معرفی رشته مهندسی معماری : مهندس علی قاسمی | معماری نواز

در ضمن فارغ‌التحصیل معماری آمادگی کار در رشته‌های مرتبط با معماری مثل طراحی صحنه و یا طراحی صنعتی را نیز دارد. کشور ایرلند جز 10 کشور برتر از نظر درآمد برای معماران دسته بندی می‌گردد. شما با متوسط درآمد ماهیانه 4651 یورو، می‌توانید یک سوئیت یا حتی آپارتمان تک خوابه خوب با هزینه ماهیانه کمتر از 1200 یورو را اجاره نمایید و در کنار دیگر هزینه‌های مقرون به صرفه در این کشور، زندگی خوب و تجربه شغلی لذت بخشی را تجربه نمایید.

دانشگاه های برتر رشته مهندسی معماری

در واقع معماری نوعی عمل خلاقانه است که مقصود آن شکل دادن به فضای زیست انسان درتمامیتش می‎باشد و گستره ی آن از جوابگویی به نیازهای انسانی در پیوند با محیط و طبیعت تا بیان عواطف و اعتقادات او طیف وسیعی را در برمی‎گیرد. به این ترتیب هدف رشته مهندسی معماری تربیت افرادی است که بر این طیف عمل خلاقانه تسلط یافته و توان انسجام بخشی به مقتضای زیست انسانی را داشته باشند تا بدین ترتیب ابعاد کمی وشرایط کیفی زیست و رشد درجامعه فراهم گردد. ایتالیا به عنوان یکی از توریستی‌ترین کشور جهان، به بناها و سازه‌های تاریخی کهن خود بسیار معروف است.

طراحی ساختمان

را باید بخوانند و همچنین درس‌هایی مانند ساختمان و تأسیسات مکانیکی و تأسیسات الکتریکی را باید بگذرانند که از درس‌های دشوار به حساب می‌آید. تا قرن 17 یادگیری اصول معماری بیشتر به صورت تجربی صورت می پذیرفت. همین موضوع باعث شد تا آموزش دروس مرتبط با معماری در قرن 18 به عنوان یک دوره آموزشی مورد توجه قرار بگیرد. مهندسی معماری به عنوان یک رشته رسمی در شاخه مهندسی ساختمان نخستین بار در قرن نوزدهم به دانشگاه ها راه یافت. دانشگاه ایلینویز اولین مرکز آموزشی بود که در سال 1891 برنامه درسی این رشته را ارائه داد.

حال که با شغل مهندسی معماری آشنا شدیم، زمان آن فرا رسیده است که به بررسی وظایف یک مهندس معمار بپردازیم؛ در قسمت بعدی این مقاله، قصد داریم تا وظایفی که بر عهده‌ی مهندسین معمار قرار دارد را به همراه شما، مورد بررسی قرار دهیم. همچنین رشته مهندسی معماری و علم معماری جز علومی است که تحت تاثیر عوامل فرهنگی قرار می گیرد؛ به همین علت آشنایی با درس هایی مثل تاریخ معماری، مردم شناسی، اقتصاد، و غیره برای موفقیت مهندسان معماران مفید خواهد بود. یابد بدانید که مهندسی معماری تلفیقی از هنر معماری و علم مهندسی است و اگر علاوه بر اصول مهندسی، از هنر نیز سر در می آورید، می توانید در این رشته موفق شوید. داشتن ذوق هنر، خلاقیت و نوآوری در کار برای مهندسان این رشته فارغ از محل فعالیتشان اهمیت زیادی دارد. بازار کار این رشته در همه جهان رقابتی است و مهندسین معماری باید با خلاقیت و هنر خود طراحی های متفاوتی ارائه کنند.

بررسی فرصت های شغلی مهندسی معماری

فارغ ‌التحصیل‌ معماری‌ آمادگی‌ کار در رشته ‌های‌ مرتبط‌ با معماری‌ مثل‌ طراحی‌ صحنه‌ یا طراحی‌ صنعتی‌ را عمران هم دارد. کسانی که از دانشکده معماری فارغ التحصیل می شوند پروانه نظام مهندسی نمی گیرند و نمی توانند یک دفتر مهندسی راه اندازی کنند. ولی با توجه به پیشرفت ساخت و سازهای مسکونی، تجاری، فرهنگی و…بازار کار خوبی منتظر فارغ التحصیلان رشته مهندسی معماری در ایران است. این مهندسین می توانند به صورت پروژه ای یا تمام وقت در یک شرکت خصوصی یا سازمن های دولتی مانند شهرداری ها کار کنند. شما به عنوان مهندس معمار اگر سابقه کار ندارید، برای واردن شدن به فضای کاری باید چند نرم افزار تخصصی این رشته مانند Revit،3DMAX، ArchiCad، Photoshop، AutoCad را بلد باشید، زیرا یادگیری این نرم افزار های به شما برای راحت تر وارد شدن به بازار کار کمک می کند. رشته معماری در مقطع کارشناسی، دارای دو زیرشاخه‌ی معماری و معماری داخلی ارائه می‌شود.

  • Autodesk برنامه Autodesk A360 را توسعه داده است تا کاربران بتوانند نقشه های دو بعدی و سه بعدی را بدون توجه به نرم افزاری که برای ایجاد آنها استفاده کرده اند مشاهده و بارگذاری کنند.
  • هدف از ایجاد رشته مهندسی معماری پرورش استعداد خلاقانه و انتقال دانش و مهارت‌های عمومی حرفه معماری است.
  • تبدیل ساختمانی ظاهراً طبیعی به واقعیت، عملی پُرهزینه و در واقع غیرطبیعی است، زیرا طبیعت از قانون حداقل استفاده از انرژی بهره می‌جوید، در صورتی که برای ساختن و زنده نگاه داشتن ساختمانی شبه طبیعی با اشکال نامنظم، باید انرژی بسیار زیادی صرف شود.
  • اما مهندس عمران در ساخت و سازهای کلان جامعه مانند پل ها، سدها، شهر سازی و راه سازی و…
معرفی رشته مهندسی معماری : مهندس علی قاسمی | معماری نواز