چیست و تاثیر آن بر تلاش های بازاریابی

به خواندن ادامه دهید یا به بخش مورد نظر خود بروید:

یادداشت سردبیر: این پست وبلاگ در ابتدا در اوت 2020 منتشر شد، اما برای جامعیت به روز شده است.

در این مثال، نام تجاری با یک پنجره شکسته شروع می شود. این امر ترس بسیاری از صاحبان خانه را برجسته می کند – تاکتیک محبوبی که توسط مارک های کالاهای ناخواسته استفاده می شود – در حالی که اشاره می کند که چرا اعتماد به این برند باعث می شود کارها به راحتی پیش برود.

3. انرژی زا

تمرکز بر روی مخاطب هدف و استفاده از بازاریابی برای اطلاع رسانی و ایجاد انگیزه در مشتریان نیز از استراتژی های مفیدی است. برای مثال، این آگهی تجاری سامسونگ یخچال‌های سفارشی را معرفی می‌کند که خریداران می‌توانند آن‌ها را شخصی‌سازی کنند.

هنگام بازاریابی برندهای تخصصی، ممکن است نیازی نباشد که مشتریان را متقاعد کنید که محصول شما با رقبا متفاوت است. اینها اغلب خریدهای نادر با آگاهی از برند بالا هستند، بنابراین مصرف کنندگان اغلب به این محصولات علاقه دارند.

برای کالاهای راحتی، شناخت برند کلیدی است. با در نظر گرفتن این موضوع، در صورت امکان، می خواهید کمپین های گسترده ای برای گسترش آگاهی از شرکت خود ایجاد کنید.

طبقه بندی محصولات می تواند به شما کمک کند تا درک بهتری از انگیزه افراد برای خرید داشته باشید. این اطلاعات به تیم شما کمک می کند تا تصمیمات مؤثرتری برای موارد زیر اتخاذ کند:

  • بازار یابی
  • قیمت گذاری
  • حراجی
  • توزیع

چرا؟ زیرا، هنگام خرید این محصولات، مصرف کنندگان همه چیز را مقایسه می کنند: ویژگی ها، هزینه، ارزش. به این ترتیب، شما باید چیزی را ارائه دهید که برندهای دیگر ارائه نمی دهند – چه به ویژگی های محصول، ارزش های برند یا ماموریت شما مربوط باشد.

طبقه بندی محصولات به کسب و کار شما کمک می کند تا استانداردهای تعیین شده توسط رقبا را برآورده کند و از آن فراتر رود. آنها می توانند به شما کمک کنند تا به یک برند موثرتر در حوزه و صنعت خود تبدیل شوید.

مثال طبقه بندی محصول: کالاهای خرید، Oui The People

منبع تصویر

مثال طبقه بندی محصول: کالاهای خرید، شکاف

اکثر محصولات راحتی قیمت پایینی دارند. این بدان معناست که هزینه و تخفیف عوامل اصلی تصمیم گیری در هنگام خرید نیستند. فقط برای صرفه جویی در مصرف چند سنت مارک دستمال توالتم را عوض نمی کنم.

خرید کالا نیز می تواند یک خرید یکباره با تاثیر اقتصادی بالاتر باشد. اینها کالاهای درجه یک مانند اتومبیل و خانه هستند.

درک طبقه بندی محصولات مانند این می تواند به شما در بازاریابی، قیمت و توزیع بهتر محصولات کمک کند.

این استراتژی سعی می کند درک یخچال را از یک نیاز خسته کننده به یک خرید هیجان انگیز تغییر دهد.

نمونه های دیگر از کالاهای تخصصی عبارتند از: اتومبیل های لوکس، مارک های غذایی لذیذ، و لباس های طراح.

کالاهای تخصصی بازاریابی

همانطور که قبلا ذکر شد، زمانی که مردم محصولات تخصصی را خریداری می کنند، معمولا کیفیت و ارزش آنها را درک می کنند.

برند Browndages یک برند کالای راحتی است. خود را با برجسته کردن ویژگی اصلی خود به بازار عرضه می کند: بانداژ برای هر رنگ پوست.

قیمت نیز در این نوع محصول نقش دارد. این بدان معنی است که ارتقاء تخفیف ها و فروش می تواند مشتریان را به سمت برند شما جذب کند.

3. کالاهای تخصصی

با کالاهای ناخواسته، روی یادآوری به مصرف کنندگان که محصول شما وجود دارد و چرا به آن نیاز دارند تمرکز کنید. سپس، آنها را متقاعد کنید که خرید محصول شما احساس راحتی یا امنیت بهتری برای آنها ایجاد می کند.

چهار نوع محصول وجود دارد که هر کدام بر اساس عادات مصرف‌کننده، قیمت و ویژگی‌های محصول طبقه‌بندی می‌شوند: کالاهای راحتی، کالاهای خرید، محصولات ویژه و کالاهای ناخواسته.

برای بسیاری از مصرف کنندگان، اولین چیزی که هنگام تصویر باتری به آن فکر می کنند، خرگوش صورتی است که یک درام در دست دارد.

اکنون که می‌دانید محصول شما در کجا قرار می‌گیرد، از رفتار خریدار برای الهام بخشیدن به کمپین بازاریابی بعدی خود استفاده کنید. وقت آن رسیده است که بفهمید چگونه می توانید انتظارات مشتریان از محصول خود را برآورده کنید – و از آنها فراتر بروید.