نحوه ردیابی تغییرات در Google Docs [FAQ]

اگر نسخه قبلی پیش‌نویس خود را ترجیح می‌دهید و می‌خواهید تغییراتی را که ایجاد کرده‌اید لغو کنید، می‌توانید روی «بازیابی این نسخه» کلیک کنید. این کار شما را به این نسخه از سندتان بازمی‌گرداند.

نحوه ردیابی تغییرات در Google Docs: تاریخچه نسخه

4. نام پیش نویس های قبلی را تغییر دهید.

به عنوان جایگزین، می‌توانید روی نماد «موضوع نظرات» در کنار دکمه «اشتراک‌گذاری» کلیک کنید. وقتی کلیک می‌کنید، می‌توانید نظراتی را که شما و همکارانتان گذاشته‌اید، مرور کنید.

در حالی که حالت پیشنهاد یکی از مفیدترین ویژگی‌های Docs تا به امروز است، متأسفانه اگر با چندین نفر کار می‌کنید، خواندن و ویرایش سند شما را سخت‌تر می‌کند. نه تنها باید تغییرات را یکی یکی یا به یکباره بپذیرید، بلکه باید آنچه را که همه نوشته‌اند از طریق انبوهی از خطوط سبز و متن‌های برجسته بخوانید.

همچنین می توانید به گوشه سمت راست نوار قالب بندی بروید، روی ضربه بزنید ویرایشو حالت را به پیشنهاد می کند.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که فایل Google Doc را در جایی که می خواهید تغییرات را ردیابی کنید باز کنید.

نحوه ردیابی تغییرات در Google Docs: بازیابی نسخه ها

6. موضوع نظرات را بررسی کنید.

روش زیر نشان می‌دهد که چگونه می‌توان تغییراتی را که شما یا دیگران در Google Doc ایجاد کرده‌اید، بدون بررسی تغییرات پیشنهادی دنبال کنید. هنگامی که نسخه ای را که بیشتر ترجیح می دهید را پیدا کردید، می توانید به آن برگردید، و اگر بخش های مختلف را از نسخه های مختلف دوست دارید، می توانید به سادگی بخش ها را از یک نسخه به نسخه دیگر کپی کنید.

ردیابی تغییرات در Google Docs

1. یک سند Google باز کنید.

نحوه ردیابی تغییرات در Google Docs: فایل را باز کنید

2. به تاریخچه نسخه بروید.

یا می توانید روی خطی که می گوید کلیک کنید آخرین ویرایش بود [time] پیش در کنار منوی پیمایش این به طور خودکار تاریخچه نسخه سند شما را باز می کند.

3. نسخه های قبلی پیش نویس خود را پیدا کنید.

در مرحله بعد، باید به تاریخچه نسخه در ناوبری Google Docs بروید. برای انجام این کار، به فایل، به پایین بروید تاریخچه نسخه، و کلیک کنید تاریخچه نسخه را ببینید.نحوه ردیابی تغییرات در Google Docs: تاریخچه نسخه را باز کنید

آره. خوشبختانه، Google Docs دارای ویژگی «ردیابی تغییرات» است تا از همکاری آسان‌تر و پشیمانی کمتری برای حذف اطمینان حاصل کند. این حالت “Suggesting mode” نام دارد و می توانید با رفتن به منوی پیمایش و ضربه زدن به آن دسترسی داشته باشید چشم انداز > حالت > پیشنهاد (ویرایش ها به پیشنهاد تبدیل می شوند).

نحوه ردیابی تغییرات در Google Docs: تغییر نام پیش نویس ها

5. لغو تغییرات.

هنگامی که یک تیم کامل پیشنهاد می‌کنید، جملات را تغییر می‌دهید یا پاراگراف‌ها را حذف می‌کنید، تشخیص تغییراتی که در یک سند ایجاد کرده‌اید به سرعت دشوار می‌شود. در این پست به نحوه ردیابی این تغییرات بدون استفاده از حالت پیشنهاد خواهیم پرداخت.

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در ماه می 2018 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

ردیابی تغییرات در Google Docs یک مهارت ضروری برای افزودن به زرادخانه خود است. از آنجایی که برای هر کسی که دارای WiFi و یک حساب جیمیل است در دسترس است، Google Docs یک گزینه محبوب برای ویرایش و همکاری در محتوا است، اما همه چیز ممکن است به هم ریخته شود.

راهنمای بهره وری کامل ما را برای نکات بیشتر در مورد بهبود بهره وری در محل کار از اینجا دانلود کنید.

آیا می توانید تغییرات را در Google Docs ردیابی کنید؟

نحوه ردیابی تغییرات در Google Docs: نظرات را بررسی کنید

هشدار: اگر بخش‌هایی وجود دارد که از پیش‌نویس فعلی‌تان ترجیح می‌دهید، آنها لغو می‌شوند. خبر خوب این است که اگر به طور تصادفی به نسخه دیگری برگردید، Google همچنان نسخه مورد نظر شما را ذخیره می کند. به سادگی در صورت نیاز برگردانید.

مرا به پروژه ها ببریدمنبع

در سمت راست صفحه، می‌توانید تمام نسخه‌های قبلی سند خود را ببینید. از یک نسخه به نسخه دیگر ضربه بزنید تا ببینید چه کسی تغییراتی ایجاد کرده است و کدام تغییرات ایجاد شده است.

و شما آن را دارید! اکنون می‌توانید بدون ترس از اشتباهی غیرقابل جبران، در Google Doc ویرایش، نظر و حذف کنید. نگران نباشید – همه نسخه ها همیشه قابل پیگیری و بازیابی هستند.

پیش نویس های قبلی سند خود را تغییر نام دهید تا ردیابی پیش نویسی که به آن نگاه می کنید آسان شود. فقط روی تاریخ کلیک کنید و می توانید متن دلخواه خود را اضافه کنید.