چگونه استخدام چرخه کامل می تواند روند استخدام شما را بهبود بخشد


فرصت های شغلی می تواند به طور متوسط ​​500 دلار در روز برای یک شرکت هزینه داشته باشد.

شرکت ها می توانند با اجرای یک استراتژی استخدام چرخه کامل، در هزینه ها صرفه جویی کنند، کیفیت استخدام های خود را بهبود بخشند، شکاف های ارتباطی را از بین ببرند و مسئولیت پذیری را در طول فرآیند استخدام افزایش دهند.

دانلود رایگان: 6 قالب نمایه شرکت قابل تنظیم

فرآیند استخدام کامل توسط یک استخدام کننده تمام چرخه یا آژانس استخدام تمام دوره مدیریت می شود.

فرآیند استخدام چرخه کامل

فرآیند استخدام چرخه کامل

فرآیند استخدام کامل شامل شش مرحله است: آماده سازی، منبع یابی، غربالگری، انتخاب، استخدام و حضور در هیئت مدیره.

مهیا کردن

اولین مرحله از فرآیند استخدام کامل، مرحله آماده سازی است. یک استخدام‌کننده این مرحله را با همکاری با یک مدیر استخدام برای شناسایی نیاز استخدام و ایجاد یک شخصیت – نمایه‌ای تخیلی از نامزد ایده‌آل شرکت شما، آغاز می‌کند.

در مرحله بعدی مرحله آماده سازی، استخدام کننده و مدیر استخدام تعیین می کنند که چه مقدار غرامت به یک نامزد پیشنهاد می شود. از این اطلاعات برای ایجاد یک آگهی شغلی استفاده می شود که شامل یک نمای کلی از نقش، مسئولیت ها، محدوده حقوق، مزایا و اطلاعات مربوط به شرکت است.

یافتن منابع

پس از ایجاد یک پرسونا و پست کاری، یک استخدام‌کننده از شفاهی، استخدام داخلی، ارجاع کارمندان، رسانه‌های اجتماعی، تابلوهای شغلی یا وب‌سایت‌های شغلی مانند LinkedIn و Glassdoor استفاده می‌کند تا جویندگان کار متناسب با شخصیت نامزد ایده‌آل را پیدا کند.

غربالگری

پس از یافتن نامزدهای بالقوه، یک استخدام‌کننده با کمک نرم‌افزار منابع انسانی، رزومه و نامه‌های حمایتی متقاضیان را به دقت بررسی می‌کند. سپس، استخدام کننده یک صفحه نمایش تلفن یا مصاحبه درخواستی انجام می دهد.

برای اکثر رهبران کسب استعداد، غربالگری رزومه زمان‌برترین و چالش برانگیزترین بخش استخدام است.

انتخاب کردن

پس از غربالگری و انتخاب نامزدها، استخدام کننده با انجام مصاحبه های حضوری یا مجازی تعیین می کند که کدام نامزد برای این نقش مناسب تر است.

یک استخدام‌کننده از داوطلبان سؤالات عمیق می‌پرسد تا در مورد سوابق حرفه‌ای و صلاحیت‌های آنها در طول مصاحبه حضوری اطلاعات بیشتری کسب کند. استخدام کننده همچنین ممکن است از کاندیداها تکالیف نوشتاری کامل یا مجموعه ای از وظایف را داشته باشد تا ثابت کند آنها انتخاب خوبی برای این موقعیت هستند.

هنگامی که استخدام کننده بهترین نامزد را انتخاب می کند، مراجع نامزد را بررسی می کند یا دستور بررسی پیشینه را می دهد.

استخدام

مرحله استخدام مهمترین مرحله این فرآیند است.

پس از انتخاب بهترین نامزد برای نقش، استخدام کننده با نامزد پیشنهاد شغلی رسمی تماس می گیرد و ممکن است مجبور شود شرایط پیشنهاد را مذاکره کند. کاندیدا ممکن است احساس راحتی بیشتری نسبت به دریافت پیشنهاد شغلی از استخدام کننده تمام دوره به جای مدیر استخدام داشته باشد، زیرا استخدام کننده در طول فرآیند استخدام، مخاطب اصلی نامزد بوده است.

شبانه روزی

مرحله نهایی فرآیند استخدام کامل، مرحله پذیرش است. در طول مرحله ورود به فرآیند، یک استخدام در شرکت ادغام می شود. استخدام کننده تمام دوره، استخدام جدید را با فرهنگ شرکت و اعضای تیم با استفاده از یک جهت گیری خوشامدگویی یا مسیر مقدماتی آشنا می کند.

1. نامزد ایده آل برای نقش را شناسایی کنید.

شخصیت نامزد توصیفی از متقاضی ایده آل شما است. ایجاد یک شخصیت نامزد به استخدام کننده شما کمک می کند تا با رعایت معیارهایی که نامزد ایده آل شما باید رعایت کند، بهترین متقاضی را برای این نقش انتخاب کند.

برای ایجاد یک شخصیت، با پرسیدن سوالاتی در مورد نامزد ایده آل خود شروع کنید تا مهارت ها، صلاحیت ها، تجربه، تحصیلات و پیشینه آنها را شناسایی کنید. مثلاً در حال حاضر در چه صنعتی کار می کنند؟ آیا آنها نقشی را دارند که شما برای آن استخدام می کنید؟ اهداف حرفه ای آنها چیست؟ آنها در چه محیط کاری رشد می کنند؟

هنگامی که به سؤالات پاسخ دادید، با مدیران کسب و کار خود مصاحبه کنید که بر نامزد ایده آل شما نظارت می کنند و در مورد مهارت هایی که به کارمندان کمک می کند تا در این نقش پیشرفت کنند، سؤال کنید. از توصیه های مدیران برای کمک به ایجاد شخصیت نامزد ایده آل خود استفاده کنید.

2. نامزدهای بالقوه را پیدا کنید.

تبلیغاتی ایجاد کنید که جویندگان کار متناسب با شخصیت نامزد ایده آل شما را هدف قرار دهد. تبلیغات را در وب سایت های رسانه های اجتماعی و تابلوهای شغلی مانند LinkedIn، Facebook و Glassdoor ارسال کنید تا به نامزدهای بالقوه ای که در جستجوی موقعیت های جدید هستند دسترسی پیدا کنید.

همچنین می‌توانید از ترفیع‌ها و جابه‌جایی‌ها برای استخدام کارمندان فعلی که ممکن است واجد شرایط این موقعیت باشند، استفاده کنید. استخدام داخلی می تواند به شرکت شما کمک کند تا زمان ورود را کاهش دهد، روحیه را تقویت کند و در زمان و هزینه صرفه جویی کند.

3. رزومه و نامه های نامزدی را بررسی کنید.

از نرم افزار ردیابی متقاضی (ATS) برای اسکن رزومه و نامه های متقاضیان برای معیارهایی که با شخصیت نامزد ایده آل شما مطابقت دارد، مانند تحصیلات، سال ها تجربه، و عناوین شغلی قبلی، استفاده کنید.

اگر به صورت دستی رزومه ها و نامه های همراه را بررسی می کنید، هر رزومه را برای کلمات کلیدی که با موقعیت باز مطابقت دارند اسکن کنید. بعد، آنها را به 3 دسته تقسیم کنید: رزومه هایی که معیارهای موقعیت را ندارند، رزومه هایی که برخی از معیارها را دارند و رزومه هایی که همه معیارها را دارند. رزومه های هر دسته را دوبار بررسی کنید.

نامزدهایی را که نزدیک‌ترین افراد به شخصیت ایده‌آل شرکت شما هستند را در فهرست نهایی قرار دهید.

4. انجام مصاحبه حضوری یا مجازی با نامزدهای فهرست نهایی.

مصاحبه با نامزدهای فهرست نهایی می تواند به شما در یافتن بهترین مناسب برای شغل کمک کند. با مصاحبه با نامزدها، می‌توانید درباره تجربیات و صلاحیت‌های آن‌ها، پتانسیل آن‌ها برای تناسب با فرهنگ شرکت‌تان، و مهارت‌های نرم آن‌ها، مانند نحوه عملکرد آنها تحت فشار، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

انجام مصاحبه های استاندارد همچنین می تواند به شما کمک کند که نامزدها را به طور عینی ببینید و از تعصب در فرآیند استخدام جلوگیری کنید.

5. با بهترین کاندید با پیشنهاد شغلی رسمی تماس بگیرید.

پس از انجام مصاحبه، یک پیشنهاد شغلی رسمی را به بهترین نامزد تعمیم دهید. Indeed توصیه می کند که در همان روز مصاحبه نهایی با نامزد یا ظرف یک روز پس از تصمیم گیری از طریق تلفن با آنها تماس بگیرید.

مزایای استخدام چرخه کامل

استخدام چرخه کامل کارایی فرآیند استخدام را به پنج روش کلیدی بهبود می بخشد:

استخدام سریعتر

فرآیند استخدام کامل، زمان استخدام را کاهش می دهد و فرآیند استخدام را کارآمدتر می کند. زمان برای استخدام معیاری است از زمانی که یک نامزد وارد خط لوله می شود و زمانی که به طور رسمی استخدام می شود. زمان کوتاه‌تر برای استخدام، خطر از دست دادن یک شرکت را در مورد نامزدهای واجد شرایطی که ممکن است همزمان در شرکت‌های دیگر مصاحبه کنند، کاهش می‌دهد.

استراتژی ساده

استفاده از یک استراتژی استخدام چرخه کامل، فرآیند استخدام را ساده می کند. تاخیرهای ناشی از شکاف‌های ارتباطی را حذف می‌کند، زیرا فرآیند توسط یک استخدام‌کننده یا آژانس مدیریت می‌شود که می‌تواند یک استراتژی ساده بسازد و آن را تا انتها دنبال کند.

بهبود کیفیت استخدام

کیفیت استخدام ارزشی را که یک استخدام جدید به موفقیت کلی یک شرکت کمک می کند، اندازه گیری می کند. بهبود کیفیت استخدام، مشارکت کارکنان را افزایش می دهد، سطح رضایت شغلی و بهره وری را بهبود می بخشد و هزینه های گردش مالی را کاهش می دهد.

یک استخدام کننده تمام چرخه فرآیند شخصی و کامل تری را نسبت به یک استخدام کننده سنتی پیاده سازی می کند. در نتیجه، استخدام کامل با شناسایی دقیق بهترین نامزد برای یک موقعیت، کیفیت استخدام را بهبود می بخشد.

افزایش مسئولیت پذیری

از آنجایی که یک نفر کل فرآیند استخدام کامل را مدیریت می‌کند، مسئولیت تمام موفقیت‌ها و شکست‌های این فرآیند به عهده اوست. استخدام کننده از این مسئولیت سود می برد زیرا نمی تواند نامزدی را به دلیل اشتباهات شخص دیگری از دست بدهد.

ارتباطات بهبود یافته

در استخدام کامل، نامزدها در طول فرآیند استخدام با یک فرد واحد در ارتباط هستند. بنابراین، این فرآیند هرگونه نگرانی احتمالی را که یک نامزد ممکن است در مورد تاخیرهای ناشی از ارتباط نادرست بین پرسنل استخدام داشته باشد، کاهش می دهد.

نتایج فرآیند استخدام چرخه کامل

یک فرآیند استخدام کامل در چرخه کامل، منجر به کارمندی می شود که در روز اول خود احساس آمادگی می کند. همه اینها به لطف یک استخدام کننده تمام دوره است که آنها را در فرآیند استخدام راهنمایی کرد، ارتباطات را حفظ کرد و اطلاعات لازم را در مورد موقعیت شغلی و شرکت ارائه کرد.

ویدیوها، الگوها، نکات و سایر منابعی را که برای کمک به راه‌اندازی یک استراتژی بازاریابی ویدیویی موثر اختصاص داده شده‌اند، کشف کنید.منبع