چگونه می توان از داده های بزرگ برای نتایج بزرگ استفاده کرد


کلان داده‌ها برای کسب‌وکارهای کوچک ممکن است به نظر بی‌نظیر به نظر برسد، اما داده‌های بزرگ به همان اندازه که برای شرکت‌های بزرگ ضروری است، برای کسب‌وکارهای کوچک نیز ضروری است. با استفاده از داده های بزرگ برای کسب و کار کوچک خود، می توانید بینش های معناداری را کشف کنید که شما را یک قدم جلوتر از رقبا قرار می دهد.

بازاریاب که به داده های بزرگ برای کسب و کار کوچک خود نگاه می کند

کلان داده ها باعث درآمدزایی می شوند زیرا بینش عمیقی در مورد رفتار مشتری ارائه می دهند. سپس، از این بینش ها برای ارائه ارزش بر اساس نیازهای آنها استفاده می کنید.

اکنون دانلود کنید: الگوی استراتژی رشد رایگان

کلان داده می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات هوشمندانه تر و سریع تری بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی استفاده از آن در کسب و کار کوچک خود، ادامه مطلب را بخوانید.

کلان داده در چند نوع وجود دارد:

 • ساختار یافته. داده های ساخت یافته در یک پایگاه داده سنتی مانند صفحه گسترده یا پایگاه داده SQL قرار می گیرند. نمونه‌ای از داده‌های ساخت‌یافته، صفحه‌گسترده یا گزارشی از تمام بازدیدهای صفحه مشتریان شما و تاریخ‌های خریدهای اخیر است.

 • بدون ساختار. داده های بدون ساختار در پایگاه های داده غیر سنتی مانند ایمیل، پست های رسانه های اجتماعی، متون و ویدئوها یافت می شوند. به عنوان مثال، تمام توییت‌هایی در توییتر است که نام برند شما را ذکر می‌کنند. داده های بدون ساختار تا حد زیادی فراوان ترین نوع داده های بزرگ هستند.

 • نیمه ساختار یافته داده های نیمه ساختار یافته در قالب پایگاه داده رابطه ای سنتی قالب بندی نمی شوند. در عوض، تا حدی با طرحواره خاصی سازماندهی شده است که تجزیه و تحلیل آن را نسبت به داده های بدون ساختار آسان تر می کند. نمونه ای از داده های نیمه ساختاریافته کد HTML است.

به نقل قول برنامه نویس معروف کامپیوتر، دنیل کیز موران: “شما می توانید بدون اطلاعات داده داشته باشید، اما بدون داده نمی توانید اطلاعات داشته باشید.”

کلان داده بی نقص نیست، اما یکی از قدرتمندترین سلاح ها در زرادخانه هر بازاریاب است. از داده های بزرگ در کسب و کار کوچک خود استفاده کنید و می توانید مشتریان بیشتری را از طریق قیف های فروش و بازاریابی خود جابه جا کنید. به همین سادگی.

در اینجا برخی از حقایق چشمگیر در مورد کلان داده آورده شده است:

مزایای داده های بزرگ برای مشاغل کوچک

مهم است که توجه داشته باشید که داده های بزرگ به خودی خود کار زیادی برای سازمان شما نخواهد داشت. با این حال، فناوری مناسب به طور سیستماتیک مجموعه داده های بزرگ را از منابع مختلف استخراج می کند تا بتوانید الگوها، روندها و همبستگی ها را در این داده ها پیدا کنید.

بهترین ابزارهای تجزیه و تحلیل بینش عمیق تری در مورد عملیات کسب و کار شما ارائه می دهند و جایگزین بسیاری از روش های دستی مرتبط با تجزیه و تحلیل داده ها می شوند.

برخی از مزایای اصلی استفاده از داده های بزرگ در کسب و کار کوچک خود را بخوانید.

1. کاهش هزینه ها

کلان داده ها می توانند با شناسایی فرآیندهای گران قیمت و گردش کار اضافی، تأثیر قابل توجهی بر کاهش هزینه ها در سازمان شما داشته باشند.

با جدیدترین داده‌ها، می‌توانید حوزه‌هایی از کسب‌وکار خود را برای افزایش یا کاهش مقیاس پیدا کنید. این می تواند مزایای مالی طولانی مدت داشته باشد.

2. بهبود خدمات مشتری

کلان داده خدمات بهتری را به مشتریان ارائه می دهد. با بینش در زمان واقعی در مورد پایگاه مشتری خود، می توانید کشف کنید که مصرف کنندگان چگونه فکر می کنند و چگونه رفتار می کنند. پس از دریافت این اطلاعات، می توانید تغییراتی را در کسب و کار خود ایجاد کنید.

خدمات مشتری شخصی برگرفته از تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ به شما کمک می‌کند با مشتریان در سطح عمیق‌تری تعامل داشته باشید و خدمات سفارشی‌سازی شده‌ای را ارائه دهید که باعث فروش می‌شود.

“داده های بزرگ آماده است تا به بازاریابان کمک کند تا به روش هایی که کسب و کارها تازه شروع به درک آنها کرده اند به مشتریان و مشتریان بالقوه دست یابند و آنها را درگیر کنند.” روزنامه نگار تجاری آلن برنارد می گوید، نوشتن برای CIO.com. شرکت‌هایی که از تجزیه و تحلیل استقبال نمی‌کنند، ممکن است به زودی شاهد رأی دادن مشتریان متعصب با کیف پول خود باشند.»

خدمات مشتری بیش از هر زمان دیگری مهم است و کسب و کارهای کوچک بیشتری از داده های بزرگ برای حفظ مصرف کنندگان استفاده می کنند. چرا؟ تنها افزایش 5 درصدی در حفظ مشتری بیش از 25 درصد افزایش سود ایجاد می کند.

3. شناسایی (و حل) مشکلات

با کلان داده، در نهایت می‌توانید به همه آن سؤالات آزاردهنده پاسخ دهید: w\چرا مشتریان چرخ دستی‌های خود را رها می‌کنند؟ چه زمانی مشتریان احتمال خرید دارند؟
ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها می توانند بینش های ارزشمندی را در مورد رفتار مشتری در حین حرکت در قیف های شما ارائه دهند.

اگرچه تجزیه و تحلیل داده ها یک علم دقیق نیست، اما ابزارهایی را که برای حل طیف وسیعی از مسائل پیچیده نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

علاوه بر ردیابی مشتریان، می توانید مشکلات مرتبط با تامین کنندگان، سرمایه گذاران و سایر مشتریان را حل کنید. با گزارش‌های بی‌درنگ، یک نمای کلی 360 درجه از کسب‌وکار خود دریافت می‌کنید و می‌توانید تصمیمات هوشمندانه‌تری در آینده بگیرید.

4. افزایش درآمد

کلان داده درآمد را به طرق مختلف افزایش می دهد. تجزیه و تحلیل اطلاعات عمیقی را در چرخه عمر مشتری به شما ارائه می دهد و می توانید راه های جدیدی را برای تشویق فروش شناسایی کنید.

داده های خوب ممکن است به شما اعتماد به نفس لازم برای راه اندازی یک محصول جدید یا تنوع بخشیدن به تجارت خود را بدهد و این می تواند سودآور باشد.

به طور متوسط، شرکت هایی که داده های بزرگ را در کسب و کار خود ترکیب می کنند، افزایش سود ایجاد می کنند 8%. همین کار را انجام دهید و این می تواند بهترین سرمایه گذاری باشد که امسال در کسب و کار کوچک خود انجام می دهید.

Entrepreneur می‌گوید: «بیشتر مردم فکر می‌کردند که داده‌های بزرگ فقط برای کسب‌وکارهای بزرگ است. اما با گذشت زمان، واضح است که این فناوری برای همه است.

5. مدیریت تیم

کلان داده همچنین مدیریت تیم را در کسب و کار کوچک شما آسان تر می کند. می‌توانید کارمندانی را شناسایی کنید که بیشترین ارزش را برای شما فراهم می‌کنند، برای مثال، یا کارمندانی که به منابع یا آموزش اضافی نیاز دارند.

این به این دلیل است که سیستم های تحلیلی بینش هایی را ایجاد می کنند که به شما کمک می کند بهره وری را افزایش دهید و کارکنان را راضی نگه دارید.

ارزشی که کلان داده برای مدیریت کارکنان به ارمغان می آورد در شناسایی و تجزیه و تحلیل رابطه بین مشارکت و حفظ است. وب سایت تعامل کارکنان Hppy می گوید. چگونه و چرا مردم با کاری که انجام می‌دهند درگیر می‌شوند، چگونه به معیارهای کسب‌وکار تبدیل می‌شود، و چه چیزی می‌توانید برای حفظ آنها بهبود دهید.»

همراه با فرهنگ تیمی عالی که الهام بخش تعامل است، پشته فناوری که استفاده می کنید می تواند در مدیریت تیم شما تفاوت ایجاد کند.

با یک پلتفرم ادغام به عنوان سرویس (iPaaS)، می‌توانید برنامه‌های مبتنی بر ابر خود را برای داده‌های غنی‌شده و وسیع‌ترین طیف بینش متصل کنید.

داده های بزرگ برای مزایای کسب و کار کوچک

چگونه کسب و کارهای کوچک می توانند از داده های بزرگ استفاده کنند

به یاد داشته باشید: داده های بزرگ تنها یک تکه از پای است. شما باید آن داده ها را تجزیه و تحلیل کنید و از یافته ها برای اتخاذ تصمیمات تجاری آگاهانه استفاده کنید که سوزن را به حرکت درآورد و مشتریان خود را خوشحال کند.

بنابراین، چگونه کسب و کار کوچک شما می تواند از داده های بزرگ برای بهترین نتایج استفاده کند؟ در اینجا چند نمونه آورده شده است.

1. تصمیمات قیمت گذاری خود را بهبود بخشید.

شما می توانید از داده های بزرگ برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد قیمت محصولات و خدمات خود استفاده کنید. اگر قیمت محصول شما خیلی بالا باشد، مشتریان به دنبال معامله بهتری در جای دیگری خواهند بود و شما فروش کمتری خواهید داشت.

با استفاده از داده های بزرگ، می توانید قیمت تعداد زیادی از اقلام و قیمت آنها را از رقبا جمع آوری کنید. پس از آن، می توانید آن داده ها را تجزیه و تحلیل کنید تا به قیمت ایده آلی برسید که هم رقابتی و هم سودآور است.

نکته حرفه ای: استفاده از داده های بزرگ برای اطلاع از انتخاب قیمت می تواند برای اکثر مشاغل مفید باشد. با این حال، ما فکر می کنیم که این فرصت برای کسب و کارهای کوچکی که محصولات فیزیکی را می فروشند و رقبای زیادی دارند که محصولات مشابه را می فروشند، بهترین است.

2. تجربه را شخصی کنید.

در حالی که پلتفرم‌های استریم شرکت‌های بزرگی هستند، استفاده آنها از کلان داده به عنوان یک مطالعه موردی مفید عمل می‌کند. این شرکت‌ها داده‌هایی را درباره زمان تماشای مشتریانشان، مدت زمانی که تماشا می‌کنند، نوع محتوایی را که مشاهده می‌کنند و اینکه آیا آن‌ها متوقف شده یا نه جمع‌آوری می‌کنند.

هر نوع داده‌ای که می‌توانید به آن فکر کنید، جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و استفاده می‌شود تا تجربه مشتری بسیار شخصی‌سازی شده را ارائه دهد.

چیزی که ما دوست داریم: شرکت‌های پخش جریانی بر تجربه شخصی مشتری تسلط دارند. مشتریان برای تعاملات بدون اصطکاک و مثبت با مشاغل ارزش زیادی قائل هستند. داده های بزرگ می تواند به کسب و کار کوچک شما کمک کند تا ارتباطات با مشتریان را شخصی کند و آنها را خوشحال کند.

3. چابک بمانید.

مزیتی که کسب و کارهای کوچک نسبت به افراد بزرگ دارند، توانایی آنها در زیرک بودن، شکست سریع و تکرار ایده ها به راحتی است. این در مورد کلان داده نیز صدق می کند.

یک کسب و کار کوچک این فرصت را دارد که یک استراتژی مبتنی بر داده را به سرعت یا حتی از همان ابتدا اتخاذ کند. رویکرد داده های کلان را در سازمان خود در نظر بگیرید و از هر درد و رنج رو به رشدی بیاموزید. شما همیشه می توانید کشتی را بعدا درست کنید.

4. از CRM خود هوشمندانه استفاده کنید.

احتمالاً قبلاً از a استفاده می کنید CRM برای مدیریت اطلاعات مشتری خود، اما لزوماً بهترین نتایج را از داده های داخل آن دریافت نمی کنید.

قبل از غواصی در سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل، به طور کامل داده هایی را که قبلاً در CRM خود دارید بررسی کنید. در اینجا چند سوال ارزشمند وجود دارد که باید در حین انجام این کار بپرسید.

 • درباره افرادی که به آنها خدمت می کنیم چه می دانیم؟

 • چگونه می توانیم از این داده ها برای ارائه بیشترین ارزش استفاده کنیم؟

 • چگونه می توانیم از این داده ها برای ارائه تجربه شخصی تر استفاده کنیم؟

 • چه اتوماسیون و فرآیندهای جدیدی را می توانیم با این داده ها تقویت کنیم؟

5. راه حل های تحلیلی دیگر را کاوش کنید.

یک CRM فقط می تواند چیزهای زیادی در مورد مشتریان بالقوه و مشتریان شما بگوید. با این حال، با راه حل های تجزیه و تحلیل داده های بزرگ، می توانید تمام داده های داخل CRM خود (و سایر برنامه های موجود در پشته فناوری خود) را تجزیه و تحلیل کنید و الگوهایی را در همه این داده ها پیدا کنید.

G2 Crowd برخی از آنها را فهرست کوتاه می کند بهترین راه حل های کلان داده در بازار، از جمله آzure Databricks و اسپلانک.

با این حال، اگر استراتژی داده‌ای در دسترس‌تر می‌خواهید، با برنامه‌هایی که قبلاً دارید شروع کنید، به پلتفرم خود نگاه کنید و آنچه را که در مورد مخاطبین خود می‌دانید غنی کنید.

یاد آوردن: نرم افزار کلان داده باید کاربرپسند و به اندازه کافی انعطاف پذیر برای همه اعضای تیم شما که داده ها را مدیریت می کنند باشد. همچنین باید متناسب با بودجه و نیازهای شما باشد. به‌عنوان یک کسب‌وکار کوچک، احتمالاً از برنامه داده‌ای که برای بزرگ‌ترین شرکت‌های چندملیتی جهان طراحی شده است، سود نخواهید برد.

داده های بزرگ برای مشاغل کوچک به عنوان مثال، splunk

6. داده های خود را یکپارچه کنید.

هر راه حل داده ای فقط به اندازه داده هایی است که استفاده می کند. اطلاعات قدیمی و متناقض هیچ اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار نمی دهد. باید مطمئن شوید که داده های شما همگام و یکپارچه شده است.

با استقرار یک راه حل یکپارچه سازی، می توانید پایگاه داده مخاطبین خود را بین برنامه ها ثابت نگه دارید. می توانید مخاطبین را در زمان واقعی همگام کنید و مدیریت تماس را ساده کنید.

7. گزارش دهی روشنگرانه ایجاد کنید.

هنگامی که داده های جالبی در دست دارید، به راهی برای تجسم آن نیاز دارید. با گزارش دهی واضح، می توانید به راحتی کسرها را انجام دهید و بینش خود را با سایر اعضای تیم و ذینفعان به اشتراک بگذارید.

داده های بزرگ برای مشاغل کوچک، استفاده از داده ها

روی داده های خود عمل کنید

هنگامی که داده های مفیدی در کسب و کار خود دارید، چه کاری می توانید با آن انجام دهید؟ پاسخ کوتاه: اتوماسیون، شخصی سازی و سفارشی سازی.

در اینجا برخی از موثرترین راه‌ها برای استفاده از داده‌های بزرگ به عنوان یک کسب‌وکار کوچک آورده شده است:

 • ایمیل های خود را شخصی سازی کنید

 • لیست های ایمیل خود را بخش بندی کنید.

 • از تحقیقات سئو برای تأثیرگذاری بر استراتژی محتوای خود استفاده کنید.

 • مرتبط ترین محتوا را بر اساس ترجیحات مشتری برای مشتری ارسال کنید.

 • برای ارائه بهترین خدمات، جریان های کاری داخلی را بر اساس اقدامات مشتری راه اندازی کنید.

 • تست های A/B را برای ایمیل ها ایجاد کنید و به طور خودکار بهترین محتوا را ارسال کنید.

 • به طور خودکار مخاطبین را در مرتبط ترین گروه ها و لیست ها در CRM خود سازماندهی کنید.

کلان داده می تواند به طرق مختلف برای کسب و کار شما مفید باشد، از افزایش فروش گرفته تا مدیریت بهتر تیم. با این حال، شما باید از همه این داده ها به درستی استفاده کنید تا کسب و کار کوچک خود را به پتانسیل کامل خود ارتقا دهید.

صرف نظر از فرآیندهای کلان داده و ابزارهایی که انتخاب می کنید، مهم است که پایگاه داده تماس خود را به روز نگه دارید. در غیر این صورت، در نتایجی که می‌توانید از داده‌های مشتری خود به دست آورید، محدود خواهید بود.

یادداشت سردبیر: این پست در ابتدا در اکتبر 2021 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.دعوت به اقدام جدیدمنبع