قوانین کاما برای نوشتن واضح (با مثال)

آموزش رایگان نوشتن کسب و کار توسط HubSpot Academy را ببینیدمنبع ویرگول آکسفورد چیست؟
ویرگول آکسفورد کاما نهایی در فهرستی از چیزها است. مثلا: من به یک دستگاه منگنه، مقداری نان چاودار و یک گالن چسب نیاز دارم.

قوانین گرامر کاما: باریستا به من یادآوری کرد که در این مثال کاما لازم نیست زیرا نقل قول با استفاده از حرف ربط “that” در جمله ترکیب می شود.

7. برای تضاد دو ایده، قبل از “while” یک کاما قرار دهید.

استفاده از “while” در این جمله به ما امکان می دهد دو ایدئولوژی BBQ را در مقابل هم قرار دهیم.

استفاده از کاما بعد از جمله ای که “while” معرفی می کند به ما امکان می دهد معنی را به عنوان “در حالی که” حفظ کنیم و این دو ایده را در تضاد قرار دهیم.

ویرگول آکسفورد یک موضوع بحث برانگیز در دنیای علائم نگارشی است. بحث های تاریخی زیادی در مورد اینکه آیا کامای آکسفورد ضروری است وجود دارد، اما ما اینجا در HubSpot توصیه می کنیم از آن برای دقت و وضوح در نوشتار خود استفاده کنید.

صفت مختصات دو یا چند صفت هستند که یک اسم را توصیف می کنند. اگر صفت‌های خود را فلیپ فلاپ کنید یا بین آن‌ها یک «و» بزنید و جمله همچنان معنا دارد، پس صفت‌های مختصر دارید. اگر از صفت مختصات استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که آنها را با کاما جدا کنید.

مثال قوانین کاما: با وجود اینکه صبح کار داشتم.  من 3500 مایل سفر کردم تا Grateful Dead را در کپنهاگ ببینم.“با وجود اینکه صبح کار داشتم” یک جمله ناقص است پایان دادن به آن با نقطه آن را تبدیل به صخره ای از یک فکر ناتمام می کند، اما یک کاما می تواند روز را نجات دهد.

نمی‌دانم چه چیزی می‌توانید بسازید، اما این استفاده درست از کاما آکسفورد در فهرست موارد است. این هم یک مثال دیگر:

قوانین ویرگول گرامر: من یک مستند درباره بیب روث، یک تبهکار نیویورکی و بنیانگذار پیتزا به سبک نیویورک تماشا کردم.مگر اینکه بیب روث زندگی مخفیانه ای با جنایت و پیتزای نازک داشته باشد، می توانید ببینید که چگونه نبود کاما آکسفورد در این جمله می تواند خوانندگان را گیج کند. در حالی که هر دو نسخه از جمله از نظر فنی صحیح هستند، برای اطمینان از اینکه جملات شما عاری از ابهام هستند، ویرگول آکسفورد را توصیه می کنیم.

قوانین کاما: در حالی که سس باربیکیو به سبک کانزاس سیتی غلیظ است و حاوی گوجه فرنگی خرد شده است، سس کارولینا گلد نازک تر و بر پایه خردل است.

یک جمله ناقص بیانگر یک فکر کامل نیست و نمی تواند به تنهایی بایستد. با این حال، می‌توانید از یک کاما برای پیوند دادن یک جمله ناقص با یک جمله کاملاً تشکیل‌شده که فکر را توضیح داده و کامل می‌کند، استفاده کنید. مثلا:

این جمله بیان می کند که شما مستندی در مورد سه نیویورکی متمایز و تاثیرگذار تماشا کرده اید. کاما آکسفورد به وضوح نشان می دهد که این سه فرد متفاوت هستند. اگر کاما آکسفورد را حذف کنیم، همه چیز می تواند کمی گیج کننده شود:

اگر از “while” در جمله ای به معنای “اگرچه” یا “در حالی که” استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که یک کاما را قبل از آن قرار دهید تا معنای جمله خود واضح بماند.

ظریف است، اما جمله بدون کاما بین روانگردان و خود به خودی به درستی جریان نمی یابد.

5. از کاما (یا جفت کاما) برای جدا کردن اطلاعات غیر ضروری در جمله استفاده کنید.

لیست قوانین کاما، 7 قانون که باید دنبال کنید

بدون کاما برای جدا کردن اطلاعات غیر ضروری، جمله طولانی و از نظر گرامری نادرست است. من یک جفت کاما با آن دنده ها می گذارم، لطفا!

6. هنگام استفاده از نقل قول، مطمئن شوید که کاما را به درستی قرار داده اید.

قوانین کاما: The Grateful Dead موسیقی روانگردان و خودانگیخته می سازند.Psychedelic و spontaneous صفت مختصاتی هستند زیرا با هم اسم را توصیف می کنند که موسیقی Grateful Dead است. شما می توانید ترتیب را معکوس کنید یا کاما را با یک “and” جایگزین کنید و جمله به همان معنی است. توصیه می کنیم از کاما استفاده کنید.

1. دو جمله کامل را فقط در صورت استفاده از ربط هماهنگ کننده می توان با کاما وصل کرد.

دلیل اینکه ما در این مثال به کاما نیاز داریم این است که مطالب نقل شده از نظر نحوی مستقل هستند، به این معنی که از جمله اطراف جدا هستند. بی ادب نباش! آن نقل قول میان جمله را با کاما معرفی کنید.

هر نقشی در کسب و کار نیاز به نوشتن تجاری قوی دارد.  آموزش نوشتن کسب و کار را برای تقویت مهارت های خود انجام دهید.

قوانین ویرگول گرامر: من یک مستند درباره بیب روث، یک تبهکار نیویورکی و بنیانگذار پیتزا به سبک نیویورک تماشا کردم.

ربط هماهنگ کننده، پیوندی است که بین کلمات، عبارات، بندها یا جملاتی با رتبه مساوی قرار می گیرد. انگلیسی دارای هفت حرف ربط هماهنگ کننده اصلی است – برای، و، نه، اما، یا، هنوز، بنابراین – که می توان از آنها برای ترکیب دو جمله کامل با کاما استفاده کرد. می توانید از یادگاری استفاده کنید FANBOYS برای به یاد آوردن آنها

بدون کاما، معنای while از نظر فنی به «هم‌زمان» تغییر می‌کند، که در این زمینه معنا ندارد.

4. از کاما بین دو صفت مختصاتی که یک اسم را توصیف می کنند استفاده کنید.

مثال قوانین کاما: The Grateful Dead گروه مورد علاقه من است، من 3500 مایل را طی کردم تا آنها را در بهار 72 ببینم. هر دو فکر فوق جملات کاملی هستند. با این حال، عدم وجود یکی از ما FANBOYS بعد از اینکه کاما منجر به یک کاما اسپلایس شد. جمله بدون وجود یک ربط هماهنگ کننده برای پیوند دادن دو فکر کامل در یک جمله است.

مثال‌های قواعد کاما: باریستا گفت: شیر جو دوسر ما تمام شده است.

نمونه قوانین کاما: سس باربیکیو به سبک کانزاس سیتی غلیظ است و حاوی گوجه فرنگی خرد شده است در حالی که سس کارولینا گلد نازک تر و بر پایه خردل است.

مثال قوانین کاما: پدرشوهرم در جستجوی یک قفسه دنده عالی یک کباب 10000 دلاری ساخت سوئیس خرید.

با این حال، همانطور که اغلب در زبان انگلیسی وجود دارد، استثناهایی برای این قاعده وجود دارد. اگر نقل قول با جمله اطراف ترکیب می شود، اغلب با استفاده از یک ربط، می توانید کاما را حذف کنید.

قبل از اینکه به داخل شیرجه بزنیم، به هر حال کاما چیست؟ شما می توانید کاما را به عنوان نسخه ای سبک تر از نقطه در نظر بگیرید. در حالی که نقطه به یک جمله تمام می‌شود، کاما مکث کوچک‌تر و ملایم‌تری است. می تواند کلمات، بندها یا ایده ها را در یک جمله جدا کند.

علاوه بر این، اگر از “while” در ابتدای جمله استفاده می کنید، باید در انتهای جمله ای که معرفی می کند، یک کاما قرار دهید.

قوانین کاما: باریستا گفت:

به طور کلی، برای معرفی نقل قول یا دیالوگ در جمله باید از کاما استفاده کنید.

که بیشتر شبیه آن است! “پس” پیوند هماهنگی است که این دو جمله کامل را به هم پیوند می دهد. هر دو فکر می توانند به تنهایی با یک دوره از هم جدا شوند، اما ما FANBOYS به ما اجازه می دهد تا آنها را با استفاده از کاما به یکدیگر پیوند دهیم. The Grateful Dead گروه مورد علاقه شماست؟ منطقی است که برای دیدن آنها آنقدر سفر کرده اید.

2. برای پیوند یک جمله ناقص با یک جمله کامل از کاما استفاده کنید.

قوانین کاما: The Grateful Dead گروه مورد علاقه من است، بنابراین من 3500 مایل را طی کردم تا آنها را در بهار 72 ببینم.

یکی از رایج‌ترین علامت‌های نقطه‌گذاری که استفاده می‌شود، کاما اشتباه می‌تواند تفاوت بین یک جمله کامل و یک درهم ریختگی کامل باشد. در این پست، هفت قانون کاما را بررسی خواهیم کرد که نوشتار شما را مختصر و منسجم نگه می‌دارد.

قوانین کاما: با وجود اینکه صبح کار داشتم، 3500 مایل را طی کردم تا Grateful Dead را در کپنهاگ ببینم.استفاده از کاما و جمله کامل زیرمن 3500 مایل سفر کردم تا Grateful Dead را در کپنهاگ ببینم.این را به یک جمله دستوری درست تبدیل کنید. با این حال، چیزی به من می‌گوید که روز بعد موفق به کار نشدی!

3. از کاما آکسفورد استفاده کنید.

قوانین کاما: سس باربیکیو به سبک کانزاس سیتی غلیظ است و حاوی گوجه فرنگی خرد شده است، در حالی که سس کارولینا گلد رقیق‌تر و بر پایه خردل است.

مثال‌هایی از قوانین ویرگول: The Grateful Dead موسیقی خودجوش روان‌گردان می‌سازند.

قوانین کاما: پدرشوهرم در جستجوی یک قفسه دنده عالی، یک کباب 10000 دلاری ساخت سوئیس خرید. اگرچه ما از این اطلاعات قدردانی می کنیم، “در جستجوی یک قفسه کامل دنده ها” برای نکته اصلی جمله غیرضروری است، یعنی اینکه پدرشوهرم خیلی برای منقل هزینه کرده است. می توانید از یک کاما با اطلاعات غیر ضروری در ابتدای جمله یا از یک جفت کاما برای طناب زدن آن در وسط استفاده کنید، اما هنگام اضافه کردن جزئیات اضافی، کاما را فراموش نکنید.