چگونه برندها می توانند از آن استفاده کنند

اقتصاد خالق رشد کرده است، اما چگونه به آن کمک کرده است تغییر دادن? برای دریافت بینش بیشتر، با مدیر ارشد بازاریابی در HubSpot Creators Andrèa Hudson صحبت کردم. هادسون می‌گوید زنجیره کلیدی که او در پنج سال گذشته به آن توجه کرده این است که برندها اکنون روی قدرت سازندگان برای ایجاد تأثیر تمرکز دارند.

هادسون گفت عامل دیگر این است که بیماری همه گیر رسانه ها را مجبور کرد رویکردی مبتکر را در پیش بگیرند و کمپین های بازاریابی را با چشم انداز جدید تطبیق دهند.

قالب های محتوامنبع

بنابراین آینده برای اقتصاد خالق چه خواهد بود؟ همانطور که اقتصاد خالق همچنان در حال گسترش است، من معتقدم موارد زیر رخ خواهد داد:

محتوای طاقچه به رشد خود ادامه خواهد داد.

به گفته کایل دنهوف، مدیر رسانه جدید HubSpot، یکی دیگر از تغییرات مهم در اقتصاد سازندگان، دسترسی به آن است.

“این یک نمایش غیرمستقیم باشد یا یک بازی مستقیم، بازار اقتصاد خلاق در سال 2022 به بیش از 104 میلیارد دلار درآمد رسیده است و اگر برندها قصد دارند با آینده رسانه های تجاری پیشرفت کنند، مجبور خواهند شد هزینه های خود را به این بخش اختصاص دهند.” هادسون گفت. پدیدآورندگان، کسب‌وکارهایی را راه‌اندازی می‌کنند؛ آن‌ها در حال یافتن راه‌های متعددی برای درآمدزایی از طریق متنوع کردن کانال‌های توزیع خود هستند.

بنابراین اکنون می دانید اقتصاد خالق چقدر عظیم است، اما در چند سال گذشته چقدر رشد کرده است؟ بیایید کاوش کنیم.

چگونه اقتصاد خالق در طول سال ها رشد کرده است

اقتصاد خالق در چند سال گذشته رشد استثنایی داشته است و فقط در آینده رشد بیشتری خواهد داشت. بنابراین، این برای برندها چه معنایی دارد و بازاریابان چگونه می توانند از این اقتصاد پر رونق استفاده کنند؟ برای پاسخ به این سوال، با چند نفر از کارشناسان بازاریابی HubSpot صحبت کردم و در مورد اندازه، رشد و تغییراتی که می‌توانیم انتظار داشته باشیم اقتصاد خالق را بررسی کردم.

یک زن به عنوان بخشی از اقتصاد سازنده، ویدیویی را فیلمبرداری می کند.

هادسون در مورد پول گفت که یکی از عوامل اصلی که به رشد کمک می کند «دلارهای سرمایه گذاری شرکت ها به سازندگان» است.

هادسون گفت: «ما از استراتژی «اینفلوئنسر» به استراتژی «خالق» رفته‌ایم، به این معنی که خالق در واقع بخشی از آمیخته بازاریابی است. این امر مستلزم درک قابل توجهی از انگیزه سازندگان است، اینکه چگونه کمپین‌های همه‌کانال می‌توانند سازندگان را حتی بیشتر وارد این مجموعه کنند و چرا سازندگان قطعه جدایی‌ناپذیر این پازل هستند.»

بنابراین، آنها نویسنده بودند اقیانوس اطلس یا نویسندگان برای دیجی دیدنهوف گفت: «آنها در آن شرکت رسانه‌ای پروفایلی به‌عنوان یک متخصص ایجاد کرده بودند، و چون قبلاً در کار خود بسیار خوب بودند، مخاطبان موجودی داشتند – و اکنون آنها برای ایجاد مستقل خود منشعب شده‌اند. محصولات رسانه ای و کسب درآمد به عنوان یک کارآفرین انفرادی.”

در اینجا حقایق جالب دیگری در مورد اندازه اقتصاد خالق آورده شده است:

اکنون دانلود کنید: بیش از 150 الگوی ایجاد محتوا [Free Kit]

چگونه اقتصاد خالق در طول سال ها رشد کرده است

Denhoff می‌گوید که سرمایه‌گذاری شامل ارائه ارزش مالی به سازندگان، توزیع محتوای آنها در کانال‌های برند HubSpot و تبلیغ متقابل محتوای آنها در شبکه‌های HubSpot است. او می گوید این مشارکت به سازندگان اجازه می دهد تا رشد کنند و به ثبات برسند و در عین حال برندها را به مخاطبان جدید معرفی کنند.

رشد خالق ادوبی

در هر صورت، شکی نیست که اقتصاد خالق به طور باورنکردنی سودآور است. از سال 2022، اندازه بازار اقتصاد خالق 104.2 میلیارد دلار تخمین زده می شود که بیش از دو برابر ارزش آن از سال 2019 است.

هادسون یادآور شد: «حتی شبکه‌های رسانه‌ای در مقیاس بزرگ برای گزارش زنده از هر کجا که بودند، عمدتاً از خانه‌هایشان ساخته شدند، و بیشتر پلتفرم‌های متمرکز بر جامعه، گزینه‌ای زنده را برای تنظیم کردن معرفی کردند. “در این مدت، برای پیدا کردن یک پلتفرم رسانه اجتماعی که در ابتدا بر روی ایجاد تعامل از طریق فیدهای زنده و رسانه های اجتماعی تمرکز نداشته باشد، به سختی تحت فشار خواهید بود. تنها جایی که باید رفت اینترنت بود، همه چیز دیگر. بدون هیچ تاریخی بسته شد.»

چگونه اقتصاد خالق می تواند در آینده تغییر کند

بسیاری از این گزینه ها شامل فرصت هایی برای کسب درآمد بیشتر است.

دنهوف گفت: «موانع ایجاد یک محصول رسانه ای به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. وقتی درباره سازندگان صحبت می‌کنیم، بدیهی است که افرادی هستند که می‌توانند چیزی را مستقیماً از تلفن خود تولید کنند و آن را در رسانه‌های اجتماعی پست کنند – اما ما همچنین با نویسندگان مستقل، پادکست‌ها و یوتیوب‌برهایی صحبت می‌کنیم که در حال ساخت محصولات رسانه دیجیتال هستند.»

“یکی از چیزها [HubSpot] او شروع به سرمایه گذاری روی سازندگان مستقل کرده است تا به آنها کمک کند تا کاری را که انجام می دهند به خوبی انجام دهند.”

در نتیجه، اقتصاد خالق احتمالاً بیشتر بر ایجاد و حفظ حس جامعه در آینده تمرکز خواهد کرد.

اینفلوئنسرها یکپارچه تر به کسب و کار خواهند شد.

محتوای Niche با پلتفرم‌های مبتنی بر جامعه مانند Twitch، Discord و Reddit همراهی می‌کند، زیرا مخاطبان می‌خواهند با سایر افرادی که علایقشان را به اشتراک می‌گذارند ارتباط برقرار کنند – و پلتفرم‌های مبتنی بر جامعه امکان ارتباط را می‌دهند.

او گفت: «پلتفرم‌هایی که مردم محتوای خود را در آن منتشر می‌کنند، ابزارها و قابلیت‌های کاربردی بیشتری را برای سازندگان ایجاد کرده‌اند. بنابراین، یوتیوب، فیس بوک، تیک تاک و غیره گزینه های بیشتری را به آنها ارائه می دهند.

نمونه ای از این پدیده، به گفته دنهوف، می تواند باشد اقیانوس اطلس نویسنده دریک تامپسون که در ادامه پادکست خود را میزبانی کرد، انگلیسی ساده.

چرا اقتصاد خالق در حال رشد است

در اینجا همه چیزهایی است که بازاریابان باید بدانند، از این که چگونه اقتصاد سازنده در طول زمان رشد کرده است.

بسته به اینکه از چه کسی بپرسید، اندازه دقیق اقتصاد سازنده می‌تواند متفاوت باشد. در حالی که آمار نشان می دهد 50 میلیون نفر در اقتصاد خالق مشارکت دارند، گزارش اخیر Linktree نشان می دهد که تا سال 2022 حدود 200 میلیون نفر وجود دارد. یکی از دلایل این اختلاف می تواند نحوه محاسبه اعداد باشد.

دنهوف گفت: “تویتر با ارائه گزینه خبرنامه شروع به آزمایش کمی کرده است و من فکر می کنم گزینه “فوق العاده دنبال کننده” برای کسب درآمد وجود دارد. “در یوتیوب، یوتیوب‌برها می‌توانند اشتراک‌های پولی تنظیم کنند… فرصت‌هایی برای افراد وجود دارد که به این کانال‌ها بروند، محتوا را برای مخاطبان تولید کنند و از آن درآمد کسب کنند.”

هرگز فراموش نمی‌کنم زمانی که یک سازنده محتوا برای بررسی سینک‌های حمام در شهر نیویورک در TikTok در فضای مجازی منتشر شد. آن زمان بود که متوجه شدم مصرف کنندگان امروزی عاشق محتوای خاص هستند که به طور خاص مطابق با علایق آنها طراحی شده است. و با در دسترس‌تر شدن تولید محتوا، تولیدکنندگان محتوا با داستان‌های منحصربه‌فرد به ظهور خود ادامه خواهند داد.

این همچنین به برندها این امکان را می دهد که سازندگان و ریز اینفلوئنسرهایی را پیدا کنند که می توانند آنها را به مخاطبان جدیدی معرفی کنند.

بازاریابی جامعه محور رشد خواهد کرد.

جدا از افزایش قیمت، دنهوف همچنین گفت که دلیل دیگری که اقتصاد سازندگان در حال رشد است این است که چگونه پلتفرم ها به سازندگان پاسخ می دهند.

از آنجایی که اقتصاد سازندگان به تمرکز بر محتوای خاص و تعامل با جامعه ادامه می‌دهد، برندها در برقراری ارتباط با مخاطبان در فضاهای دیجیتال مشکل خواهند داشت – زیرا مردم می‌خواهند با افراد دیگر ارتباط برقرار کنند، نه با برندها.

به عنوان مثال، ممکن است تنها 50 میلیون تولید کننده محتوا در اقتصاد سازندگان مشارکت داشته باشند. با این حال، اقتصاد همچنین شامل مصرف‌کنندگان، کارآفرینان، شرکت‌ها، پلتفرم‌ها و تبلیغ‌کنندگانی است که اقتصاد را در حال رشد نگه می‌دارند.

در آغاز همه‌گیری کووید-19، زمانی که بسیاری از مردم به دلیل کاهش بودجه و اخراج کارکنان خود را در خانه گیر کرده بودند یا به درآمد بیشتری نیاز داشتند، یک رونق عظیم برای اقتصاد سازنده ایجاد شد. مردم به پلتفرم هایی مانند TikTok و Twitch روی آوردند تا تب کابین خود را در طول قرنطینه کاهش دهند یا پس از اخراج، درآمد بیشتری کسب کنند.

دنهوف گفت: «من فکر می‌کنم بازاریابان فقط باید شروع کنند به این فکر کنند که چگونه می‌توانند با سازندگان شریک شوند و چگونه می‌توانند ارزش بیشتری را برای ایجاد یک مشارکت واقعی به جای معامله پولی فراهم کنند.

به‌طور خلاصه، اقتصاد سازندگان به این زودی‌ها از بین نمی‌رود، و همچنان به جمع‌آوری درآمد بیشتری ادامه می‌دهد و در عین حال بر سازندگان و جوامع خاص آنها تمرکز می‌کند. فرض کنید بازاریابان می خواهند از این اقتصاد به نفع خود استفاده کنند (و باید!). در این صورت، آن‌ها برای دستیابی به مخاطبان خود باید مشارکت‌های بلندمدت و سودمندی را با تأثیرگذاران و سازندگان ایجاد کنند.

دنهوف گفت: “برای آنها بسیار ساده تر است که یک استودیوی خانگی با نور، صدا و کیفیت دوربین عالی راه اندازی کنند – و ابزار و هزینه آن ابزارها در چند سال گذشته کاهش یافته است. بنابراین برای مردم آسان تر از همیشه است. برای ایجاد این محصولات رسانه ای مستقل و راه اندازی و راه اندازی.”

ادوبی خاطرنشان می کند که اقتصاد سازندگان در سال 2020 رشد قابل توجهی داشته است – طبق این مطالعه، در سال بیش از 1 از هر 2 سازنده (52٪) شروع به ارسال محتوای اجتماعی کردند.

در مطالعه‌ای که در آگوست 2022 منتشر شد، ادوبی دریافت که در دو سال گذشته بیش از 165 میلیون نفر در سراسر جهان رشد کرده است – افزایش 119 درصدی. بر اساس این مطالعه، سازندگان حدود 23 درصد از مردم را تشکیل می دهند، به این معنی که تقریباً از هر 4 نفر در سراسر جهان، 1 نفر در اقتصاد سازندگان سهیم هستند.

منبع تصویر: Adobe

برای مبارزه با این موضوع، برندها باید با اینفلوئنسرها با مخاطبان تثبیت شده و درگیر همکاری کنند. دنهوف گفت که برندها باید به دنبال سرمایه‌گذاری در مشارکت‌های بلندمدت با سازندگان باشند – فراتر از تبلیغات یک‌بار پولی در پلتفرم سازنده.

دنهوف همچنین می‌گوید سازندگانی که معمولاً برای شرکت‌های بزرگ‌تر کار می‌کنند، اکنون می‌توانند منشعب شوند و جایگاه خود را در اقتصاد سازنده ایجاد کنند.

با این حال، هر دو Denhoff و Hudson می گویند عوامل دیگری در رشد اقتصاد خالق نقش دارند.