چگونه یک بودجه باورنکردنی برای سال 2023 بنویسیم؟

در این مرحله، شما باید یک طرح کلی بودجه بازاریابی داشته باشید. بودجه بازاریابی شما احتمالاً به توضیح و استدلال متقاعدکننده نیاز دارد.

هنگامی که پول اختصاص داده اید، می توانید شروع به تقسیم هزینه ها کنید. به این فکر کنید که به طور طبیعی چه هزینه هایی در زندگی روزمره شما رخ می دهد و به چه منابعی برای تحقق بازاریابی خود نیاز دارید.

بین تورم و تغییرات اقتصادی، بودجه شما تقریباً به یک بررسی سالانه نیاز دارد.

قبل از نوشتن بودجه بازاریابی استارتاپی، نکات زیر را در نظر بگیرید.

1. بررسی کنید که سرمایه گذاری ها ارزشمند هستند.

این پست نحوه تعیین بودجه بازاریابی شما و آنچه باید شامل شود را پوشش می دهد.

اگر بودجه خود را از صفر شروع می کنید، از یک الگوی بودجه بازاریابی برای تشریح فعالیت ها و هزینه های بازاریابی فاز اول خود استفاده کنید.

اگر این مورد برای عملیات استارتاپ شما صادق نیست، ابتدا روی آنچه بیشترین درآمد را به همراه دارد تمرکز کنید. درآمد تعیین می کند که بودجه بازاریابی شما چقدر باید باشد و بودجه باید کجا تخصیص یابد.

شاید، اما بودجه بازاریابی شما احتمالا نیاز به تایید اجرایی دارد. بعلاوه، شما می خواهید از تصمیمات بودجه ای خود با آمار و یک برنامه محکم پشتیبانی کنید.

برای شناسایی درآمد ناخالص خود، تعداد کل فروش/افزایش خود را محاسبه کنید.

فهرست مطالب

هزینه های بازاریابی برای یک استارتاپ

یک بودجه بازاریابی مشخص می تواند به شما در رشد کسب و کار استارتاپی شما کمک کند. با پیگیری هزینه ها و تخصیص بودجه به نیازهای ضروری، می توانید به اهداف کمپین خود برسید.

منبع تصویر

1. درآمد خود را محاسبه کنید و بودجه خود را تعیین کنید.

به یاد داشته باشید که سئو یک بازی طولانی است و احتمالاً برنده های فوری را نخواهید دید. با این حال، شما باید مقالات خود را از ابتدا بهینه سازی کنید تا پایه و اساس سئوی مناسب ایجاد کنید.

3. سفر مشتری خود را درک کنید.

یادداشت سردبیر: این پست در اصل در مارس 2020 منتشر شده است و برای جامعیت به روز شده است.