معنی آن و نحوه رفع آن

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اگر یک مشکل بارگیری موقتی باشد، اگر صفحه را به‌روزرسانی کنید، ممکن است موفقیت‌آمیز باشد. قبل از امتحان هر چیز دیگری در این لیست، صفحه را دوباره بارگیری کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد.

2. بعدا برگرد.

اگر سایت شما از وردپرس پشتیبانی می کند و با فرآیندهای اشکال زدایی وردپرس راحت هستید، نصب یک افزونه را در نظر بگیرید تا به شما کمک کند مشکل سرور خود را شناسایی کنید.

برخلاف سایر خطاهای سمت سرور مانند کد 502، خطای سرور داخلی 500 این است که بلافاصله به شما نمی گوید مشکل چیست. استو همچنین به شما نمی گوید که چگونه آن را تعمیر کنید. اگر خطا برای مدت طولانی در سایت شما باقی بماند، حتی می تواند بر سئو سایت شما تأثیر منفی بگذارد.

همچنین می‌توانید از ارائه‌دهنده خدمات خود بخواهید به گزارش‌های خطای شما دسترسی پیدا کند و شواهدی از علت اصلی مشکل شما پیدا کند.

لیست پلاگین های فعال در سایت وردپرس و دکمه غیرفعال کردن برای رفع خطای سرور داخلی http 500ممکن است متوجه شوید که داشتن پلاگین‌های فعال کمتر در سایت شما به اجرای روان‌تر کارها کمک می‌کند.

از طرف دیگر، اگر به تازگی نرم افزار خود را ارتقا داده اید، ممکن است افزونه ها یا تم های فعلی شما با ارتقای جدید سازگار نباشند. غیرفعال کردن پلاگین ها یا تم ها یک به یک تا زمانی که خطا ناپدید شود، بهترین راه برای یافتن علت اصلی مشکل است.

2. از افزونه ای مانند WP Debugging برای شناسایی مشکل استفاده کنید.

این کد برای تغییر مسیرهای دائمی است. به عنوان مثال، فرض کنید دو صفحه سایت در مورد ویجت ها با اطلاعات تکراری دارید و یکی از آنها ترافیک بیشتری نسبت به دیگری دریافت می کند. منطقی است که صفحه کم ترافیک را به صفحه پربازدید هدایت کنید تا سئو سایت شما بهبود یابد.

HTTP 302

منبع تصویر

این کد زمانی نمایش داده می‌شود که وب‌سایتی که درخواست می‌کنید از آخرین بازدید شما به‌روزرسانی ندیده باشد.

HTTP 403

ممکن است نرم افزارها، افزونه ها یا اسکریپت های شخص ثالث تازه فعال شده با پیکربندی سرور فعلی شما در تضاد باشند. برای تعیین این موضوع، سعی کنید (با دقت) افزونه‌های نرم‌افزار خود را یکی یکی غیرفعال یا حذف کنید تا مشخص کنید دقیقاً چه چیزی باعث خطای سرور داخلی می‌شود.

خطاهای مجوز با محافظت از فایل همراه است. خطاهای مجوز ممکن است اشکال، اشتباهات کاربر یا مشکلات شبکه باشد. معمولاً این خطا به این معنی است که کاربر مجاز به انجام عملی است که در حال انجام آن است.

پلاگین ها یا تم های شخص ثالث معیوب

اگر وب سایتی به بیش از این محدودیت حافظه نیاز داشته باشد، ممکن است خطای HTTP 500 را مشاهده کنید.

سازگاری مرورگر خطای HTTP 500

کدنویسی نادرست یا ساختار نامناسب فایل htaccess شما می تواند دلیلی برای مشاهده خطای داخلی 500 باشد. فایل .htaccess به شما کمک می کند تا مدیریت کنید که چه مدت منابع باید در حافظه پنهان مرورگر ذخیره شوند. اگر خطای سرور داخلی 500 مشاهده کردید، فایل را ویرایش کنید.

نحوه رفع خطای 500 سرور داخلی

آخرین راه حل: از مدیر سرور کمک بخواهید

این خطا پاسخ سرور به توقف ارسال درخواست ها به دلیل بارگیری بیش از حد منابع است. اگر سایت شما نیاز به برقراری تماس های API بیش از حد برای پاسخگویی به یک درخواست داشته باشد، ممکن است این کد نشان داده شود.

HTTP 503

کد 404 به کاربران شما می گوید که سرور شما نمی تواند صفحه ای را که با مرورگر خود درخواست کرده است پیدا کند. خطاهای 404 رایج هستند و برخی از سایت ها از آن به نفع خود استفاده می کنند.

HTTP 405

برای مکان یابی فایل htaccess خود، از طریق یک مدیر فایل مانند cPanel یا از طریق FTP/SFTP به فایل های وب سایت خود دسترسی پیدا کنید. فایل احتمالا در شما قرار خواهد گرفت public_html فهرست راهنما. این احتمال وجود دارد که سرور شما به طور پیش فرض این فایل را از دید پنهان کند و برای دیدن آن باید فایل های مخفی را روشن کنید.

صفحه دانلود افزونه اشکال زدایی wp برای کمک به رفع خطای سرور داخلی http 500 در وردپرس

این کد برای تغییر مسیرهای موقت است. این برای موقعیت هایی است که می خواهید کاربران را برای مدت کوتاهی به یک صفحه جایگزین بفرستید.

HTTP 304

عیب یابی خطای سرور داخلی HTTP 500 مانند حل یک معما است.

مثال خطای HTTP 500: Dribble

اگر یک وب سایت وردپرسی دارید، انجام این کار با افزونه ها آسان است. از داشبورد خود، انتخاب کنید Plugins > Installed Plugins، سپس پلاگین اول را غیرفعال کنید. اگر خطا برطرف شد، می دانید که این افزونه بخشی از مشکل است. اولین پلاگین را دوباره فعال کنید، سپس این فرآیند غیرفعال کردن-فعال کردن مجدد را یکی یکی برای همه افزونه ها تکرار کنید تا مشخص شود کدام یک باعث خطای شما شده اند.

دایرکتوری فایل سرور که فایل htaccess را برای رفع خطای سرور داخلی http 500 برجسته می کند

این کد به کاربران می گوید که سرور به طور موقت قادر به بارگیری صفحه مورد نظر آنها نیست.

سئو ممیزیمنبع

اسکرین شات نمونه پیام خطای سرور داخلی http 500

در نهایت، بررسی کنید که آیا نرم افزار اخیراً نصب شده یا ارتقا یافته شما واقعاً نصب یا ارتقاء پیدا نکرده است. برای تازه کردن نرم افزار خود، وب سایت فروشنده را برای دستورالعمل ها بررسی کنید.

PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که در HTML تعبیه شده است. پی اچ پی برای مدیریت محتوا، پایگاه داده، ردیابی جلسات و موارد دیگر است. هر فرآیند PHP از حافظه استفاده می کند و حساب میزبانی شما برای هر یک از این فرآیندها محدودیت دارد.

خطاهای کدنویسی در .htaccess و اسکریپت های سفارشی نیز می تواند باعث خطای سرور داخلی HTTP 500 شود.

5. مطمئن شوید که نرم افزار جدید شما به درستی نصب شده است.

اکثر مشاغل وب سایت های خود را برای حداکثر سازگاری با مرورگر طراحی می کنند. این بدان معناست که دسترسی به وب سایت شما و استفاده از آن در هر مرورگر یا سیستم عاملی آسان است. اما ممکن است سایت شما در یک مرورگر کاملاً کار کند و در مرورگرهای دیگر دارای مشکل یا خطا باشد.

خطای HTTP 500 مثال: گوگل

این یک خطای کد وضعیت پاسخ HTTP است. به شما می گوید که یک مرورگر وب می خواهد به صفحه وب شما دسترسی پیدا کند و سرور شما آن روش خاص HTTP را رد کرده است. این بدان معناست که مرورگر نمی تواند به صفحه وب درخواستی دسترسی پیدا کند.

HTTP 410

صفحه اصلی downforeveryoneorjustme.com که وضعیت خطای داخلی http 500 youtube.com را نشان می دهداگر مشکل از سرور شما است، این باید به رفع هرگونه نگرانی در مورد مشکل کامپیوتر شما کمک کند.

اگر خطای 500 سرور داخلی در وب سایت خودتان است:

1. افزونه یا تم را غیرفعال کنید.

از آنجایی که خطا در سمت سرور است، من مایلم شرط می بندم که صاحبان وب سایت در سریع ترین زمان ممکن برای حل مشکل کار می کنند. چند دقیقه یا تا یک ساعت یا بیشتر به آن زمان بدهید و سپس URL را دوباره بارگیری کنید و ببینید آیا تیم توسعه مشکل را برطرف کرده است یا خیر.

3. کوکی های مرورگر خود را حذف کنید.

فایل htaccess یک فایل متنی با دستورالعمل های مهم سرور است. این دستورالعمل ها به نرم افزار شما می گویند که عملکردهای خاصی را فعال یا غیرفعال کند. آنها ممکن است به شما در محافظت از رمزهای عبور در یک فهرست یا محدود کردن دسترسی کاربر کمک کنند.

خطای 500 سرور داخلی همانطور که از نامش پیداست یک مشکل کلی در سرور وب سایت است. به احتمال زیاد، این بدان معنی است که یک مشکل یا نقص موقت در برنامه نویسی وب سایت وجود دارد.

در اینجا چند نمونه از ظاهر صفحه خطای 500 در مرورگر شما آمده است:

این کد زمانی ظاهر می‌شود که کاربر سعی می‌کند فایلی را آپلود کند که از حد مجاز فایل سرور بیشتر است.

HTTP 429

به downforeveryoneorjustme.com بروید و آدرس اینترنتی را که در آن خطای سرور داخلی مشاهده می کنید، قرار دهید. یا به شما می گویند که وب سایت فقط برای شما از کار افتاده است یا اینکه وب سایت برای همه از کار افتاده است.

منبع تصویر

شما نمی دانید دقیقا چه اتفاقی افتاده یا چرا اتفاق افتاده است – تنها چیزی که می دانید این است که چیزی اشتباه است و باید آن را اصلاح کنید.

این یک کد دائمی است که به بازدیدکنندگان سایت می گوید صفحه مورد نظر آنها وجود ندارد.

HTTP 413

برای افزایش ویژگی‌ها و عملکرد کاربر، ممکن است یک تم یا افزونه شخص ثالث به وب‌سایت خود اضافه کنید. این افزونه ها می توانند برای سایت شما عالی باشند، اما می توانند بر امنیت، اشکالات و عملکرد سایت نیز تأثیر بگذارند.

راهنمای رایگان: چگونه یک حسابرسی فنی SEO را اجرا کنیم

منبع تصویر

3. مطمئن شوید که تنظیمات PHP شما به درستی پیکربندی شده است.

کدهای HTTP به شما نشان می دهد که مرورگر وب و وب سایت شما چگونه با هم ارتباط برقرار می کنند. اینها برخی از کدهای خطای رایج دیگری هستند که ممکن است در وب سایت خود مشاهده کنید:

HTTP 200

راه های زیادی برای خراب کردن فایل htaccess وجود دارد. این می تواند در حین نصب افزونه، پیکربندی فایل یا زمانی که روی سرور خود کار می کنید اتفاق بیفتد.

یک خطای مجوزها

برخی از دلایل احتمالی خطای سرور داخلی 500 عبارتند از:

فایل Htaccess. خراب یا شکسته

این یک کد وضعیت استاندارد برای وب سایت هایی است که عملکرد خوبی دارند.

HTTP 301

اگر پاک کردن تاریخچه مرورگر کار نمی کند، ممکن است سعی کنید کوکی های مرورگر خود را حذف کنید. اگر کوکی‌ها با صفحه وب مستعد خطا مرتبط هستند، حذف کوکی‌ها ممکن است به بارگیری مجدد صفحه کمک کند.

4. URL خود را در وب سایت “Down for Everyone or Just Me” قرار دهید.

برای مشاهده یک مرور کلی از کدهای خطا، این پست را بررسی کنید.

علل احتمالی خطای 500 سرور داخلی

به عنوان مثال، افزونه اشکال زدایی WP Debugging به شما کمک می کند دقیقاً متوجه شوید که چه مشکلی در سایت شما وجود دارد، که منجر به رفع سریعتر می شود.

خطاهای سرور داخلی آزاردهنده هستند، زیرا مفید نیستند – اساساً این روشی است که سرور وب می گوید: “اوه، مطمئن نیستم.” امیدواریم یکی از مراحل بالا مشکل را حل کند تا بتوانید مثل همیشه به زندگی بازگردید.

اگر عیب‌یابی مشکلات نرم‌افزاری محبوب یا اشکال‌زدایی اسکریپت‌های سمت سرور، خطای سرور داخلی HTTP 500 شما را برطرف نکرد، باید شایع‌ترین دلایل این نوع مشکل را در اسناد سرور خود بخوانید – خطای سرور داخلی HTTP 500 می‌تواند در موارد مختلف رخ دهد. سیستم عامل ها به دلایل متعدد

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در اکتبر 2018 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

منبع تصویر

سایر کدهای خطای رایج

این پلاگین ها و تم ها اغلب توسط افراد یا گروه های کوچک ایجاد می شوند. این می تواند چالش برانگیز باشد زیرا آنها ممکن است به زمان بیشتری برای رفع اشکالات و آسیب پذیری ها نیاز داشته باشند.

فراتر از حد مجاز حافظه PHP