چگونه از 5 مرحله چرخه خرید مشتری برای فروش بیشتر استفاده کنیم

مرحله نهایی چرخه خرید، خرید مجدد محصول یا خدمات شما است. این جایی است که شما روابط خود را با مشتریان مدیریت می کنید. در مرحله قبل، ما به اهمیت اطمینان از اینکه مشتری و فروشنده رابطه خوبی برقرار کرده اند، اشاره کردیم؛ زیرا این امر مشتری را به تکرار تجارت تشویق می کند. برای رسیدن به خرید مجدد، رضایت و رضایت مشتری ضروری است. علاوه بر این، در این مرحله، می‌توانید از یک مشتری درخواست بررسی یا گواهی در مورد اینکه چگونه این محصول یا خدمات به آنها در رفع نیازهایشان کمک کرده است، بخواهید.

محتوای هدفمند برای هر مرحله ایجاد کنید

آگاهی اولین مرحله در چرخه خرید مشتری است که مشتریان متوجه می شوند مشکلی دارند که نیاز به راه حل دارد. ;

در این مرحله، مشتری شما آماده است تا راه حل مورد نیاز خود را خریداری کند. در حالی که مشتری شما در این مرحله است، باید اطمینان حاصل کنید که قیمت شما منطقی است و فرآیند خرید را تا حد امکان ساده می کنید.

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در جولای 2011 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

در حالی که برای صاحبان مشاغل آنلاین معمول است که همیشه بر فروش تمرکز کنند، مهم است که به یاد داشته باشید که دسته مشتریان شما در سراسر میدان پراکنده هستند. با گذراندن آنها از دروازه های مناسب با استفاده از بازاریابی خود، می توانید از خط لوله مشتری بسیار قابل اعتمادتری لذت ببرید.

چرخه خرید که به عنوان چرخه فروش نیز شناخته می شود، فرآیندی است که مصرف کنندگان قبل از خرید از آن عبور می کنند. چرخه خرید برای کمک به کسب و کارها برای بازاریابی و فروش به مصرف کنندگان با دانستن اینکه چه چیزی را برای مصرف کنندگان بازاریابی کنند، استفاده می شود. چرخه خرید به ایجاد محتوا و بستن فروش برای مصرف کنندگان جدید و تکراری کمک می کند.

چرخه خرید آنلاین

برای مرحله ترجیح/نیت، استفاده از توصیفات مشتری، ارائه برگه‌های مشخصات و بیان داستان برندتان به نزدیک‌تر شدن مشتریان احتمالی به مرحله خرید کمک می‌کند، که زمان مناسبی برای استفاده از یک تبلیغ PPC با متنی است که آنها را ترغیب به خرید می‌کند. برای هدایت آنها به سمت خرید مجدد، می توانید خبرنامه های ماهانه با نکات و ترفندهای مفید ارسال کنید. به این ترتیب برند شما را در بالای ذهن آنها نگه می دارد.

محتوا را از طریق کانال های مناسب در دسترس قرار دهید

بیایید با آن روبرو شویم – تاکتیک های بازاریابی زیادی وجود دارد که باعث افزایش تبدیل می شود. با این حال، برای اینکه بازاریابی شما موثر باشد، استفاده از چرخه خرید مشتری کلید موفقیت یک تجارت آنلاین است.

چرخه خرید آنلاین بسیار شبیه به چرخه خرید اصلی است. اما تفاوت اصلی این است که چرخه خرید آنلاین به صورت آنلاین رخ می دهد. چون آنلاین است؛ بسیاری از سایت ها و برندهای تجارت الکترونیک از پلتفرم های رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی به عنوان ابزارهای بازاریابی برای کمک به بازاریابی و فروش به مصرف کنندگان و ایجاد سرنخ به سایت تجارت الکترونیک خود استفاده می کنند. چرخه خرید و چرخه خرید آنلاین پنج مرحله بسته شدن فروش را طی می کند.

5 مرحله از چرخه خرید مشتری

این مرحله جایی است که مشتری بالقوه گزینه های خود را در نظر می گیرد و شرکت شما می تواند راه حل های متعددی را برای مشتری ارائه دهد. به عنوان یک سایت تجارت الکترونیک، این جایی است که تیم بازاریابی، فروش و محصولات شما وارد می شوند.

یک شرکت می تواند با توجه به استراتژی ها و کمپین های بازاریابی مناسب به مشتریان هدف دست یابد.

وقتی مشتری خرید می کند، این آخرین مرحله در چرخه خرید مشتری نیست. شما نمی خواهید مشتری خریدار یکباره باشد. شما باید ارتباط مشتری با سایت خود را مدیریت کنید تا آنها را به مشتری بازگشتی تبدیل کنید. در سفر حل مشکل با مشتری ارتباط برقرار کنید تا مطمئن شوید که محصول به درستی کار می کند و آنها راضی هستند خرید فقط شروع یک رابطه با مشتری است. ایجاد رابطه، آنها را در چرخه خرید نگه می دارد.

5. خرید مجدد (تجدید)

شما می توانید به چرخه خرید مشتری به عنوان چرخه خرید مشتری نگاه کنید. بسیاری از مشتریان در طول فرآیند خرید خود مراحلی را طی می‌کنند تا قبل از خرید به خود آموزش دهند. پنج مرحله وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

1. آگاهی

در این مرحله، هدف یک فروشنده جلب اعتماد مشتریان بالقوه است. چه از نظر احساسی یا منطقی به آنها ضربه بزنید، این زمانی است که یک فروشنده خریدار بالقوه را متقاعد می کند که محصول آنها بهترین راه حل برای نیازهای آنها است. شما می توانید این کار را از طریق بررسی مشتریان فعلی، برجسته کردن مزایای محصول، یا از طریق یک کمپین رسانه های اجتماعی که احساسی را در مشتری ایجاد می کند، انجام دهید. هنگامی که مشتری متقاعد شد و اثبات کرد که محصول کار می کند، به مرحله بعدی می رویم.

4. خرید

به عنوان مثال، مشتری در تلاش است تا زباله های پلاستیکی ناشی از استفاده از بطری آب را کاهش دهد. سپس مشتری آگهی فیلتر آب را می بیند. مشکلی که مشتری با آن مواجه است با راه حل مواجه می شود و اکنون مرحله بعدی چرخه خرید مشتری آغاز می شود.

2. ملاحظه

گام بعدی ایجاد محتوایی است که مشتریان را به خرید نزدیک تر کند. به عنوان مثال، به دنبال کلمات کلیدی مرتبط با مراحل آگاهی و توجه باشید. با استفاده از مثال قبلی، می توانید راهنمایی برای انتخاب تلویزیون صفحه تخت کامل ارائه دهید.

اکنون که از تفکیک پنج مرحله چرخه خرید مشتری مطلع هستید، زمان آن رسیده است که از آن نهایت استفاده را ببرید. برای شروع، باید به سوالات مربوط به هر مرحله پاسخ دهید. اما چگونه می دانید که مشتریان شما برای جمع آوری اطلاعات به دنبال چه چیزی هستند؟ پاسخ در پرس و جوهای جستجو نهفته است.

با کمک این بسته رایگان جویندگان کار، برای کار درخواست دهید، اطلاعات مهم را پیگیری کنید و برای مصاحبه آماده شوید.منبع

در این مرحله می توانید اطلاعات دقیقی را ارائه دهید تا توضیح دهید که چگونه محصول شما به حل مشکل آنها کمک می کند. برای بازگشت به مثال ما، هنگامی که مشتری روی تبلیغ کلیک کرد و در سایت شما قرار گرفت، می توانید مزایای فیلتر آب را فهرست کنید، مانند آب تمیزتر، مقرون به صرفه تر از خرید آب بطری، و به شما سلامتی خوبی می دهد. . هنگامی که مشتری متوجه شد که این محصول همان چیزی است که برای حل مشکل خود به آن نیاز دارد، به مرحله بعد می رود.

3. قصد

البته، محتوایی که به اشتراک می گذارید کاملاً به محصولی که ارائه می دهید و مشخصات مشتریان شما بستگی دارد، اما اشتراکات اساسی در مورد نحوه بازاریابی در هر مرحله از چرخه خرید وجود دارد:

یک چرخه خرید مشتری معنادار ایجاد کنید

؛ به این مثال نگاه کنید:

درک چرخه خرید مشتری این است که چگونه می توانید بازاریابی مناسب برای یک سایت تجاری موفق داشته باشید.

اکنون دانلود کنید: الگوهای نقشه سفر رایگان مشتری