چگونه بازاریابان و تبلیغ کنندگان باید آنها را هدایت کنند

برتوس بر این نکته استوار است و می گوید: “با هوش مصنوعی، هیچ کمبودی از مفاهیم اخلاقی وجود ندارد – فقط بستگی به این دارد که از چه کسی نگاه می کنید. برای برندها، به عنوان مثال، یک معضل اخلاقی که ممکن است مجبور باشند با آن دست و پنجه نرم کنند این است که چگونه استفاده از هوش مصنوعی مولد را فاش کنند. آیا مخاطبان سزاوار این هستند که بدانند چه زمانی چیزی – مثلاً یک پست وبلاگ – با هوش مصنوعی تولید شده است یا باید مخاطبان اکنون تصور کنند که نام بازی است؟

این سیستمی است که توسعه دهندگان هوش مصنوعی باید برای ارائه خدمات بهتر به مردم و در عین حال به حداقل رساندن پیامدهای منفی داشته باشند. فناوری فقط می تواند به همان اندازه کارآمد باشد که ساخته شده است و باید از یک دستورالعمل جهانی پیروی کند تا از پایگاه کاربر خود بهره مند شود.

چرا اخلاق هوش مصنوعی مهم است؟

اگر این فناوری به استانداردی صنعتی برای ارائه شفافیت و افشای قابل توضیح به کاربران تبدیل شود، اخلاق هوش مصنوعی می‌تواند درک مردم از این فناوری را تغییر دهد. ایجاد اعتماد در این فناوری احتمالاً استفاده از آن را افزایش می دهد و به کاربران امکان می دهد فرآیندها و نحوه استفاده از داده ها را درک کنند.

از تعصب ناعادلانه خودداری کنید.

هوش مصنوعی هر روز به کاربران بیشتری معرفی می‌شود – از آن برای جا انداختن موسیقی، نوشتن برنامه‌های استراتژیک، ساختن تصاویر یا هنر و بهبود زندگی و کسب‌وکارمان استفاده می‌شود.

اخلاق ai و چرا برای بازاریابان مهم است

یکی از مزایای اخلاق هوش مصنوعی این است که استفاده از آن می تواند منصفانه تر شود. بسیاری از هوش مصنوعی تعصب غیر حساس یا غیرمنصفانه ای را برای افراد یا گروه های خاصی که از این فناوری استفاده می کنند نشان داده اند و پیروی از دستورالعمل های اخلاقی می تواند به جلوگیری از این نتایج کمک کند. دسترسی و نمایندگی عادلانه را فراهم می کند.

تراز ارزش جهانی

راهنمای رایگان: نحوه استفاده از هوش مصنوعی در بازاریابی محتوا [Download Now]

ما با یکی از سردبیران وبلاگ بازاریابی HubSpot، مارتینا برتوس، مصاحبه کردیم تا دیدگاه او را در مورد این نگرانی بدانیم. “این می تواند اعتبار برند را تحت تاثیر قرار دهد، اما پیامدهای قانونی نیز به همراه داشته باشد. برای سازندگان محتوا و هنرمندان، ترس واقعی از سرقت مالکیت معنوی وجود دارد. چگونه می توانم اطمینان حاصل کنم که محتوای من در برابر هوش مصنوعی محافظت می شود؟”

همانطور که انسان ها در پشت کارهایی که انجام می دهند، دستورالعمل های اخلاقی دارند، فناوری ما نیز باید از آن استفاده کند. هوش مصنوعی به ابزاری استاندارد در بسیاری از صنایع تبدیل خواهد شد و برای اطمینان از استفاده عادلانه و ایمن از آن، از دستورالعمل های اخلاقی بهره مند خواهد شد.

متخصصان با پیشینه‌ها و صنایع مختلف باید نکات زیادی را در نظر بگیرند زیرا هوش مصنوعی را در استراتژی خود وارد می‌کنند، و ما برخی از بزرگترین نگرانی‌های اخلاقی در هوش مصنوعی را مورد بحث قرار خواهیم داد.

1. حفظ حریم خصوصی و امنیت

طبق نظرسنجی HubSpot State of AI، 30 درصد از بازاریابان از هوش مصنوعی استفاده نمی کنند زیرا معتقدند گاهی اوقات اطلاعات نادرستی تولید می کند. کاربران هوش مصنوعی به این فناوری تکیه می کنند تا همانطور که تبلیغ می شود عمل کنند، اما نگرانی های معتبری در مورد قابل اعتماد بودن نتایج حاصل از آن وجود دارد.

مردم با در نظر گرفتن ارزش های جهانی تصمیم می گیرند، چارچوبی که اگر در هوش مصنوعی گنجانده نشود، می توان آن را فراموش کرد. در حالی که توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی می‌توانند به تدریج به مسائل اخلاقی افراد بپردازند، یک کد اخلاق جهانی می‌تواند استانداردی را برای نحوه استفاده انسان از فناوری و چگونگی تکامل هوش مصنوعی بر اساس دستورالعمل‌ها تعیین کند.

اخلاق در هوش مصنوعی یک امر ضروری است

Ai ethics: اخلاق ai چیست

هوش مصنوعی ابزاری ارزشمند و صرفه‌جویی در زمان است، اما اطلاعاتی که برای بهبود استفاده می‌کند تضمینی برای محافظت نیست. میزان داده‌های شخصی که کاربران ناآگاهانه برای راه‌حل‌های هوش مصنوعی ارائه می‌کنند فاش نشده است – و ممکن است از مالکیت معنوی غیرمجاز برای کار استفاده کنند. بدون دستورالعمل‌های اخلاقی، می‌تواند منجر به نقض داده‌ها، تضاد قانونی و سایر سوء استفاده‌ها شود.

2. نگرانی های رفاه اجتماعی و زیست محیطی

بیایید برخی از بزرگترین تمرکزهای اخلاقی در هوش مصنوعی را که توسعه دهندگان باید در زمان تکامل آن اولویت بندی کنند، بررسی کنیم.

بزرگترین نگرانی های اخلاقی هوش مصنوعی

در این پست، اخلاق هوش مصنوعی و اینکه چگونه تصمیم‌گیری اخلاقی می‌تواند این فناوری را بهبود بخشد، بحث خواهیم کرد. اما اگر در تنگنا هستید، به اطلاعاتی که نیاز دارید بپرید.