چگونه یک استراتژی بازاریابی مستقیم قوی بسازیم [+ Examples]

یکی از گزینه های محبوب بازاریابی ایمیلی است. این می تواند راهی موثر برای دسترسی سریع و نسبتا ارزان به تعداد زیادی از مردم باشد.

گزینه دیگر پست مستقیم است. این می تواند یک راه شخصی تر برای دستیابی به مخاطبان هدف شما باشد و اگر به درستی انجام شود می تواند بسیار موثر باشد.

این آگهی، ایمیل، بروشور یا موارد دیگری است که در کمپین خود استفاده خواهید کرد. اگر بودجه ای برای استخدام یک طراح وجود ندارد، از ابزارهایی مانند Canva برای ایجاد یک طراحی با کیفیت بالا و برند استفاده کنید.

5. آزمایش، اندازه گیری و اصلاح کنید.

ببینید آنها چه نوع کمپین های بازاریابی مستقیم را اجرا می کنند و چه چیزی برای آنها خوب عمل می کند.

اکنون دانلود کنید: الگوهای برنامه ریزی بازاریابی محتوای رایگان

در این مقاله، مزایای استراتژی بازاریابی مستقیم، نحوه عملکرد و مزایای استفاده از آن را خواهید آموخت.

مزایای بازاریابی مستقیم

با محدود کردن تمرکز خود، می توانید ارتباط قوی تری با مخاطبان خود ایجاد کنید و نتایج بهتری را از تلاش های بازاریابی خود مشاهده کنید.

در نهایت، بهترین راه برای انتخاب کانال‌های بازاریابی مستقیم این است که گزینه‌های مختلف را آزمایش کنید و ببینید چه چیزی برای کسب و کار شما بهتر است.

در اینجا چند نمونه از بازاریابی مستقیم در عمل آورده شده است:

 • یک کارت پستال از طریق پست از یک شرکت که تخفیفی برای محصولات خود ارائه می دهد.
 • ایمیلی از یک خرده فروش آنلاین با پیشنهاد ویژه برای مشترکین.
 • پیامکی از یک شرکت تلفن همراه در مورد یک طرح جدید.

هنگامی که می دانید بازار هدف شما چه کسی است، زمان آن رسیده است که در مورد رقابت خود تحقیق کنید. این به شما نقطه شروع خوبی برای کمپین خود می دهد.

از آنجا، شما می توانید طوفان فکری کنید که چگونه می توانید آن را بهتر کنید.

3. کانال های بازاریابی مستقیم خود را انتخاب کنید.

از آنجا، می توانید به سمت ایجاد دارایی های خود بروید.

با این حال، متمایز شدن در صندوق ورودی شخصی ممکن است دشوار باشد و همیشه این خطر وجود دارد که پیام شما نادیده گرفته شود یا حذف شود.

هر چه که باشد، مطمئن شوید که با ارزش و مرتبط با بازار هدف شما است.

با این سوال شروع کنید که مشتری ایده آل شما کیست؟ جمعیت آنها چگونه است؟ چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی را دوست ندارند؟ چه چیزی آنها را تحریک می کند؟

چندین مزیت کلیدی برای اجرای استراتژی بازاریابی مستقیم وجود دارد:

 • پیام شخصی سازی شده: با بازاریابی مستقیم، می‌توانید پیام‌های بسیار شخصی‌سازی‌شده را به بازار هدف خود ارسال کنید و احتمال اقدام آنها را افزایش دهید.
 • افزایش ROI: از آنجایی که بازاریابی مستقیم بسیار هدفمند و خاص است، اغلب دارای بازگشت سرمایه بالاتری نسبت به بازاریابی غیرمستقیم است.
 • قابل اندازه گیری: این رویکرد همچنین قابل اندازه‌گیری است، که به شما امکان می‌دهد بینش‌های ارزشمندی در مورد اینکه چه کاری مؤثر بوده، چه کاری انجام نشده است، و چه کاری در آینده انجام دهید، به دست آورید.

چگونه یک استراتژی بازاریابی مستقیم ایجاد کنیم

همانطور که می بینید، بازاریابی مستقیم می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. نکته مهم این است که رسانه مناسب را برای بازار هدف خود انتخاب کنید و چیزی را به آنها پیشنهاد دهید که ارزش آن را پیدا کنند.

با کمی برنامه ریزی و خلاقیت، می توانید یک کمپین بازاریابی مستقیم ایجاد کنید که نتایج حاصل شود.

برای اینکه بهترین انتخاب را داشته باشید، باید مخاطبان هدف، بودجه و اهداف خود را در نظر بگیرید.

هنگامی که درک خوبی از بازار هدف خود داشتید، می توانید شروع به ایجاد یک استراتژی بازاریابی کنید که مستقیماً به آنها برسد.

2. در مورد رقابت خود تحقیق کنید.

هیچ راه حلی برای همه وجود ندارد، بنابراین از امتحان کردن چیزی جدید نترسید.

4. پیشنهاد خود را توسعه دهید و دارایی های خود را ایجاد کنید.

امروزه، بازاریابان مستقیم اکنون به انبوهی از داده ها دسترسی دارند که می توان از آنها برای سنجش موفقیت کمپین هایشان استفاده کرد.

آنها چه کار می کنند که خوب کار می کند؟ چه چیزی را می توان بهبود بخشید؟ درک نقاط قوت و ضعف آنها به شما کمک می کند تا استراتژی قوی تری برای خود ایجاد کنید.

برخی از کانال های رایج بازاریابی مستقیم عبارتند از:

 • پست الکترونیک
 • رسانه های اجتماعی
 • پیام های متنی
 • وب سایت ها / صفحات فرود
 • تبلیغات چاپی (روزنامه ها، مجلات)

دعوت به اقدام جدیدمنبع اگر به دنبال راهی مقرون به صرفه برای رسیدن به بازار هدف خود هستید، بازاریابی مستقیم یک گزینه عالی است.

این به شما کمک می کند تا تعیین کنید از چه نوع رسانه ای برای کمپین خود استفاده کنید و همچنین نوع پیامی که طنین انداز می شود.

اکنون که مزایای بازاریابی مستقیم را می دانید، زمان آن رسیده است که یاد بگیرید چگونه یک استراتژی بازاریابی مستقیم ایجاد کنید. در اینجا مراحلی وجود دارد که باید انجام دهید:

1. بازار هدف خود را مشخص کنید.

هنگام ایجاد یک استراتژی بازاریابی مستقیم، یکی از مهم ترین مراحل انتخاب کانال های مناسب است.

به خاطر داشته باشید که بازار هدف شما نباید همه باشد. در واقع، هر چه شما خاص تر باشید، استراتژی شما بهتر خواهد بود زیرا با نوع خاصی از مصرف کننده طنین انداز می شود.