چیست و چگونه می توان یک اثر موثر ساخت

اکنون که تحقیقات خود را تکمیل کرده اید و چشم اندازی برای کسب و کار خود ایجاد کرده اید، زمان تعیین اهداف فرا رسیده است.

این طرح می تواند به صورت یک برنامه کوتاه مدت یا بلند مدت یا ترکیبی از این دو اجرا شود. به‌علاوه، می‌خواهید اغلب برنامه‌تان را بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز همچنان در مسیر درست است، و طبق نیاز کسب‌وکار، تنظیمات را انجام دهید.

7. مشخص کنید که کدام شایستگی ها برای شکست دادن رقبا و حفظ موفقیت کسب و کار شما مورد نیاز است.

شما می توانید این کار را با انجام تجزیه و تحلیل SWOT برای شناسایی نقاط قوت، ضعف، فرصت ها و تهدیدهای کسب و کار خود انجام دهید. چه کاری را به خوبی انجام می دهید و چگونه می توانید از آن سرمایه گذاری کنید؟ چه چیزی را می توان بهبود بخشید و چگونه؟

3. مشخص کنید که کدام بخش از بازار خود را می خواهید تصرف کنید.

1. آرزوها و ارزش های کسب و کار خود را شناسایی کنید.

در تجارت، هدف گذاری سنتی به شما این امکان را می دهد که آنچه را که انجام می دهید اندازه گیری کنید، اما به اندازه گیری اینکه چگونه آن را انجام می دهید یا چرا آن را اندازه گیری نمی کند. و اگر فقط بر روی نتایج تمرکز کنید، گاهی اوقات می تواند شما را تشویق کند تا مسیری را اتخاذ کنید که نیازهای سازمان شما را بر نیازهای مشتریان شما اولویت می دهد.

آیا تغییرات آنها در صنعت یا عوامل خارجی بر استراتژی فعلی شما تأثیر می گذارد؟ این ممکن است فرصتی برای شما باشد تا رویکرد خود را تنظیم کنید. برنامه شما نقشه راه شماست، اما همچنین باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا در کنار کسب و کار شما حرکت کند.

11. استخدام مشاور استراتژی کسب و کار را در نظر بگیرید.

این اهداف آبشاری اطمینان حاصل می کنند که همه سهامداران درگیر در اجرای استراتژی کسب و کار شما در یک صفحه و به درستی همسو هستند.

6. برنامه ریزی کنید.

متأسفانه، اشتیاق برای شکست دادن رقبا و رسیدن به صدر صنعت شما کافی نیست. استعداد و مهارت به همان اندازه حیاتی هستند. بسته به آرزوها، اهداف و بازار خود، باید بفهمید که چه نوع تیم ها و کارمندانی را باید توسعه دهید و استخدام کنید تا نه تنها رقبای خود را شکست دهید، بلکه موفقیت خود را نیز حفظ کنید.

اگر تیم شما با مراحل بالا بدون موفقیت دست و پنجه نرم کرده است، استخدام یک مشاور استراتژی کسب و کار یک گزینه عالی است. ممکن است یک شخص ثالث اطلاعات بینش تجاری را که ممکن است از دست داده باشید دریافت کند.

اصول بیش از تاکتیک

در دنیای تجارت، حرفه ای ها به تاکتیک ها وسواس دارند زیرا می توانند به آنها در رسیدن به اهداف کوتاه مدت خود کمک کنند. اما اگر تمام کاری که انجام می‌دهید این باشد که روی کوتاه‌مدت تمرکز کنید، زمان و انرژی کافی را صرف این نمی‌کنید که چگونه می‌توانید در بلندمدت موفق شوید.

برای اطمینان از اینکه هم کارمندان و هم مدیران آن چیزی را که برای موفقیت نیاز دارند، با تیم خود بررسی کنید. روی فناوری سرمایه گذاری کنید که تیم شما را قادر می سازد کارآمدتر با هم کار کنند و اهداف تجاری شما را به جلو سوق دهد. زیرا مهم نیست که کارکنان شما چقدر استعداد خام داشته باشند، اگر مهارت ها و نظم لازم برای رقابت و موفقیت را اصلاح نکنند، هرگز به پتانسیل خود نخواهند رسید و به نوبه خود به کسب و کار کمک می کنند تا به پتانسیل خود برسد.

9. نتایج خود را اندازه گیری کنید.

این مقاله در ابتدا در ماه می 2019 منتشر شد و برای جامعیت به روز شده است.

مشتریانی که واقعاً به محصول یا خدمات شما نیاز دارند و می‌خواهند نیز مشتریانی هستند که طولانی‌ترین مدت را حفظ می‌کنند و کمتر احتمال دارد که از بین بروند و ارزش طول عمر مشتری شما را افزایش دهند و هزینه‌های جذب مشتری را کاهش دهند.

4. تعیین کنید که چگونه رقبای خود را شکست خواهید داد.

این کافی نیست که به سادگی اهدافی را تعیین کنید و امیدوار باشید که همه چیز درست شود. اگر می خواهید به عظمت برسید، باید به طور فعال پیشرفت خود را زیر نظر داشته باشید. همانطور که قبلا ذکر شد، باید برنامه خود را ماهانه بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز همانطور که باید اجرا می شود.

برای مثال ممکن است برای دستیابی به اهداف خود نیاز به استخدام کارکنان مهندسی بیشتری داشته باشید یا یک تیم علم داده با تجربه در حوزه کاری خود استخدام کنید.

8. تصمیم بگیرید که کدام سیستم های مدیریتی برای تقویت این شایستگی ها مورد نیاز است.

استراتژی کسب و کار شما یک نقشه راه برای دستیابی به اهداف کسب و کار شما است. مجموعه ای از اصول را تعیین می کند که اولویت ها، تصمیمات و اقدامات کسب و کار شما را مشخص می کند. با این حال، این تاکتیک واقعی نیست که شما برای اجرای استراتژی کسب و کار خود از آن استفاده می کنید.

برای کمک به تمرکز بیشتر بر روی هدف و فرآیند خود به جای صرفاً نتایج خود، هنگام ایجاد استراتژی کسب و کار خود، تنظیم و لنگر انداختن به یک آرزو یا چشم انداز خود برای کسب و کار خود در آینده را در نظر بگیرید – این شما را ترغیب می کند تا کاری را انجام دهید که در خدمت بهتر باشد. مشتریان شما هنگامی که لنگر یک آرزو را تنظیم کردید، می توانید هدف خود را به معادله اضافه کنید، که به شما کمک می کند همزمان کار مشتری محور تولید کنید و به اعداد خود دست پیدا کنید.

با تعریف اهداف کسب و کارتان، زمان آن فرا رسیده است که برای تحقق آنها برنامه ریزی کنید. این طرح باید شامل وظایف عملی باشد که تیم شما می تواند انجام دهد و باید مراحل لازم برای دستیابی به ماموریت یا هدف شما را مشخص کند.

به همین دلیل استراتژی بسیار مهم است. این کسب و کار شما را بر اساس اصولی استوار می کند که می تواند تقریباً در هر موقعیتی اعمال شود و به نوبه خود به کسب و کار شما کمک می کند تا به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود دست یابد.

در مورد آنچه می خواهید انجام دهید فکر کنید و به عقب کار کنید تا مراحل رسیدن به آن را مشخص کنید. تعیین اهداف تجاری به اطلاع رسانی استراتژی شما و نحوه همکاری هر بخش برای رسیدن به هدف شما کمک می کند. برای شروع، می توانید به موارد زیر دست پیدا کنید:

خوشبختانه، ساختن یک استراتژی می تواند به شما در دستیابی به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت کمک کند. استراتژی بر اصولی تمرکز دارد که به شما کمک می‌کند فکر کنید، به جای تاکتیک‌ها که به شما کمک می‌کند تا آن‌ها را اجرا کنید، بنابراین به شما اجازه می‌دهد تا روی چرایی انجام فعالیت‌های خاص کسب‌وکارتان تمرکز کنید، نه فقط روی نحوه انجام آن‌ها یا کاری که انجام می‌دهید. در ادامه بخوانید تا دقیقاً بدانید که استراتژی کسب و کار چیست و چگونه می توانید امروز یک استراتژی مؤثر بسازید.