چگونه یک جعبه متن در Google Docs اضافه کنیم [FAQ]

پس از ایجاد کادر متنی، متوجه خواهید شد که نوار ابزار Drawing دارای گزینه های بیشتری است. اگر می خواهید رنگ پس زمینه جعبه متن خود را تغییر دهید، روی نماد سطل رنگ کلیک کنید و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای تغییر رنگ حاشیه، روی نماد مداد کلیک کرده و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نحوه اجرای کمپین بازاریابی با GSuiteمنبع

درج یک کادر متنی در Google Doc ساده است. در اینجا چگونگی آن است.

چگونه یک جعبه متن در Google Docs اضافه کنیم

روی هر نقطه از صفحه شطرنجی کلیک کنید و مکان نما را بکشید تا یک کادر متن ایجاد شود. وقتی مکان نما را رها می کنید، یک کادر متنی ظاهر می شود. اگر جعبه متن شما خیلی کوچک یا خیلی بزرگ است، گوشه های کادر را بکشید تا اندازه آن تغییر کند. سپس متن خود را در کادر تایپ کنید.

متوجه خواهید شد که صفحه ابزار Drawing نوار ابزار خاص خود را دارد. برای افزودن یک جعبه متن در صفحه ابزار Drawing، نماد “جعبه متن” را پیدا کنید. این نماد شبیه یک کادر کوچک با T بزرگ است. این گزینه را انتخاب کنید.

نحوه اضافه کردن یک جعبه متن در Google Docs: ذخیره و بستن

6. جعبه متن شما اکنون در Google Doc شما درج شده است. اگر می‌خواهید آن را جابه‌جا کنید، به سادگی آن را به مکان جدیدی در سند خود منتقل کنید.

یادداشت سردبیر: این پست در اصل در آگوست 2018 منتشر شده است و برای جامعیت به روز شده است.

نحوه اضافه کردن یک کادر متنی در Google Docs: منوی درج

2. در ابزار Drawing، روی نماد “جعبه متن” کلیک کنید. این نماد روی نوار ابزار با یک T در کادر است.

اگر سند خود را با همکاران خود به اشتراک می گذارید، درج یک جعبه متن به حرفه ای تر جلوه دادن سند شما کمک می کند و در عین حال توجه خواننده خود را به اطلاعات مهم جلب می کند. اگر یادگیرنده بصری هستید، افزودن یک جعبه متن به سندتان به شما کمک می‌کند تا افکارتان را تجسم و سازماندهی کنید.

اکنون دانلود کنید: چگونه از گوگل برای بازاریابی استفاده کنیم [Free Guide]

Google Docs بسیاری از ویژگی های مفید را برای بازاریابان ارائه می دهد. یکی از این ویژگی های ارزشمند، افزودن یک جعبه متن به Google Doc است.

جعبه متن روشی موثر برای جلب توجه به اطلاعات مهم در یک صفحه یا سازماندهی افکارتان به صورت بصری است. افزودن یک جعبه متن به Google Doc همچنین می‌تواند سند شما را رسمی‌تر و حرفه‌ای‌تر به‌نظر برساند – که به‌ویژه اگر سند را با همکاران خود به اشتراک می‌گذارید بسیار مهم است. از کادرهای متنی برای ایجاد اسناد بهتر و کاربرپسندتر استفاده کنید که به راحتی در تیم شما به اشتراک گذاشته شود.

در بالای نوار ابزار Google Docs، “درج” را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. یک منوی کشویی با چندین گزینه ظاهر می شود. برای افزودن یک جعبه متن، “طراحی” را انتخاب کنید و “جدید” را انتخاب کنید. این عمل یک صفحه شطرنجی را باز می کند. این صفحه ای است که از آن برای ترسیم کادر متن استفاده می کنید.

نحوه اضافه کردن یک کادر متنی در Google Docs: متن را تایپ کنید

4. در نوار ابزار، یک سطل رنگ را می بینید. در صورت تمایل روی سطل رنگ کلیک کنید تا رنگ جعبه متن یا حاشیه جعبه متن خود را تغییر دهید.

برای درج یک جعبه متن در Google Docs، از ابزار Drawing Tool استفاده کنید. روی “درج” کلیک کنید. سپس روی “Drawing” و “New” کلیک کنید. در ابزار Drawing، روی نماد “جعبه متن” کلیک کنید.

1. به “Insert” بروید و سپس روی “Drawing” کلیک کنید. “جدید” را انتخاب کنید.

نحوه اضافه کردن یک جعبه متن در Google Docs: نتیجه نهایی

افزودن یک جعبه متن به Google Docs حرفه ای تر به نظر می رسد

نحوه اضافه کردن یک جعبه متن در Google Docs: نماد جعبه متن در داخل ابزار

3. شکل جعبه متن مورد نظر خود را بکشید. سپس متن خود را در کادر تایپ کنید.

وویلا! اکنون یک جعبه متن جدید در Google Doc خود دارید. اگر کادر متنی شما در محل درستی قرار ندارد، روی جعبه متن کلیک کرده و آن را به نقطه مناسب در سند خود بکشید. یا، اگر جعبه متن شما اندازه مناسبی ندارد، گوشه های جعبه را بکشید تا اندازه جعبه متن تغییر کند.

هنگامی که متن خود را تایپ کردید، رنگ پر را انتخاب کردید و یک حاشیه جدید انتخاب کردید، روی “ذخیره و بستن” کلیک کنید. این عمل کادر متنی را به سند شما اضافه می کند.

نحوه افزودن یک جعبه متن در Google Docs: تغییر رنگ

5. وقتی از جعبه متن خود راضی بودید، روی «ذخیره و بستن» کلیک کنید.