چگونه به پاسخ “آیا در رکود هستیم؟” به تیم بازاریابی شما [2022 Expert Insights]

اکنون دانلود کنید: الگوهای برنامه ریزی بازاریابی محتوای رایگان

آیا ما در یک رکود هستیم؟: رهبران بازاریابی و داده ها در حال وزن هستند

کاهش امتیازات و مزایای بیهوده کارمندان یک مسیر قابل قبول – اگر ناراحت کننده باشد – برای رهبری در مواقع عدم اطمینان است. مزایای حفظ باید برای فلسفه جبران خسارت شرکت شما ضروری باشد. و خیلی چیزها را از دست ندهید، مانند مراقبت های بهداشتی یا مرخصی – نمی خواهید استعدادهای خود را از دست بدهید زیرا اولویت های آنها دیگر برآورده نمی شود.

آیا به سمت رکود پیش می رویم؟

سوال بررسی رکود glimspe: انتظار دارید رکود چقدر طول بکشد؟  بیش از شش ماه

مصرف کنندگان آنقدر خرج نمی کنند و در پاسخ، بودجه بازاریابی بسیاری از کسب و کارها در حال کاهش است. این امر پروژه هایی را که بازاریابان می توانند انجام دهند محدود می کند و بر تعداد و نوع فعالیت های بازاریابی که می توانند انجام دهند تأثیر می گذارد. حتی یکی از پاسخ دهندگان نظرسنجی گفت، ما باید بیشتر هزینه کنیم تا نتایج مشابهی را از شش ماه قبل به دست آوریم.

2. آیا انتظار دارید اقتصاد آمریکا در سه تا شش ماه آینده دچار رکود شود؟

چهره های مالی مانند جیمی دیمون، مدیر اجرایی JP Morgan Chase، در مصاحبه ای با CNBC به اشتراک گذاشت که مصرف کنندگان و شرکت ها در وضعیت خوبی هستند، اما این روند ممکن است دوام چندانی نداشته باشد زیرا اقتصاد کند می شود و تورم قدرت مخارج مصرف کننده را از بین می برد.

چگونه به عنوان یک مدیر بازاریابی یا رهبر پروژه از عدم قطعیت عبور کنیم

1. اقداماتی را برای مقابله با رکود اقتصادی انجام دهید.

پرسش بررسی رکود اجمالی: آیا انتظار دارید اقتصاد ایالات متحده در 3 تا 6 ماه آینده در رکود قرار گیرد؟  آره

بازنگری در بودجه هوشمندانه است، اما همچنان می خواهید تیم بازاریابی خود را برای انجام کارهای تاثیرگذار توانمند کنید. به سیستم ها و فرآیندهای خود نگاه کنید و تعیین کنید که کدام یک بیشترین ارزش را به اهداف تیم شما می دهند. حتی ممکن است موارد اضافی را شناسایی کنید و در زمان و هزینه صرفه جویی کنید.

4. مزایایی را حفظ کنید که کارکنان شما بیش از همه به آن متکی هستند.

به بیان ساده، قیمت های بالاتر، تامین هزینه های زندگی را دشوارتر می کند. بسیاری به جای خرید جدیدترین فناوری های نوآورانه، مجبورند پرداخت ها، خریدها و برنامه ریزی ها را به تاخیر بیندازند. از این گذشته، وقتی بنزین و غذا اینقدر قیمت دارند، هیچ کس نمی خواهد پول خرج کند.

  • بازاریابان با بودجه خود دست و پنجه نرم می کنند – و 37 درصد قبلا کاهش بودجه را دیده اند.

یک سوم از بازاریابان می گویند که رکود تأثیر مهم تری نسبت به کووید خواهد داشت، در حالی که یک سوم دیگر انتظار دارند تأثیرات آن تقریباً یکسان باشد. این یک بحث مداوم است که فقط فدرال رزرو می تواند درباره آن صحبت کند. با این حال، طبق اخبار مالی اخیر، روند رشد اقتصادی در سه ماهه اول سال 2023 منفی پیش بینی می شود.

Business.com حتی یک ارتباط بین شفافیت و روحیه را شناسایی کرده است و به این اشاره کرده است که افزایش شفافیت می تواند روحیه کارکنان را بهبود بخشد، حفظ را تقویت کند و نتیجه بهتری برای شرکت شما ایجاد کند.

3. تا جایی که می توانید هزینه ها را کاهش دهید، اما نه به ضرر شما.

سال اول همه گیری، کوتاه ترین رکود ثبت شده در تاریخ بود. بسیاری تعجب می کنند که مسیر اقتصادی ما چگونه ممکن است به نظر برسد، بنابراین ما همچنین پرسیدیم که آنها فکر می کنند رکود در حال حاضر چگونه می تواند مقایسه شود.

بازاریابان انتظار دارند که تأثیر رکود در حد یا بدتر از کووید باشد.

با شروع سال جدید، مدیران بازاریابی و مدیران پروژه استراتژی خود را برای سه ماهه اول بر اساس این سوال بزرگ تعیین می کنند: “آیا ما در رکود هستیم؟”.

مدیر بازاریابی در پاسخ به سؤالات تیم در مورد اینکه آیا ما در رکود هستیم و چگونه بر مشاغل آنها تأثیر می گذارد؟

پرسش بررسی رکود اجمالی: آیا فکر می کنید اقتصاد ایالات متحده در رکود است؟

به طور معمول، رکود دو چهارم متوالی تولید ناخالص داخلی منفی (GDP) در نظر گرفته می شود. ایالات متحده در تابستان 2022 وارد رکود شد، اما بر اساس گزارش دفتر تحلیل اقتصادی، تولید ناخالص داخلی در واقع در سه ماهه سوم رشد اندکی به 2.6 درصد رساند.

بازاریابان اکثرا (78 درصد) می گویند که ایالات متحده در حال حاضر در رکود است. این تعجب آور نیست زیرا بسیاری از بازاریابان در حال انطباق استراتژی ها در پاسخ به تغییر عادت های مصرف کننده هستند. بیایید برخی از احساسات پشت پاسخ های آنها را مرور کنیم.

دلایلی که چرا ممکن است در رکود اقتصادی باشیم

  • مصرف کنندگان کمتر هزینه می کنند و احتیاط و احتیاط بیشتری به خرج می دهند.

یکی از پاسخ‌دهندگان بیانیه‌ای قوی به جای گذاشت که این پیش‌بینی را بهتر از آنچه که خودمان می‌توانستیم بیان کنیم، خلاصه کرد. بین نااطمینانی COVID-19، قیمت‌های بالا به دلیل تورم، زنجیره تامین و مشکلات موجود بودن محل برگزاری، مردم در برنامه‌ریزی رویدادهای بزرگ برای 12 ماه آینده مردد هستند. من انتظار دارم که حداقل برای یک سال دیگر یا تا زمانی که احساسی وجود داشته باشد این وضعیت ادامه خواهد داشت. ثبات در بازار است.”

به عنوان بازاریاب، ما در بازارهای مالی متخصص نیستیم و نباید منبعی برای سرمایه گذاری، منابع انسانی و مشاوره حقوقی باشیم.

تیم شما ممکن است از قبل از عدم قطعیت های اقتصادی آگاه باشد، اما وظیفه شما این است که مطمئن شوید که آنها می دانند چگونه می تواند بر شغل آنها تأثیر بگذارد. در میان عدم قطعیت، بهترین کاری که به عنوان یک رهبر می توانید انجام دهید این است که اطلاعات را به طور آشکار به اشتراک بگذارید و انتظارات را مدیریت کنید – بنابراین هیچ یک از کارمندان شما وحشت زده نمی شوند یا از بین نمی روند.

مردم کمتر هزینه می کنند زیرا نمی دانند رکود تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. در نتیجه هزینه کمتری برای محصولات یا خدمات پرداخت می کنند. آنها بر روی استفاده از پول خود برای پایداری بیش از خطرات تمرکز می کنند و کمتر برای کالاهای غیر ضروری هزینه می کنند.

  • تورم همه چیز را برای بازاریابان و مصرف کنندگان گران کرده است.

دعوت به اقدام جدیدمنبع

بیشتر (67٪) بازاریابان انتظار دارند که رکود بیش از شش ماه به طول بینجامد و یک سوم انتظار دارند اگر آمارها را بیشتر بشکنیم، بیش از یک سال طول بکشد.

این درخواست ما نیست، اما برای سال 2023 – صرف نظر از اینکه ما رسماً در رکود هستیم – توصیه می کنیم که مدیران بازاریابی و رهبران پروژه هوشیار باشند و انتظار چیزهای غیرمنتظره را داشته باشند. یک برنامه بازی برای معرفی تیم خود داشته باشید و برای عدم اطمینان آماده شوید.

بنابراین، در حالی که نمی‌توانیم به طور کامل تأیید کنیم که دوباره در یک شرکت خواهیم بود، اما می‌دانیم که تیم بازاریابی شما به دنبال پاسخ شما هستند. در این مقاله، بینش صنعت را در مورد وضعیت فعلی اقتصاد و بهترین شیوه‌ها برای رهبران بازاریابی ارائه می‌کنیم تا به نگرانی‌های کارکنان رسیدگی کنند.

برای اینکه ببینیم برندها در مورد اقتصاد فعلی چه فکری می‌کنند، از Glimpse برای بررسی بیش از 300 بازاریاب آمریکایی استفاده کردیم تا از آنها بپرسیم که آیا فکر می‌کنند ما با جزئیات وارد رکود شده‌ایم.

1. به نظر شما اقتصاد آمریکا در رکود است؟

یادگیری اینکه چگونه سازمان خود را در برابر رکود مقاوم کنید زمان می برد. این امر مستلزم آن است که رهبران یک گام به عقب بردارند و خلاقانه در مورد نحوه برخوردشان با تجارت فکر کنند. برخی از اقداماتی که می‌توانید انجام دهید شامل پیش‌بینی فروش، تقویت روابط تجاری قوی‌تر یا تنوع بخشیدن به جریان‌های درآمدتان است.

2. با شفافیت رهبری کنید.