نحوه تغییر همه حاشیه ها در Google Docs [FAQ]

اگر بخواهید حاشیه های چپ و راست را تغییر دهید این کار مفید است، اما وقتی لازم است همه حاشیه ها را به یکباره تغییر دهید چه کار می کنید؟

نحوه تغییر همه حاشیه ها در Google Docs

1. به صفحه Setup بروید

اگر قصد دارید اغلب از حاشیه ها استفاده کنید، می توانید روی “تنظیم به عنوان پیش فرض” نیز کلیک کنید. با این کار حساب Google Docs شما تنظیم می‌شود تا هر بار که سند جدیدی ایجاد می‌کنید از این تنظیمات حاشیه استفاده کند. اگر این فقط یک بار اصلاح برای این سند خاص است، بهتر است دکمه “تنظیم به عنوان پیش فرض” را نادیده بگیرید.

نحوه تغییر تمام حاشیه ها در Google Docs: 3

در کادر متنی کنار بالا، پایین، چپ، راست (زیر حاشیه)، اندازه حاشیه را تایپ کنید. ممکن است بخواهید ابتدا چند اندازه مختلف را امتحان کنید تا ببینید کدام یک برای سند شما بهتر است. نگران نباشید، همیشه می توانید به عقب برگردید و این تنظیمات را تغییر دهید.

نحوه تغییر تمام حاشیه ها در Google Docs: مرحله 23. روی «OK» کلیک کنید

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در [Month Year] و برای جامعیت به روز شده است.

نحوه اجرای کمپین بازاریابی با GSuiteمنبع

اگر می خواهید فقط فضای حاشیه چپ و راست را تغییر دهید، به سادگی روی مثلث آبی کوچک در سمت چپ و راست خط کش در بالای Google Doc خود کلیک کنید و نگه دارید و آن را به موقعیت دیگری بکشید (لازم است به شما توجه داشته باشید. باید مثلث آبی را بکشد، نه مستطیل را درست بالای آن. مستطیل روی خط کش شما، تورفتگی پاراگراف را تغییر می دهد، نه حاشیه را.)

اکنون دانلود کنید: چگونه از گوگل برای بازاریابی استفاده کنیم [Free Guide]

و بس! امیدواریم این به شما کمک کند تا اسناد Google سفارشی‌شده‌تری را متناسب با نیازهای خود ایجاد کنید.

قابل اعتماد و متخصص فایل > تنظیمات صفحه. این به شما امکان می دهد پارامترهایی را برای سند خود از جمله جهت (عمودی یا افقی)، اندازه کاغذ و حاشیه های سفارشی تنظیم کنید.

نحوه تغییر تمام حاشیه ها در Google Docs: مرحله 1

2. اندازه حاشیه را وارد کنید

هنگام کار بر روی یک پروژه با Google Docs، ممکن است از شما خواسته شود که حاشیه‌های پیش‌فرض را تغییر دهید، و اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید، یادگیری نحوه تغییر همه حاشیه‌ها در Google Docs ممکن است پیچیده به نظر برسد.