نحوه انجام بازاریابی وابسته در اینستاگرام


بازاریابی وابسته در اینستاگرام مانند سایر پلتفرم‌ها عمل می‌کند، جایی که یک کسب‌وکار برای جذب افراد برای خرید محصول یا خدماتش به کسی (به عنوان مثال، یک تأثیرگذار) کمیسیون می‌پردازد. مقدار کمیسیون پرداختی از طریق یک کد یا URL منحصر به فرد ردیابی می شود.

نحوه انجام بازاریابی وابسته در اینستاگرام

اینستاگرام قبلاً یک برنامه بومی برای سازندگان داشت، اما در آگوست 2022 به پایان رسید. اما نگران نباشید، زیرا هنوز هم می‌توانید از بازاریابی وابسته در اینستاگرام درآمد کسب کنید. این پست در مورد چگونگی و مثال‌هایی از سازندگانی که با موفقیت از استراتژی استفاده می‌کنند صحبت می‌کند.

داده های جدید: گزارش تعامل اینستاگرام [2022 Version]

نحوه انجام بازاریابی وابسته در اینستاگرام

1. به حساب ایجادکننده یا کسب و کار بروید.

یک قدم مهم، اگرچه الزامی نیست، داشتن یک اکانت سازنده یا تجاری در اینستاگرام است.

هنگامی که این نام را در حساب خود دارید، مشروعیت شما را نزد فالوورها و کسب و کارهایی که برای کار با آنها انتخاب می کنید، ایجاد می کند. شما به عنوان یک منبع قابل اعتماد دیده می شوید که سعی در اجرای یک کلاهبرداری یا کسب سود سریع ندارد.

2. شرکای وابسته یا مشاغلی را که می خواهید با آنها کار کنید پیدا کنید.

برای شروع بازاریابی وابسته در اینستاگرام، باید یک برنامه وابسته را پیدا کنید که می خواهید با آن کار کنید. Amazon Associates یک نمونه عالی از یک برنامه وابسته است، که در آن می توانید کمیسیونی بین 1 تا 10٪ بر اساس دسته محصول دریافت کنید.

گزینه دیگر این است که مستقیماً با مشاغلی تماس بگیرید که می خواهید با آنها کار کنید و توضیح دهید که چگونه با آنچه که آنها ارائه می دهند و پتانسیل هایی که مخاطبان شما برای آنها دارند ارتباط برقرار می کنید.

کسب‌وکارها همچنین ممکن است مستقیماً برای شروع یک شراکت وابسته با شما تماس بگیرند، که اهمیت داشتن یک نمایه کسب‌وکار یا حساب سازنده برای ایجاد مشروعیت شما را به شما نشان می‌دهد.

3. محصولات مرتبط با جایگاه خود و نوع محتوایی که ایجاد می کنید را انتخاب کنید.

هنگام نهایی کردن شراکت خود، اطمینان حاصل کنید که محصولات یا خدماتی را انتخاب می کنید که به جایگاه، مخاطبان و محتوایی که قبلاً ایجاد کرده اید مربوط می شود. به عنوان مثال، اگر شما یک خالق فناوری هستید، شراکت با یک برند زیبایی با تأثیر و محتوایی که ایجاد می‌کنید مطابقت ندارد.

همچنین اعتماد به محصولات، مشاغل یا خدماتی که توصیه می کنید ضروری است. اگر مخاطبان شما به دلیل توصیه و تجربه شما از محصول، خرید را دنبال کنند و آنطور که تبلیغ شده کار نمی کند، می توانید اعتماد مخاطبان خود را که برای ایجاد آن زحمت کشیده اید از دست بدهید.

بهترین روش این است که خودتان محصولات یا خدمات را از قبل امتحان کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشارکت برای همه درگیرها ارزشمند است.

4. پیوندها یا کدهای منحصر به فرد خود را به اشتراک بگذارید.

روشی که شما به عنوان یک شرکت وابسته کسب درآمد می کنید زمانی است که مخاطبان شما از طریق کد یا پیوند منحصر به فرد شما خرید می کنند. بنابراین، مطمئن شوید که کدهای خود را در پست‌های فید، داستان‌ها، حلقه‌ها، بیو نمایه خود به اشتراک می‌گذارید – هر کجا که برای مخاطبان شما قابل مشاهده باشد. اگر 10 هزار فالوور یا بیشتر دارید، می‌توانید یک پیوند به سمت بالا در استوری‌های خود قرار دهید.

هنگامی که این پیوندها را به اشتراک می گذارید، این بهترین روش است که روشن کنید شفاف بودن با مخاطبان بخشی از مشارکت پولی است.

نمونه هایی از بازاریابی وابسته در اینستاگرام

بیایید به چند نمونه از افرادی در اینستاگرام که از بازاریابی وابسته به روش‌های مختلف استفاده کرده‌اند، بپردازیم.

1. شان گرت

شان گرت از بازاریابی وابسته از طریق Linktree در بیو اینستاگرام خود استفاده می کند که مخاطبان را به شراکت های مختلف وابسته خود هدایت می کند.

نمونه هایی از بازاریابی وابسته در اینستاگرام: sean Garrette linktree

منبع

2. جردن نقدی

کش جردن، یک مشاور املاک و مستغلات در شهر نیویورک، کدهای وابسته از شراکت خود را در زیرنویس پست های خود به اشتراک می گذارد. او اخیراً با Roadway Movers همکاری کرد و یک ویدیوی اینستاگرامی ایجاد کرد تا این سرویس را توضیح دهد و به دنبال کنندگانش اطلاع دهد که با کد منحصر به فرد او 10٪ تخفیف دریافت خواهند کرد.

منبع

3. آدریانا لوپز

آدریانا لوپز یک وبلاگ نویس سفر و سبک زندگی است که اغلب شریک وابسته شرکت های مختلف سبک زندگی و مسافرتی است. در یک پست اخیر، او یک کد وابسته را به اشتراک گذاشت که به مخاطبان هنگام رزرو تعطیلات بعدی خود با کد او، تخفیف می‌دهد.

نمونه هایی از بازاریابی وابسته در اینستاگرام: آدریانا لوپز

منبع

4. KarenBritChick

اینفلوئنسر مستقر در نیویورک، پیوندهای وابسته را در استوری های اینستاگرام خود با یک برچسب لینک قابل کلیک آسان به اشتراک می گذارد تا بلافاصله خرید را شروع کنید، یا همچنین می توانید کد منحصر به فرد او را در حین پرداخت وارد کنید.نمونه هایی از بازاریابی وابسته در اینستاگرام: karenbritchick

منبع

5. جسی جیمز وست

در تصویر زیر، جسی جیمز وست، اینفلوئنسر تناسب اندام، داستانی منحصر به فرد در مورد این تجربه را با یک برند به اشتراک می گذارد و محصولات آنها را به همراه یک کد وابسته برای استفاده فالوورهایش تضمین می کند.

نمونه های بازاریابی وابسته در اینستاگرام: جسی جیمز وست

منبع

به سوی تو

بازاریابی وابسته به شما کمک می کند تا درآمد کسب کنید، روابط خود را با برندها یا مشاغل مورد علاقه خود توسعه دهید، و برای مخاطبان خود ارزش ایجاد کنید، بنابراین استراتژی ارزشمندی است که در هنگام ایجاد وفاداری و مشارکت در پلتفرم مورد توجه قرار گیرد.

وب سایت خود را با سئو فنی موثر بهبود بخشید.  با انجام این ممیزی شروع کنید.

منبع