چگونه استخدام چرخه کامل می تواند روند استخدام شما را بهبود بخشد

یک استخدام کننده تمام چرخه فرآیند شخصی و کامل تری را نسبت به یک استخدام کننده سنتی پیاده سازی می کند. در نتیجه، استخدام کامل با شناسایی دقیق بهترین نامزد برای یک موقعیت، کیفیت استخدام را بهبود می بخشد.

افزایش مسئولیت پذیری

اگر به صورت دستی رزومه ها و نامه های همراه را بررسی می کنید، هر رزومه را برای کلمات کلیدی که با موقعیت باز مطابقت دارند اسکن کنید. بعد، آنها را به 3 دسته تقسیم کنید: رزومه هایی که معیارهای موقعیت را ندارند، رزومه هایی که برخی از معیارها را دارند و رزومه هایی که همه معیارها را دارند. رزومه های هر دسته را دوبار بررسی کنید.

فرآیند استخدام کامل شامل شش مرحله است: آماده سازی، منبع یابی، غربالگری، انتخاب، استخدام و حضور در هیئت مدیره.

مهیا کردن

استفاده از یک استراتژی استخدام چرخه کامل، فرآیند استخدام را ساده می کند. تاخیرهای ناشی از شکاف‌های ارتباطی را حذف می‌کند، زیرا فرآیند توسط یک استخدام‌کننده یا آژانس مدیریت می‌شود که می‌تواند یک استراتژی ساده بسازد و آن را تا انتها دنبال کند.

بهبود کیفیت استخدام

پس از غربالگری و انتخاب نامزدها، استخدام کننده با انجام مصاحبه های حضوری یا مجازی تعیین می کند که کدام نامزد برای این نقش مناسب تر است.

در استخدام کامل، نامزدها در طول فرآیند استخدام با یک فرد واحد در ارتباط هستند. بنابراین، این فرآیند هرگونه نگرانی احتمالی را که یک نامزد ممکن است در مورد تاخیرهای ناشی از ارتباط نادرست بین پرسنل استخدام داشته باشد، کاهش می دهد.

نتایج فرآیند استخدام چرخه کامل

فرصت های شغلی می تواند به طور متوسط ​​500 دلار در روز برای یک شرکت هزینه داشته باشد.

شرکت ها می توانند با اجرای یک استراتژی استخدام چرخه کامل، در هزینه ها صرفه جویی کنند، کیفیت استخدام های خود را بهبود بخشند، شکاف های ارتباطی را از بین ببرند و مسئولیت پذیری را در طول فرآیند استخدام افزایش دهند.

پس از انجام مصاحبه، یک پیشنهاد شغلی رسمی را به بهترین نامزد تعمیم دهید. Indeed توصیه می کند که در همان روز مصاحبه نهایی با نامزد یا ظرف یک روز پس از تصمیم گیری از طریق تلفن با آنها تماس بگیرید.

مزایای استخدام چرخه کامل

برای اکثر رهبران کسب استعداد، غربالگری رزومه زمان‌برترین و چالش برانگیزترین بخش استخدام است.

انتخاب کردن

کیفیت استخدام ارزشی را که یک استخدام جدید به موفقیت کلی یک شرکت کمک می کند، اندازه گیری می کند. بهبود کیفیت استخدام، مشارکت کارکنان را افزایش می دهد، سطح رضایت شغلی و بهره وری را بهبود می بخشد و هزینه های گردش مالی را کاهش می دهد.

پس از یافتن نامزدهای بالقوه، یک استخدام‌کننده با کمک نرم‌افزار منابع انسانی، رزومه و نامه‌های حمایتی متقاضیان را به دقت بررسی می‌کند. سپس، استخدام کننده یک صفحه نمایش تلفن یا مصاحبه درخواستی انجام می دهد.

دانلود رایگان: 6 قالب نمایه شرکت قابل تنظیم

پس از انتخاب بهترین نامزد برای نقش، استخدام کننده با نامزد پیشنهاد شغلی رسمی تماس می گیرد و ممکن است مجبور شود شرایط پیشنهاد را مذاکره کند. کاندیدا ممکن است احساس راحتی بیشتری نسبت به دریافت پیشنهاد شغلی از استخدام کننده تمام دوره به جای مدیر استخدام داشته باشد، زیرا استخدام کننده در طول فرآیند استخدام، مخاطب اصلی نامزد بوده است.

شبانه روزی

از نرم افزار ردیابی متقاضی (ATS) برای اسکن رزومه و نامه های متقاضیان برای معیارهایی که با شخصیت نامزد ایده آل شما مطابقت دارد، مانند تحصیلات، سال ها تجربه، و عناوین شغلی قبلی، استفاده کنید.

اولین مرحله از فرآیند استخدام کامل، مرحله آماده سازی است. یک استخدام‌کننده این مرحله را با همکاری با یک مدیر استخدام برای شناسایی نیاز استخدام و ایجاد یک شخصیت – نمایه‌ای تخیلی از نامزد ایده‌آل شرکت شما، آغاز می‌کند.

مرحله استخدام مهمترین مرحله این فرآیند است.

برای ایجاد یک شخصیت، با پرسیدن سوالاتی در مورد نامزد ایده آل خود شروع کنید تا مهارت ها، صلاحیت ها، تجربه، تحصیلات و پیشینه آنها را شناسایی کنید. مثلاً در حال حاضر در چه صنعتی کار می کنند؟ آیا آنها نقشی را دارند که شما برای آن استخدام می کنید؟ اهداف حرفه ای آنها چیست؟ آنها در چه محیط کاری رشد می کنند؟

استخدام چرخه کامل کارایی فرآیند استخدام را به پنج روش کلیدی بهبود می بخشد:

استخدام سریعتر

هنگامی که به سؤالات پاسخ دادید، با مدیران کسب و کار خود مصاحبه کنید که بر نامزد ایده آل شما نظارت می کنند و در مورد مهارت هایی که به کارمندان کمک می کند تا در این نقش پیشرفت کنند، سؤال کنید. از توصیه های مدیران برای کمک به ایجاد شخصیت نامزد ایده آل خود استفاده کنید.

2. نامزدهای بالقوه را پیدا کنید.

در مرحله بعدی مرحله آماده سازی، استخدام کننده و مدیر استخدام تعیین می کنند که چه مقدار غرامت به یک نامزد پیشنهاد می شود. از این اطلاعات برای ایجاد یک آگهی شغلی استفاده می شود که شامل یک نمای کلی از نقش، مسئولیت ها، محدوده حقوق، مزایا و اطلاعات مربوط به شرکت است.

یافتن منابع

یک استخدام‌کننده از داوطلبان سؤالات عمیق می‌پرسد تا در مورد سوابق حرفه‌ای و صلاحیت‌های آنها در طول مصاحبه حضوری اطلاعات بیشتری کسب کند. استخدام کننده همچنین ممکن است از کاندیداها تکالیف نوشتاری کامل یا مجموعه ای از وظایف را داشته باشد تا ثابت کند آنها انتخاب خوبی برای این موقعیت هستند.