چگونه برنامه بازاریابی داشته باشیم؟

سوالاتی نظیر بازاریابی چیست؟ اگر هدف شما بالا بردن سطح آگاهی از برند باشد، باید قبل از هر چیز بفهمید که شخصیت برند شما چیست. معمولا محتوای ویروسی، دارای یک استراتژی جذاب می باشد، اما تا حدودی به شانس و خلاقیت نیز مرتبط است. در بازاریابی ویروسی، مصرف کنندگان تشویق می شوند تا اطلاعات مربوط به کالاها یا خدمات شرکت را از طریق اینترنت به اشتراک بگذارند. ایده اصلی در بازاریابی ویروسی این است که خود کاربران برای به اشتراک گذاشتن محتوا، تصمیم می گیرند. شما ممکن است فیلم هایی را در خصوص تاریخ یونان باستان یا روم دیده باشید که دارای تصاویری از غرفه هایی شلوغ و کاسبانی فعال می باشد که درگیر خرید و فروش هستند. مارکتینگ شامل فعالیت هایی مانند تبلیغات، فروش و تحویل محصولات یا خدمات به مصرف کنندگان یا مشاغل دیگر می باشد. در واقع، بازاریابی در تمام فعالیت های مربوط به انتقال محصولات یا خدمات از تولید کننده (یا فروشنده) به مصرف کننده (یا خریدار) درگیر می باشد. به طور خلاصه، بازاریابی تمام فعالیت هایی است که به آماده سازی محصول برای فروش انجام می شوند. مارکتینگ از چهار اصل تشکیل شده است که به عنوان قلب استراتژیک هر فعالیت تجاری مطرح می شود.

استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی و همچنین خرید از این بستر های آنلاین، روز به روز و بیش از پیش در حال گسترش می باشد. در واقع بازاریابی شبکه ای، یک ساختار هرمی از آدم هایی می باشد که حقوقی دریافت نمی کنند و هر زمان که خود شخص یا شخصی که در زیر مجموعه او در هرم قرار دارد فروشی انجام دهند، پورسانت دریافت می کنند. همچنین از این طریق متوجه می شوید که آیا هدف شما واقع بینانه است و یا نیاز به کمی تغییر دارد.اهداف باید به شما انگیزه لازم را برای ادامه راه بدهند و نباید چنان دشوار باشند که شما را دلسرد کنند. آیا اهداف خاصی وجود دارد که می خواهید آنها را در اولویت قرار دهید؟ اگر نگران این باشید که آیا رقبای شما مشتریانتان را سرقت می کنند یا خیر، کسب و کارتان در آینده دچار مشکلات بسیاری خواهد شد و متأسفانه کسب و کارتان با این روش رشد نخواهد کرد. محققان از عکس برداری مغزی استفاده می کنند تا دلایل و چگونگی تصمیم مشتریان در مورد محرک ها را بفهمند و بدانند کدوم قسمت مغز آنها را تحریک به اقدام مورد نظر خود می کند.

اما در دوران مدرن، مارکتینگ از طریق تلویزیون، اینترنت و سایر رسانه ها نیز انجام می شود. کمپین ها می توانند دامنه وسیعی از اهداف را پوشش دهند. یعنی وضعیتی که در آن هستید را مشخص کنید (نقاط قوت(strengths)، نقاط ضعف(weaknesses)) و همچنین فرصت ها(opprtunitiess) و تهدید هایی(threats) که روبروی شما و شرکتتان قرار دارند را تشخیص دهید. براساس تحقیقات انجام شده، ۶۰٪ از خریداران گفته اند که حس متخصص بودن که از طریق درست راهنمایی کردن حاصل می شود، آنها را متقاعد می کند که شما در کسب و کارتان بهترین هستید و باعث شده است، محصولی را که حتی برای خرید در نظر نگرفته بودند را خریداری کنند. در واقع بازاریابان حرفه ای از آمیخته بازاریابی در جهت جذب هرچه بیشتر مشتریان استفاده می کنند. در نهایت می توانید از این تمایز، برای بهره برداری هرچه بیشتر در کسب و کارتان استفاده کنید. بنابراین در این مرحله باید به دنبال راه هایی برای متمایز کردن خودتان از رقبا باشید.درواقع باید یک برنامه بازاریابی داشته باشید، در ابتدا محصولات یا خدمات خود را بررسی کنید. خدمات را نمی توان دید یا لمس کرد، بلکه فقط می تواند تجربه شوند.

هدف بازاریابی عصبی، تعیین این محرکها و اجرای آنها روی محصول، به منظور جذب مشتری می باشد. مشتری ها و فروشنده ها در این هرم معمولا خانواده، دوستان و آشنایان هستند و این چرخه به همین ترتیب ادامه می یابد. پرسونای مشتری، نمایش تخیلی از مشتریان ایده آل شما را براساس داده های جمعیتی، رفتار آنلاین، تحصیلات، انگیزه ها، نگرانی ها و غیره در بر می گیرد. پس اگر از شما پرسیده شود که بازاریابی چیست با این مقاله می توانید پاسخ دقیق آن را بدهید. این نوع بازاریابی کمک می کند تا بتوانیم در تجارت روابط بهتری با مشتری برقرار کنیم. بازاریابی خدمات، بازاریابی مبتنی بر رابطه و ارزش می باشد و درواقع در این نوع از مارکتینگ، چیزی را به مشتری ارائه می دهیم که بیشتر ارزش است تا یک جسم عینی. بعد از اینکه اهداف خود را بطور دقیق مشخص کردید، وقت آن است که استراتژی های بازاریابی را برای رسیدن به این اهداف تعیین کنید. زمانی که قصد دارید برای رسیدن به این هدف، استراتژی تدوین کنید، باید تمام مکان هایی که مشتریان شما بیشترین وقت خود را در آنجا می گذرانند را مشخص مجله خبری learn-marketing کنید. هدف نهایی تمام مشاغل، کسب درآمد است و بازاریابی، کانال بسیار مهمی برای رسیدن به این هدف می باشد.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد مجله خبری learn-marketing بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.