چقدر با تکینگی هوش مصنوعی فاصله داریم؟ معنی و پیامدهای آن

بنابراین قبل از اینکه تکینگی هوش مصنوعی را در اصطلاح امروزی مورد بحث قرار دهیم، بیایید در مورد اصطلاح اصلی یا کلی – تکینگی تکنولوژیکی صحبت کنیم.

تکینگی تکنولوژیکی

با این حال، مزایای تکینگی قابل اغراق نیست. تکینگی هوش مصنوعی می تواند نقش مهمی در کمک به حل بسیاری از حیاتی ترین مشکلات جامعه ایفا کند و حتی برخی از فشارهای روزانه ناشی از جمعیت پرمشغله و مولد را کاهش دهد.

با این حال، Ray Kurzweil، آینده‌نگر و دانشمند کامپیوتر پیش‌بینی کرده است که تکینگی تقریباً در سال 2045 رخ خواهد داد، در حالی که دیگران حدس می‌زنند که نقطه اوج زودتر از آن است.

زندگی پس از تکینگی

اما یک بار دیگر، با ادامه زندگی و کار با فناوری هوش مصنوعی، فقط حدس و گمان خواهیم زد.

اما به چه معنا است؟ و پیامدهای این نوع پیشرفت چیست؟ به عنوان یک بازاریاب، تصور اینکه فناوری هوش مصنوعی به کجا خواهد رفت، می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، درک تکینگی هوش مصنوعی، از جمله مفاهیم و نتایج بالقوه آن، می‌تواند به شما کمک کند در حرفه‌ای که دائماً در حال تغییر است، جلوتر از منحنی باشید.

تکینگی تکنولوژیکی این ایده است که در مقطعی در آینده، فناوری آنقدر پیشرفته خواهد شد که از هوش و کنترل انسان پیشی می گیرد و اولین بار در سال 1983 توسط نویسنده Vernor Vinge ابداع شد.

بنابراین چگونه می توانیم این مفهوم را با فناوری هوش مصنوعی امروزی تجسم کنیم؟ بیایید در آن شیرجه بزنیم.

این بهبود و توسعه هوش مصنوعی باعث تغییر چشمگیر در بازار کار خواهد شد. ماشین‌ها می‌توانند به‌طور فزاینده‌ای جابجایی کارگران انسانی، به‌ویژه آن‌هایی را که در کار معمولی و یدی انجام می‌دهند، جابجا کنند، در حالی که تقاضا برای مهارت‌های پیشرفته‌تر و پیشرفته‌تر ادامه خواهد داشت.

چقدر به تکینگی هوش مصنوعی نزدیک هستیم؟