نرخ تبدیل تجارت الکترونیک در سراسر صنایع (و نحوه افزایش نرخ های خود)

نرخ تبدیل تجارت الکترونیک (CVR) نسبت تعداد کل افرادی است که از سایت شما خرید می کنند در مقایسه با تعداد کل بازدیدکنندگان سایت شما.

به یاد داشته باشید که همیشه می‌توانید تست‌های A/B را با تغییر در طراحی و قرار دادن گواهینامه خود اجرا کنید. به زودی خواهید فهمید که چه چیزی بهتر عمل می کند.

7. ارسال رایگان ارائه دهید.

Trustpilot گزارش می دهد که نیاز به ایجاد حساب کاربری در هنگام پرداخت، دومین دلیل بزرگی است که چرا مردم سبد خرید را رها می کنند، زیرا باید هزینه حمل و نقل را پرداخت کنند.

همچنین می توانید قبل از اعمال ارسال رایگان برای سفارش، حداقل مبلغ خرید را تعیین کنید. شما مشتریان خود را تشویق می کنید تا برای جلوگیری از پرداخت هزینه های حمل و نقل، کمی بیشتر برای محصولات خرج کنند.

8. فرآیند پرداخت خود را تغییر دهید.

ما قبول خواهیم کرد که ارائه ارسال رایگان ارزان ترین گزینه نیست. با این حال، ROI می تواند بسیار زیاد باشد. بسیاری از مردم زمانی که 15 دقیقه رانندگی ارزان تر از پرداخت 5 تا 10 دلار برای حمل و نقل است، به یک فروشگاه محلی مراجعه می کنند.

اعداد زیر از IRP Commerce است که دائماً داده ها را در بسیاری از صنایع و ShippyPro جمع آوری می کند. اعداد اخیراً در دسامبر 2022 به روز شده اند.

1. فیلم های توضیح دهنده را در صفحات محصول خود قرار دهید.

چت می تواند ابزار قدرتمندی برای پر کردن شکاف بین توضیحات محصول شما و اطلاعاتی باشد که یک فرد برای خرید نیاز دارد.

ارسال رایگان موانع درک شده برای سفارش آنلاین چیزی را کاهش می دهد. این بدان معناست که احتمالاً در نهایت افراد بیشتری خرید می کنند. درآمد حاصل از این مشتریان اضافی ممکن است خسارات ناشی از پرداخت هزینه حمل و نقل آنها را جبران کند.

ابزارهای مناسب برای کمک به بهینه سازی نرخ تبدیل خود را پیدا کنید. سپس، آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی نتیجه می دهد.

دریافت حس اندازه، تناسب و کیفیت مواد از عکس ها می تواند چالش برانگیز باشد. ویدئو تمایل دارد جزئیات بیشتری را نشان دهد. ویدیوهایی اضافه کنید که محصول شما را از زوایای مختلف نشان می‌دهند و به مردم اجازه می‌دهند آن‌ها را در عمل ببینند.

برای مثال، فرض کنید 30 نفر از 1000 بازدیدکننده از فروشگاه آنلاین شما خرید کرده اند.

شما به سادگی نمی توانید به هر سوالی که کسی در توضیحات محصول شما خواهد داشت پاسخ دهید. با این حال، از آنجایی که می خواهید هر کاری که می توانید انجام دهید تا کسی را متقاعد کنید که محصول شما را بخرد در حالی که قبلاً در سایت شما است، چت را به عنوان یک راه دیگر در نظر بگیرید.

شما می توانید ده ها تغییر کوچک در تجربه کاربری فرآیند پرداخت خود ایجاد کنید. دو مورد از موارد مورد علاقه ما حذف فیلدهای غیر ضروری و اضافه کردن نوار پیشرفت است.

مشتریان می‌توانند بدون ترک صفحه وب محصولی که نزدیک به خرید هستند، درباره برند، سیاست‌های حمل و نقل و هر چیز دیگری که مربوط به محصول نیست، سؤال بپرسند.

5. مکان ها، گزینه ها و جمله بندی های مختلف فراخوان برای اقدام (CTA) را آزمایش کنید.

امروزه بسیاری از خرده فروشان تجارت الکترونیک در چندین پلتفرم به فروش می پردازند. شما باید بازدیدها و تبدیل های سایت خود را در یک مکان جمع آوری کنید.

یک نظرسنجی را برای درک روش‌های پرداخت ترجیحی مشتریان خود در نظر بگیرید و روشی را که برای آنها راحت‌تر است اضافه کنید.

برای محاسبه CVR تجارت الکترونیک خود، تعداد کل افرادی که پرداخت را انجام دادند (30) را در نظر بگیرید و آن را بر تعداد کل بازدیدکنندگان سایت در همان بازه زمانی (1000) تقسیم کنید. در این حالت، CVR تجارت الکترونیک شما 30/1000 = 0.03 = 3٪ خواهد بود.

در حالی که جمع آوری اطلاعات اضافی در مورد خریداران در طول فرآیند پرداخت وسوسه انگیز است، سوالات اضافی مدت زمان خرید را طولانی تر می کند. بسیاری از مردم ممکن است آنقدر صبور نباشند.

نوارهای پیشرفت می توانند دو مزیت داشته باشند.

9. اجازه پرداخت مهمان را بدهید.

نرخ تبدیل تجارت الکترونیک شما برای موفقیت فروشگاه آنلاین شما بسیار مهم است.

مطالعه ای از اکوسیستم پرداخت های تجاری نشان داد که 50 درصد از مصرف کنندگان اگر نتوانند روش پرداخت دلخواه خود را پیدا کنند، تراکنش را پایان می دهند.

در ابتدا، همیشه اندازه‌گیری‌های محصول، مشخصات مواد، اطلاعات گارانتی و هر اطلاعات دیگری را که برای خرید محصول شما حیاتی است، لحاظ کنید. با این اطلاعات، مشتری بالقوه ای را که در مورد جزئیات کلیدی فکر می کند، از دست نخواهید داد.

4. قابلیت چت را به وب سایت خود اضافه کنید.

در این مقاله، نکات و نکات مربوط به نرخ تبدیل تجارت الکترونیک، معیارهای نرخ تبدیل در بین صنایع، و چگونگی بهبود نتایج خود را خواهید آموخت. بیایید حفاری کنیم.