چیست و چگونه می توان آن را بهبود بخشید

منبع تصویر

نمونه فرمول اشتراک گذاری

سهم نمایش با تقسیم تعداد نمایش‌های دریافتی بر تعداد کل نمایش‌هایی که آگهی واجد شرایط آن بود، محاسبه می‌شود.

با کمپین‌های نمایشی، می‌توانید مکان‌های تبلیغاتی خود را افزایش دهید تا سهم برداشت را بهبود ببخشید، اما باید بودجه خود را نیز تنظیم کنید تا با این افزایش نیز سازگاری داشته باشید. یا، می‌توانید تعداد مکان‌های خود را کاهش دهید تا کمپین‌تان مقرون‌به‌صرفه‌تر شود، اما این کار باعث کاهش تعداد دفعات نمایش آگهی‌تان می‌شود. بهترین رویکرد این است که تعداد مکان‌ها را آزمایش کنید تا زمانی که به نقطه‌ای برسید که بدون پرداختن به بودجه کمپین، سهم برداشت را بهینه کنید.

سهم برداشت هدف

فرض کنید یک تبلیغ ایجاد کرده ایم و گوگل می گوید 5000 نمایش بالقوه در دسترس است. پس از یک ماه نظارت بر عملکرد تبلیغ خود، حدود 4000 نمایش ثبت کردیم. این بدان معنی است که سهم برداشت ما 80٪ است (4000 نمایش ثبت شده / 5000 نمایش در دسترس = 80٪ سهم برداشت).

ستون “Search Lost Impression Share (رتبه)” تعداد نمایش هایی را که بر اساس رتبه پایین از دست می دهید به شما نشان می دهد. اگر این درصد بالا باشد، تبلیغ‌کنندگان باید در نظر بگیرند که چگونه رتبه را از طریق امتیاز کیفیت و نرخ هزینه به ازای کلیک افزایش دهند. امتیاز کیفیت عملکرد قبلی کلمات کلیدی، ارتباط تبلیغات، تجربه صفحه فرود و نرخ کلیک مورد انتظار شما را ارزیابی می کند.

در مثال زیر می بینیم که این فرمول چگونه نوشته شده است.

اگر سهم (رتبه) از دست رفته جستجوی شما زیاد است، تغییراتی را در کلمات کلیدی و دارایی های خلاقانه کمپین خود در نظر بگیرید. یک تبلیغ مرتبط با کلمات کلیدی عالی رتبه بالاتری در SERP خواهد داشت که می تواند منجر به بازدید، کلیک و فروش بیشتر شود.

ستون “Search Lost Impression Share (budge)” درصد نمایش هایی را که به دلیل بودجه خود از دست داده اید را به شما نشان می دهد. درصد بالا در اینجا ممکن است به این معنی باشد که سرمایه گذاری در بودجه بیشتر می تواند تلاش های تبلیغاتی و فروش شما را در بلندمدت افزایش دهد.

تبلیغات آنلاین در حال رونق است.

سهم برداشت

همانطور که گوگل توضیح می دهد، “نمایش های واجد شرایط با استفاده از عوامل زیادی از جمله تنظیمات هدف، وضعیت تایید و کیفیت تخمین زده می شوند.” پس از تعیین حداکثر تعداد نمایش‌ها، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تعداد نمایش‌هایی را که آگهی دریافت می‌کند بر حداکثر تعداد نمایش‌هایی که Google تشخیص می‌دهد برای آن واجد شرایط است، تقسیم کنید.

فرمول تاثیر-سهم

در این پست، ما توضیح خواهیم داد که سهم تاثیر چیست و همچنین انواع مختلفی که تیم بازاریابی شما می تواند در طول کمپین های تبلیغاتی آنلاین شما ردیابی کند.راهنمای رایگان، الگو و برنامه ریز: نحوه استفاده از تبلیغات گوگل برای تجارت