چیست و چگونه می توانید آن را محاسبه کنید

با این حال، در اینجا محدودیت هایی وجود دارد. داده‌های تولید شده توسط گروه‌های صنعتی ممکن است همیشه به‌روز نگه داشته نشوند و ممکن است عناصر خاص بازار شما را منعکس نکنند.

شما ممکن است به طور متوسط ​​60 جفت باله را به قیمت 35 دلار به ازای هر جفت به فروشگاه های غواصی در کالیفرنیا بفروشید.

فرمول کل بازار آدرس پذیر، تعداد کل مشتریان ضرب در ارزش قرارداد سالانه است.  نحوه محاسبه کل بازار آدرس پذیر.  فرمول کل بازار آدرس پذیر

با این حال، TAM هنوز مفید است. کسب‌وکارها می‌توانند از تحلیل کل بازار آدرس‌پذیر برای برآورد عینی پتانسیل رشد یک بازار خاص استفاده کنند.

سپس، ACV خود را در تعداد کل مشتریان ضرب کنید. این کل بازار آدرس پذیر شما را به دست می آورد. بیایید ببینیم این در یک مثال چگونه به نظر می رسد.

به همین دلیل است که اکثر شرکت ها از معیارهای دیگری نیز برای تجزیه و تحلیل بازار استفاده می کنند.

چه بخواهید یک شرکت جدید راه اندازی کنید یا رشد درآمد واقعی را پیش بینی کنید، اندازه گیری کل بازار آدرس پذیر شما اولین قدم بسیار مهم است.

محاسبه کل بازار آدرس پذیر قبل از جلسه

سه راه برای محاسبه کل بازار آدرس پذیر کسب و کار شما وجود دارد.

1. از بالا به پایین

پس از اینکه کل بازار آدرس پذیر خود را محاسبه کردید، زمان آن رسیده است که تعیین کنید آیا ارزش ورود به این صنعت را دارد یا خیر.

در هر دو موقعیت، متقاعد کردن سرمایه گذاران برای حمایت از شرکت شما چالش برانگیز خواهد بود. صنعتی با اندازه بازار 5 میلیون دلار در سال به احتمال زیاد بسیار جا افتاده و صنعتی با اندازه بازار بیش از 1 میلیارد دلار احتمالاً بیش از حد اشباع شده است.

قبل از اقدام، TAM خود را بشناسید

دعوت به اقدام جدیدمنبع

شرکت‌ها می‌توانند بازار در دسترس خدمات (SAM) خود را اندازه‌گیری کنند تا تعیین کنند که به طور واقعی به چه تعداد مشتری می‌توانند دست یابند. علاوه بر این، آنها سهم خود را از بازار (SOM) می سنجند تا اندازه بازار هدف واقعی خود را درک کنند.

فهرست مطالب

نحوه محاسبه TAM

برای محاسبه کل بازار آدرس پذیر، TAM کل تقاضای بازار برای یک محصول یا خدمات است.  شما می توانید TAM را با تجزیه و تحلیل صنعت خود، محاسبه پیش بینی با داده های گذشته، یا تعیین ارزش محصول خود تعیین کنید.

اکنون دانلود کنید: الگوهای تحقیقات بازار [Free Kit]

در این پست، خواهید آموخت که کل بازار آدرس پذیر چیست و بهترین روش برای محاسبه آن چیست.