پینچ ولو آوند Avand آتور صنعت | کسری ساران

پینچ ولو آوند Avand آتور صنعت | کسری ساران

بدنه یا شل به دلیل این که پایه قسمت های دیگر می باشند ، مهمترین بخش شیر به شمار می روند وابتدایی ترین حدود برای تحمل فشار می باشد.این بخش نقش اتصال دهنده قسمت های پاپینگ را دارد و قابلیت اتصال به صورت دنده یا کمر جوش به شیرآلات صنعتی تهران بونت را دارند. اتصال دهنده بدنه شیر که شامل نوع ساکت ، لب جوش ، دنده ، فلنجدار می باشند جهت اتصال به خطوط لوله طراحی می شوند . به طور کلی بدنه شیر می تواند به صورت ریختگی یا فورج باشد و هر مدل می تواند برای مورد خاص طراحی و به کار برده شود. این شرکت به تازگی شیر پینچ ولو با اسلیو GROOVE  را در سایز 10 و 12 اینچ برای اولین بار به تولید انبوه رسانده است که هم مقاومت به سایش بالایی دارد و همدر براربر پاره شدگی اسلیو و یا تغییر شکل در اثر فشار مقاوم میباشد و دارای گیربکس میباشند. مجموعه پردیس فولاد با نزدیک به چهار دهه حضور تاثیر گذار در صنایع فولاد کشور، امکان خرید انواع لوله فولادی، استنلس استیل، آلیاژی، حرارتی، برودتی، آتشخوار و مانیسمان برای مشتریان فراهم کرده است. همچنین انواع ولوها، فلنج ها و اتصالات و صنعتی نیز در سبد محصولات پردیس فولاد وجود دارد.

  • پینچ ولو از طریق مکانیزم یا از طریق فشار سیال مسیر جریان را باز یا بسته نگاه می دارد.
  • پینچ ولو نیوماتیک آوند در سایز های 1 تا 10 اینچ تولید می‌شود و قابلیت کارکرد با فشار هوای حداقل 3/5 بار را دارد.
  • سومین بخش مهم شیر دیسک می باشد که بعد از بدنه و بانت تحمل فشار جریان را دارد.این قطعه پینچ ولو اجازه باز و بسته شدن جریان را می دهد.از آن جایی که در زمان بسته بودن جریان کل فشار سیال بر روی دیسک تاثیر می گذارد به همین جهت این قسمت از اجزای تحمل فشار در شیر ها به شمار می رود.

در مدلهای یک تکه، دو تکه ،سه تکه، دنده، فلنجدار، لب جوش، دستی، پنوماتیک، برقی،… سومین بخش مهم شیر دیسک می باشد که بعد از بدنه و بانت تحمل فشار جریان را دارد.این قطعه پینچ ولو اجازه باز و بسته شدن جریان را می دهد.از آن جایی که در زمان بسته بودن جریان کل فشار سیال بر روی دیسک تاثیر می گذارد به همین جهت این قسمت از اجزای تحمل فشار در شیر ها به شمار می رود. همانطور که گفتیم پینچ ولو و بسیاری از شیر های صنعتی در اجزا و قطعات تشکیل دهنده مشترک می باشند که شامل بدنه ، بونت ، تریم یا اجزای درونی ، اکتیوتر ، پکینگ می باشند. طراحی خاص این نوع بدنه که از جنس چدن،فولاد های ساختمانی،فولاد های ضد زنگ،آلومنیوم و یا پلاستیک می باشد،مانع از فرسودگی غلاف می شود و از آن در برابر عوامل محیطی محافظت می نماید و باعث افزایش ایمنی عملیات می شود تمامی این موارد باعث کاربرد زیاد این پینچ ولو با بدنه بسته می شود.

برای مشاهده کلی مشخصات پینچ ولو VZQA به لینک روبرو مراجعه کنید: VZQA_EN

اگر مایل به استفاده از این شیر هستید، حتماً انواع خاصی را که به دنبال آن هستید مانند شیرهای دستی، شیرهای برقی و سیستم های سیال شناسایی کنید تا بتوانید انواعی که شما برای سیستم های برقی، دستی و سیال نیاز دارید انتخاب کنید. طرح‌های دیگر شیرهای موجود در بازار برای کنترل سیالات تمیز مناسب هستند، با این حال، آنها قادر به کنترل موادی نیستند که حاوی غلظت‌های بالایی از مواد جامد معلق هستند، زیرا گرانول‌ها و ذرات به طور بالقوه می‌توانند مانع فلزی را مسدود کنند. در این شرایط، شیر پینچ وارد عمل می شود، زیرا دارای موثرترین وضوح در نظر گرفته شده برای آب تمیز و تعلیق دوغاب است.

فرمول محاسبه حداکثر کنترل فشار

حداکثر فشار کاری پینچ ولو دستی و کنترلی بستگی به نوع و اندازه اسمی دارد و بین 3 تا 40 بار است. پینچ ولو باز و بسته شدن جریان مایع را از طریق یک لوله بدون تماس بین مایع و خود شیر تسهیل می کنند. لوله بین یک میله ثابت و متحرک (عناصر پینچ) گیر می‌کند، چون این دو به هم بسته می‌شوند، لوله بسته می‌شود تا جریان قطع شود. در میان شیر های صنعتی شیرآلات دستی توسط دسته شیر باز و بسته می شوند که دسته به استم شیر یا مهره یوک وصل گردیده و به صورت دورانی امکان چرخش ایجاد می کنند.شیر های تک ضرب دارای دسته ی اهرمی شکل جهت باز و بسته شدن می باشند.

مزایای پینچ ولو چیست؟

هنگامی که رسانه ساینده به آستین لاستیکی برخورد می کند، ضربه را جذب می کند و آن را به سمت رسانه منحرف می کند. این خاصیت ارتجاعی به سایش آستین لاستیکی با سرعت بسیار آهسته‌تری کمک می‌کند و عمر طولانی‌تری نسبت به سطوح فلزی به آن می‌دهد. هنگامی که فشار خارجی آزاد می شود، نیروی جریان سیال و خاصیت برگشتی لاستیک، ولو را کاملا باز می کند. این شیر کاملا باز شده، جریان آزاد را برای سیال فراهم می کند که از مسدود شدن شیر جلوگیری می کند.