چهار نوع طراحی تحقیق – هر آنچه که باید بدانید

یک محدودیت: این تحقیق به کنترل زیادی بر محیط و شرکت کنندگان نیاز دارد و تکرار آن در دنیای واقعی را دشوار می کند. علاوه بر این، بسیار پرهزینه است.

طراحی تحقیق فرآیند برنامه ریزی و اجرای یک مطالعه برای پاسخ به سؤالات خاص است. این فرآیند به شما امکان می دهد تا فرضیه ها را در زمینه های تجاری یا علمی آزمایش کنید.

Tweezerman از SurveyMonkey Audience برای جمع آوری بازخورد کمی از مصرف کنندگان و اطلاع رسانی استراتژی تجاری جهانی خود استفاده کرد. این رویکرد به تویزرلند کمک کرد تا ۱۰ محصول از ۵۰ محصول را تأیید کند و درک عمیقی از مخاطبان خود به دست آورد.

هدف این تیم طراحی یک محصول موفقیت‌آمیز با بهبود مداوم کفش‌های خود در پاسخ به بازخورد بلادرنگ ورزشکاران بود. برای انجام این کار، این شرکت کفش های رایگان را برای بیش از 10000 ورزشکار ارسال کرد. این شرکت با استفاده از Qualtrics از شرکت کنندگان برای بازخورد آنها نظرسنجی کرد.

برای شروع، سوالات خود را ترسیم کنید، مشکل خود را مشخص کنید و به این فکر کنید که در نتیجه چه داده هایی را می خواهید دریافت کنید. سپس، روش طراحی تحقیق مناسب را انتخاب کنید.

طراحی تحقیق طرح شما برای پاسخ به سوالات از طریق جمع آوری داده ها است. هنگامی که به درستی انجام شود، اطلاعات دقیق در مورد یک موضوع ارائه می دهد و تصمیمات تجاری را مطلع می کند.

در تیم های محصول، یک طراحی تشخیصی شامل تجزیه و تحلیل بازخورد و بررسی مشتریان برای شناسایی مناطقی است که یک شرکت می تواند در آن بهبود یابد. این به شناسایی جایی که یک محصول باید تغییر کند کمک می کند – قیمت گذاری، ویژگی های از دست رفته، خدمات مشتری و غیره.

تحقیقات تشخیصی تشخیص دقیق یک مشکل را ارائه می دهد و زمینه های بهبود را شناسایی می کند.

در این پست وبلاگ، ویژگی‌های کلیدی چهار نوع متداول طراحی تحقیقاتی را با مثال‌های واقعی از UnderArmor، Carmex و موارد دیگر بیان می‌کنیم. سپس، شما به راحتی می توانید رویکرد مناسب برای پروژه خود را انتخاب کنید.

نمونه‌های طراحی تحقیقاتی، تحقیقات با فناوری کیفی Carmex Labs

بهترین برای: جمع آوری داده های بی طرفانه که رفتارها یا پدیده های تکرار شونده را نشان می دهد.

تشخیص

Carmex Labs با شرکت تحقیقاتی MRR برای اندازه گیری واکنش مشتریان به بسته بندی و محصول شرکت مراقبت از لب کار کرد. هدف این بود که علت فروش کم در بازاری که به تازگی راه اندازی شده است را پیدا کنیم.

بهترین برای: درک میزان ارتباط دو یا چند متغیر با یکدیگر در دنیای واقعی.

توصیفی

زمانی که محقق می خواهد چگونگی تعامل متغیرها با یکدیگر را بررسی کند، از طرح آزمایشی استفاده می شود. محقق یک متغیر (متغیر مستقل) را دستکاری می کند و تأثیر آن را روی متغیر دیگر (متغیر وابسته) مشاهده می کند.

طراحی همبستگی به تحلیلگر اجازه می دهد تا روابط طبیعی بین متغیرها را مشاهده کند. این باعث می شود که داده ها بیشتر منعکس کننده موقعیت های دنیای واقعی باشند.

اکنون دانلود کنید: الگوهای تحقیقات بازار [Free Kit]

مزیت اصلی یک طرح آزمایشی این است که به محقق اجازه می دهد تا روابط علی بین متغیرها را ترسیم کند.

یک برند زیبایی Tweezerman برای ردیابی سلامت برند خود و اعتبار بخشیدن به ایده های محصول به طراحی تحقیقات توصیفی روی آورد.

حالا شما آماده اید!

پژوهشگران از طرح های متفاوتی برای دستیابی به اهداف پژوهشی مختلف استفاده می کنند. در اینجا، نحوه انتخاب نوع مناسب، مزایای هر کدام و موارد استفاده را مورد بحث قرار خواهیم داد.

یک طرح همبستگی رابطه بین دو یا چند متغیر را بدون دخالت در فرآیند بررسی می کند.

منبع تصویر

UnderArmour با مراجعه به تحقیقات تشخیصی و توصیفی سهم بازار خود را در بین کفش های دویدن دو برابر کرد.

سپس، با جمع آوری تمام بینش ها، تیم طرح خود را تکرار کرد. بنابراین، کفش دویدن با بالشتک UA HOVR متولد شد.

چهار نوع متداول طراحی تحقیق وجود دارد – طرح های توصیفی، همبستگی، آزمایشی و تشخیصی. بیایید با جزئیات بیشتر به هر یک نگاه کنیم.

چهار نوع طراحی تحقیق

این به کشف دلایل کلیدی عملکرد ضعیف و تغییرات هدایت شده در بسته بندی کمک کرد.

موچین

به عبارت دیگر، محقق می خواهد رابطه علی بین دو یا چند متغیر را آزمایش کند.

نکته حرفه ای: از طرح تحقیق توصیفی استفاده کنید تا با مشاهده رفتار طبیعی مشتریان و پرداختن به بازخورد، محصول خود را با نیازهای مشتریان مطابقت دهید.

کارمکس

انواع طراحی تحقیق: UnderArmour

بازاریابان هنگام انجام تحقیقات از انواع مختلف طراحی تحقیق استفاده می کنند.

منبع تصویر

همچنین می توان تحقیقات را در سطوح بالاتر به عنوان کمی یا کیفی طبقه بندی کرد. برخی از آزمایش‌ها هم ویژگی‌های کیفی و هم کمی را نشان می‌دهند.

تجربی

دعوت به اقدام جدیدمنبع

یاد آوردن: برای انجام تحقیقات بازار، تنها چیزی که نیاز دارید این است که یک نظرسنجی ساده با هدف گذاری درست راه اندازی کنید.

شروع با طراحی تحقیق

به عنوان مثال، بازاریابان می توانند از طراحی همبستگی برای بررسی رابطه بین وفاداری به برند و رضایت مشتری استفاده کنند. به ویژه، محقق به دنبال الگوها یا روندهایی در داده ها می گردد تا ببیند آیا رابطه ای بین این دو موجودیت وجود دارد یا خیر.

شرکت های SaaS از طراحی توصیفی برای درک نحوه تعامل مشتریان با ویژگی های خاص استفاده می کنند. از یافته ها می توان برای شناسایی الگوها و موانع راه استفاده کرد.

بهترین برای: آزمایش رابطه علت و معلولی (یعنی تأثیر یک متغیر مستقل بر یک متغیر وابسته).

همبستگی

به طور مشابه، می توانید رابطه بین فعالیت بدنی و سلامت روان را مطالعه کنید. تحلیلگر در اینجا از شرکت کنندگان می خواهد که نظرسنجی هایی را در مورد سطح فعالیت بدنی و وضعیت سلامت روان خود تکمیل کنند. داده ها نشان می دهد که چگونه این دو متغیر به هم مرتبط هستند.

طرح تحقیق تشخیصی شامل سه مرحله است:

تحقیق توصیفی به فرآیندی منظم از مشاهده و توصیف آنچه یک موضوع انجام می دهد بدون تأثیرگذاری بر آنها اشاره دارد.

مثال دیگر مطالعه تأثیر موسیقی بر بهره وری است. یک محقق شرکت کنندگان را به یکی از دو گروه – کسانی که در حین کار به موسیقی گوش می دهند و کسانی که گوش نمی دهند – اختصاص می دهد و بهره وری آنها را می سنجد.

تحقیقات تشخیصی علت اصلی یک مشکل را مشخص می کند و موثرترین راه حل را پیدا می کند. اغلب در بازاریابی برای شناسایی زمینه های بهبود یا فرصت های بالقوه برای رشد استفاده می شود.

در بازاریابی، نمونه‌ای از تحقیقات تجربی، مقایسه اثرات تبلیغات تلویزیونی با تبلیغات آنلاین انجام شده در یک محیط کنترل‌شده (مثلاً یک آزمایشگاه) است. هدف از این تحقیق این است که بررسی کند که کدام تبلیغات در بین افراد گروه های سنی، جنسیت و غیره بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

روش ها شامل نظرسنجی، مصاحبه، مطالعات موردی و مشاهدات است. هدف تحقیق توصیفی گردآوری درک عمیق از یک پدیده و پاسخ به زمان/چه/مکان است.

منبع تصویر

محصول به دست آمده جایزه توصیه جهانی دونده 2019 را دریافت کرد.

نمونه طراحی تحقیق، tweezerman

این تیم یک گروه متمرکز زنده و آنلاین را مدیریت کرد. نمونه‌های محصول به شرکت‌کنندگان نشان داده شد، در حالی که پردازش زبان طبیعی هوش مصنوعی و NLP موضوعات کلیدی را در بازخورد مشتریان شناسایی کرد.

انواع طرح تحقیق: نمونه تحقیق توصیفی.

به عنوان مثال، مدیران محصول می توانند از ضبط صفحه توسط Hotjar برای مشاهده رفتار کاربر درون برنامه استفاده کنند. به این ترتیب، تیم می تواند دقیقاً آنچه را که در مرحله خاصی از سفر کاربر اتفاق می افتد درک کند و مطابق با آن عمل کند.

بهترین برای: درک علل اساسی یک مشکل و نحوه رسیدگی به آن.

نمونه های طراحی تحقیق

فهرست مطالب