چگونه یک خلاصه اجرایی قدرتمند بنویسیم [+4 Top Examples]

احساس ضرر می کنید؟ یک قالب رایگان را در زیر دانلود کنید که شما را از طریق فرآیند ایجاد خلاصه اجرایی راهنمایی می کند.

قالب خلاصه اجرایی

خلاصه اجرایی مثال: متصلخلاصه اجرایی Connected فوراً توجه شما را با عنوان خود جلب می کند که کارهای شرکت را به صورت مختصر و واضح توصیف می کند. حتی اگر بقیه خلاصه را نخوانید، متوجه خواهید شد که Connected تنها از سرفصل چه می کند. سپس شرکت به طور کامل به تاریخ، مأموریت و ارزش های خود می پردازد.

خودت آن را امتحان کن

یک طرح کسب و کار شامل یک مرور کلی از شرکت، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شرکت شما، اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات شما، اهداف فروش، بودجه هزینه ها، برنامه بازاریابی شما، و فهرستی شامل هر یک از اعضای تیم مدیریت شما می باشد. با این حال، یک مدیر عامل یا سرمایه گذار ممکن است علاقه یا زمان لازم برای خواندن طرح کسب و کار کامل شما را نداشته باشد، بدون اینکه ابتدا خلاصه ای از شرکت یا اهداف شما را از طریق یک خلاصه اجرایی دریافت کند.

1. داستان خود را بگویید.

در این الگوی خلاصه اجرایی رایگان، می‌توانید چندین بخش از اطلاعات، از جمله:

  • مقدمه: توضیح دهید که خلاصه اجرایی شما شامل چه چیزهایی است.
  • شرکت و فرصت: توضیح دهید که چه کسی هستید و بزرگترین فرصت های خود برای رشد.
  • تحلیل صنعت و بازار: وضعیت صنعت و بازار هدف خود را توضیح دهید.
  • مدیریت و عملیات: رهبران کلیدی شما و نقش آنها را توضیح دهید.
  • پیاده سازی و بازاریابی: توضیح دهید که چگونه قصد دارید محصول خود را در بازار عرضه کنید.
  • برنامه مالی: در مورد امور مالی شرکت خود توضیح دهید. بسته به اینکه برای سرمایه گذاران می نویسید یا مخاطبان عام، کلمات را تغییر دهید.
  • نتیجه: آنچه را که پوشش داده اید خلاصه کنید.

برای درک بیشتر تاکتیکی یک خلاصه اجرایی، اجازه دهید چند مثال را مرور کنیم.

نمونه های خلاصه اجرایی

1. متصل است

یک خلاصه اجرایی، اگرچه کوتاه است، باید شامل تحقیقات زیادی باشد. به عنوان مثال، خلاصه شما شامل ملاحظات مالی و تجزیه و تحلیل رقیب خواهد بود.

در خلاصه اجرایی خود، حتما داستان خود را بگویید. شرکت شما چه می کند و چرا آن را انجام می دهید؟ چه کسی در شرکت شما نقش دارد؟ پاسخ به این سؤالات به خوانندگان کمک می کند تا در مورد شرکت شما هیجان زده شوند و مشتاق خواندن بقیه طرح تجاری باشند.

2. تحقیقات خود را انجام دهید.

لحن نوشته شما خود داستانی را بیان می کند. هنگامی که در حال نوشتن هر چیزی هستید، به خصوص یک سند تجاری، مطمئن شوید که لحن بیانگر داستان شما باشد. شما رسمی هستید یا غیر رسمی؟

اعلان خلاصه اجراییمنبع

خلاصه اجرایی شورای صنعت رویدادها کوتاه و شیرین است، اما اطلاعات زیادی را در اختیار خوانندگان قرار می دهد تا بفهمند سازمان چه کاری انجام می دهد و چه محصولاتی ارائه می دهد. به کوتاهی بخش‌های مأموریت، چشم‌انداز و ارزش‌ها توجه کنید – که نشان می‌دهد اگر مناسب شما نیست، نیازی به ادامه طولانی نیست. بخش “ما چه کسی هستیم” در اینجا بیشترین تاکید را دارد که تکنیکی قدرتمند برای جلب توجه خوانندگان است.

خودت آن را امتحان کن

اساساً، یک خلاصه اجرایی جلد اول طرح کسب و کار شما است که خوانندگان را متقاعد می کند که ارزش وقتشان را برای خواندن کل مطلب دارد.

یکی از اولین چیزهایی که هنگام بازدید از صفحه درباره ما گروه فروشگاهی شرکت می‌بینید، عنوان فرعی آن است: «گروه فروشگاهی پیشرو در توزیع مجدد مواد غذایی مازاد و محصولات خانگی در بریتانیا است.» مانند Connected، Company Shop Group شامل کارهایی است که در بالای صفحه انجام می دهد، به طوری که خوانندگان این گزینه را دارند که یا به خواندن ادامه دهند یا اینکه بدانند شرکت در مورد چیست. این سازمان همچنین شامل چند رسانه ای است تا بازدیدکنندگان را درگیر کند و مدل کسب و کار خود را در قالبی قابل هضم تر توضیح دهد.

خودت آن را امتحان کن

یک خلاصه اجرایی کوتاه و جلب توجه بخش مهمی از طرح کسب و کار شما است. اگر به درستی انجام شود، اطمینان حاصل می شود که شرکت شما به یک بازیگر کلیدی در صنعت شما تبدیل می شود یا باقی می ماند. در این پست، می آموزید که خلاصه اجرایی چیست و چگونه می توانید خلاصه ای بنویسید که سرمایه گذاران، مشتریان و مخاطبان عمومی را درگیر خود کند.