لیست مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان

نخلهای زینتی را به دلیل مقاومتی که در مقابل شرایط سخت محیط دارند، براحتی میتوان پرورش داد. چون مقاوم است. فقط این گیاه به آب زیاد و غرقابی شدن ریشه حساس است و نباید زیاد به آن آب داد. راه اندازی انواع گلخانه مزایای دارد؛ برای مثال بسیاری از فضاهای باز از نظر شرایط طبیعی برای کاشت و برداشت محصولات انتخاب مناسبی نیستند و نمی توان به طور طبیعی گیاهان خاصی را در این زمین ها پرورش داد اما با راه اندازی گلخانه می توان از حداکثر آن فضا استفاده کرد و شرایط مورد نیاز برای پرورش گیاهان مختلف را در فضای گلخانه با دانش و تخصص کافی به طور کامل فراهم کرد تا بتوان به راحتی کشت و پرورش هر گیاه را به انجام رساند. اما بهمن و اسفند ماه برای کاشت از طریق بذر کمی دیر است. شببو به نور مستقیم خورشید نیاز دارد و بهتر است در محیط باز کاشته شود. گلهایی که نیاز است قبل از گلدهی، نشای آنها در باغچه یا گلدان کاشته شود. بذرها در پاییز کاشته شده و در زمستان به محیط باز انتقال مییابند. نوع سازه ویلا طبق اصول و سبک ویلا از لحاظ معماری و فضا سازی باید هم خوانی داشته باشند، مثلا در ویلاهای مدرن و لوکس و یا ویلا به سبکهای چینی و ژاپنی و یا ویلا به سبک چوبی و ییلاقی باید از فضای سبز ویلا و طراحی آن به گونهای استفاده شود که گلها و گیاهان به کار رفته در آن حس و منظره باغچهای متناسب با همان نوع سبک ویلا را در خریدار ویلا و مشتریان القا نماید.

تکثیر از طریق پاجوش : یکی از رایج ترین روشها می باشد، این گیاه با فراهم شدن شرایط نگهداری که در بالا گفتیم که یکی از اونها متناسب بودن سایز گلدان با گیاه است شروع به باجوش زدن میکنه که شما میتونید با جدا کردن اون و قرار دادن در گلدان جدید گیاه خودتون رو تکثیر کنید. بذرها را در فصل پاییز میکارند و در اواسط تا اواخر زمستان آنها را به گلدان جدا یا باغچه در فضای باز منتقل میکنند. گیاهان گل دار با غنچههای رنگارنگ هم میتواند بالکن شما را چشم نوازتر کنند. فیسالیس به دلیل سازگاری با آبوهوای مدیترانهای و انواع مختلفی از خاک، میتواند در طیف وسیعی از شرایط خاک و آب و هوایی توسعه یابد و بهعنوان گونهای بسیار تحملپذیر طبقهبندی میشود. چنانچه توسط پرندگان وحیوانات پراکنده شوند ودر شرایط مساعد قرار گیرند، چرخه زندگی خود را در فصل رشد آینده آغاز و ادامه خواهند داد. در این گلخانه میتوان گل ختمی، انجیر زینتی و گل خورشید را پرورش داد. نارنج سرمای زمستان را تا حد زیادی تحمل میکند اما در مناطقی مانند تهران و کرج در زمستان باید شاخهها و برگهای نارنجهای جوان را به وسیله نایلون پوشاند. مراقب باشید انجیر چسب را بیش از حد آبیاری نکنید و قبل از هر آبیاری خاک به صورت کامل خشک شده باشد.

تجارت گل و گیاه در جهان اگرچه تجارتی پر سود است و هم اکنون بیتر سهم آن در اختیار کشورهایی چون هلند، آلمان، فرانسه، انگلستان، ژاپن، ایتالیا و سوئیس است اما ایران با وجود تولید بالای انواع گل هنوز نتوانسته از نظر اقتصادی و صادرات گل و گیاه موقعیت مناسبی در سطح جهان بدست آورد. بهترین زمان آبیاری این گیاه، موقعی است که سطح خاک کمی خشک شده باشد. آبیاری گیاه باید منظم انجام شود. یوکا به آب کم احتیاج داشته و باید زمانی به آن آب بدهیم که خاک، خشک باشد. تکثیر آن از طریق قلمه ساقه، تقسیم بوته انجام می گیرد. تکثیر بیشتر این گیاهان به روش بذر است؛ اما از طریق قلمه یا پاجوش نیز تقسیم گیاه صورت میگیرد. گیاه پامچال معمولاً به دو روش بذر و تقسیم بوته تکثیر میشود. نکته: شما میتوانید پس از پایان گلدهی معمولاً تا اواخر تابستان بذر گلها را از کیسه بذر گیاه جدا کنید و در پاییز در محیط کشت مناسب بکارید تا نشا گیاهان موردنظر را در زمستان به باغچه یا گلدان انتقال بدهید.

آبیاری: آبیاری این گیاه آپارتمانی در ماههای گرم سال باید هر 7 تا 9 روز و در ماههای سرد سال هر 2 یا سه هفته باشد. شببو گیاه مقاومی است که در آب و هوای کوهستانی و سرد تا دو سال عمر میکند. علف­های زینتی در بسیاری از مناطق مقاوم به سرما به دلیل انعطاف پذیری در برابر دماهای سرد و ارزش زیبایی شناختی در طول فص ول پاییز و زمستان محبوب گیاهان زینتی هستند. موم نخل به دلیل نقطه ذوب بالای ماده اصلی از نظر تقویت رژ لب است. سرخس بوستونی گیاه آپارتمانی ظریفی است که می تواند به اندازه کافی رشد کرده و جلوه خاصی به فضای خانه ببخشد.

هر نوع خاک برای کاشت شببو مناسب است؛ اما خاک غنی و زهکشی را بیشتر میپسندد. برای نگهداری از گل پامچال نیاز است محیطی سایهروشن و خنک را انتخاب کنید. گل و گیاه یکی از مهم ترین چیزها در زندگی افراد است. • حتما بخوانید: مناسب ترین گیاه برای خانه شما کدام است؟ پیچ امین الدوله یکی از عطرآگین ترین گل های زینتی می باشد که خاستگاه آن شرق آسیا می باشد. این نوع گلخانه، با توجه به متخصصینی که در آن کار میکنند و همچنین استفاده از مواد مناسب و آزمایشهای روزانه، موجب تولید حداکثری محصولات کشاورزی میشود. گاهی اوقات نقش برهینیا انتزاعی شده است و با یک گیاه (وازون) یا همان (درختِ زندگی) نشان داده میشود. در بالكن جنوبي دست ما بازتر است چون از نور خوبي برخورداريم. اگر ميخواهيد گوشه ای از یک باغ شکوفا را در بالکن کوچک آپارتمان خود خلق كنيد اول از همه بايد به اين نكته توجه كنيد كه بالكن شما شمالي است يا جنوبي. که و سیامین شهرستان پرجمعیت ایران است و همچنین پس از شهرستان مشهد در استان خراسان رضوی و شهرستان زاهدان در استان سیستان و بلوچستان، رتبه سوم را در شهرستانهای کرانه شرقی ایران و همچنین رتبه دوم را در میان شهرستانهای استانهای سهگانه خراسان (خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی) برخوردار است.

این گونه از یاوپون در برابر آهو و گوزن مقاوم است و میتواند شرایط محیطی گوناگونی مثل خاک بسیار خیس را تحمل کند. شببو به روش بذر و نشا قابل کشت است. تعریف گلخانه: گلخانه بخش محدودی از فضاست که در آن کلیه عوامل محیطی قابل کنترل بوده و برای کشت های متراکم و تولید محصول خارج فصل و یا خارج از محیط طبیعی گیاه احداث می گردد. مدت خوگرفتن، بستگی به نوع گیاه دارد برخی زودتر و برخی دیرتر با شرایط محیطزیست خود خو میگیرند، منوط به اینکه در مورد محل استقرار آن تصمیم قاطع گرفته باشید و حتیالامکان از تغییر مکان آن خودداری نمایید. ساخت شمع یک روش جذاب برای کسب درآمد در منزل است و با تولید شمعهای خلاقانه میتوانید فروش خوبی داشته باشید.

در بعضی از گونهها، گلها شیپوری، زنگولهای، فنجانی یا قیفمانند هستند و پهنای آنها از ۲٫۵ تا ۲۵ سانتیمتر است. ارتفاع آن به بیش از ۶۵ سانتیمتر و گسترش آن نیز به بیش از ۲۵ سانتیمتر میرسد. ساختمان مرکزی این باغ در دو طبقه و در قسمت شمالی باغ و در کنار آبنماهای مختلف بنا شده و مساحت تقریبی زیربنای آن حدود 2000 مترمربع است و دارای اتاقهایی از جمله بهارخواب و در طبقه زیرین ساختمان یک سالن جهت استراحت وجود داشتهاست (معروف به تنبلخانه). تا حدود زیادي غیر اقتصادي به نظر می رسد. این گیاه بومی اروپا و شمال غرب آسیاست که در نواحی شمالی ایران نیز به صورت طبیعی رویش دارد. نمونههای بومی گل اطلسی به رنگهای سفید، صورتی یا بنفش است؛ اما امروز با لقاح مصنوعی یا هیبرید تنوع بسیاری را در رنگ و شکل گلها ایجاد کردهاند. در بهمن و اسفند ماه میتوانید گیاه پامچال را در رنگهای مختلف از گلفروشیها و گلخانهها تهیه کنید. • پیشنهاد می کنیم مقاله گیاهان مناسب محل کار را نیز از دست ندهید.

نورگیری که طراحی آن بر پایه گره چینی و ارسی های ایرانی شکل می گرفته است. از حوزهٔ فرهنگی هلیل رود نیز سفالینههای خاکستری رنگ بسیار ظریف با نقوش زیبای این حوزه به نمایش گذاشته شدهاست که متعلق به حداقل ۵هزار سال پیش است. اما در شمال کشور و مناطقی که رطوبت بالاست شمعدانی و بگونیا و فوکسیا بسیار خوب رشد میکنند. درست برعکس مناطقی مثل شهرهای بزرگ که رطوبت کم است و میتوان از گیاهانی که به گرما مقاوم هستند، مثل شمعدانیهای رنگهای صورتی، قرمز، بنفش و بگونیای همیشه گلدار استفاده کرد. گیاهانی که در هال پرورش داده می شوند، بایستی از گروه گیاهان زود رشد باشد که با نور کم و سایر شرایط نامساعد مانند کوران هوا، کمبود رطوبت و غیره مقاوم باشد، در غیر این صورت در مدت کوتاهی زرد و خشک می شود و منظره نامناسبی به هال می دهد. به این معناست که پس از گلدهی در طول سه ماه در فصلی بهخصوص گلدهی را متوقف کرده و تولید بذر میکنند تا سال دیگر با شروع شرایط محیطی مناسب دوباره به گل بنشینند. ظاهر بزرگ و برگهای پهن خیره کننده این گیاهان میتواند یک نقطه کانونیسبز را در آپارتمان خلق کند.

فونیکس یا نخل زینتی هم گزینه خوبی برای بالکن همیشه سبز شما است. برای سبز کردن بالکن میتوانید از باکسهای گل، گلدانهای آویزی، گیاهان رونده و گلدانهای زمینی استفاده کنید. شاید بتوان به جرات گفت گزینه برای از بین بردن دید همسایهها به فضای تراس خانه شما استفاده از گیاهان رونده مانند پوتوس و پیچک است. رایحه قوی، دلپذیر و آرامبخش گیاه در کنار زیبایی بینظیر گلها طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. • اگر از طرفداران گیاهان آپارتمتنی هستید مقاله معرفی انواع گیاهان آکواریومی را نیز مطالعه فرمایید. قبل از استفاده از خاک برگ باید آن را الک کنید تا بافتی یکنواخت پیدا کنید. پامچال زینتی به آبوهوایی خنک و مرطوب نیاز داشته و خاک آن نیز باید غنی و مرطوب باشد. از جمله گیاهان تولید شده در این مجموعه می توان به انواع پتوس،آگلونما،برگ بیدی،سانسوریا ،قاشقی و شفلرا اشاره کرد. گل اختر دارای ریشههایی غدهای بوده که توان جذب آب را داخل خود داشته؛ این گل بسیار به گرما و خشکی مقاوم بوده و در خردادماه شروع به گلدهی میکند. گیاه اطلسی اگرچه به خشکی تا حدی مقاوم است، آبیاری آن باید منظم صورت بگیرد.

اطلسی آن دسته از گلهایی است که از روزگاران قدیم در حیاط خانههای قدیمی و در کنار گلهای شمعدانی و رز زیبایی خیره کنندهای به محیط میداد. فصل گلدهی گیاه متفاوت است؛ ولی اوج گلدهی آن اوایل فصل بهار است. این گیاه گرمسیری همانند کاتالیا در آب و هوای خنک هم رشد کرده و از آنجایی که رشد آن آسان تر است پس گزینه بهتری می باشد. دیواره های کناری این گلخانه ها برخلاف گلخانه های تونلی یا دو قلو به صورت عمودی بوده و نسبت به گلخانه های تونلی گران تر می باشند. تماشای گل و گیاهان زیبا و باطراوت انرژی خاصی را به انسان ها می دهد. پوتوس و پیچک به عنوان گیاهان آپارتمانی یا خانگی از جمله گلهای رونده برای تراس می باشند؛ البته این را فراموش نکنید که فضاهای زیاد روشن برگهای آن را میسوزاند و در نهایت گیاه را از بین میبرد. می توان بعد از گل دادن، گیاه را هرس کرد و بعد از چند هفته گلدان آن را تعویض نمود. قبل از کاشت قلمه ها در خاک باید آنها را در پودر هورمون تسهیل کننده رویش ریشه قرارداد و پس از تکان دادن در خاک فرو برده و به وسیله فشار دست خاک را به قلمه چسبانید و سپس به وسیله آب پاشی با منافذ ریز آبیاری نمود.

بهترین محل برای آویز کردن گیاهان در خانه و محل کار کجاست؟ • برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله گیاهان مناسب برای سبدهای آویز را نیز مطالعه نمایید. همین موضوع باعث شده خودمان را از داشتن گیاهان زینتی و جذاب آپارتمانی محروم کنیم و رفته رفته فضای خانه و محل کارمان خشک و بی روح شود. این گیاهان با حالت آبشاری خود میتواند از اطراف سقف بالکن خانه شما آویزان شوند یا با تهیه داربستی برای آنها به شکل دهی آنها کمک ویژهای کنید. پرورش گلهای مختلف در فضای باز و حیاط منزل علاوهبر زیبایی بیشتر محیط به افزایش نشاط و شادابی افراد کمک میکنند. توجه داشته باشید که تمامی این گیاهان مخصوص نگهداری در فضای باز، آفتاب مستقیم، حیاط، باغچه و یا تراس خانههاست. به گزارش گروه وبگردی خبرگزاری صدا و سيما، برای داشتن محیطی زیبا در منزل با این مطلب همراه ما باشید. در حیوانات خانگی اسهال، بیش فعالی، اشکال در تنفس، احساس ضعف، لرزش، سرگیجه و استفراغ از جمله عوارض گزارش شده هستند. دراسنا را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید و از آبیاری بیش از اندازه خود داری کنید. گل خورشیدی میتواند شرایط نوری مختلفی را تحمل کند، اما در بین دفعات آبیاری باید اجازه دهید خاک آن کمی خشک شود.

تلفیق این دو باعث میشود که هم در شب و هم در روز ساختمانی معطر داشته باشید. البته این کار را تنها صبحها انجام دهید تا برگهای گل آپارتمانی پیش از شب خشک شود. این گیاه هر نوع خاکی را میپسندد؛ اما بهتر است برای کاشت گیاه از خاک معمولی باغچه استفاده کنید. امروز کاشت بنفشه در باغچهها و فضای سبز شهرها رایج شده است. یکی دیگر از درختچههای بالکنی، پیراکانتا است که همیشه سبز با شاخههای تیز و تیغ دار است و با هرس میتوان به آن فرم داد. روی هر ساقه از انواع شفلرا نیز 3 تا 8 برگ به شکل اشک رشد می کنند که رنگ آن ها به رنگ سبز روشن براق و چرم مانند است.