چگونه می توان از داده های بزرگ برای نتایج بزرگ استفاده کرد

در حالی که پلتفرم‌های استریم شرکت‌های بزرگی هستند، استفاده آنها از کلان داده به عنوان یک مطالعه موردی مفید عمل می‌کند. این شرکت‌ها داده‌هایی را درباره زمان تماشای مشتریانشان، مدت زمانی که تماشا می‌کنند، نوع محتوایی را که مشاهده می‌کنند و اینکه آیا آن‌ها متوقف شده یا نه جمع‌آوری می‌کنند.

خدمات مشتری شخصی برگرفته از تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ به شما کمک می‌کند با مشتریان در سطح عمیق‌تری تعامل داشته باشید و خدمات سفارشی‌سازی شده‌ای را ارائه دهید که باعث فروش می‌شود.

کلان داده در چند نوع وجود دارد:

 • برخی از مزایای اصلی استفاده از داده های بزرگ در کسب و کار کوچک خود را بخوانید.

  1. کاهش هزینه ها

  در اینجا برخی از موثرترین راه‌ها برای استفاده از داده‌های بزرگ به عنوان یک کسب‌وکار کوچک آورده شده است:

  • کلان داده همچنین مدیریت تیم را در کسب و کار کوچک شما آسان تر می کند. می‌توانید کارمندانی را شناسایی کنید که بیشترین ارزش را برای شما فراهم می‌کنند، برای مثال، یا کارمندانی که به منابع یا آموزش اضافی نیاز دارند.

   اگرچه تجزیه و تحلیل داده ها یک علم دقیق نیست، اما ابزارهایی را که برای حل طیف وسیعی از مسائل پیچیده نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

   هنگامی که داده های جالبی در دست دارید، به راهی برای تجسم آن نیاز دارید. با گزارش دهی واضح، می توانید به راحتی کسرها را انجام دهید و بینش خود را با سایر اعضای تیم و ذینفعان به اشتراک بگذارید.

   “داده های بزرگ آماده است تا به بازاریابان کمک کند تا به روش هایی که کسب و کارها تازه شروع به درک آنها کرده اند به مشتریان و مشتریان بالقوه دست یابند و آنها را درگیر کنند.” روزنامه نگار تجاری آلن برنارد می گوید، نوشتن برای CIO.com. شرکت‌هایی که از تجزیه و تحلیل استقبال نمی‌کنند، ممکن است به زودی شاهد رأی دادن مشتریان متعصب با کیف پول خود باشند.»

   خدمات مشتری بیش از هر زمان دیگری مهم است و کسب و کارهای کوچک بیشتری از داده های بزرگ برای حفظ مصرف کنندگان استفاده می کنند. چرا؟ تنها افزایش 5 درصدی در حفظ مشتری بیش از 25 درصد افزایش سود ایجاد می کند.

   3. شناسایی (و حل) مشکلات

   چگونه می توانیم از این داده ها برای ارائه بیشترین ارزش استفاده کنیم؟

  • ساختار یافته. داده های ساخت یافته در یک پایگاه داده سنتی مانند صفحه گسترده یا پایگاه داده SQL قرار می گیرند. نمونه‌ای از داده‌های ساخت‌یافته، صفحه‌گسترده یا گزارشی از تمام بازدیدهای صفحه مشتریان شما و تاریخ‌های خریدهای اخیر است.

4. از CRM خود هوشمندانه استفاده کنید.

چگونه می توانیم از این داده ها برای ارائه تجربه شخصی تر استفاده کنیم؟

 • هنگامی که داده های مفیدی در کسب و کار خود دارید، چه کاری می توانید با آن انجام دهید؟ پاسخ کوتاه: اتوماسیون، شخصی سازی و سفارشی سازی.

  در اینجا برخی از حقایق چشمگیر در مورد کلان داده آورده شده است:

  مزایای داده های بزرگ برای مشاغل کوچک

  به طور خودکار مخاطبین را در مرتبط ترین گروه ها و لیست ها در CRM خود سازماندهی کنید.

 • کلان داده‌ها برای کسب‌وکارهای کوچک ممکن است به نظر بی‌نظیر به نظر برسد، اما داده‌های بزرگ به همان اندازه که برای شرکت‌های بزرگ ضروری است، برای کسب‌وکارهای کوچک نیز ضروری است. با استفاده از داده های بزرگ برای کسب و کار کوچک خود، می توانید بینش های معناداری را کشف کنید که شما را یک قدم جلوتر از رقبا قرار می دهد.

  بازاریاب که به داده های بزرگ برای کسب و کار کوچک خود نگاه می کند

  5. مدیریت تیم

  تست های A/B را برای ایمیل ها ایجاد کنید و به طور خودکار بهترین محتوا را ارسال کنید.

 • هر نوع داده‌ای که می‌توانید به آن فکر کنید، جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و استفاده می‌شود تا تجربه مشتری بسیار شخصی‌سازی شده را ارائه دهد.

  با استقرار یک راه حل یکپارچه سازی، می توانید پایگاه داده مخاطبین خود را بین برنامه ها ثابت نگه دارید. می توانید مخاطبین را در زمان واقعی همگام کنید و مدیریت تماس را ساده کنید.

  7. گزارش دهی روشنگرانه ایجاد کنید.

  با کلان داده، در نهایت می‌توانید به همه آن سؤالات آزاردهنده پاسخ دهید: wچرا مشتریان چرخ دستی‌های خود را رها می‌کنند؟ چه زمانی مشتریان احتمال خرید دارند؟
  ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها می توانند بینش های ارزشمندی را در مورد رفتار مشتری در حین حرکت در قیف های شما ارائه دهند.

  کلان داده می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات هوشمندانه تر و سریع تری بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از آن در کسب و کار کوچک خود، ادامه مطلب را بخوانید.

 • بدون ساختار. داده های بدون ساختار در پایگاه های داده غیر سنتی مانند ایمیل، پست های رسانه های اجتماعی، متون و ویدئوها یافت می شوند. به عنوان مثال، تمام توییت‌هایی در توییتر است که نام برند شما را ذکر می‌کنند. داده های بدون ساختار تا حد زیادی فراوان ترین نوع داده های بزرگ هستند.

 • کلان داده خدمات بهتری را به مشتریان ارائه می دهد. با بینش در زمان واقعی در مورد پایگاه مشتری خود، می توانید کشف کنید که مصرف کنندگان چگونه فکر می کنند و چگونه رفتار می کنند. پس از دریافت این اطلاعات، می توانید تغییراتی را در کسب و کار خود ایجاد کنید.

  کلان داده تمام اطلاعاتی است که ما ایجاد می کنیم. ایمیل ها متن ها توییت ها TikToks. همه چيز. این داده‌هایی است که از دستگاه‌های دیجیتال به روترها به سرورها به ابرها و دوباره برمی‌گردند. شما می توانید از این اطلاعات برای اتخاذ تصمیمات تجاری هوشمندانه استفاده کنید.

 • ایمیل های خود را شخصی سازی کنید

 • داده های خوب ممکن است به شما اعتماد به نفس لازم برای راه اندازی یک محصول جدید یا تنوع بخشیدن به تجارت خود را بدهد و این می تواند سودآور باشد.

  برای ارائه بهترین خدمات، جریان های کاری داخلی را بر اساس اقدامات مشتری راه اندازی کنید.

 • همراه با فرهنگ تیمی عالی که الهام بخش تعامل است، پشته فناوری که استفاده می کنید می تواند در مدیریت تیم شما تفاوت ایجاد کند.

  مزیتی که کسب و کارهای کوچک نسبت به افراد بزرگ دارند، توانایی آنها در زیرک بودن، شکست سریع و تکرار ایده ها به راحتی است. این در مورد کلان داده نیز صدق می کند.

  یک CRM فقط می تواند چیزهای زیادی در مورد مشتریان بالقوه و مشتریان شما بگوید. با این حال، با راه حل های تجزیه و تحلیل داده های بزرگ، می توانید تمام داده های داخل CRM خود (و سایر برنامه های موجود در پشته فناوری خود) را تجزیه و تحلیل کنید و الگوهایی را در همه این داده ها پیدا کنید.

  بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل بینش عمیق تری در مورد عملیات کسب و کار شما ارائه می دهند و جایگزین بسیاری از روش های دستی مرتبط با تجزیه و تحلیل داده ها می شوند.

  هر راه حل داده ای فقط به اندازه داده هایی است که استفاده می کند. اطلاعات قدیمی و متناقض هیچ اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار نمی دهد. باید مطمئن شوید که داده های شما همگام و یکپارچه شده است.

  مرتبط ترین محتوا را بر اساس ترجیحات مشتری برای مشتری ارسال کنید.

 • کلان داده می تواند به طرق مختلف برای کسب و کار شما مفید باشد، از افزایش فروش گرفته تا مدیریت بهتر تیم. با این حال، شما باید از همه این داده ها به درستی استفاده کنید تا کسب و کار کوچک خود را به پتانسیل کامل خود ارتقا دهید.

  نیمه ساختار یافته داده های نیمه ساختار یافته در قالب پایگاه داده رابطه ای سنتی قالب بندی نمی شوند. در عوض، تا حدی با طرحواره خاصی سازماندهی شده است که تجزیه و تحلیل آن را نسبت به داده های بدون ساختار آسان تر می کند. نمونه ای از داده های نیمه ساختاریافته کد HTML است.

 • داده های بزرگ برای مزایای کسب و کار کوچک

  چگونه کسب و کارهای کوچک می توانند از داده های بزرگ استفاده کنند

  داده های بزرگ برای مشاغل کوچک، استفاده از داده ها

  روی داده های خود عمل کنید

  نکته حرفه ای: استفاده از داده های بزرگ برای اطلاع از انتخاب قیمت می تواند برای اکثر مشاغل مفید باشد. با این حال، ما فکر می کنیم که این فرصت برای کسب و کارهای کوچکی که محصولات فیزیکی را می فروشند و رقبای زیادی دارند که محصولات مشابه را می فروشند، بهترین است.

  2. تجربه را شخصی کنید.

  مهم است که توجه داشته باشید که داده های بزرگ به خودی خود کار زیادی برای سازمان شما نخواهد داشت. با این حال، فناوری مناسب به طور سیستماتیک مجموعه داده های بزرگ را از منابع مختلف استخراج می کند تا بتوانید الگوها، روندها و همبستگی ها را در این داده ها پیدا کنید.

  قبل از غواصی در سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل، به طور کامل داده هایی را که قبلاً در CRM خود دارید بررسی کنید. در اینجا چند سوال ارزشمند وجود دارد که باید در حین انجام این کار بپرسید.  منبع

  یک کسب و کار کوچک این فرصت را دارد که یک استراتژی مبتنی بر داده را به سرعت یا حتی از همان ابتدا اتخاذ کند. رویکرد داده های کلان را در سازمان خود در نظر بگیرید و از هر درد و رنج رو به رشدی بیاموزید. شما همیشه می توانید کشتی را بعدا درست کنید.

  به یاد داشته باشید: داده های بزرگ تنها یک تکه از پای است. شما باید آن داده ها را تجزیه و تحلیل کنید و از یافته ها برای اتخاذ تصمیمات تجاری آگاهانه استفاده کنید که سوزن را به حرکت درآورد و مشتریان خود را خوشحال کند.

  کلان داده ها باعث درآمدزایی می شوند زیرا بینش عمیقی در مورد رفتار مشتری ارائه می دهند. سپس، از این بینش ها برای ارائه ارزش بر اساس نیازهای آنها استفاده می کنید.

  اکنون دانلود کنید: الگوی استراتژی رشد رایگان

  به نقل قول برنامه نویس معروف کامپیوتر، دنیل کیز موران: “شما می توانید بدون اطلاعات داده داشته باشید، اما بدون داده نمی توانید اطلاعات داشته باشید.”

  درباره افرادی که به آنها خدمت می کنیم چه می دانیم؟

 • بنابراین، چگونه کسب و کار کوچک شما می تواند از داده های بزرگ برای بهترین نتایج استفاده کند؟ در اینجا چند نمونه آورده شده است.

  1. تصمیمات قیمت گذاری خود را بهبود بخشید.

  داده های بزرگ برای مشاغل کوچک به عنوان مثال، splunk

  6. داده های خود را یکپارچه کنید.

  لیست های ایمیل خود را بخش بندی کنید.

 • علاوه بر ردیابی مشتریان، می توانید مشکلات مرتبط با تامین کنندگان، سرمایه گذاران و سایر مشتریان را حل کنید. با گزارش‌های بی‌درنگ، یک نمای کلی 360 درجه از کسب‌وکار خود دریافت می‌کنید و می‌توانید تصمیمات هوشمندانه‌تری در آینده بگیرید.

  4. افزایش درآمد

  احتمالاً قبلاً از a استفاده می کنید CRM برای مدیریت اطلاعات مشتری خود، اما لزوماً بهترین نتایج را از داده های داخل آن دریافت نمی کنید.

  صرف نظر از فرآیندهای کلان داده و ابزارهایی که انتخاب می کنید، مهم است که پایگاه داده تماس خود را به روز نگه دارید. در غیر این صورت، در نتایجی که می‌توانید از داده‌های مشتری خود به دست آورید، محدود خواهید بود.

  به طور متوسط، شرکت هایی که داده های بزرگ را در کسب و کار خود ترکیب می کنند، افزایش سود ایجاد می کنند 8%. همین کار را انجام دهید و این می تواند بهترین سرمایه گذاری باشد که امسال در کسب و کار کوچک خود انجام می دهید.

  Entrepreneur می‌گوید: «بیشتر مردم فکر می‌کردند که داده‌های بزرگ فقط برای کسب‌وکارهای بزرگ است. اما با گذشت زمان، واضح است که این فناوری برای همه است.

  با این حال، اگر استراتژی داده‌ای در دسترس‌تر می‌خواهید، با برنامه‌هایی که قبلاً دارید شروع کنید، به پلتفرم خود نگاه کنید و آنچه را که در مورد مخاطبین خود می‌دانید غنی کنید.

  کلان داده ها می توانند با شناسایی فرآیندهای گران قیمت و گردش کار اضافی، تأثیر قابل توجهی بر کاهش هزینه ها در سازمان شما داشته باشند.

  کلان داده بی نقص نیست، اما یکی از قدرتمندترین سلاح ها در زرادخانه هر بازاریاب است. از داده های بزرگ در کسب و کار کوچک خود استفاده کنید و می توانید مشتریان بیشتری را از طریق قیف های فروش و بازاریابی خود جابه جا کنید. به همین سادگی.

  با جدیدترین داده‌ها، می‌توانید حوزه‌هایی از کسب‌وکار خود را برای افزایش یا کاهش مقیاس پیدا کنید. این می تواند مزایای مالی طولانی مدت داشته باشد.

  2. بهبود خدمات مشتری

  چه اتوماسیون و فرآیندهای جدیدی را می توانیم با این داده ها تقویت کنیم؟

 • 5. راه حل های تحلیلی دیگر را کاوش کنید.