چگونه به راحتی داده های مشتری را در چندین برنامه مدیریت کنیم

داده های ویژگی، نگاه ویژه تری به ویژگی های مشتریان شما می دهد. که شامل:

داده های رفتاری

Duggan می‌گوید: «نکته اولی که می‌توانید برای موفقیت سازمان خود در مدیریت داده‌های مشتری انجام دهید، تلاش برای یک دیدگاه واحد از مشتریان و مشتریان بالقوه (یعنی داشتن یک رکورد واحد و دقیق برای هر مشتری) است. -هرد میگه

هنگام ایجاد استراتژی مدیریت داده های مشتری خود، باید تحقیق کنید که چه داده هایی برای بهبود تعامل با مشتری و تجزیه و تحلیل داخلی بسیار مهم است. با تمرکز تلاش خود روی آن شروع کنید.

دوگان هرد پیشنهاد می‌کند: «یک نکته برای اطمینان از صحت داده‌های مشتری، تأیید اعتبار سوابق به محض ورود آنها است». “یک راه ساده برای انجام این کار، اجرای یک CAPTCHA و اجرای یک فرآیند انتخاب تایید شده است.”

مشتریان ممکن است هنگام معامله با تجارت شما با فروش، بازاریابی، پشتیبانی، سرپرست یا صورتحساب تعامل داشته باشند. یک استراتژی مدیریت داده‌های مشتری که به خوبی اجرا شده است، تمام داده‌های مشتریان شما را برای همه بخش‌ها شفاف می‌کند و به شما امکان می‌دهد تا تعاملات مشتری را در هر نقطه تماس شخصی‌سازی کنید.

با این حال، نظم دادن به داده‌های مشتری آسان‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید، حتی اگر در حالت هرج و مرج باشد. در این پست، یاد می‌گیرید که چگونه داده‌های مشتریان خود را در همه برنامه‌هایتان سازماندهی، تمیز و به‌روز نگه دارید.

حتی اگر اطلاعاتی از برنامه های مختلف دارید، تیم شما باید تلاش کند مکانی ایجاد کند که بتوانید انبوهی از این داده های مشتری را مشاهده کنید. برای انجام این کار، ممکن است نیاز به سرمایه گذاری در فناوری، از جمله CRM، پلت فرم داده مشتری یا پلت فرم مدیریت داده داشته باشید.

با همگام‌سازی داده‌های دو طرفه بین برنامه‌هایی که داده‌های مشتری شما را نگه می‌دارند، می‌توانید به تیم خود دسترسی به داده‌های به‌روز و صحیح مشتری را در همه جا بدهید و یک تجربه مشتری پنج ستاره ارائه دهید.

مدیریت داده های مشتری: انواع داده ها

مدیریت داده های مشتری (یا CDM) فرآیند جمع آوری، سازماندهی، تجزیه و تحلیل و استفاده از داده های مشتری برای بهبود تجربه مشتری است. نقاط داده می تواند شامل اطلاعات رفتاری باشد، مانند مدت زمانی که مشتری قبل از خرید در سایت شما بوده است و داده های هویتی مانند نام، ایمیل و عنوان شغلی او.

مزایای مدیریت داده های مشتری

به زودی، شما در راه جمع آوری – و استفاده از – داده های پاک و کامل خواهید بود.

اگر این سیستم‌ها حذف یا قطع شوند، داده‌های متناقض و تجربیات ضعیف مشتری را در معرض خطر قرار می‌دهید.

به عنوان مثال، با استفاده از داده های مشتری خود، می توانید یک بخش مشتری برای مخاطبینی در ایالات متحده ایجاد کنید که در شش ماه گذشته ثبت نام کرده اند. می‌توانید از این تقسیم‌بندی برای هدف قرار دادن مشتریان با پیام‌های شخصی‌سازی شده استفاده کنید که با نیازها و سفر مشتری همخوانی دارد. شاید بخواهید به مشتریان جدید در ایالات متحده پیام تخفیفی برای یک افزونه ممتاز بدهید. CDM و تقسیم بندی مناسب این رویا را به واقعیت تبدیل می کند.

4. داده ها را به هر دو صورت همگام سازی کنید.

یک فرآیند یکپارچه مدیریت داده های مشتری مطمئناً بخش بازاریابی شما را لبخند می زند. با سازماندهی تمام داده‌های مشتریان شما در یک مکان، تیم شما می‌تواند تصمیمات بازاریابی بهبود یافته‌ای را در مورد تبلیغات و پست‌های رسانه‌های اجتماعی بر اساس بخش‌های مخاطب که از داده‌های مشتری شما جمع‌آوری شده است، اتخاذ کند.

5. داده های Squeaky Clean

بسته به جایی که تجارت می کنید، قوانین انطباق بر نحوه جمع آوری و استفاده از داده های مشتری حاکم است. یک استراتژی هوشمند مدیریت داده‌های مشتری تضمین می‌کند که شما مطابق با آن عمل می‌کنید و از جریمه‌های سنگین اجتناب می‌کنید.

3. حذف سیلوهای داده

داده های هویت شامل ویژگی هایی است که به شما می گوید مشتری کیست. این معمولاً اطلاعاتی است که مشتری از طریق یک فرم برای شما ارسال می کند. که شامل:

 • نام.
 • پست الکترونیک.
 • نشانی.
 • شماره تلفن.
 • تاریخ تولد.
 • عنوان شغلی
 • درآمد سالانه.
 • وضعیت نظامی.
 • تحصیلات.
 • بازدید از وب سایت
 • ایمیل ها باز شد
 • گزارش های پشتیبانی مشتری
 • زمان صرف شده در صفحه
 • محصولات رها شده در سبد خرید

داده های ویژگی

آیا خوب نیست اگر مدیریت داده های مشتری آسان باشد؟ آیا مشتاق دنیایی هستید که ایمیل مخاطب شما، تاریخ تبدیل و آخرین افرادی که در تیم شما با آنها صحبت کرده اند به راحتی در دسترس باشد؟

شخصی که روی یک برنامه استراتژی مدیریت داده مشتری روی لپ تاپ کار می کند

داده های مشتری ممکن است در چندین برنامه مختلف ذخیره شود، از جمله اما نه محدود به شما:

با استفاده از نرم‌افزار مدیریت تماس یا یک CRM، می‌توانید سوابق تماس با مشتری را با اطلاعات شناسایی مانند نام، ایمیل، شرکت، منطقه و غیره ذخیره کنید. همچنین می‌توانید فیلدهای سفارشی متناسب با نیازهای کسب‌وکار خود ایجاد کنید و به شما امکان ایجاد بخش‌های مشتری را می‌دهد.

مقدار داده های مشتری در دسترس شما می تواند بسیار زیاد باشد. به جای اینکه تک تک نقاط داده را در یک مجموعه سنگین و تجزیه و تحلیل دشوار جمع آوری کنید، باید مشخص کنید که کدام نقاط داده برای شما ارزشمندتر هستند.

برنامه‌های شما باید داده‌های مشتری را به‌صورت رفت و برگشتی ارتباط برقرار کنند. اگر برنامه‌های شما نتوانند داده‌های مشتری را همگام‌سازی کنند، در نهایت با سیلوهای داده مواجه می‌شوید که می‌دانید ما طرفدار آن نیستیم. برخی از نرم‌افزارها ادغام‌های داخلی ارائه می‌دهند که برنامه‌های متفاوت را به هم متصل می‌کنند و به آن‌ها اجازه می‌دهند داده‌ها را به اشتراک بگذارند، که بسیار خوب است.

همگام‌سازی دو طرفه مطمئن‌ترین راه برای دسترسی آسان به داده‌های شما برای همه تیم‌های شما در کل پشته برنامه است.

5. آن را ساده نگه دارید.

همیشه ساده نگه داشتن کارها ایده خوبی است و مدیریت داده های مشتری نیز از این قاعده مستثنی نیست. منظور ما اینجاست.

 • سازماندهی داده ها را استاندارد کنید فیلدهای داده خود را تا حد امکان ادغام کنید. به عنوان مثال، داشتن یک دارایی برای “صنعت” به جای دارایی های همپوشانی برای “بخش”، “نوع کسب و کار” و “صنعت”.
 • تصمیم بگیرید کدام داده ها را همگام کنید. به جای همگام سازی همه چیز، داده های مهم و ارزش افزوده ای را که بیشترین بینش را برای تیم شما فراهم می کند، کشف کنید و آن ها را همگام سازی کنید.
 • فرآیندها و اسناد شفاف ایجاد کنید. برای افزودن، ویرایش و مشاهده داده‌های مشتری برای آسان کردن زندگی شما و همکارانتان.

با نرم افزار تجزیه و تحلیل HubSpot به صورت رایگان شروع کنید

اگر دو برنامه دارید که یکپارچه سازی بومی ندارند، می توانید به یک راه حل اتوماسیون فعال مانند Zapier نگاه کنید، که به عنوان یک واسطه بین دو برنامه عمل می کند. برای مثال، می‌توانید یک اتوماسیون Zapier راه‌اندازی کنید که وقتی مخاطب جدیدی به لیست ایمیل شما می‌پیوندد فعال می‌شود. Zapier یک مخاطب جدید در نرم افزار CRM شما با تمام اطلاعات جمع آوری شده از ثبت نام ایمیل ایجاد می کند.

سیلوهای داده، بخش‌های داده‌های مشتری هستند که کنترل می‌شوند یا فقط برای یک بخش یا واحد تجاری قابل مشاهده هستند. مدیریت داده‌های مشتری شفافیت و دسترسی به داده‌ها را در میان همه گروه‌هایی که به آن نیاز دارند، تسهیل می‌کند. این به نفع مشتری و کسب و کار شماست.

4. بهبود هدف گذاری مخاطب

داده های مشتری یکی از با ارزش ترین دارایی های سازمان شما است. مدیریت هوشمند داده های مشتری تجربه مشتری شما را بهبود می بخشد و در نهایت به رشد و افزایش درآمد کسب و کار شما کمک می کند. بزرگترین مزایای مدیریت داده های مشتری را در زیر مشاهده کنید.

1. بهبود تجربه مشتری

ایجاد سابقه ای در مدیریت داده های مشتری به نفع همه تیم های داخلی شماست. سازماندهی نگه داشتن داده هایی که شرکت شما اغلب تجزیه و تحلیل می کند، زندگی را برای همه بخش های شما آسان تر می کند و نتیجه شما را بهبود می بخشد.

جایی که داده های مشتری زندگی می کنند

اگر اینطور است، شما تنها نیستید. مدیریت داده‌های مشتری ممکن است کثیف شود، به خصوص اگر کسب‌وکار شما از چندین برنامه استفاده می‌کند.

مدیریت داده های مشتری در تمیز نگه داشتن سوابق شما و ایجاد تجربیات مثبت و شخصی سازی شده برای مشتری بسیار مفید است. در اینجا انواع داده هایی وجود دارد که باید هنگام ایجاد استراتژی CDM خود در نظر بگیرید.

داده های هویتی

تجزیه و تحلیلمنبع

در سال 2020، 87 درصد از مشتریان احساس کردند که برندها باید تلاش بیشتری برای ارائه یک تجربه ثابت انجام دهند. CDM به شما در انجام این کار کمک می کند.

2. رعایت

در این پست به موارد زیر خواهیم پرداخت:

داده های رفتاری از تعامل مستقیم با مشتریان شما از طریق وب سایت شما به دست می آید. داده های رفتاری بسیار مهم هستند و می توانند بینشی در مورد نیازهای مشتری شما بدون نیاز به توضیح صریح به شما ارائه دهند. این داده ها اغلب شامل موارد زیر است:

یک استراتژی مدیریت داده های مشتری ایجاد کنید.

با این حال، راه حل مورد علاقه ما همگام سازی دو طرفه است. یک راه‌حل همگام‌سازی دو طرفه، داده‌های بین دو برنامه را منعکس می‌کند و به‌طور یکپارچه داده‌های مشتری را در یک برنامه زمانی که در برنامه دیگر تغییر می‌کند، به‌روزرسانی می‌کند. ما این راه‌حل را دوست داریم زیرا احتمال اختلاف داده‌ها را در اثر نقص یکپارچه‌سازی یا تریگر Zapier که فعال نشد را کاهش می‌دهد.

مدیریت داده های مشتری یک فرآیند مداوم است. برای اطمینان از بی‌نقص بودن داده‌هایتان، باید مرتباً بررسی‌های کیفیت انجام دهید و به تیم‌هایتان دسترسی مداوم به بینش‌های ارزشمند بدهید.

3. از تقسیم بندی برای سازماندهی واضح استفاده کنید.

بخش‌بندی داده‌های مشتری فرآیند تقسیم کردن داده‌های مشتری به بخش‌هایی با استفاده از ویژگی‌های مشترک است. مدیریت صحیح داده‌های مشتری ایجاد بخش‌های مشتری و شروع به شناسایی شخصیت‌های مشتری شما را ساده می‌کند.

دوگان هرد توضیح می‌دهد که پیاده‌سازی یکی از این راه‌حل‌ها به شما امکان می‌دهد «سوابق تکراری یا ناقص، و سوابق دارای اطلاعات متناقض را شناسایی و حل کنید». سهولت مدیریت داده ها، پیاده سازی یک نرم افزار جدید را ارزش وقت گذاشتن خواهد داشت.

2. داده های تمیز و دقیق را در هر برنامه نگه دارید.

برای یکپارچه‌ترین مدیریت داده‌های مشتری، برنامه‌های شما باید به‌طور یکپارچه داده‌ها را به عقب و جلو ارتباط برقرار کنند.

بهترین روش ها برای مدیریت داده های مشتری

بهترین شیوه های مدیریت داده های مشتری؛ یک نمای واحد ایجاد کنید، داده ها را تمیز نگه دارید، از تقسیم بندی استفاده کنید، داده ها را همگام سازی کنید، آن را ساده نگه دارید

1. یک دیدگاه واحد از مشتریان و مشتریان بالقوه خود ایجاد کنید.

بیایید شیرجه بزنیم