مشخص میکند که شرکت به کدام بخشها خدماترسانی بهتری خواهد داشت و باعث میشود که خدمات و محصولات متناسب با بازار طراحی شود. بازاریابی چاپی: همانطور که روزنامهها و مجلات روز به روز بیشتر با قشر مخاطب مجلات چاپی آشنا میشوند، تجارتها میتوانند بر اساس نیاز از مقالات، عکسها و محتواهای مشابهی که مشتریانشان میخوانند در جهت بازاریابی استفاده کنند.

اگر بخواهیم آمیخته بازاریابی را آموزش دهیم، نیاز به مجموعهای از مقالات در قالب درسنامه خواهیم داشت. بازاریابها برای هدایت مشتری در قیف فروش باید اطلاعات مشتری و بازارا را جمع آوری کنند، به همین دلیل به کمک تحقیق و بررسی همهجانبهی مشتری، برگزاری جلسات گروه کانونی، ارسال فرمهای مربوطه و مطالعهی عادات خرید اطلاعات مورد نیاز خود را جمع میکند. تمامی این منابع برای تولید سرنخ مورد استفاده قرار میگیرند. هدف از بازاریابی، تولید محتوا برای معرفی ارزش محصولات به فرصتهای فروش و مشتریان بالقوه میباشد. علم و هنر کاوش، خلق و ارائه ارزش برای برآوردن نیازهای بازار هدف همراه با سود است. اهداف بلندمدت حوزهی مارکتینگ، بر اساس اثبات ارزش محصول، تقویت وفاداری مشتریان و در نهایت افزایش فروش تعیین میشوند. اگر شما هم در حوزهی بازاریابی مشغول به فعالیت هستید، روزانه با بازاریابی سروکار دارید و نمیتوانید تعریف دقیقی برای آن ارائه دهید، خوب است بدانید که بازاریابی واژهی فراگیری است و مفاهیم بسیاری را شامل میشود. شما اگر میخواستید در این زمینه فعالیت کنید کجا میرفتید؟ این شما هستید که با تحقیق روی بازار هدف، روش بازاریابی و ابزارهای آن (مانند نرم افزار CRM) را انتخاب میکنید.

به همین منظور ما مجموعه ای جمع آوری کردیم که بر اساس آن اصول بازاریابی، انواع بازاریابی، مفاهیم و انواع آمیخته بازاریابی را به شما آموزش بدهیم. اگر بخواهیم ساده بگوییم تبلیغات یک روش از مجموعه روشهای بازاریابی و یک هدف جزئی در مجموعهی اهداف بازاریابی است. بخش بازاریابی باید از نتایج تحقیقات و آنالیزهای صورت گرفته روی مشتریها، روش و بهترین مکان فروش محصول را مشخص کند. تیم بازاریابی برای ترویج محصول از تبلیغات چاپی و آنلاین، همایشها، تخفیفات و فروش ویژه استفاده میکند تا آگاهیها را در خصوص محصول بالا برده، نظر مردم را جلب و در نهایت سرنخ فروش بیشتری کسب کند. در خصوص تفاوت بازاریابی و تبلیغات هم صحبت خواهیم کرد. این برنامه قادر است تا ترافیک سایت را در صفحهی محصول بالا ببرد. تولیدکنندگان چگونه باید محصول را بهتر کنند تا فروش بالاتری داشته باشد؟ فرض کنیم برای فروش محصول تولیدی جدیدتان ایدهای دارید. اینستاگرام به طور معمول به عنوان یک کانال تبلیغاتی شناخته نمیشود؛ اما وقتی از آن در راستای برند سازی استفاده میکنید، پایگاهی از دنبال کنندگان میسازید که میتوانید گهگاه از آن برای معرفی محصول استفاده کنید. چه روشی/پلتفرمی میتواند میزان فروش محصول را افزایش مجله خبری learn-marketing دهد؟ بازاریابی در تمامی حوزههای تجارت دخیل است و درک نحوهی استفاده از آن برای افزایش بهرهوری و موفقیت سازمانها امری ضروری است.